Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Montaz Filmowy
Idź do strony 1, 2  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Trasy, Skiny, Filmy, Mody » Filmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hiszpan
Jeździ konno


Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 10


PostWysłany: 22 kwietnia 2010, 17:13    Temat postu: Montaz Filmowy Odpowiedz z cytatem  

Witajcie Smile Zauwazylem ze dużo osob ma problemy z montowaniem filmu i z jego jakoscia. Zajmuje się montowaniem filmów , skręcaniem go w całośc i dodawaniem efektów różnorodnych. Robiłem już dużo filmów i do różnych gier , reklam , tańca ... Przedstawie film który zrobiłem niedawno.

http://www.youtube.com/watch?v=e5om-yihE48 Part1
http://www.youtube.com/watch?v=WY6uQAbs8Do&feature=related Part2

W part1 znajduje się więcej efektów niż w part2 więc polecam obejrzeć 1 część.

Wcześniej rozpisałem się może nie jasno i nie zrozumiale więc postanowiłem to napisać w bardziej zrozumiały sposób żeby nikt nie miał pretensji. Filmy montuje w programie Sony Vegas Studio 9.0 . Jeżeli zależy wam na Profesionalnym filmie potrzebuje paru dni na zmontowanie go , ponieważ nie jest to aż tak łatwe. Jeżeli komuś bardzo zależy na filmie i chce mieć go zrobionego w 2h od razu mówie że film nie będzie porządny , zrobiony na odwal. Jeżeli komuś coś się nie spodobało proszę zachować to dla siebie lub skomentować ( Dać przykład ) na PW. Na początku źle się zrozumieliśmy , ale myśle że dojdziemy do porozumienia i wytłumaczenia w jakiś sposób tego. Jestem tu nowy więc nie zamierzam być jakimś Chu** Smile Chociaż nigdy nim nie jestem Smile Więcej pytań na PW.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Hiszpan dnia 22 kwietnia 2010, 21:38, w całości zmieniany 2 razy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*NS* AnteQ
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 271
Skąd: Zgierz/Łódź

PostWysłany: 22 kwietnia 2010, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

A może posiadasz jakieś dzieło, które by potwierdziło Twoją samoocenę? Smile
Bo już jeden tu taki był. Montaż był tak profesjonalny, że klękajcie narody. Very Happy

_________________
Trance to nie tylko muzyka. To styl życia... Słuchając go możesz skakać albo płakać, poczuć przypływ energii lub też wzruszenie i fale wspomnień. Jest jak ocean uczuć - kiedy raz się w nich zanurzysz - utoniesz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Hiszpan
Jeździ konno


Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 10


PostWysłany: 22 kwietnia 2010, 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Tak mam Smile W terminie mam 3 filmy Smile

Dla Teamu Reventon
Dla Tranqa i Slu
Dla Permarc-a

Podsyłam filmy które ja montowałem . Myśle że zdanie zmienicie . Pozdrawiam .

http://www.youtube.com/watch?v=e5om-yihE48 - Part 1
http://www.youtube.com/watch?v=WY6uQAbs8Do&feature=related - part 2

_________________


Ostatnio zmieniony przez Hiszpan dnia 22 kwietnia 2010, 21:05, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 22 kwietnia 2010, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ogolnie to fajna sprawa, ze oferujesz swoja pomoc i wolny czas, ale czy ty jesteś pewny, ze ty to robisz profesionalnie, a nie jako hobby?

EDIT:
cytat z innego twojego posta
Cytat:
proponuje sciagnac program Sony Vegas 9.0 studio

mysle, ze wiekszosc się ze mna zgodzi, kiedy ci powiem, ze takie propozycje tu na forum nie sa chetnie widziane.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*NS* AnteQ
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 271
Skąd: Zgierz/Łódź

PostWysłany: 22 kwietnia 2010, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Przejścia i efekty ok, nawet całkiem ładne, ale nad napisami mógłbyś popracować Razz Bo tyle w filmie fajerwerków, a napisy są takie hm... zwykłe Razz Ale to tylko moja opinia Smile
_________________
Trance to nie tylko muzyka. To styl życia... Słuchając go możesz skakać albo płakać, poczuć przypływ energii lub też wzruszenie i fale wspomnień. Jest jak ocean uczuć - kiedy raz się w nich zanurzysz - utoniesz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
°XX Jero
Admin


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 1077
Skąd: Łódź

PostWysłany: 22 kwietnia 2010, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Się nie znam na montażu itp. ale porównując filmiki niektórych tutaj z forum to są o niebo lepsze niż ten Twój profesjonalny. Ale to tak tylko moja opinia. Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 22 kwietnia 2010, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jeśli zajmujesz się profesjonalną obróbką to z pewnością:

- NIE polecisz Sony Vegas Studio, bo:
a) ściągać tegoż programu nie wolno, gdyż jest to nielegalne;
b) jest wiele lepszych programów, które są dużo sprawniejsze do obróbki/montażu;

- NIE zajmujesz się profesjonalną obróbką w przypadku TM, bo widać, że nie masz pojęcia, co się w filmach z TM liczy;
- NIE dostaniesz wielu próśb chyba, że od graczy, którzy są zdesperowani i wybitnie nie chce im się samemu robić.

Jeszcze jedna rzecz odnośnie Twojej próbki: jakość zabija, a jeśli nie traktujesz tego jako hobby to powinieneś wiedzieć, gdzie umieszczać filmy w internecie (jeśli nie posiadać swojego serwera), by nie traciły na jakości. Przerwy między poszczególnymi segmentami: puste wtf? Nie wiem, nie wiem... ja bym moich repków pod Twoją obróbkę nie dał, ale to tylko moja opinia.

Żeby nie było: nie chcę Cię demotywować, po prostu uważam, że masz wiele do poprawienia zanim zaczniesz konkurować w tej kwestii (nie konkurować jako bycie ogłaszanym w PTMA bo, jak widzisz, mnie skubani nie wytypowali za filmik dla Kamilos,a który był wg mnie lepszy niż filmik dla Basera pod względem koncepcyjnym zrobiony, ale nie będę się użalał ;p) z Tunerem czy Szymem.

Tyle ode mnie

PS: Ordon, nie wracam do robienia filmików! :d (chyba, bo chyba coś zrobię ;p)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
*WDD* CreativePL
Doświadczony driver


Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 238
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 22 kwietnia 2010, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Szczerze to filmik nie zrobił na mnie wrażenia, i tak w ogole to można gdzieś zobaczyć twoje filmy na necie?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Hiszpan
Jeździ konno


Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 10


PostWysłany: 22 kwietnia 2010, 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie dokończylem wszystkiego Razz Dam to w punktach Very Happy

1: Jest dużo filmów które montowałem ja , żeby zmontować porzadny film potrzebuje na to minimum tydzień czasu. Ten film co wam zaprezentowałem zrobiłem w 15 minut. I jakość tak jak napisalem jest SŁABA ponieważ zapisałem go w formacie który mniej zajmuje żeby pokazać tylko efekty. Dałem ich mało. Porządny film będzie można zobaczyć jak dokończe prace nad filmem Tranqa i Slu.

2: Sony Vegas 9.0 jest nie legalnym programem ( masz racje ) ale 80% osób które tworzą filmy poslugują się tym programem, parę przykładów dlaczego :

- Łatwy do obsługi ,
- Ma dużo możliwości połączenia materiałów filmowych.

Jest ich dużo wiecej.

3: Odpowiedz dla Jakuba. Montuje Filmy dla Rmf Maxxx , a dokładniej dla ich zespołów. Czyli Jumpstyle , Breakdance itp. Także jest to moje Hobby. Nie powiem że nie , bo naprawdę lubie to robić.

4: AnteQ - Owszem jest dużo porpozycji napisów w programie , lecz jest pewne ale , nie które napisy nie są obsługiwane przez program ( błąd oprogramowania SV ) . Więc lepiej używać poprawnych napisów niż nie mieć nic.

5: Iam - Musze popracować nad ustawieniem kamery w TMNF , nie obcykałem do końca tego ale czas przyniesie swoje Razz

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 22 kwietnia 2010, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Podpisuję się pod postem iama. I dodam jeszcze co nieco od siebie:

Profesjonalny montażysta? To chyba masz jakiś dyplom z jakiegoś kursu, może po studiach kinematograficznych jesteś, hę? Jeżeli deklarujesz profesjonalizm, to trzeba to podeprzeć profesjonalnym filmem... To co pokazałeś to film zrobiony przez jakiegoś dzieciaka który pierwszy raz TM i SV9 widział na oczy. Masa kompletnie niepotrzebnych efektów, kompletny brak zgrania z muzyką i w ogóle niezbyt pasująca muzyka (Piotr Rubik FTW! Very Happy).
Poleciłbym najpierw poogladać co lepsze filmy i komentarze do nich, może coś wyjdzie z Ciebie dobrego Very Happy

Arrow Najnowszy film, by Tuner, zebrał całkiem niezłe noty, mimo iż jest to jeszcze beta: http://tmpl.info/forum/viewtopic.php?t=8732

Arrow Spinn off do "Bugs on Fire" pt. "Bugs Rulez!" by szym, ciepło odebrany ze względu na innowacyjność: http://tmpl.info/forum/viewtopic.php?t=8571

Arrow Absolutnie topowy film z naszej sceny w wykonaniu szyma i krzysia (:*) "Above Average Noobs": http://tmpl.info/forum/viewtopic.php?t=7502

Arrow Film twojego głównego antagonisty, iama, pt. "TCW'Baser Skill Reign". Topowy film tegoż autora, do czasu Very Happy : http://www.youtube.com/watch?v=5gpneFIGlWk

Arrow Mój film, pierwszy historyczny na polskiej scenie, ciepło odebrany: http://tmpl.info/forum/viewtopic.php?t=7878

Miłego dokształcania Smile

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Hiszpan
Jeździ konno


Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 10


PostWysłany: 22 kwietnia 2010, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Lexaeus - przeczytaj co napisalem post wyżej. Wyrażać będzie można opinie bo dokończeniu filmu Tranqa i Slu. Myśle ze nie trzeba spamować.

Edit. Podsyłam filmy które ja robiłem dla jumppolski.

http://www.youtube.com/watch?v=e5om-yihE48 - Part 1
http://www.youtube.com/watch?v=WY6uQAbs8Do&feature=related - part 2


To można ocenić pozdrawiam .

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voj4k
Admin


Dołączył: 25 Mar 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 1091

Skąd: Tychy

PostWysłany: 22 kwietnia 2010, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

A ja mam pytanie nie do treści tematu a do tematu... Nie wiecie skąd można załatwić lub gdzie kupić Zielony Materiał? Chodzi mi o to by nie był połyskliwy i nie miał żadnych wzorów lub jakąś alternatywę dla materiału, nie licząc papieru, w granicach 100zł... a Wracając do tematu... Oferujesz profesjonalne usługi w nieprofesjonalnym stylu... Mogłeś jakoś rozpisać swój temat a nie pisząc jak dzieciak, może nawet nim jesteś ale nic do tego nie mam bo sam zacząłem przygodę z tworzeniem filmów w 6kl jako Hobby... Zrobiłem jeden film którym pochwaliłem się innym i się bardzo ciesze że został ciepło przyjęty... Ale nie spotkałem się z tym aby ktoś nie mógł na naszej scenie znaleźć dobrego Moviemakera więc, jak już masz ochotę się reklamować to zrób to bardziej profesjonalnie... i sory za moje bezsensowne wypowiedzenie ale nie mam już dzisiaj sił i jestem wyjebany itd... Może ktoś mnie zrozumie może komuś będę musiał tłumaczyć, ale jak masz zamiar się reklamować reklamuj się z sensem, a nie tak na od****dol... Jeżeli chcesz reklamować usługi na scenie growej w tym przypadku TM to zrób jakieś demko bo wg mnie w TM jest trudniej filmy robić niż w realu bo musisz wcielić się w role reżysera, kamerzysty, scenarzysty, montażysty, dźwiękowca itd.. dobra ja już więcej bez sensu nie będę pisał bo już nie mam sił... Dziękuje za przeczytanie tego bezsensu i dobranoc bo rano trzeba wstać...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 22 kwietnia 2010, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Zobacz na minuty wysłania twojego i mojego posta... ja już swojego pisałem gdy ty zatwierdziłeś swojego.

Nie będę oceniać filmów z kompletnie innej branży, nie znam się na tym. Same efekty ciekawe, aczkolwiek nic oryginalnego nie ma (Evolution z Videocopilot widać najwyraźniej - a to, zdaje mi się, jest do użytku domowego a nie studiów filmowych).

Zrób porządny film o Trackmanii, wcześniej obejrzyj co jest, wdróż nowe pomysły, może się przyjmą. Wtedy będę Ciebie oceniać jako moviemakera. I wtedy zyskasz jakąś obiegową opinię na scenie. Filmami z wygibasami, przynajmniej u mnie, nic nie wskórasz.

Pozdrawiam.

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voj4k
Admin


Dołączył: 25 Mar 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 1091

Skąd: Tychy

PostWysłany: 22 kwietnia 2010, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Aha teraz przeczytałem 2gi temat i jest tam twoja wypowiedz... Reklamujesz się w każdym poście jak byś był jebanym Szpilbergiem "Jestem najlepszy i tylko ja mogę ci pomóc" tak zrozumiałem twoją wypowiedz jak miała brzmieć inaczej to sorki....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 22 kwietnia 2010, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Taki anty-iam Very Happy
_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Hiszpan
Jeździ konno


Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 10


PostWysłany: 22 kwietnia 2010, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Źle zrozumialeś ale ok każdy ma prawo zrozumieć inaczej Smile Nikt nie odpisywał na ten temat więc pomyślałem ze nikt nie odpowie. Chodziło mi o sens ,, ja pomogę w takim razie,, a nie że ,, ja najlepszy i ja wszystko umiem ,, Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 22 kwietnia 2010, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

że hę? Idę stąd, bo znowu mnie wciągniecie w jakiś konflikt, a jak przecież spokojny jestem!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Voj4k
Admin


Dołączył: 25 Mar 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 1091

Skąd: Tychy

PostWysłany: 22 kwietnia 2010, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

kto ja?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 22 kwietnia 2010, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Iam, wracaj do wanny Razz
_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Hiszpan
Jeździ konno


Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 10


PostWysłany: 22 kwietnia 2010, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Myśle że poprawiłem to w jakiś sposób zrozumiale. proszę od nowa przeczytać 1 post Smile Pozdrawiam i skończmy już spamować bez sensu Razz Myśle ze będzie najlepiej .
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Trasy, Skiny, Filmy, Mody » Filmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?