Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
TMNF na kompach w szkole?
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Pomoc » Pomoc » Rozwiązane problemy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
buzek
Jeździ konno


Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 22
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29 Maj 2009, 16:53    Temat postu: TMNF na kompach w szkole? Odpowiedz z cytatem  

Cześć, mam zamiar zrobić u siebie w liceum otwarty turniej gier komputerowych i trackmania jest jednym z rozważanych przeze mnie tytułów, w który miałyby się toczyć zawody. Zanim jednak strzelę wspaniałego posta opisującego projekt całej imprezy, chciałem spytać o coś bardzo prozaicznego, żeby później nie wyjść na kompletnego błazna.

Czy da radę odpalić TMNF na kompach w pracowni szkolnej (te finansowane przez EFS, w wielu szkołach widziałem takie same) tak, aby np. 18 graczy mogło być na jednym serwerze TimeAttack?

Jeśli nie, to czy choć trochę mądrym rozwiązaniem jest robienie turnieju w starą wersję, tzn. TMN? Ma dużo mniejsze wymagania, a osobiście nie orientuje się, czy zaszły między wersjami jakieś istotne zmiany.

Z góry dziękuję za odpowiedź Wink

PS. Może mnie ktoś kojarzy - byłem jednym z adminów Mini-turnieju TMNF od HSTV w czasie HLC Razz

--------UPDATE----------

Znalazłem jakąś przykładową specyfikację tych kompów, ale możliwe jest to stara wersja tego programu EFS, możliwe, że w mojej szkółce są trochę lepsze.
1 Płyta główna:
chipset ze zintegrowan± grafik± min. 64MB - korzystaj±cy z zainstalowanej w systemie pamięci RAM, zintegrowana z płyt± karta dĽwiękowa- system dĽwiękowy zgodny z AC`97 wersja 2,2 ze zintegrowanym wzmacniaczem słuchawkowym; zintegrowana z płyt± karta sieciowa FastEthernet 10/100 (full duplex), ATA 100, 4xUSB (kontroler USB zintegrowany z płyt± główn±; 2 porty USB wyprowadzone w tylnej czę¶ci obudowy i dwa wyprowadzone z przodu obudowy), porty wyprowadzony na zewn±trz przynajmniej jeden port szeregowy
2 Procesor:
zegar co najmniej 2,8 GHz, L2 cache co najmniej 128 KB
3 Pamięć RAM:
256MB DDR 266MHz w jednym module

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Winiacz
Pirat drogowy


Dołączył: 13 Cze 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 806

Skąd: Wałcz

PostWysłany: 29 Maj 2009, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

zapomnij o świetnej grafie, i o widoku przciwników
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TRACKMANIAF
Jeździ konno


Dołączył: 29 Kwi 2009
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 4
Posty: 10



PostWysłany: 29 Maj 2009, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

no!!!
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
buzek
Jeździ konno


Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 22
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29 Maj 2009, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

grafika to trzeciorzędna, nieistotna sprawa. Chodzi mi tylko o to, czy (choćby nawet w najgorszych wizualnie warunkach) istnieje możliwość przeprowadzenia płynnego i sprawiedliwego dla wszystkich turnieju?

I co sądzicie o pomyśle z graniem na starej wersji, TMN? Czy będzie to obraza dla potencjalnych prosów trackmanii, którzy mogą się stawić na turniej (będzie otwarty, darmowy i nawet myślę o jakiś niewygórowanych nagrodach)?

Dzięki za odpowiedź Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
envy
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 04 Maj 2007
Ostrzeżeń: 4
Posty: 2646

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 29 Maj 2009, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

nie, ale tmn ma jakby inny model jazdy Razz
no i w starej tmn nie dzialaja trasy z nowymi klockami, wiec trzeba by wziac albo nadeo albo stare techy z pl4/pl5 albo stare mapki esl Razz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] mat154
V.I.P.


Dołączył: 18 Mar 2006
Ostrzeżeń: 2
Posty: 574



PostWysłany: 29 Maj 2009, 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Mysle, ze lepiej byloby odpalic TMN, nie zaszly prawie zadne zmiany oprocz dodania kilku klockow do budowania tras, a co za tym idzie trasy z TMNF nie da się odpalic na TMN, ale bez problemu znajdziesz fajne mapy pod tmn

A odnosnie tego innego modelu jazdy to jest to prawie niezauwazalne, dobry gracz bez problemu się przestawi, a poczatkujacy nie zauwazy roznicy ;]

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
buzek
Jeździ konno


Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 22
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29 Maj 2009, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

okej, wielkie dzięki za pomoc! Wink no to powoli zabieram się za pisanie wspaniałego posta w dziale "Turnieje", żeby Wam szerzej przedstawić ideę całego przedsięwzięcia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Pomoc » Pomoc » Rozwiązane problemy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?