Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
[Pomysł] Polish TechMap League Competition
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Turnieje » Polish League
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
«RH» NBlast
Moderator


Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 281
Skąd: Poznań

PostWysłany: 02 grudnia 2009, 17:08    Temat postu: [Pomysł] Polish TechMap League Competition Odpowiedz z cytatem  

Ostatnio dość dużo narzeka się na trasy wybierane do Polish League, że są słabe i nieciekawe. Myślałem trochę nad tym, co można by w tej kwestii zrobić. Wpadłem na mały pomysł - nie jest to wielka bomba, ale a noź pomoże.

Mapy na PL są wybierane w preselekcji. Sędziowie wybierają najlepsze mapy i ustawiają je pod konkretne kolejki zawodów. Twórca mapy nie ma nic z tego, że jego mapa się pojawiła w turnieju (prócz odrobiny prestiżu). Może by trochę podnieść stawkę?

Przed każdym PL, zamiast preselekcji, odbywał by się Polish TechMap League Competition - czyli konkurs w budownie najlepszej mapy technicznej. Zasady dotyczące tworzenia mapek pozostałyby podobne do tych z preselekcji, lecz sędziowie nie tylko będą patrzeć pod kątem czy dana trasa nadaje się na PL, ale wybiorą też trzy najlepsze mapki konkursu.

Wyniki będą publikowane wraz z pojawieniem się pierwszego mappacku, gdzie znajdzie się miejsce dla zwycięskich mapek. Wyróżnione będą tylko trzy tory - ma to zapobiedz wyciekowi typu: "Moja mapka była czwarta w konkursie więc na pewno będzie na PL - trenimy!"

Zwycięzca konkursu otrzyma tytuł Mistrza TechMappingu PolishLeague, a twórcy z pozycji 2. i 3. tytuły wicemistrzowskie. Myślę też, że nagrody miedziakowe też by w tym przypadku pasowały.

Cały ten drobny bajzel ma w założeniu zwiększyć prestiż preselekcji - aby nie tylko walczyć o to żeby mapka znalazła się w mappacku, ale też o tytuł, który będzie w posiadaniu zwycięzcy przez pół roku. Być może taki zabieg nieco zwiększy jakość nadsyłanych mapek.

Co o tym sądzicie?

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] ShaDDy
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Sie 2006
Pochwał: 69
Posty: 3570

Skąd: Tczew

PostWysłany: 02 grudnia 2009, 17:23    Temat postu: Re: [Pomysł] Polish TechMap League Competition Odpowiedz z cytatem  

NBlast napisał:
Być może taki zabieg nieco zwiększy jakość nadsyłanych mapek.

Co o tym sądzicie?


Nic nie podniesie jakosci, a przy tak dlugim czasie jest tylko wieksze prawdopodobienstwo wycieku.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG MSN Messenger
Voj4k
Admin


Dołączył: 25 Mar 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 1091

Skąd: Tychy

PostWysłany: 02 grudnia 2009, 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

dokładnie, jak masz zamiar robić jakiś konkurs maperski, to napisz do mnie ;P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Turnieje » Polish League Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Możesz usuwać swoje posty
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?