Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Gimp + .dds plugin +win7 x64
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Pomoc » Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ALTUS
Doświadczony driver


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 234


PostWysłany: 08 lipca 2010, 20:25    Temat postu: Gimp + .dds plugin +win7 x64 Odpowiedz z cytatem  

Ja nie chciałbym tu komuś znacząco przeszkadzać, ale czy ma ktoś z was na stanie plugin .dds do Gimpa. Potrzebuje pod win7 x64.
Uniemożliwię wam pisanie zbędnych postów i dodam od siebie że:

-pobrałem ze strony http://code.google.com/p/gimp-dds/downloads/list ów instalator i wywala aluzję że brakuje na kompie libgimp-2.0-0.dll pomimo świeżej instalacji gimpa.

-poszukałem wcześniejszej wersji 2.0.7 i powtórka z rozrywki

-próbowałem ze zgodnością z xp sp2....ten syf zachowuje się jak dziecko we mgle ;/

-dlaczego gimp? łatwiej mi się w nim odnaleść. Na PS(ver. 8xx) mam problem z obsługą, nie czuję go.

-Mógłbym spróbować z DxtBmp czy jak to się zwie, ale jak dla mnie otwieranie czegoś przez coś to trochę za dużo pierdolenia, a nie wiem czy nie straci na jakości


patrząc na dwa pierwsze myślniki wniosek się nasuwa że tamte pluginy działają wyłącznie na systemach 32-bitowych (ironia c'nie...) i potrzebuje x64 dlatego się pytam. MA KTOŚCo?

_________________
W okresie buntu plułeś na wszelką apodyktykę rodzicieli, kiedy jednak wchodzisz w dorosły wiek, zaczynasz postrzegać te wszystkie bariery codzienności i kierujesz się rozsądkiem a w końcu stajesz się tym z czym tak namiętnie walczyłeś....

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
*WDD* digger
V.I.P.


Dołączył: 26 Gru 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 360

Skąd: ta agresja?

PostWysłany: 08 lipca 2010, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

W google znajdziesz odpowiedź, sam kilka dni temu szukałem. W skrócie jest sposób na to (może są prostsze ale znam tylko ten).

Wchodzisz w folder "E:\Program Files\GIMP-2.0\bin"

i kopiujesz wszystkie pliki z rozszerzeniem ".lib" do folderu z wtyczkami:

"E:\Program Files\GIMP-2.0\lib\gimp\2.0\plug-ins"

Mi to dziwnie trochę działa, ale działa. Gdyby ktoś znał prostszy/lepszy sposób to byłbym również wdzięczny Smile

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ALTUS
Doświadczony driver


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 234


PostWysłany: 09 lipca 2010, 8:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

digger napisał:


Mi to dziwnie trochę działa, ale działa.



Czemu dziwnie? Masz pochwałę ode mnie na zachętę Wink kurde gdzie to się dawało....


---------

dalej nie działa ale dzięki za chęci, chyba będę musiał się na PS przestawić :?

_________________
W okresie buntu plułeś na wszelką apodyktykę rodzicieli, kiedy jednak wchodzisz w dorosły wiek, zaczynasz postrzegać te wszystkie bariery codzienności i kierujesz się rozsądkiem a w końcu stajesz się tym z czym tak namiętnie walczyłeś....

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
*WDD* Shion
Doświadczony driver


Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 147
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 09 lipca 2010, 9:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

do gimpa trzeba zainstalować jeszcze biblioteki GTK.
http://download.gimpuj.info/gimp-win/gtk+-2.10.13-setup.exe

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
*WDD* digger
V.I.P.


Dołączył: 26 Gru 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 360

Skąd: ta agresja?

PostWysłany: 09 lipca 2010, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Chyba jednak będzie trzeba korzystać z programu dtx.bmp. Otwiera się nim plik .dds zmienia format, edytuje i znów zmienia na .dds. Może mało wygodne ale powinno działać Smile

PS pochwały już wyłączono chyba. Zawsze można zapodać miedzią (joke) Wink

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Pomoc » Pomoc Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?