Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Matura 2010
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
XP marrek13
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 31 Lip 2006
Ostrzeżeń: 3
Posty: 439



PostWysłany: 01 marca 2010, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Matma, fizyka i angielski rozszerzone. A cel - Politechnika Wrocławska. Czy się uda, to się zobaczy Razz Na dzień dzisiejszy wiem, że do fizyki muszę się trochę przyłożyć przez te 2 miesiące, a tak to jakoś to będzie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Charnan
Doświadczony driver


Dołączył: 03 Paź 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 208

Skąd: Gliwice

PostWysłany: 01 marca 2010, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Widzę, że tu panowie dopiero na drugiej stronie uratowali honor mat-fizowców. Ja mata roz., fiza roz., angol roz. Very Happy I oczywiście problem to ustny polski, i nauka do fizy.A ogółem to oczekuje JP na 30% i będzie wtedy dobrze.
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
P4G kyzzn
Ostra jak żyleta


Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 412


PostWysłany: 01 marca 2010, 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ehhh maturka Very Happy Łezka się w oku kręci ;D Cieszcie się, że na ustnym polskim jest tylko jakaś banalna prezentacja, a nie musicie odpowiadać na szczegółowe pytania z całego materiału ze wszystkich lat Wink Ja weszłam do sali, zapomniałam powiedzieć 'dzień dobry, wylosowałam zestaw pytań, 5 minut na opracowanie i musiałam omówić "blaski, cienie i tajemnice miłości romantycznej", "'Tango' jako współczesne 'Wesele'" i opowiedzieć o swoim ulubionym reżyserze Wink Więc taka prezentacja to jest pikuś w porównaniu z tym co było kiedyś Wink Chociaż obowiązkowej matmy w sumie Wam trochę zazdroszczę, bo może dzięki temu więcej osób nauczy się myśleć. Swoją drogą najłatwiejsza matura jest z WOSu i z geografii Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Santacruz
V.I.P.


Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 290
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 01 marca 2010, 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

marrek13 napisał:
Matma, fizyka i angielski rozszerzone. A cel - Politechnika Wrocławska. Czy się uda, to się zobaczy Razz Na dzień dzisiejszy wiem, że do fizyki muszę się trochę przyłożyć przez te 2 miesiące, a tak to jakoś to będzie Wink

Są na PWr nawet i tacy bez matematyki lub/i fizyki Smile. Dostać się dostaniesz na 99%, ale czy to będzie wymarzony kierunek i wydział? Razz Nie mogę zapewnić.
powodzenia maturzystom Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
NN~ Pyszo
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 412
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02 marca 2010, 1:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

2 miechy do matury i wy chcecie się uczyć?! :shock: Przecież to 5 razy zdążycie wszystko zapomnieć. Polecam mój sposób - dzień (i noc Very Happy ) przed maturką rozwiązanie paru próbnych i na żywioł.


@up: Tja, na fizyke na przykład się na pewno dostaniesz, bo chętnych brakuje i biorą od 0 ptk., ale jak już ktoś tam idzie to ma średnio po 90% z roz. matury z matmy i fizyki... i teraz jakie szanse ma taki co ledwo zdał by się tam utrzymać? (chociaż nie jest źle, z 35 osób zostało nas po pierwszym semestrze ze 25 Happy )

Ale na inne kierunki tez nie jest tak ciężko się dostać, nawet na najbardziej oblegane, to z tego co pamiętam z zeszłego roku to wystarczyło po 50% matury z roz. fiz. i mat. i wszystkie kierunki, które dodatkowego egzaminu nie wymagają, stały otworem. (mam nadzieje, że w tym roku nie będzie gorzej, bo chce się na infe dostać jako drugi kierunek Razz )

_________________
---> http://www.youtube.com/watch?v=2JCkykDCgOw Razz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
eXiliado skt7
Pirat drogowy


Dołączył: 15 Sty 2009
Ostrzeżeń: 2
Posty: 920



PostWysłany: 02 marca 2010, 6:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ludwik' napisał:
skt7 napisał:
Ja na lenia - jedynie angielski rozszerzony. Pracy z polskiego nawet nie zacząłem jeszcze pisać.


może nie uwierzysz, ale ja swoja prace napisalem 2 dni przed polskim ustnym. Jadąc na mature nie umialem kompletnie nic. Nawet tego porzadnie nie przeczytalem Very Happy. W dwie i pol godziny przed wejsciem ryłem 4 strony podaniowe na pamiec i się udalo bezproblemowo :p Wiec jak widzisz masz jeszcze KUUUPE czasu Smile

Wierzę, mój znajomy najebany usiadł z matką i w noc przed maturą napisał pracę na kartce z zeszytu i zdał na prawie 50% na kacu i prawie nic nie wiedząc Razz Moja nauczycielka polskiego powiedziała, że dla niej jak siedzi w komisji to sam fakt, że ktoś przyjdzie to już prawie zdał Wink

Widzę, że wszyscy ambitnie, ja akurat nie mam umysłu do matematyki i nie wiem czy mi się uda nawet z podstawą, chyba będę musiał się pouczyć ;E

Co do dalszej drogi to jebać studia dzienne Very Happy Policja -> studia zaoczne i choi Wink

_________________
Człowiek banda
Jak to mawiali starożytni Egipcjanie o grze na gitarze - "Dopiero kiedy szarpniesz strunę na pełnej kurwie, z full pierdolnięciem, poczujesz 100% Szatana"

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Khasius
ESWC.pl 2k8 winner


Dołączył: 23 Mar 2006
Pochwał: 1
Posty: 555

Skąd: Piechowice

PostWysłany: 02 marca 2010, 7:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wreszcie doczekalem czasów, w których matma jest obowiazkowa. Szkoda tylko, ze jej poziom będzie zalosny, bo polowa by nie zdala. Razz
Nie sluchajcie tych cwaniaczkow, co to się nic nie uczyli i zdali (chociaż ja tez tak mialem Very Happy), bo sporo tez było takich, co potem się dziwili czemu nie zdali. Jak trochę czasu poswiecicie, to problemu ze zdaniem nie będzie.

P.S. Haczek ty to kujon zawsze byles, wiec nie piernicz, ze na zywiol poszedles. Razz

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] SuNRisE
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 1771
Skąd: Poznań

PostWysłany: 02 marca 2010, 8:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ogolnie raczej matmy sposobem dzień i noc się nie nauczysz. A co do matmy to teraz jest tak że matura podstawowa jest banał dla gimnazjum a matma rozszezona to już lekko przesadzona. Nie wiem kto z was pisał na próbnej rozszezona ale ogolnie zadanie z logarytmem na 3/4 szerokosci strony mnie trochę zagielo.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mały
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 379
Skąd: Czarna Białostocka

PostWysłany: 02 marca 2010, 9:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jak widziałem próbne testy maturalne, to żal za dupe ściska jak się widzi poziom z matemetyki. Co do rozszerzenia, to też nie jest takie trudne, no ale ok, moja ocena może nie być obiektywna po 2 latach studiów i sześciu przedmiotach matematycznych Very Happy

Ustny polski to też pic na wode, bo wystarczy napisać, nauczyć się i jeden wieczór poczytać jakieś dodatkowe materiały i 19-20 pkt jest. Wiem, bo sam miałem 20, chociaż prace pisałem na początku maja. A polski pisemny... no coż, albo się trafi w tematy albo nie, jak komus zależy na dobrym wyniku, to wypada powtórzyć opracowania lektur,, chociaż ja to odpadłem po powtorzeniu pierwszego roku Very Happy i jakoś się udało ;p

Co do innych przedmiotów, to nie wiem, bo ja zdawałem polski, angielski i matme i stwierdziłem, że wystarczy mi tyle ;p

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 02 marca 2010, 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Dokładnie - matura ustna z języka polskiego teraz to banał, naprawdę trzeba być totalnym idiotą, aby tego nie zdać lub aby nie uzyskać minimalnej liczy punktów.
Polski ogólnie to banał. Trzeba tylko przeczytać lekturę lub streszczenie (plus jakaś tam wiedza na temat gatunków, historii) i potrafić gadać. My mieliśmy zdawać już nową maturę, ale jak się okazało, zdawaliśmy jako ostatni rocznik starą. Polski łatwizna, angielski też, lekki problem był z historią. Jednak spokojnie dało się radę.

Jak zauważyłem, teraz tylko te pisemne matury (historia, polski) są nieco trudniejsze, bo trzeba myśleć wg schematu.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
cobham
Gangsta Mapper


Dołączył: 12 Lis 2006
Ostrzeżeń: 2
Posty: 546

Skąd: Poznań

PostWysłany: 02 marca 2010, 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Abszt napisał:
My mieliśmy zdawać już nową maturę, ale jak się okazało, zdawaliśmy jako ostatni rocznik starą. Polski łatwizna, angielski też, lekki problem był z historią. Jednak spokojnie dało się radę.

Jak zauważyłem, teraz tylko te pisemne matury (historia, polski) są nieco trudniejsze, bo trzeba myśleć wg schematu.

Dodaj jeszcze do tego, ze mielismy egzaminy wstepne na uczelnie, wszystko mialo sens. Matura to byla formalnosc, pozniej zaczela się nauka do egzaminow.

Jak czytam niektore komentarze to mało kto tu mysli o studiach (takie mozna odniesc wrazenie). Niby matura jest łatwiejsza, ale to wg niej przyjmuja na studia. Czy może już się pozmienialo?

PS. nie zazdroszcze rozszerzonej matmy Smile i to jeszcze wg schematu, jakas masakra, przeciez sporo zadan mozna rozwiazac na różne sposoby. Powodzenia!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
[POL] SuNRisE
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 1771
Skąd: Poznań

PostWysłany: 02 marca 2010, 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Cobham można rozwiązac ale jeżeli zrobisz prościej to dostaniesz mniej pkt ja tak zrobilem na podstawie z matmy w ostatnim zadaniu i za to ze wiedzialem ze jest to trojkat pitagorejski dostalem 3/6 pkt i ominalem ciagi bo sobie ułatwiłem wiec strasznie hujowe jest to wszystko czasami a wszystkie wyniki dobrze mialem.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
«RH» Egzegezy
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 06 Lip 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 333



PostWysłany: 02 marca 2010, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Denerwujące jest, że nie mogę na maturze rozwiązać zadania w 5 linijkach, bo obetną punkty za brak konkretnego zapisu zadania bądź dojścia do jakichś banalnych wniosków (np. że kwadrat to czworokąt, który ma najlepszy stosunek pola powierzchni do obwodu. Przez to zamiast 5/5 dostałem 1/5 za zadanie).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
P4G kyzzn
Ostra jak żyleta


Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 412


PostWysłany: 02 marca 2010, 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Naprawdę tak robią?! Że nie można rozwiązać zadania "za szybko"? HUH! Weird.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] SuNRisE
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 1771
Skąd: Poznań

PostWysłany: 02 marca 2010, 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

no niestety jak chcesz pokazać że coś umiesz to już masz mniej pkt taka prawda. trzeba być głupim zeby zdać mature z tego wychodzi.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
P4G MIRTEK2
Jeździ konno


Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 70
Skąd: Świdnica

PostWysłany: 02 marca 2010, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Sunrise nie tak do końca to co mówisz to prawda, bo pewnie coś zrobiłeś w pamięci, a korzystając z jakiś twierdzeń "myków" trzeba robić komentarze,opisy etc.Bo jak nagle wyleciałeś z jakimś wynikiem czy poprostu zobaczyłeś, że tak jest to musisz "udowodnić",że tak jest podpierając się nazwą twierdzenia czy coś takiego Razz I po 2. na podstawie możesz korzystać z narzędzi z poziomu rozszerzonego więc stwierdzenie
Cytat:
trzeba być głupim zeby zdać mature z tego wychodzi
jest trochę nie na miejscu imo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] SuNRisE
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 1771
Skąd: Poznań

PostWysłany: 02 marca 2010, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

bo napisalem ze jest to trojkat pitagorejski i wszystko opisalem i odjeto mi pkt przez to ze nie rozwiazalem go ciagami. (tego trojkata) wiec no naprawdę jest to dziwne wszystko czasami Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
°XX Majkel
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 07 Lut 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1302



PostWysłany: 02 marca 2010, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

może w poleceniu byla narzucona jakas metoda Smile Bo tak to jedyne wyjasnienie ze ktos nie zwrocil uwagi i odjal Ci punkty bezpodstawnie.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
«RH» Egzegezy
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 06 Lip 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 333



PostWysłany: 02 marca 2010, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ogólnie obcinają punkty za zbyt zwięzłe rozwiązania, ale za używanie innej metody też jest możliwe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
[POL] hack
Team Poland


Dołączył: 06 Maj 2006
Pochwał: 2
Posty: 1225

Skąd: Kraków

PostWysłany: 02 marca 2010, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Khasius napisał:
Wreszcie doczekalem czasów, w których matma jest obowiazkowa. Szkoda tylko, ze jej poziom będzie zalosny, bo polowa by nie zdala. Razz
Nie sluchajcie tych cwaniaczkow, co to się nic nie uczyli i zdali (chociaż ja tez tak mialem Very Happy), bo sporo tez było takich, co potem się dziwili czemu nie zdali. Jak trochę czasu poswiecicie, to problemu ze zdaniem nie będzie.

P.S. Haczek ty to kujon zawsze byles, wiec nie piernicz, ze na zywiol poszedles. Razz


A ty zawsze musisz wszystko wiedzieć :-P

A co do majcy to polecam szczególnie tą stronkę. Myśle że jak naprawdę nie chce wam się teraz uczyć to na dwa tygodnie przed maturą nawet dla debila wystarczy tyle czasu.

http://www.edukator.pl/portal-edukacyjny/poradnik/702.html

Od I do XV jak się nauczycie macie maturę podstawową 100% i myśle, że 80-100% na rozszerzonej.

Pozdro...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?