Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Trackmaniacy a wybory prezydenckie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy weźmiesz udział w wyborach prezydenckich?
Tak
70%
 70%  [ 47 ]
Nie
29%
 29%  [ 20 ]
Wszystkich Głosów : 67

Autor Wiadomość
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 07 czerwca 2010, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja miałem odświeżyć ten topic, ale zostałem uprzedzony Smile. Chciałem napisać, że ostatnio przyglądnąłem się kandydatom na prezydenta i tak na serio jest tylko dwóch, którzy są rozgarnięci. Jeden to Marek Jurek a drugi to J. Korwin-Mikke. Niestety obaj traktowani są jako tło dla tej całej farsy jaką okażą się te wybory.
Jeśli w sondażach Komorowski straci poparcie do około 40% to zagłosuję na któregoś z tych dwóch, jeśli nie to zagłosuję na Kaczyńskiego. On przynajmniej potrafi rozmawiać z ludźmi (bardzo fajnie wypadł podczas spotkania z młodzieżą), ma poglądy i coś w tej głowie w przeciwieństwie do Komorowskiego, który po prostu jest durniem. Ale niestety większość naszego społeczeństwa to durnie i idą na wybory nie mając zielonego pojęcia czy wiedzy o kandydatach. Kaczyński wygląda jak wygląda, ale np o Komorowskim można powiedzieć, ze ma facjatę podofila. Do każdego się można przyczepić.

Komorowski nie jest szanowany nawet wśród posłów PO. Kto dał mu penisa w UK? Człowiek, który tam organizował biuro wyborcze PO. Mojzesowicz odszedł z PO, mówiąc że jeśli Komorowski będzie rządził Polską tak jak sejmem to on tego nie potrafi opisać słowami, ale stwierdził, że to po prostu będzie żałosne. I tak będzie. W ciągu miesiąca wyłapano tyle gaf tego ciecia Komora, że strach pomyśleć co mogłoby się wydarzyć podczas jego prezydentury. Ale jeśli głupcy chcą, aby reprezentował ich głupek to droga wolna. A potem będziecie płakać, że to znowu zdrożało, że co się stało, gdzie podziała się jakaś polska firma i będziemy wpierdalać żarcie z Chin hodowane na ludzkich gównach, bo polityka PO jest taka, aby wyprzedać wszystko co Polskie, ale oni potem nie będą się martwić tym jaki bajzel zostanie po nich. Niech się martwi kolejny rząd, który będzie naprawiał to co Tusk spieprzył. A zawalił dużo. Szczególnie rzeczy dotyczące katastrofy ze Smoleńska i powodzi.
Niestety polskim politykom brakuje też jaj, aby takiego Palikota, Niesiołowskiego odsunąć od polityki, choć są podstawy prawne. Śmieją się z nas za granicą, że jesteśmy dziwką Europy, bo wyprzedajemy się sąsiadom. Już coś tam Niemcy kombinują z granicą na Bałtyku. Rząd milczy. Jest powódź, i zamiast konkretnych słów słyszymy, że "Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do głównej rzeki i do Bałtyku, więc nie słyszałem od dłuższego czasu o zjawiskach powodziowych, które by trwały dłużej niż tydzień czy dwa". Ech. Szkoda słów, i tak dobrze, że nie uznał Bałtyku za rzekę.

Botrex - Kaczyński nie uprawia polityki prorosyjskiej, ani nawet proniemieckiej, bardziej bym to nazwał propolską Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Botrex
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 454

Skąd: Włocławek

PostWysłany: 08 czerwca 2010, 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

@Abszt.

Zaprzedane media nie pozwolą, aby słupki poparcia spadły Komorowi, po coś to w końcu trzymają esebcką TVN w garści.

Co do Jurka, nie zagłębiałem się w jego program, ale aż z ciekawości potem to zrobię.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ksdfan
Doświadczony driver


Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 229
Skąd: Grodzisk Wielkopolski

PostWysłany: 08 czerwca 2010, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Zwyczajowo nie wypowiadam się na takie tematy, ale tym razem coś napiszę. Pierwsza sprawa, to tolerancja panująca tutaj: ktoś głosujący na Komorowskiego jest otępiałem debilem, który ogląda opanowany przez esbeków i komuchów TVN Wink Oczywiście, w końcu Komorowski jest strasznym cieciem, gorszym od Hitlera, Mussoliniego i Stalina razem wziętych. Czy to robi wielką różnicę, kto zostanie prezydentem? To i tak funkcja głównie reprezentacyjna, ale i tak wolę, żeby prezydentem był ktoś dobrze współpracujący z rządem, a nie ultraprawicowy Jurek, czy ultraliberał Korwin-Mikke, o nacjonaliście Kaczyńskim już nie wspominając.

Cytat:
Mojzesowicz odszedł z PO, mówiąc że jeśli Komorowski będzie rządził Polską tak jak sejmem to on tego nie potrafi opisać słowami, ale stwierdził, że to po prostu będzie żałosne.


Mojzesowicz nigdy nie był w PO Razz

Cytat:
Niestety polskim politykom brakuje też jaj, aby takiego Palikota, Niesiołowskiego odsunąć od polityki, choć są podstawy prawne.


Zdaje mi się, że to są właśnie politycy, którzy posiadają jaja i nie boją się mówić tego co myślą. Dawniej przecież taki sposób wyrażania opinii to była normalka, jakim językiem posługiwał się chociażby Piłsudski?

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
«RH» rugger
Doświadczony driver


Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 108


PostWysłany: 08 czerwca 2010, 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie zgodziłbym się do końca, że prezydent jest to funkcja głównie reprezentacyjna. Widać to po 10 kwietnia. Zwycięstwo lub przegrana w tych wyborach, może mocno rzutować na przyszłoroczne parlamentarne więc jest o co walczyć ... Co do debilizmu Komorowskiego też bym się nie zgodził, ten człowiek ma po prostu za długi język, papla na lewo i prawo jakieś g*wna , przy okazji nieraz pokazując swoją albo niewiedze albo i wiedzę i swoje poglądy. Nie mogę uwierzyć też, że człowiek konkretnie głupi mógłby zajść tak daleko ; ) Sam o nim znalazłem parę informacji, nie wiem czy są prawdziwe, np. bardzo ciekawe pytania http://bezdekretu.blogspot.com/2010/05/pytania-do-kandydata-komorowskiego-cz1.html


Anyway ksdfan to samo można powiedzieć o tym, że ludzie głosujący na JK są nazywani moherami, ciemnogrodem i oglądają tvp tylko. Nie wiem czy tutaj ktoś tak pisał.

Niesiołowski nie ma jaj, ma pełną kieszeń ^ ^
http://www.youtube.com/watch?v=qjXKzkPBAB0

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Outsid3r
Pirat drogowy


Dołączył: 27 Kwi 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 644

Skąd: Strzelce Kraj./Poznań

PostWysłany: 08 czerwca 2010, 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

na JK głosują tylko mohery i ludzie których poglądy są bliskie średniowieczu ;/ jeżeli chcecie żyć w Polsce, gdzie głównym hasłem będzie: "dawaj na tacę, k***, i na ojca rydzyka, a pójdziesz do nieba" to sorry ale ja w takim chorym kraju żyć nie będę. osobiście również uważam Komorowskiego za osobnika który sprawia wrażenie tatuśkowate, ale wolę jego, który nie będzie się kłócił o pier**** miejsce w samolocie niż Kaczora, który tylko będzie robił " żeby te liberały, platformusy, nic nie zrobiły". sądzę, że w końcu można skończyć z epoką kaczyńskich i ich poglądami.

btw. jakby palikot startował w wyborach to odrazu miałby mój głos. o niesiołowskim nie wspominając. To są PRAWDZIWI POLITYCY, a nie jakieś ćwoki, które polują na 12 tyś. pensję miesięcznie.

edit: Abszt teraz toś mnie zagiął. "Potrafi rozmawiać z młodzieżą" aż mi klawiatura ze śmiechu padła... dowiedz się łaskawie że ta "młodzież" była wyselekcjonowana, żeby nie padły żadne niewygodne pytania. zresztą nawet jedno poszło z kartki. więc sorry ale według mnie cenzura już dawno się skończyła a Ty chcesz głosować na polityka, który niejako sam ją prowadzi... o tvp pisowskim nie wspomnę. a tvn nie jest proPO bo jest w rękach prywatnych geniusze -.-

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
«RH» Egzegezy
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 06 Lip 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 333



PostWysłany: 08 czerwca 2010, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

PO i PiS to w zasadzie to samo, tylko w innej otoczce.
Polityka PO z liberalizmem nie ma nic wspólnego.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 08 czerwca 2010, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

@ksdfan
Mojzesowicz był w PO, najpierw w PiS, ale potem w PO, a teraz nie pamiętam co robi. Tak pisało w Rzeczpospolitej, o ile nie pomyliłem polityków. Potem sprawdzę, jak znajdę ten nr gazety. Poza tym kto napisał, że Komorowski jest gorszy od Hitlera czy Mussoliniego. Ten kiep im nie dorasta pod względem polityki nawet do kostek.

Jeżeli dla was chamy jak Niesiołowski i Palikot to prawdziwi politycy, to ja już nie wiem czym dla Was jest ludzka godność i poszanowanie praw drugiego człowieka. Obaj np w USA już dawno by siedzieli, u nas też można za obrazę prezydenta dostać jakieś kary, ale oczywiście za Kaczyńskiego jak ten mógł i chciał się nimi zająć to przeciwnicy ponosili od razu wielką wrzawę, bo co sobie prezydent wyobraża...

@Outsider
Udowodnij mi, że ta młodzież była podstawiona, ze wszystkie gesty wyreżyserowane. No proszę...
Widać, (po wypowiedzi o tym, ze wszyscy PiSowcy to mohery) ze jesteś dzieckiem tv, gdzie wierzy we wszystko co powie się w komercyjnych stacjach lub supersubiektywnych mediach. Tym bardziej, że TVN jest bardzo blisko PO i GW.

Za prezydenta nie powinniśmy się wstydzić, ale skoro do wyborów startują tacy ludzie, to cóż trzeba wybrać mniejsze zło i Kaczyńskiego Razz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
*тсω* Fefan
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 354


PostWysłany: 08 czerwca 2010, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Abszt napisał:
Jeżeli dla was chamy jak Niesiołowski i Palikot to prawdziwi politycy, to ja już nie wiem czym dla Was jest ludzka godność i poszanowanie praw drugiego człowieka. Obaj np w USA już dawno by siedzieli, u nas też można za obrazę prezydenta dostać jakieś kary, ale oczywiście za Kaczyńskiego jak ten mógł i chciał się nimi zająć to przeciwnicy ponosili od razu wielką wrzawę, bo co sobie prezydent wyobraża...
jeśli mowisz takie rzeczy o Niesiolowskim czy Palikocie, to czemu nie powiesz np o Kurskim, który już parę razy zlamal prawo, ale dzięki immunitetowi się wywinal? O ile dobrze pamietam, to Niesiolowski takich akcji nie mial.
jeśli już mowisz o poszanowaniu godnosci drugiego czlowieka, to czemu nie przypominasz o akcji L.Laczynskiego z "nie od tej malpy...", "spieprzaj dziadu" itp. jeśli dla Ciebie to nie lamie godnosci drugiego czlowieka, to chyba nie mamy o czym gadac. I zdaje sobie sprawe, ze akurat te slowa nie naleza do Jarka, ale do tego ugrupowania. A jeśli Ty krytykujac Komorowskiego masz prawo mowic o innych politykach z PO, to chyba ja mogę tez wypowiedziec się o innych z pisu.

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 08 czerwca 2010, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Fefan napisał:
Abszt napisał:
Jeżeli dla was chamy jak Niesiołowski i Palikot to prawdziwi politycy, to ja już nie wiem czym dla Was jest ludzka godność i poszanowanie praw drugiego człowieka. Obaj np w USA już dawno by siedzieli, u nas też można za obrazę prezydenta dostać jakieś kary, ale oczywiście za Kaczyńskiego jak ten mógł i chciał się nimi zająć to przeciwnicy ponosili od razu wielką wrzawę, bo co sobie prezydent wyobraża...
jeśli mowisz takie rzeczy o Niesiolowskim czy Palikocie, to czemu nie powiesz np o Kurskim, który już parę razy zlamal prawo, ale dzięki immunitetowi się wywinal? O ile dobrze pamietam, to Niesiolowski takich akcji nie mial.
jeśli już mowisz o poszanowaniu godnosci drugiego czlowieka, to czemu nie przypominasz o akcji L.Laczynskiego z "nie od tej malpy...", "spieprzaj dziadu" itp. jeśli dla Ciebie to nie lamie godnosci drugiego czlowieka, to chyba nie mamy o czym gadac. I zdaje sobie sprawe, ze akurat te slowa nie naleza do Jarka, ale do tego ugrupowania. A jeśli Ty krytykujac Komorowskiego masz prawo mowic o innych politykach z PO, to chyba ja mogę tez wypowiedziec się o innych z pisu.


Cóż, bo niektórzy nie ma takich argumentów jak Ty Razz, więc jadą po moherach (co oni mają wspólnego z teraźniejszymi wyborami w ogóle?) niż zapodać konkretny kontrargument. Po obu stronach są chamy, taka jest ta nasza polityka. A wśród niej my, z różnymi poglądami., które odpowiadają lub zbliżają nas do jakiejś partii, bo niestety bez polityki jakoś żyć się w tym kraju nie da, szczególnie gdy trzeba zarabiać na siebie i zastanawiać się tym samym na co wydaje się te pieniądze etc.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mały
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 379
Skąd: Czarna Białostocka

PostWysłany: 08 czerwca 2010, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Czytam te Wasze wypociny i widze tylko jedno: każdy pisze o zaletach swojego kandydata pomijając jego wady, i mocno uwydatnia wady i wpadki przeciwników, pomijajać ich zalety. No ale w końcu to jest normalne, na tym właśnie polega dyskusja. Nie mogę zrozumieć jednak tych, którzy zamiast wyciągać jakieś konkretne przykłady (nie chce mi się szukać, ale na pewno był tu ktoś taki, a jak nie, to i tak wiecie o co mi chodzi), potrafi tylko obrażać tych, którzy mają inne niż on zdanie.

Co do samych wyborów, to nie mam jednak upatrzonego żadnego ugrupowania politycznego ani konkretnego kandydata, prawdopodobnie dowiem się czegoś więcej na dzień czy dwa przed wyborami (nie, nie będzie to tv, radio czy plakaty wyborcze) i pójdę zagłosować, bo wierzę w to, że każdy głos jest ważny.

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Botrex
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 454

Skąd: Włocławek

PostWysłany: 08 czerwca 2010, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

www.test-wyborczy.pl
Dla własnego sumienia polecam Smile


Zgodność Twoich odpowiedzi:
Janusz Korwin-Mikke 85.06%
Marek Jurek 68.18%
Andrzej Lepper 61.04%
Jarosław Kaczyński 59.74%
Waldemar Pawlak 57.14%
Kornel Morawiecki 55.84%
Andrzej Olechowski 48.05%
Bronisław Komorowski 44.16%
Grzegorz Napieralski 44.16%
Bogusław Ziętek 33.12%

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 08 czerwca 2010, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Janusz Korwin-Mikke 80.77%
Marek Jurek 69.23%
Andrzej Lepper 61.54%
Waldemar Pawlak 61.54%
Jarosław Kaczyński 61.54%
Kornel Morawiecki 61.54%
Bronisław Komorowski 50%
Andrzej Olechowski 46.15%
Grzegorz Napieralski 46.15%
Bogusław Ziętek 38.46%
Razz
Zabawa, zabawą, ale szkoda, że pytania bardziej nie odbiegają od siebie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Diav3l
Emerytowany Admin


Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 1102
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 08 czerwca 2010, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Szczerze mówiąc zaskoczył mnie wynik, ale nie będę nad tym rozmyślał bo jest za bardzo zmęczony.

Andrzej Lepper 83.78%
Janusz Korwin-Mikke 64.86%
Bogusław Ziętek 59.46%
Kornel Morawiecki 59.46%
Bronisław Komorowski 59.46%
Jarosław Kaczyński 56.76%
Waldemar Pawlak 56.76%
Marek Jurek 48.65%
Grzegorz Napieralski 45.95%
Andrzej Olechowski 36.49%

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mały
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 379
Skąd: Czarna Białostocka

PostWysłany: 09 czerwca 2010, 9:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Andrzej Lepper 72.31%
Kornel Morawiecki 72.31%
Waldemar Pawlak 69.23%
Janusz Korwin-Mikke 64.62%
Bronisław Komorowski 61.54%
Andrzej Olechowski 60%
Grzegorz Napieralski 60%
Jarosław Kaczyński 58.46%
Bogusław Ziętek 49.23%
Marek Jurek 46.15%

hm... no to się trochę ździwiłem Very Happy no ale nie, nie będę głosował według tego Smile

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Kiciak
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 09 Lis 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1408



PostWysłany: 09 czerwca 2010, 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Waldemar Pawlak 65.57%
Bronisław Komorowski 62.3%
Grzegorz Napieralski 62.3%
Andrzej Lepper 57.38%
Kornel Morawiecki 53.28%
Marek Jurek 52.46%
Andrzej Olechowski 52.46%
Jarosław Kaczyński 52.46%
Bogusław Ziętek 50.82%
Janusz Korwin-Mikke 49.18%

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
«RH» Lox
Moderator


Dołączył: 21 Sty 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 2600

Skąd: Skąd: Skąd: Skąd:

PostWysłany: 09 czerwca 2010, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Waldemar Pawlak 82.76%
Andrzej Lepper 77.59%
Kornel Morawiecki 68.97%
Grzegorz Napieralski 68.97%
Bogusław Ziętek 65.52%
Jarosław Kaczyński 60.34%
Marek Jurek 58.62%
Andrzej Olechowski 55.17%
Bronisław Komorowski 53.45%
Janusz Korwin-Mikke 53.45%

a głosować prawdopodobnie będę na Kaczyńskiego, wolę PiSowskie przesadzone ambicje mocarstwowe niż totalnie uległą w polityce zagranicznej PO.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ALTUS
Doświadczony driver


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 234


PostWysłany: 09 czerwca 2010, 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Pragnę zacytować jakże prawdziwy wers podany w dramacie Andrzeja Wajdy "Katyń" przez Generałową podczas rozmowy z majorem Jurkiem odnosząc się do tych wyników

"....może i myśli pan inaczej niż oni, ale robi dokładnie to samo, a jakie to ma znaczenie, że pan myśli inaczej..."

Nie pamiętam czy zacytowałem kropka w kropkę, ale mniejsza z tym, chodzi o sens.

Kornel Morawiecki 79.41%
Andrzej Lepper 76.47%
Waldemar Pawlak 72.06%
Grzegorz Napieralski 66.18%
Marek Jurek 63.24%
Bogusław Ziętek 61.76%
Jarosław Kaczyński 61.76%
Andrzej Olechowski 58.82%
Bronisław Komorowski 52.94%
Janusz Korwin-Mikke 51.47%


Na drugim miejscu Andrzej Lepper??? na pierwszy rzut oka te jego wywody mnie nie poruszają. A o tym pierwszym słyszałem wyłącznie 5/9
Ale tu wychodzi moje zainteresowanie polityką. A raczej jego brak. Może dlatego że mniej gadam a więcej robię na swoim podwórku.

_________________
W okresie buntu plułeś na wszelką apodyktykę rodzicieli, kiedy jednak wchodzisz w dorosły wiek, zaczynasz postrzegać te wszystkie bariery codzienności i kierujesz się rozsądkiem a w końcu stajesz się tym z czym tak namiętnie walczyłeś....

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jack Bauer
Moderator


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1146



PostWysłany: 09 czerwca 2010, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Andrzej Lepper 78.4%
Janusz Korwin-Mikke 75.93%
Waldemar Pawlak 68.52%
Jarosław Kaczyński 61.11%
Bronisław Komorowski 58.64%
Kornel Morawiecki 58.64%
Marek Jurek 54.32%
Bogusław Ziętek 51.23%
Grzegorz Napieralski 48.77%
Andrzej Olechowski 38.89%

Btw, polecam filmik:

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ALTUS
Doświadczony driver


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 234


PostWysłany: 09 czerwca 2010, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Zbakany rozumiem że popierasz Korwina-Mikke, nie ocenię delikwenta, muszę się zagłębić w nauki z lekcji WOSu. I nie będę oceniać żadnego kandydata, jeśli nie oddam głosu, bo nie wiem jeszcze czy pójdę póki co nie poznałem programów wszystkich kandydatów. Osobiście na miejscu każdego obywatela( w tym i was ) wstrzymałbym się z narzekaniem na kogoś, dopóki się nie zagłosuje, i nie poczeka na "owoce jego pracy".


Może byłoby lepiej gdyby tutaj każdy zwolennik któregoś z pretendentów przedstawił plan wyborczy i wszyscy razem przeanalizowali kto okiem naszej sceny jest właściwy na to stanowisko.


a tu proszę link do kompetencji i obowiązków Prezydenta RP:
PREZYDENT
Prawa i obowiązki prezydenta określa Konstytucja RP (z kwietnia 1997 r.).
1. Według obowiązującej ustawy zasadniczej Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jest głową państwa, najwyższym przedstawicielem Polski i gwarantem ciągłości władzy państwowej.
2. Stoi na czele władzy wykonawczej, jest powołany do reprezentowania polskich interesów na arenie międzynarodowej, czuwa nad przestrzeganiem Konstytucji i ma obowiązek troszczyć się o bezpieczeństwo państwa.
3 .Prezydent zarządza wybory do Sejmu i Senatu, w szczególnych przypadkach ma prawo do skracania ich kadencji.
4. Może zarządzić referendum ogólnonarodowe w ważnych dla państwa sprawach, wymagających decyzji wszystkich obywateli (takim referendum było np. głosowanie w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej).
5. Prezydent ma wolny wybór w powoływaniu Prezesa Rady Ministrów, w praktyce nie zdarza się jednak by powierzył zadanie formowania nowego gabinetu politykowi, który nie ma poparcia sejmowej większości.
6. Prezydent RP ma bezpośrednią możliwość wpływania na proces stanowienia prawa, poprzez prawo veta wobec ustaw, które Sejm może co prawda odrzucić, ale większością aż 3/5 głosów, przy obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów (230).
7.Może też przed podpisaniem ustawy zwrócić się do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie jej zgodności z Konstytucja RP, co w praktyce miewa decydujący wpływ na proces legislacyjny.
8. Pełniąc rolę najwyższego reprezentanta państwa polskiego prezydent ratyfikuje i wypowiada umowy międzynarodowe, mianuje i odwołuje ambasadorów oraz przyjmuje listy uwierzytelniające od przedstawicieli innych państw.
9. Prezydent decyduje również o przyznawaniu odznaczeń i orderów państwowych. Ma również prawo łaski, tz. może uchylać ostateczne orzeczenia sądowe (w praktyce prezydent konsultuje tego rodzaju decyzje z Ministrem Sprawiedliwości).
10. Prezydent jest również zwierzchnikiem Sił Zbrojnych, mianuje Szefa Sztabu Generalnego i dowódców wszystkich rodzajów wojsk, a w czasie wojny mianuje Naczelnego Dowódcę Sił Zbrojnych i może zarządzić powszechną mobilizację.
11. Prezydent wykonuje swoje zadania z pomocą urzędów: Kancelarii Prezydenta RP i Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz Zespołu Doradców Prezydenta RP.


ŻRÓDŁO:

http://www.sciaga.pl/tekst/58498-59-prawa_i_obowiazki_prezydenta_rady_ministrow_sejmu_senatu

_________________
W okresie buntu plułeś na wszelką apodyktykę rodzicieli, kiedy jednak wchodzisz w dorosły wiek, zaczynasz postrzegać te wszystkie bariery codzienności i kierujesz się rozsądkiem a w końcu stajesz się tym z czym tak namiętnie walczyłeś....

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Manek
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 261
Skąd: Konin/Paprotnia

PostWysłany: 09 czerwca 2010, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Andrzej Lepper 86.23%
Marek Jurek 76.09%
Waldemar Pawlak 70.29%
Jarosław Kaczyński 68.84%
Bronisław Komorowski 64.49%
Janusz Korwin-Mikke 63.04%
Kornel Morawiecki 61.59%
Grzegorz Napieralski 55.8%
Bogusław Ziętek 50%
Andrzej Olechowski 47.1%

Polske trzeba zlepperowac ^^

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?