Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Pomoc w nakręceniu filmiku
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Trasy, Skiny, Filmy, Mody
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dawid-dada
Jeździ konno


Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 32


PostWysłany: 29 grudnia 2009, 16:37    Temat postu: Pomoc w nakręceniu filmiku Odpowiedz z cytatem  

Hej,
chcę zrobić skill video, mam już dobre replaye (http://www.speedyshare.com/files/20035931/replaye.zip), no ale pojawia się problem: mam taki badziewny komp, że albo film się tnie (bardzo) albo nie można odróżnić samochodu od drzewa Razz.
Proszę tylko o nakręcenie tych powtórek przez tm i przysłanie ich do mnie, film sam sobie zrobię Smile.
Nie chce żadnych kamer, efektów ani nic - czysta powtórka jaka jest w pliku.
EDIT: trzeba mieć TMUF bo powtórki są na wszystkich 7 envirach

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maybe.
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Maj 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 582

Skąd: Rumia

PostWysłany: 29 grudnia 2009, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Tyle, że takie powtórki lubią mieć nawet ok. 600mb. Musiałby ktoś mieć zajebisty up, żeby Ci to wysłać. Kiedyś na starym kompie nagrywałem filmik z replaya i też się cięło niemiłosiernie, ale w powstałym filmiku chodziło już normalnie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
dawid-dada
Jeździ konno


Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 32


PostWysłany: 29 grudnia 2009, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

hmmm... ja mam takiego slabego kompa ze nawet po nagraniu tnie strasznie
procek 900mhz, ram 128mb, grafa 64mb

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NN~ Pyszo
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 412
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29 grudnia 2009, 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

1 repek w HD i Xvid, to 100Mb, masz tam z 10 repków, to 1GB, pomógłbym ci, gdyby miał szybszego neta, a 1GB to by mi wysyłało z 10 godzin... Chyba, że liczysz na słaszbą rozdzielczość? Podaj jaka rozdziałka cie intereseuje to sobie przekalkuluje Razz i może będę mógł pomóc Smile

Przy czym z takim kompem ciężko będzie ci edytowac gotowe video :?

_________________
---> http://www.youtube.com/watch?v=2JCkykDCgOw Razz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
dawid-dada
Jeździ konno


Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 32


PostWysłany: 29 grudnia 2009, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

wlasnie wiem ze slabo będzie z edytowaniem wiec rozdzielczosc może być nawet 640 x 480
u mnie to video najgorzej jak się da nagrane się tnie, wiec zadowoli mnie coś byleby było nagrane Razz
repki mogą tez być wrzucone na jakiś upload, niekoniecznie od razu do mnie

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*тсω* tuner12
Doświadczony driver


Dołączył: 14 Paź 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 137

Skąd: Poznań, no prawie :D

PostWysłany: 29 grudnia 2009, 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

nie masz co siędziwić, że tnie, skoro twój komputer nie jest w stanie uciągnąć materiału video. Co dopiero mówiąc o edytowaniu, i późniejszym renderingu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
NN~ Pyszo
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 412
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29 grudnia 2009, 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Daj majla, wysle ci jedno video i zobaczysz czy dasz rady je edytowac (na przykład pociąc na 3 czesci i połaczyć w innej kolejnośc, plus jakieś przejscie i zapisac to i wyrenderować - tylko po to by sprawdzić czy w ogóle komp ci pociągnie edycje wideo), bo nie ma sensu bym się na marne na robił, jak i tak nie dasz rade nic z tym zrobić
_________________
---> http://www.youtube.com/watch?v=2JCkykDCgOw Razz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mundi1970
Jeździ konno


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 62


PostWysłany: 29 grudnia 2009, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

dawid-dada napisał:
wlasnie wiem ze slabo będzie z edytowaniem wiec rozdzielczosc może być nawet 640 x 480
u mnie to video najgorzej jak się da nagrane się tnie, wiec zadowoli mnie coś byleby było nagrane Razz
repki mogą tez być wrzucone na jakiś upload, niekoniecznie od razu do mnie

Jakiego kodeka użyłeś do zapisu filmiku, że komputer nie wyrabia z jego odtwarzaniem? Zmień kodek i nagraj film jeszcze raz. Stary kodek DivX 3.11 płynnie odtwarzał filmy na Celeronie 400 Mhz, RAM 16mb, grafika S3 4MB i HDD 4GB (to jest słaby sprzęt) Wink. Popróbuj np. DivX 5 profil standard. Jak masz dużo wolnego miejsca na twardym dysku to przed edycją możesz wykorzystać MJPEG (szybki ale materiał zgrany na hdd zajmuje dużo miejsca)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 29 grudnia 2009, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Cytat:
hmmm... ja mam takiego slabego kompa ze nawet po nagraniu tnie strasznie
procek 900mhz, ram 128mb, grafa 64mb

Jakby to ujął Jeremy Clarkson: "This is rubbish". Nie wiem co ty w ogóle robisz na takim kompie, jak już to najwyżej prace w Wordzie i sesyjki w Sapera. Miałem Athlona 3000+ XP (1x 2.13Ghz, 256 cache L2) i 768 MB DDR ramu i na takim sprzęcie praktycznie nic się nie dało zrobić, nie mówiąc o uruchomieniu co poniektórych programów (jak np. After Effects).

Jeśli teraz nie komp nie potrafi zrenderować powtórek do filmu, to zapomnij o edytowaniu tego w przyszłości. Jak chcesz się bawić w videoediting, to zainwestuj w proca i ram.

PS Jak wrócę do domu spróbuję zrobić film w Full-HD (1080p30), zobaczymy ile zajmie miejsca Very Happy

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voj4k
Admin


Dołączył: 25 Mar 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 1091

Skąd: Tychy

PostWysłany: 29 grudnia 2009, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja zgrywam w Uncompresed = minuta filmu 2,3gb ja ci nie pomoge ; O wgl to sam mam problemy z kompem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Winiacz
Pirat drogowy


Dołączył: 13 Cze 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 806

Skąd: Wałcz

PostWysłany: 29 grudnia 2009, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

a ja polecam MPEG-2...
1m, 46s ma 78mb a jakość ok

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Trasy, Skiny, Filmy, Mody Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?