Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Masz pomysł na innnowacyjny turniej...?
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Turnieje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
[POL] hack
Team Poland


Dołączył: 06 Maj 2006
Pochwał: 2
Posty: 1225

Skąd: Kraków

PostWysłany: 06 marca 2009, 19:08    Temat postu: Masz pomysł na innnowacyjny turniej...? Odpowiedz z cytatem  

Masz pomysł na innowacyjny turniej...? Chciałbyś go zrealizować, ale nie wiesz czy wypali ? Chciałbyś żeby był z nagrodami ( nawet wiesz jakimi ) ale nie wiesz gdzie się zgłosić ?


Przyszedł czas na rozwój, zmiany i poszerzenie horyzontów Polskiej sceny TrackManii - w Polsce jak i również na całym naszym globie !!.

Nie martwcie się o to, że możemy zostać nie docenieni.... Postaramy się świetnie zorganizować i pokazać możliwości organizacyjne Polaków, jak i umiejętności w jeździe !!.

Zatem, jeżeli masz pomysł na jakiś ciekawy turniej czy to w Polsce, czy też może za granicą... Nie czekaj i napisz swój pomysł jak najdokładniej, jakbyś go widział już w rzeczywistości !!.


P.S

Żeby nie było nieporozumień. Wink Organizacja nie podlega żadnemu klanowi, ale jednostkom ( D-link nie ma z tym nic wspólnego Wink ). Będzie to w całości inicjatywa polskiej społeczności sceny TrackManii !!

Pozdrooooooo..... Smile


Aaa i jeszcze jedno, najpierw pomysły potem pytania Wink. Temat do dyskusji powstanie po podaniu wszystkich pomysłów jakie spłodzicie w swoich główkach Cool ^^ ( albo macie już spłodzone ;D ) i temat zostanie zamknięty dokładnie 13 marca o 20 Smile.


Podawajcie konkrety !! Gdzie co i jak po co z kim dlaczego co wezme co strace co zyskam co się potne itp itd. ;D

EDIT :
Jeżeli uważasz, że twoja propozycja nie może wyjść na zewnątrz i nie chcesz żeby ktoś Ci pomysł podpierdzielił ^^ Smile to pisać do mnie na gg.


I w sumie, tak będzie najlepiej Smile

TAKŻE PISAĆ NA MOJE GG Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
[CDD] mor_olo
RoKsTaR


Dołączył: 12 Mar 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1
Posty: 2200

Skąd: Wroclaw

PostWysłany: 06 marca 2009, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Uważacie ze jest zapotrzebowanie na kolejne zawody ?Wink
_________________
*... i wszystko jasne.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
«RH» Egzegezy
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 06 Lip 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 333



PostWysłany: 06 marca 2009, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Drużynowe walki typu 4 * 1v1:
a) każda osoba z klanu wybiera jedną trasę na przeciwnika spośród 4 wcześniej wyłonionych. Dwie osoby spotykają się na dwóch trasach i grają na nich do 10 pkt.
b) pojedynki do 10 pkt. na 4 mapach: klan "wypuszcza" 1 osobę na każdą trasę, jeden zawodnik nie może grać w tygodniu na więcej niż jednej trasie.

W mapach najważniejsza powinna być różnorodność: od prawie - speedtracków po wolne techy.

Punkt b) wprowadziłby trochę strategii w wyborze zawodników do map.
Nawet słabszy klan mógłby "uchapać" punkty.


Ostatnio zmieniony przez «RH» Egzegezy dnia 06 marca 2009, 20:49, w całości zmieniany 2 razy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
[POL] hack
Team Poland


Dołączył: 06 Maj 2006
Pochwał: 2
Posty: 1225

Skąd: Kraków

PostWysłany: 06 marca 2009, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

mor_olo napisał:
Uważacie ze jest zapotrzebowanie na kolejne zawody ?Wink


Uważasz, że kolejne rozgrywanie PL ma sens ;>? może ma sens ale nie w takim samym wykonaniu jak dla mnie. Bo to się zrobiło nudne...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
[CDD] mor_olo
RoKsTaR


Dołączył: 12 Mar 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1
Posty: 2200

Skąd: Wroclaw

PostWysłany: 06 marca 2009, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

hack napisał:
mor_olo napisał:
Uważacie ze jest zapotrzebowanie na kolejne zawody ?Wink


Uważasz, że kolejne rozgrywanie PL ma sens ;>? może ma sens ale nie w takim samym wykonaniu jak dla mnie. Bo to się zrobiło nudne...


Jak podstawisz pod to XX lige, to to nic nei zmieni, po prostu jest mnostwo roznych lig, ja nie wierze ze bez porzadnej kasy mozna wymyslic coś fajnego w tym momencie Wink
aczkolwiek GL Smile

_________________
*... i wszystko jasne.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
envy
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 04 Maj 2007
Ostrzeżeń: 4
Posty: 2646

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 06 marca 2009, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

już dawno pisalem wixowi, ale nie wypalilo

moj pomysl to zwariowane zasady koreańskie z w3

mecze rozgrywane druzynowo w pewien specyficzny sposob
oba teamy wystawiaja po 3 lub 5 graczy (nie myslalem o tym zbytnio), liste graczy z numerami (od 1-3/5) daja do admina, który raczej nie powinien być w ktorejs z tych drużyn, admin mowi cl'om kto gra z kim

mecze sa rozgrywane na zasadzie pojedynkow 1on1, wczesniejsze listy sluza dobraniu graczy w pary, team w ktorym wiecej osob wygra pojedynki 1on1 wygrywa mecz

wszystko oczywiście w trybie rund lub team (mozna dopracowac)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[CDD] mor_olo
RoKsTaR


Dołączył: 12 Mar 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1
Posty: 2200

Skąd: Wroclaw

PostWysłany: 06 marca 2009, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

TO już jest na esl...
_________________
*... i wszystko jasne.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
[CDD] wiadp1
Pirat drogowy


Dołączył: 09 Lut 2006
Pochwał: 1
Posty: 649

Skąd: Warszawa

PostWysłany: 06 marca 2009, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

mi się zawsze marzył taki 12 godzinny wyścig

- Zawody rozgrywane od 8-20, ewentualnie 10-22
- 12 sesji, każda około 45minut
- tryb LAPS z liczbą okrążeń odpowiednią dla czasu
- każdy wyścig oddzielnie punktowany
- drużyna, która po 12 wyścigach zdobędzie najwięcej punktów wygrywa
- wyścigi zaczynają się o pełnych godzinach
- jeden gracz może jechać w max 6 wyścigach
- wielkość teamu - przynajmniej 2 graczy

Kiedyś próbowałem zorganizować taki turniej ale nie wypaliło. Zrobiłem nawet mapkę:


_________________
http://przygodowkomania.blox.pl - darmowe przygodówki
http://anegdotki.blog.onet.pl - moje refleksje na temat świata

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
envy
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 04 Maj 2007
Ostrzeżeń: 4
Posty: 2646

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 07 marca 2009, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

nie wiem jak ty wiadp1, ale dla mnie takie coś jest raczej nierealne, przynajmniej online
kto mialby 12h czasu zeby siedziec przed kompem i grać :F

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] LECHU
Team Poland


Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 337
Skąd: ze ?l?ska :)

PostWysłany: 07 marca 2009, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

przeciez wiadp napisal ze 1 gracz może grać max 6 h

a jak ma się dużo czlonkow ( :DDD) to może grać co runde ktos inny

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Winiacz
Pirat drogowy


Dołączył: 13 Cze 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 806

Skąd: Wałcz

PostWysłany: 07 marca 2009, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

to jest realne.
ostatnio na TMUF był 24-godzinny turniej na podobnych zasadach

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] hack
Team Poland


Dołączył: 06 Maj 2006
Pochwał: 2
Posty: 1225

Skąd: Kraków

PostWysłany: 07 marca 2009, 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wszystko jest realne !! Twisted Evil Twisted Evil

Podawać więcej pomysłów Twisted Evil Twisted Evil


Rolling Eyes :wink:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
[CDD] wiadp1
Pirat drogowy


Dołączył: 09 Lut 2006
Pochwał: 1
Posty: 649

Skąd: Warszawa

PostWysłany: 07 marca 2009, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Oto moja druga propozycja

Dwubój TMN

- Turniej jednodniowy lub kilkutygodniowy, zależy od graczy
- Ilość rund zależna od ilości zapisanych graczy

Przebieg jednej rundy:

1. faza - Time Attack (15min)
2. faza - Rundy (do 51pkt)

Obydwie fazy odbywają się na tej samej trasie.
Ostateczne wyniki: punkty za pozycję w fazie Time Attack + punkty w fazie rund

Jeżeli np. w jednej rundzie występuje 8 graczy to do kolejnej rundy, która odbywa się na tych samych zasadach awansuje np. 4 graczy i tak aż do ostatniej ósemki, która spotka się w finale.

Trasy nie powinny być znane przez uczestników przed rozpoczęciem turnieju i dopiero w fazie Time Attack powinni je widzieć pierwszy raz, ale to już zależy od tego jak bardziej pasuje graczom. Równie dobrze można je dać wcześniej, ale wydaje mi się, że w pierwszej wersji byłoby ciekawiej

_________________
http://przygodowkomania.blox.pl - darmowe przygodówki
http://anegdotki.blog.onet.pl - moje refleksje na temat świata

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
KD OrdonekQ7
Moderator


Dołączył: 26 Paź 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 1323

Skąd: Śląskie ~ Szczejkowice

PostWysłany: 07 marca 2009, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

...Trackmaniada ;d

coś podobnego do PL. tylko zamiast 3 map typu tech jest - Mini, Tech i Lol.

Drużyny są mieszane tzn. zespół nr1:

-w jednym teamie nie może być 2-óch osób z jednego teamu, czyli całkowity misz masz. np

-1 os z pgs
-1 os z FF
-1 os z XX
-1 os z RH
-1 os z H5F
-1 os z NAR.

W każdym meczu występuje 3 zawodników, drużyna musi by 6-osobowa żeby zawsze się znalazł skład i zeby nie był walkowerów. Wink

Wszystko odbywa się oczywiście w trybie Team.

_________________

Feed the fire, break your vision
Throw your fists up, come on with me!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Sebik
Gangsta Mapper


Dołączył: 17 Sie 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1
Posty: 772

Skąd: Śląskie/Leszczyny

PostWysłany: 07 marca 2009, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Na wersji TM United od przeszło 2 lat co miesiąc rozgrywany jest indywidualny, francuski turniej Coppers Millions Cup. Ostatnio rozgrywana była 25. edycja turnieju. Polega on na przejeździe w trybie rund (dokładniej jednej rundy) czterech nieznanych tras, które mają 5-10 minut. Trasy mogą posiadać pułapki i sporo zależy od refleksu, bo trasę każdy widzi pierwszy raz. Co miesiąc zapisuje się od 100 do 160 (bo taki jest maksymalny limit slotów) osób, w tym też czołowi gracze sceny United.
Chciałbym też napomnieć, że w tym byłyby równe szanse dla wszystkich graczy, szczególnie dla tych, którzy nie grają 20h/dobę w TM, bo nie będzie trenowania map, co z tego wynika nikt nie będzie bocił. To byłaby dobra wiadomość, każdy mógłby wygrać. Główna idea turnieju to po prostu "4 fun"!
Zmiany, które byłby przeprowadzone w Polskiej edycji:
- zmiana nazwy turnieju,
- na turnieju pojawiałby się tylko Stadion,
- czas trwania trasy 7-10 minut,
- brak możliwości udziału autorów przyjętych tras turniejowych,
- usunięcie możliwości tworzenia pułapek i ślepych zaułków,
- trasa wyłącznie połączona segmentami start-meta (tj. brak multilapu) posiadająca maksymalnie 10000C,
- brak wpisowego w postaci miedziaków, ponieważ wiele osób posiadających TMNF nie będzie ich posiadało; proponuje nieodpłatne zapisy lub na zasadzie 'kto pierwszy, ten lepszy' przy założeniu serwera turniejowego,
- po 1 zawodniku, który przekroczy linię mety, zostawić 5:00 na dojazd pozostałych,
- tak jak oryginalnie jedna runda kończy cały przejazd, ale zmieniłbym system punktacji, tj. 1st dostaje 100pkt za rundę, drugie miejsce 99pkt, trzeci 98pkt, itd. do 100th, który otrzyma 1 punkt. Wynik końcowy byłby sumą zdobytych punktów na każdej trasie; wycofanie się oznacza automatycznie przyznanie 0 punktów za trasę (dlatego na CMC jest wymóg tworzenia na trasach możliwości dojechania od każdego CP i niech tak zostanie).
To na tyle Razz
Przeszkody:
- nie mam serwera 160-slotowego Razz
- długie trasy trasy mogą zajmować sporo C, dlatego może się długo ładować i potrzebne byłyby restarty, tak, aby wszyscy dołączyli do gry; także słabsze PC'ty udźwigną mapkę na 5-10FPS'ach, więc trzeba byłoby konfigurować grafikę TM do minimum,
- sprawa sposobu zapisów na turniej (oraz tras turniejowych) ciągle nieustalona,
- nagrody?

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
P4G tyta
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 20 Kwi 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 481

Skąd: Rybnik

PostWysłany: 07 marca 2009, 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

elegancki pomysł Sebik, ja się na to piszę Wink
może jednak znajdzie się osoba która założy serwa z odpowiednią ilością slotów?? przed rozgrywką....najlepiej powiedzieć ile trasa ma CCC
każdy może sobie taką trase zrobić i odpowiednio skonfigurować swojego PC do ccc

ewentualnie dowalić cosik takiego :E

_________________
AUDIO Onkyo 307 + Onkyo 406 + Kef C7 + Kef C6 + Jbl ES 250 PW + stare surroundy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
base
Doświadczony driver


Dołączył: 29 Lut 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 132

Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: 08 marca 2009, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Mnie by się marzyl taki turniej dla "JUNIORÓW" tzn dla poczatkujacych i sredniozaawansowanych bez czołowych graczy chyba rozumiecie o co mi chodzi niewiem czy dobrze to ujołem. A jeśli chodzi o sama rozgrywke to jeździlo by się na mapach typu tech w trypie pucharu do 52 pkt dokladniej jak by to było rozgrywane można by myslec dopiero gdyby znać ilośc chętnych osób. Dziekuje za uwagę pozdro ^^
_________________

i help you

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] hack
Team Poland


Dołączył: 06 Maj 2006
Pochwał: 2
Posty: 1225

Skąd: Kraków

PostWysłany: 08 marca 2009, 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ciekawe propozycje ;-)


Base, w sumie już D-link zrobił taki motyw w postaci turnieju o nazwie Razer Cup gdzie nie mogli jeździć gracze PGS'u. Ogólnie trudno jest zrobić taki turniej z paru względów. Między innymi co z tego, że możemy zabronić grać graczom pgsu tcw ff rbf itd itd, jak mogą stworzyć sobie nowe konta i i tak czy siak zagrać, już nie mówiąc o blokadzie IP co by było bezsensowne z tego względu, że sam na dysku mam pełno programów do zmiany IP i podszywania się pod czyjeś dns & proxy, więc zdyskwalifikowanie kogoś z wyższej półki graniczyło by z cudem. Następna sprawa jest taka, że kogo uważasz za dobrego a kogo za złego ;>?
Szczerze nie znam odpowiedzi na to pytanie i mogę Ci powiedzieć, że mówisz mi, że jesteś "juniorem" no dobrze ale może do miesiąca tak podgonisz ze skillem i pokonasz każdego... wszystko jest możliwe ;-).

Dlatego mimo wszystko warto robić więcej turniejów, z nagrodami i bez nagród, wtedy mniej więcej rozgraniczyłoby się takie grupy. Zdecydowanie większość zawodników z wyższej półki zagra w turnieju z nagrodami, a Ci gorsi w tym i w tym.

Pozdroo....


P.S Bardzo się cieszę, że się udzielacie Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Turnieje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?