Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Czy są potrzebne zmiany w Polish League? [trasy]
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Turnieje » Polish League
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cobham
Gangsta Mapper


Dołączył: 12 Lis 2006
Ostrzeżeń: 2
Posty: 546

Skąd: Poznań

PostWysłany: 01 stycznia 2011, 16:24    Temat postu: Czy są potrzebne zmiany w Polish League? [trasy] Odpowiedz z cytatem  

Z obserwacji licznych osób widać, że nienajlepiej z kondycją PL. Liderzy drużyn mówią, że gracze nie trenują. Mapperzy robią trasy techniczne na bardzo wysokim poziomie. Twórcy tras poświęcają pewnie więcej czasu na ich robienie, niż gracze na trenowanie tych tras!. Tak, tak! Mapperzy też są uczestnikami PL i co widać po trasach TRENUJĄ w edytorze ciężko.

Jeszcze niedawno trzecią trasą w mappacku było MULTI, zawsze to jakieś urozmaicenie. Dlaczego teraz nie ma? Czy ślepo dopasowujemy się do zagranicznych zawodów? Niech inni biorą przykład od nas!

Moja propozycja co do tras:
- 2 trasy techniczne (rozgrywka w trybie rund)
- 1 "inna" trasa (krótsza 30-45 sek.np. speed, rozgrywka w trybie time attack)
Ta "inna" trasa mogłaby być rózna co roku. Przykładowo w PL10 byłby to speed, w PL11 dirt


Ktoś powie, że to nie wypali bo trzecią trasę trzeba grać w trybie TA i w innej specjalizacji. Wystarczy chcieć! Rozgrywamy mecz o godz. 20:00 na rundach dwie trasy tech, po meczu kilka minut przerwy na fajkę, admin w międzyczasie stawia serwer w trybie TimeAttack, wracamy do gry i rywalizujemy na trzeciej trasie. System przyznawania punktów zostawiam organizatorom.

Część graczy nie lubi tras typu dirt, speed itd. NIEWAŻNE. To nawet lepiej. Zobaczymy wtedy, który zespół ma NAJLEPSZYCH WSZECHSTRONNYCH GRACZY. To tyczy się również mapperów. Zobaczymy czy "najlepsi" są rzeczywiście najlepsi.

Chciałbym, żeby wypowiedzieli się głównie organizatorzy, liderzy klanów i mapperzy. Nie daję ankiety "czy popierasz pomysł", bo dużo osób z obawy przed zmianami może kliknąć "nie".


Ostatnio zmieniony przez cobham dnia 01 stycznia 2011, 16:56, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Barthezz
Doświadczony driver


Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 107
Skąd: Włocławek

PostWysłany: 01 stycznia 2011, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wypowiadam się jako mapper (trudno ze moje mapy się nie dostaly, ale jestem mapperem i wyslalem trasy ;p). Imho skoro już taki pomysl wychodzi, to zanim ktokolwiek będzie za lub przeciw to ten system punktowy, który (nie wiem czy na latwizne) zostawiles organizatorom.. Bo ciężko będzie dopasowac punktacje z trybu TA do rund, tak zeby PL nadal było turniejem gdzie liczy się wytrenowanie map, a nie fuksiarskie zrobienie czasu na trasie.. Na rundach niestety fuksy 7 razy z rzedu nie wejda ;/
_________________

TMPL.info - mapki by Barthezz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
cobham
Gangsta Mapper


Dołączył: 12 Lis 2006
Ostrzeżeń: 2
Posty: 546

Skąd: Poznań

PostWysłany: 01 stycznia 2011, 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Barthezz napisał:
ciężko będzie dopasowac punktacje z trybu TA do rund, tak zeby PL nadal było turniejem gdzie liczy się wytrenowanie map, a nie fuksiarskie zrobienie czasu na trasie.. Na rundach niestety fuksy 7 razy z rzedu nie wejda ;/

Ciężko, ale nie niemożliwie. Na pewno można to jakoś przeliczyć. Da się. A co do czasów na TA. Jaki fuks? Szczęście sprzyja lepszym. Poza tym na serwerze będzie kilku graczy z danej drużyny. Czas będzie liczony łącznie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 01 stycznia 2011, 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja byłbym za. Z tym jednym wyjątkiem, że nie zmieniałbym na TA tej jednej trasy, a wszystko na rundach (wtedy np przy speed trasach pojawić by się musiały dodatkowe drogi aby mógł być zachowany respawn). Do tego raczej nie widziałbym tego, ze akurat w danym PL trzecia trasa musi być speed, ale raczej jako tą trzecią trasę widziałbym tez dirt, multi czy mieszankę tech-dirt-speed (w jednym PL).
A multi nie ma, bo oprócz trasy Szyny reszta to była przeciętny poziom.
Ja jak najbardziej byłbym za. W końcu tm to zabawa.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Santacruz
V.I.P.


Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 290
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 01 stycznia 2011, 16:40    Temat postu: Re: Czy są potrzebne zmiany w Polish League? [trasy] Odpowiedz z cytatem  

cobham napisał:
To tyczy się również mapperów. Zobaczymy czy "najlepsi" są rzeczywiście najlepsi.

Widzę, że bardzo chcesz pokazać jak mocno mylili się w tym roku głosujący Wink.
Co do tematu, dostosuje się do tego co wybierze "scena". Dopiero 2/9 PL za mną więc nie mam zbyt dużego doświadczenia.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
cobham
Gangsta Mapper


Dołączył: 12 Lis 2006
Ostrzeżeń: 2
Posty: 546

Skąd: Poznań

PostWysłany: 01 stycznia 2011, 16:44    Temat postu: Re: Czy są potrzebne zmiany w Polish League? [trasy] Odpowiedz z cytatem  

Santacruz napisał:
cobham napisał:
To tyczy się również mapperów. Zobaczymy czy "najlepsi" są rzeczywiście najlepsi.

Widzę, że bardzo chcesz pokazać jak mocno mylili się w tym roku głosujący Wink.
Co do tematu, dostosuje się do tego co wybierze "scena". Dopiero 2/9 PL za mną więc nie mam zbyt dużego doświadczenia.

Nie tylko w tym roku, ale też w 2007, 2008, 2009. Wtedy zdobyłem 3 razy tytuł, ale zastanawiam się czy słusznie. Zawsze miałem mieszane uczucia po PTMA.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 01 stycznia 2011, 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Bowiem w kilku kategoriach zamiast najlepszy powinno być najpopularniejszy. Zresztą w każdych plebiscytach tak jest...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
JarOo
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 20 Wrz 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 381

Skąd: Ełk

PostWysłany: 01 stycznia 2011, 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Kwestię treningu graczy można rozwiązać dając krótsze mapy np 40-50 sekund. Wiadomo krótsza trasa to lepiej będzie wytrenowana.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
*NS* luka
Rudy


Dołączył: 02 Lut 2009
Ostrzeżeń: 3
Posty: 816

Skąd: Braniewo

PostWysłany: 01 stycznia 2011, 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

no nie wiem czy to jest dobry pomysł, na takich rozgrywkach speed i dirt ?
_________________




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kiciak
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 09 Lis 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1408



PostWysłany: 01 stycznia 2011, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ja jako trzecia mapke sciagnalbym z "gieromaniak skill cup'a". trasa mini, 2 wu i gogogo bez trenu.
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
P4G MIRTEK2
Jeździ konno


Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 70
Skąd: Świdnica

PostWysłany: 01 stycznia 2011, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Kiciak napisał:
ja jako trzecia mapke sciagnalbym z "gieromaniak skill cup'a". trasa mini, 2 wu i gogogo bez trenu.


Abszt napisał:
...nie zmieniałbym na TA tej jednej trasy, a wszystko na rundach (wtedy np przy speed trasach pojawić by się musiały dodatkowe drogi aby mógł być zachowany respawn). Do tego raczej nie widziałbym tego, ze akurat w danym PL trzecia trasa musi być speed, ale raczej jako tą trzecią trasę widziałbym też dirt, multi czy mieszankę tech-dirt-speed (w jednym PL). ...W końcu tm to zabawa.


Popieram obydwa pomysły, ale albo jeden albo drugi Smile dwa techy na tydzień starczą, a trzecia innowacyjna mapa byłaby taką odskocznią mixy speed-dirt,tech-dirt,multi-dirt - cokolwiek ciekawego niespełniającego obecnych kryteriów wysyłania map Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
P4G tyta
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 20 Kwi 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 481

Skąd: Rybnik

PostWysłany: 01 stycznia 2011, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

jak sama nazwa wskazuje Polish League powinien trwać trochę dłużej, ale mniejsza o to...IMHO liga mogła by wyglądać jak wygląda z tym ze po skończeniu danej sekcji odbywały by się dalej rozgrywki na innych trasach, dajmy na to pierwsza sekcja to tech, druga to speed, trzecia to dirt...etc
_________________
AUDIO Onkyo 307 + Onkyo 406 + Kef C7 + Kef C6 + Jbl ES 250 PW + stare surroundy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
cobham
Gangsta Mapper


Dołączył: 12 Lis 2006
Ostrzeżeń: 2
Posty: 546

Skąd: Poznań

PostWysłany: 04 stycznia 2011, 2:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Sprawdzilem parę rzeczy w praktyce. I już wiem gdzie mogą pojawic się problemy.
jeśli przejdzie pomysl z trzecią inną trasą to bardzo mozliwe, ze pojawi się problem z jakoscia nowych map. Chociaż niekoniecznie (kwestia treningu). Jakby nie było, będzie ciekawie Smile
Abszt napisał:
nie zmieniałbym na TA tej jednej trasy, a wszystko na rundach (wtedy np przy speed trasach pojawić by się musiały dodatkowe drogi aby mógł być zachowany respawn). Do tego raczej nie widziałbym tego, ze akurat w danym PL trzecia trasa musi być speed, ale raczej jako tą trzecią trasę widziałbym też dirt, multi czy mieszankę tech-dirt-speed (w jednym PL).

Zrobiłem na próbę, sam dla siebie, trasę typu Full Speed, no i:

- Time Attack koniecznie (chyba, ze trasy będą banalnie proste)
- respawn CP nie zawsze będzie mozliwy. Budowanie trasy bardzo się komplikuje przy probie wznowienia jazdy od CP. Trzeba rozpedzic auto do identycznej wczesniejszej predkosci. Jest to trudne do zbudowania
- mieszanki będą bardzo dobre na poczatek Wink ale takie gdzie sekcja tech będzie dodatkiem, przykladowo gdy podczas budowy speeda mapperowi skonczy się stadion i będzie musial się poratowac wezszym zakretem (tech),

oczywiście wszytkie problemy da się rozwiazac. I od strony mapperstwa (3 dni glowilem się nad jedna trasą! ale dało radę) i od organizacyjnej (chyba tez? co?) Very Happy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
74raf
Jeździ konno


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 69
Skąd: ŻORY

PostWysłany: 04 stycznia 2011, 6:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Skoro to mają być to drużynowe mistrzostwa polski zwane PL w TM to wg mnie w każdej kategorii map.Można zrobić tak że będą zorganizowane każde z osobna Wink np mistrz polski w tech ...mistrz polski w lol Wink itd ....wtedy mają szanse lolarze czy full speedowcy itd wtedy to będzie mieć ręce i nogi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blade
Doświadczony driver


Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 154
Skąd: Nowy Sącz

PostWysłany: 04 stycznia 2011, 8:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

74raf napisał:
Skoro to mają być to drużynowe mistrzostwa polski zwane PL w TM to wg mnie w każdej kategorii map.Można zrobić tak że będą zorganizowane każde z osobna Wink np mistrz polski w tech ...mistrz polski w lol Wink itd ....wtedy mają szanse lolarze czy full speedowcy itd wtedy to będzie mieć ręce i nogi


może nie jest to miejsce na moje wypowiedzi, ale 74raf, organizatora będzie ciężko ogarnac każda kategorie. Map nadeslanych tez będzie bardzo dużo, co tez przelozy się na czas ich wyboru.
PL jest raz w roku i tylko w jednej kategori z czego wiekszosc polskich teamów się zglasza. Porozdzielasz to na kategorie to może wyjsc na to ze w niektorych kategoriach będzie np. po 3 teamy.
Nie mowie ze tak będzie bo nie znam wszystkich teamów, ale tak to może wygladac

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 04 stycznia 2011, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Największe faktycznie problemy byłyby z Full Speedami, bo chodziło by oto by się rozpędzić tak jak trzeba, ale nie jest to oczywiście niemożliwe. Spotykałem się ze świetnymi FS, gdzie jak zwaliłem jeden skok/zakręt to przy cp strzałki (jak i informacja tekstowa) pokazywały gdzie jechać, by się rozpędzić, aby dany zakręt/skok pokonać z właściwą prędkością. W ten sposób nawet zaliczając 2 bandy można było dojechać do mety z czasem gorszym nie przekraczającym 10 sekund od Złotego Medalu. Problem byłby tutaj taki, że aby zrobić taką trasę to trzeba mieć pojęcie nie tylko przy budowie tego typu tras jak i umieć jakieś podstawy MT.
Przy dirtach raczej nie byłoby takiego problemu, szczególnie jeśli wyglądałyby tak jak trasy gracza mic270, który buduje dość proste, ale przyjemne traski gdzie dominuje offroad, np:


Odnośnie kategorii PL - nie ma szans jeśli zajmowałyby się tym te same osoby. Pochłaniałoby to dużo czasu. Poza tym Mistrzostwa Polski np na trasach typu dirt przyciągnęłyby wg mnie mniej chętnych niż dotychczasowe PL. Lepiej byłoby włączyć po jednej takiej trasie w kolejkę nadchodzącego PL10 niż robić odrębnie (choć jeśli ktoś, czyli kilka osób, miałby czas, chęci to można spróbować, czemu nie Razz).

A tak a propos: Kiedy następne PL? Zwykle w dwa lata odbywało się 3 PL. Może teraz 10 edycja odbyłaby się na wiosnę? O ile termin nie kolidowałby z jakimiś lanami i ważniejszymi turniejami. W ten sposób ominęłoby się coroczny przedwakacyjny marazm drużyn tm ( w końcu na wiosnę najwięcej teamów upada Very Happy)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Turnieje » Polish League Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Możesz usuwać swoje posty
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?