Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
"Nieinwazyjna" zmiana nazwy trasy?
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Trasy, Skiny, Filmy, Mody
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Organist
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 2


PostWysłany: 28 kwietnia 2009, 16:43    Temat postu: "Nieinwazyjna" zmiana nazwy trasy? Odpowiedz z cytatem  

Witam wszystkich,

mam pytanie - czy istnieje jakiś sposób na zmianę nazwy trasy nie polegający na zapisaniu jej w edytorze jeszcze raz pod inną nazwą? Chcę uporządkować swoje trasy (dodać trochę dekoracji i pozmieniać nazwy) a nie chcę, żeby trasa była traktowana przez mój server i aseco jako nowa/inna.

Edytowanie pliku gbx w notatniku "psuje" trasę i nie pozwala mi jej otworzyć. Edytowanie samej nazwy pliku za to nic nie zmienia.

Dziękuję z góry za odpowiedź Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
|GT| kamyl
Doświadczony driver


Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 228


PostWysłany: 28 kwietnia 2009, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Raczej się nie da, a przynajmniej nie słyszałem żeby ktoś tak robił. Zawsze możesz zapisać pod nową nazwą, a "starą" trase skasować. No, ale nie o to Ci przecież chodziło.

Jak chcesz edytować pliki .gbx to zaopatrz się w jakiś edytor heksadecymalny (prościej - hex editor ;p). Wtedy może coś zdziałasz, ale niekoniecznie.

_________________


// to tylko prowizorka, na wiecej nie mam czasu niestety - Yard

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
=VND=
Doświadczony driver


Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 152
Skąd: ポーランド

PostWysłany: 28 kwietnia 2009, 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jak to się nie da? Dla mnie to słowo nie istnieje.
Są przynajmniej dwie metody.

Metoda Pierwsza:

-otwierasz trasę w hexedytorku
-szukasz nazwy i zmieniasz ją
(byle nie w tej sekcji tekstowej o której pisałeś, że zmieniałeś ją w notatniku.)
- co najważniejsze -> nie możesz wpisać nic co ma mniej lub więcej liter od starej nazwy
(jeśli ma mniej to resztę wypełniasz wartością 0x20 czyli spacja)

Nazwa trasy zawsze występuje w pliku 3 razy. Należy zmieniać pierwsze i trzeci raz. Ta sekcja tekstowa pomiędzy znacznikami <header> </header>
jest nieprzydatna chyba że aseco z niej czyta, tego nie wiem.W każdym razie gra jej nie używa. Zmiana pierwszego wystąpienia nazwy spowoduje zmianę wyświetlania nazwy przy wyborze trasy (na liście), a zmiana trzeciego wpisu zmianę podczas grania (prawy górny róg ekranu).

Metoda Druga:

-robisz kopie trasy - byle nie w katalogu gdzie TM czyta trasy(ctrl+c , ctrl+v - czy jak tam chcesz)
-odpalasz edytor w grze, zmieniasz nazwę w dowolny sposób i zapisujesz
-otwierasz starą i nową trasę w hexedytorku Wink a jakże by inaczej
-szukasz w sekcji <header> starej trasy wpisu "ident uid="
-kopiujesz to co po = do nowej.
-operacje powtarzasz jeszcze dwa razy, uid podobnie jak nazwa trasy też występuje trzy razy w pliku.

PS: można w pierwszej metodzie wpisywać dowolną ilość znaków, ale później trzeba pobawić się dość skomplikowaną matematyką, więc chyba nie opłaca się.

_________________
TrackInfo - edytor tras

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Organist
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 2


PostWysłany: 11 Maj 2009, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Dziękuję, bardzo mi pomogłeś Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
|GT| kamyl
Doświadczony driver


Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 228


PostWysłany: 11 Maj 2009, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ano dzięki za info. Warto wiedzieć Smile.

Btw. na TM-Creative opisali jak zmieszać otoczenie np coast ze stadionem Smile. Też trochę kombinacji jest w hex editorze Smile. Niestety dali także gotowe mappacki, co za tym idzie każdy może zrobić trase na zmiksowanych środowiskach. Na szczęście nikt nie nadużywa tego. Wszystko to straci swoją wartość a gra zostanie zniszczona (przez te bugi). Sry, że zszedłem z tematu. ;]

_________________


// to tylko prowizorka, na wiecej nie mam czasu niestety - Yard

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Trasy, Skiny, Filmy, Mody Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?