Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Mapa nie działa;(
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » TrackMania » TrackMania Nations Forever
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJSA93
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 1


PostWysłany: 24 lipca 2011, 19:01    Temat postu: Mapa nie działa;( Odpowiedz z cytatem  

Witam,

Na wstępie napiszę, że użyłem opcji szukaj na forum i w google i nic na ten temat nie znalazłem. Tak więc, problem polega na tym, że robiłem mapkę typu RPG - którą oczywiście bugowałem, za pomocą programu CE - challenge edit - i po kolejnych modyfikacjach, przy próbie włączenia mapy pojawiła się informacja, że nie można odczytać mapy ( a ja oczywiście zapomniałem robić kopii mapy, tak na wszelki wypadek, gdyby coś takiego się zdarzyło Sad ). Myśle sobie, dobra cofnę zmiany w CE i bd działać. Cofnąłem i dalej nie działa. Myślę sobie, może TM ma jakiś bug czy coś, więc zrestartowałem TM, i dalej próbuję. Tym razem pojawił się komunikat "Nie posiadasz kolekcji: Unassigned". Myśle sobie, zrestartuje kompa. Tak też zrobiłem, po restarcie próbuję i to samo. Co więcej, teraz CE nawetr nie chce jej otwierać, TM tym bardziej. Pomyślałem, że postawie sobie serwer (przez opcję Internet->Utwórz), później ją pobiorę i bd miał ją w pobranych, więc bd mógł ją edytować. Niestety mapa nie ma jeszcze mety (tzn. ma, ale ta miała służyć jako uruchomienie GPS-a), więc jest "nie zweryfikowana" więc wstawienie na serw nie jest możliwe. I teraz moje pytania:
1. Czy jest jakiś program, w którym mógł bym ją sztucznie zweryfikować (wpisać czas, żeby można było wstawić na serw), i czy taka operacja by zadziałała (tzn. zepsuta mapa->weryfikacja programem->stworzenie serwa i wstawienie jej na niego->pobranie->dalsza modyfikacja)
2.Czy jest jakiś program który był by w stanie ją naprawić.
3.Czy da się zrobić co kolwiek aby ona działała( np. w tej chwili mam TMNF, ale znam kilku ludzi, którzy mają TMUF i czy u nich ta mapa by działała ( bo pokazuje komunikat, że brakuje kolekcji, która chyba jest w TMUF).

Bardzo proszę o pomoc, bo trasę robię już 6 dni, i naprawdę zostało już tylko wykończenie czyli jakiś dzień góra 2 roboty.

Pozdrawiam, WOJSA93

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*NS* luka
Rudy


Dołączył: 02 Lut 2009
Ostrzeżeń: 3
Posty: 816

Skąd: Braniewo

PostWysłany: 24 lipca 2011, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

weź ją wrzuć tu, zobaczymy ocb
_________________




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sebik
Gangsta Mapper


Dołączył: 17 Sie 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1
Posty: 772

Skąd: Śląskie/Leszczyny

PostWysłany: 27 lipca 2011, 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jeśli się nie mylę TrackInfo autorstwa VND umożliwiał zmianę czasu autora, jednak jeżeli jest tak jak opisujesz nie wiem czy otworzysz tę trasę tym programem. Jedynym wyjściem może okazać się grzebanie w samym pliku jakimś hex edytorem.
Ze swojego doświadczenia wiem, że eżeli TM nie potrafi odczytać trasy z Edytora nie będzie też potrafiła tego zrobić w trybie pojedynczego gracza czy na serwerze. Po prostu plik trasy jest uszkodzony.

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
zame
Jeździ konno


Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 80
Skąd: Podlasie

PostWysłany: 27 lipca 2011, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Może masz darmową wersję, a przypadkiem zmieniłeś samochód na jakiś inny?
_________________
- A czym byliby ludzie bez miłości?
GINĄCYM GATUNKIEM, odparł Śmierć.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Jurek
Gangsta Mapper


Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 558


PostWysłany: 27 lipca 2011, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jeśli chodzi o naprawę mapki, to nie wiem jak jest w CE, ale gdybyś używał wspomnianego wcześniej przez Sebika programu Trackinfo , to prawdopodobnie byłaby możliwość odtworzenia wcześniejszego zapisu. Program ten tworzy takie backupy. Zobacz jednak do katalogu z trasą, czy posiadasz inne pliki - takie jak ta Twoja trasa, ale z inną końcówką. Normalny plik tasy ma końcówkę: Nazwa.Challenge , natomiast w tych backupach jest dodatkowo: Nazwa.Challenge.Gbx1, w kolejnym ... Gbx2 itd. .
Żeby odtworzyć mapkę z takiego pliku wystarczy oryginalny plik mapki wyciągnąć "tymczasowo" gdzieś, a w tamtym katalogu zmienić nazwę usuwając tą końcówkę: .Gbx1 ... . Ostatni plik Gbx jest tym ostatnim zapisem. Jeśli był to backup poprawnej mapki to ją otworzymy w edytorze.

Więc jeśli posiadasz te zapisy, to pobierz Trackinfo ze strony autora: http://www.vnd.net16.net/ , a tak w ogóle to program ten ma o wiele lepsze możliwości niż CE.

Niestety, tak czasem się zdarza, że przy częstym bugowaniu i wracaniu przyciskiem "COFNIJ" w edytorze zdarza się, że nie można mapki odtworzyć. Ja żeby się ustrzec przed takim wypadkiem staram się zapisywać, co jakiś czas, pod inną nazwą, ale tak jak napisałem wyżej można wrócić w inny sposób do wcześniejszych zapisów.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
=VND=
Doświadczony driver


Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 152
Skąd: ポーランド

PostWysłany: 27 lipca 2011, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jeśli wszystko zawiedzie mogę spróbować naprawić mapkę ręcznie.
Wyślij mi ją na maila.
Błąd unassigned pojawia się w przypadku przesunięcia danych na niewłaściwe miejsce. Odpalenie na TMUF nie pomoże.
Ostatnio kiepsko u mnie z czasem więc nie gwarantuję jak szybko to zrobię.

_________________
TrackInfo - edytor tras

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » TrackMania » TrackMania Nations Forever Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?