Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
[Tutorial] Mapy większe niż podstawowe i łatwy blockmix
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Pomoc » Poradniki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Qwertyuiop
Jeździ konno


Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 20


PostWysłany: 28 czerwca 2011, 11:48    Temat postu: [Tutorial] Mapy większe niż podstawowe i łatwy blockmix Odpowiedz z cytatem  

Witam! Postanowiłem napisać tutka do programiku, który ostatnio zauważyłem. Jest on naprawdę godny uwagi, gdyż pozwala na blockmix bezpośrednio w grze, oraz powiększanie terenu pod budowę map. Tak więc zaczynamy Wink

Programik pobieramy tutaj:
http://www.mediafire.com/?24bbxbcvmlvmksy

1. Po ściągnięciu należy wypakować, a następnie wszystkie zawarte pliki włożyć do głównego folderu TM (w moim przypadku to będzie: D:\Program Files\TmNationsForever).
2. Program jest gotowy do użycia.


Jak wspomniałem wcześniej programik pozwala na blockmix i powiększanie terenu. W jaki sposób?

1. Blockmix:
Otwieramy TrackManie przez TMUnlimiter.exe który wcześniej dołożyliśmy do folderu głównego TM i włączamy edytor. Możesz teraz mixować bloki do woli i jak tylko chcesz, bez wychodzenia z edytora Wink

2.Powiększanie terenu pod budowę:
Po dołożeniu plików Unlimitera do folderu Trackmani otwieramy "TMUnlimiter.ini" za pomocą notatnika. Powinno pokazać się takie okienko:

Cytat:
[NewTrackSizes]
; Set up the sizes for NEW tracks here. These settings have no effect on existing tracks.
Alpine=45,18,45 ; Default 45,18,45
Bay=45,36,45 ; Default 45,36,45
Coast=45,36,45 ; Default 45,36,45
Island=45,36,45 ; Default 45,36,45
Rally=45,18,45 ; Default 45,18,45
Speed=45,18,45 ; Default 45,18,45
Stadium=32,32,32 ; Default 32,32,32


Po lewej mamy aktualne rozmiary terenu pod budowę a po prawej podstawowe. Zmieniamy tylko te po lewej. Jeśli chodzi o Stadium to nie polecam terenu większego niż 256x256x256 bo muli komputer podczas operacji "cofnij". Co do innych to będziecie musieli wybadać sami ponieważ ja jestem posiadaczem TMNF i nie mam jak Wink
Po skończonej edycji wyłączamy dokument zapisując zmiany. Trackmanie włączamy przez "TMUnlimiter.exe". Następnie włączamy edytor i cieszymy się duuuużą mapą Wink


Jeżeli chcesz wyłączyć powiększanie stadionu lub blockmix to wystarczy że odpalisz TM przez podstawowy plik TM(United)Forever.exe


UWAGA! Trasy rozszerzane Unlimiterem działają tylko jeśli włączymy Trackmanie przez "TMUnlimiter.exe"


Dziękuję za uwagę i miłego edytowania map Wink


Aha, jeszcze jedno. Tutaj jest filmik z mapki zrobionej Unlimiterem:
http://www.youtube.com/watch?v=gdCZ5hvtcPQ
Jeśli ktoś jest zainteresowany to tu jest mapka:

_________________


Ostatnio zmieniony przez Qwertyuiop dnia 28 czerwca 2011, 13:25, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gobis
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 22 Sie 2006
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1472

Skąd: przyjdzie Mikołaj?

PostWysłany: 28 czerwca 2011, 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Cytat:
UWAGA! Trasy rozszerzane Unlimiterem działają tylko jeśli włączymy Trackmanie przez "TMUnlimiter.exe"

A jak wrzuci się taką mapę na serwer, to też nie będzie działać ?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Qwertyuiop
Jeździ konno


Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 20


PostWysłany: 28 czerwca 2011, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Myślę że jeżeli włączysz TM Unlimiterem to Tobie powinno działać. Co innego jeżeli na serwer przyjdzie ktoś kto tego nie zrobił. W takim wypadku pewnie po prostu wyłączy mu TM
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cezar
Pedo


Dołączył: 23 Cze 2009
Ostrzeżeń: 2
Posty: 1277

Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28 czerwca 2011, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja robię swoje mapy przez TMUnlimiterem,i działały na serwerach bez żadnego problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
permarc
Doświadczony driver


Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 134


PostWysłany: 29 czerwca 2011, 9:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

działa tylko i wyłącznie w przypadku bugowania elementów - chociaż jak nałoży się na siebie za dużo klocków to tez potrafi wywalić wszystkich z severa, no i jeszcze jedna podstawowa sprawa NIE WOLNO NAKŁADAĆ NA SIEBIE DWÓCH CHECKPOINTÓW serwer widzi przejac przez takie cp jako cheat i leci BAN Smile;p
_________________

]

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Gobis
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 22 Sie 2006
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1472

Skąd: przyjdzie Mikołaj?

PostWysłany: 29 czerwca 2011, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jeździłem niejednokrotnie mapy, gdzie segmenty były poza stadionem.Zawsze mnie ciekawiło jak można wyjść poza stadion.Teraz wiem.I tutaj mnie ciekawi czy to będzie na serwerze chodziło? Nie wiem w jakim programie ludzie robili tamte mapy, dlatego tutaj kieruję ciekawość co do unlimitera.Teren oczywiście troszkę powiększony, tak 50x50x50.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ketrab
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 31 Sie 2010
Ostrzeżeń: 1
Posty: 282

Skąd: Żywiec

PostWysłany: 17 lipca 2011, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Pobieram paczkę.
Wypakowywuję ją do: Moje Dokumenty\TrackMania
Uruchamiam TMUnlimiter.exe
Wyskakuje mi okienko: "Failed to find/start TMForever.exe"

Co robię źle? Sad (Mam Trackmanie Nations Forever)

_________________
TrackMania - I jedziesz dalej!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
zame
Jeździ konno


Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 80
Skąd: Podlasie

PostWysłany: 17 lipca 2011, 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wypakowujesz paczkę do moje dokumenty/trackmania. To robisz źle. Trzeba do folderu, gdzie gra jest zainstalowana.
_________________
- A czym byliby ludzie bez miłości?
GINĄCYM GATUNKIEM, odparł Śmierć.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
ketrab
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 31 Sie 2010
Ostrzeżeń: 1
Posty: 282

Skąd: Żywiec

PostWysłany: 17 lipca 2011, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Działa już Smile
Dziękuję Razz

_________________
TrackMania - I jedziesz dalej!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Pomoc » Poradniki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Możesz usuwać swoje posty
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?