Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania związane z grą.
Jeśli masz jakieś inne pytanie lub problem - napisz na forum w dziale pomoc.

TrackMania Nations
Dlaczego Polski nie ma w grze?
Polska nie została uwzglęniona w grze, ponieważ do ostatniej chwili w polskie nie miały zostać zorganizowane eliminacje do turnieju ESWC, na potrzeby którego gra została stworzona, więc autorzy, firma Nadeo nie uwzględnili jej w grze. Ostatecznie eliminacje zostaną zorganizowane, jednak nie w TMN, tylko w dwóch grach FPS.
Zrobiłem właśnie nową trasę, gdzie mogę ją wgrać?
Trasę możesz wgrac na stronę TrackMania eXchange, skad inni moga ja pobrac, nagradzac, komentowac, a takze ustanawiac na niej rekordy. Jesli uwazasz, ze trasa jest naprawde ciekawa, mozesz napisac na naszym forum w dziale "Trasy, Skiny"
Mam problem z trasą X z kampanii, jak ją przejechać?
Wszytskie trasy Nadeo wraz z powtórkami najlepszych graczy z całego świata możesz znaleźć na wspomnianej stronie TrackMania eXchange.
Gdzie mogę znaleźć dodatkowe skiny i samochody do gry?
Skiny mozna znaleźć na stronie SkinCenter,
natomiast dodatkowe modele do gry na stronie trackmania carpark
W obu przypadkach pobrany skin/model auta nalezy wrzucic (spakowany, w formacie .zip) do folderu Trackmania Nations ESWC>GameData>Skins>Vehicles>StadiumCar

Jak zmienić klawiszologię?
Trzeba w menu glownym wybrac 'Profile' -> 'Advanced Settings' -> 'Configure Driving Inputs'
Co oznaczają gwiazdki w grze online?
Gwiazdki te pochodzą z systemu ManiaStars, o którym mozesz przeczytać tutaj
Co oznacza niebieski kwadracik z numerkiem w widoczny czasami podczas gry online?
Pokazuje on prze ile osób (widzów - graczy w trybie spectator) jestes w danym momencie obserwowany.
Jak działa ladder?
Ladder, który dziala w grze sieciowej przyznaje punkty za kazdy wyscig, w ktorym wezmiesz udzial online. Ich ilosc zalezy od skomlipkowanego algorytmu przygotowanego przez Nadeo, ktorego ogolna zasada jest taka, ze za wygrywanie z notowanymi na podobnej lub wyzszej pozycji w rankingu dostaje sie duzo punktow (oczywiscie im wiecej graczy, z ktorymi wygrasz, tym wiecej punktow dostaniesz), natomiast za przegrywanie lub wygrywanie ze slabszymi dostajesz mniej punktow, a w najgorszym wypadku zero. (uwaga: liczy sie tylko czas wzgledem innych graczy na serwerze, zdobywanie medali albo wykonywanie jakis ewolucji nie maja zadnego znaczenia.) Punkty te sa sumowane i na ich podstawie wyliczany jest ranking indywidualny graczy oraz ranking panstw, a dla zaresjestrowanych uzytkownikow rowniez ranking teamow, ktory jednak nie jest dostepny do wgladu. Mam nadzieje, ze po krotce objasnilem zasad dzialania tego laddera :)
Czy stunty/tricki, które wykonuję w czasie gry online mają jakiś wpływ na liczbę punktów, które dostanę?
Nie, liczba punktów zależy jedynie od twojego czasu wzglądem innych graczy na serwerze.
Kolorowanie Nicków, Tekstu
Aby pokolorować swój nick, lub dowolny inny tekst (nazwa serwera, tekst w okienku chatu podczas gry) w TMN należy przed tekstem, który chcemy wpisać wstawić specjalny znacznik z kodem koloru.
Znacznik ten składa się z symbolu dolara "$" i zapisanego po nim kodu koloru; kod koloru to trzy cyfry w systemie szesnastkowym czyli od 0 do F (0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, A, B, C, D, E ,F), pierwsza z tych cyfr odpowiada za kolor czerwony, druga za zielony, trzecia za niebieski.
Np. po wpisaniu $F93 otrzymamy mieszankę trzech podstawowych kolorów czyli pomarańczowy

Istnieją też inne znaczniki odpowiedzialne za wielkość lub styl czcionki.
Odpowiedzialne za wielkość liter:
$w - duże litery
$m - normalne litery
$n - małe litery
Odpowiedzialne za styl czcionki:
$i - kursywa(pochylenie)
$s - cienie

Przykłady:
Po wpisaniu -> otrzymamy
$FFFP$F00L -> PL
$i$0F4ni$08Fck -> nick

Jeśli ktos nie chce kombinować może sciągnąć program który przerobi nicka za niego: funnynick

Jak dodać własny awatar do gry ?

W przypadku jeśli chcemy wgrać normalny obrazek w formacie "jpg" bądź "tga" wystarczy, że uruchomimy launcher TrackMania Nations i klikniemy kolejno na buttony: Help>>Custom data>>Avatar (z Data importer). Teraz możemy wybrać interesujący nas obrazek, który zostanie dodany jako awatar w TMN. Program samoistnie przetworzy go do rozmiarów 128x128, dlatego nie zdziwcie się, jak proporcje będą trochę inne niż oczekiwaliście.

Troszkę inaczej sprawa ma się z awatarami animowanymi i tu instalacja jest bardziej skomplikowana. Przede wszystkim interesującą nas animację musimy przetworzyć do formatu "bik". Do tego celu najlepiej użyć program RAD Video Tools. Nasz plik w formacie "bik" musimy umieścić w odpowiednim folderze ze skinami. Najprostszą drogą jest uruchomienie launchera TMN, gdzie klikamy kolejno na buttony: Help>>Custom data>>Avatars (z Go to directory). Wtedy otworzy się folder z naszymi awatarami i to właśnie do niego dodajemy naszą animację w formacie "bik".

Po uruchomieniu gry nasze awatary znajdziemy w "Profile", w menu wyboru awatarów, które możemy otworzyć klikając na obrazek ( flagę lub jakiś inny awatar ) znajdujący się nad nazwą naszego profilu.
Strona tmpl.info
Co daje rejestracja w serwisie?
Rejestracja jest oczywiście darmowa, a dzięki niej możesz między innymi:
• wypowiadać sie na forum
• być uwzględnionym w polish ladder, po uprzednim podanieu swojego loginu do gry
• zaznaczyc swoją obecnośc na 'scenie' gry i dzięki temu poznać wielu ludzi
W przyszłości zapewne bedzie tego wiecej, dlatego zapraszamy do rejestracji :)
Jak działa polish ladder?
Polish ladder jest to skrypt, który umożliwia wygenerowanie rankingu polskich graczy TMN na podstawie oficjalnego laddera gry, mimo braku Polski w samej grze. Niestety nie da się zdobyć listy wszystkich Polaków grających w tę grę, więc uwzględnienie w ladderze wymaga rejestracji w serwisie oraz podanie swojego loginu do gry multiplayer.
Zarejestrowalem sie, podalem swoj login do TM, a mimo to nie ma mnie w polish ladder, co mam zrobic?
Spokojnie poczekać, skrypt nie jest jeszcze zoptymalizowany i jego wykonanie trwa zazwyczaj pare minut, po ktorych powinienes byc uwzgledniony w zestawieniu.
Jesli jednak ciągle cię tam nie ma, to znaczy, że pewnie podałeś zły login, upewnij sie, że nie zrobiłeś literówki.
Team Poland
Jak mogę się dostać do reprezentacji Polski?
Jesli uważasz, że jesteś na tyle dobry, zeby zagrać w reprezentacji Polski w ramach Nations Cup, najlepiej skontaktuj się z kapitanem drużyny: wiadp1, który udzieli Ci informacji na temat ewentualnej rekrutacji, otwartych treningów, itp.

Powered by PHPBB2 Copyright © 2006-2007 tmpl.info. Wszelkie prawa zastrzeżone tiraethdesign
wygenerowano w 0.013s, 8 zapytań SQL