Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Jak zrobić serv na stałe?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum TrackMania Poland Strona Główna » TrackMania » TrackMania Nations
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brian
Jeździ konno


Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 12


PostWysłany: 10 czerwca 2007, 20:38    Temat postu: Podziękowania Odpowiedz z cytatem  

Dzięki za pomoc, i w szczególności podziękowania dla INFSIShadow'a, który pomógłuruchomić ASECO itp. itd. i podawał mi porady co zrobić, aby wszystko ruszyło



JESZCZE RAZ: DZIĘKI!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
HakerPL
Jeździ konno


Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 11
Skąd: Nysa

PostWysłany: 11 czerwca 2007, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja osobiście polecam uruchamianie serwera 24/7, nawet HTTP, tylko wtedy jeśli mamy łącze co najmniej z wysyłaniem 0,6Mbps. Odbiór może być dowolny, byle nie mniejszy od wysyłania.

Serwer 24/7 niesie za sobą konsekwencje - należy konserwować sprzęt, szybko usuwać usterki i dbać o bezpieczeństwo, regularnie zmieniać hasła,

generalnie hasło powinno mieć co najmniej 8 znaków o różnych wielkościach i co najmniej 2 cyfry, ale nie na końcu, i hasła nie powinno być w żadnych słownikach, dobrym przykładem jest 12BC4a@g.

Im większa popularność, tym więcej hacker-ów się przyczepia i należy z nimi walczyć.

Bez dużej wiedzy na temat administracji i bez wiedzy na temat protokołów sieciowych za serwery typu 24/7 nie należy się zabierać. Lepiej się podszkolić, a potem założyć prawdziwy serwer.

http://wss.pl - strona o systemach serwerowych Windows Server System, daję link dla chcących się wtajemniczyć. Są też Linuksy, ale ja pingwinów nie hoduję na serwery Smile

_________________
Primary: P IV 3GHz HT, 1024MB DDR RAM, 200GB SATA HDD, Radeon x800 256MB
Secondary: AMD Athlon 1700+, 256MB DDR RAM, 10+30GB IDE HDD
Backup: Celeron 533MHz, 192MB SDRAM, 6GB HDD
And a lot of old computers...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Brian
Jeździ konno


Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 12


PostWysłany: 15 czerwca 2007, 18:43    Temat postu: 24/7 Odpowiedz z cytatem  

Zrobiłem server na stałe tak jak już napisałem ale dlaczego jak wyłączę servermanię i ten plik server cośtam czy jakoś tak to serv znika???

To co zrobić aby był server 24/7 ??

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
|GT| MISI
Pirat drogowy


Dołączył: 02 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: 15 czerwca 2007, 18:44    Temat postu: Re: 24/7 Odpowiedz z cytatem  

Brian napisał:
To co zrobić aby był server 24/7 ??


Musisz zostawi kompa włączonego 24/7, logiczne co nie. ;d

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 15 czerwca 2007, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ty chyba dalej nie rozumiesz, ze ty nie robisz serwera, ale ze twoi komputer jest serwerem.
wiec jak jego wylaczysz, nie ma serwera.
NIE MA MOZLIWOSCI zrobić SERWERA NA STALE PRZEZ SWOJ KOMP, JAK NIE JEST ON WLACZONY CALY CZAS.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Brian
Jeździ konno


Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 12


PostWysłany: 15 czerwca 2007, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

aha.




ps. jakub fajny avatar

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KD Master
Pirat drogowy


Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 688
Skąd: W-wa (L)

PostWysłany: 15 czerwca 2007, 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

hack napisał:
A ja myśle znów, ze dla 2f2f będzie to dobry pojedynek zeby się sprawdzic z bardzo silnym klanem, mogą nabrać doświadczenia. Jakub, a jak było niby z ~FM~ ? też na początku lekceważeni, a pozniej proszę, wspanialy klan się stworzył.


pozdro...


Edit :

My tu gadu gadu... ale pięknie zbaczamy z tematu.


Serwa mozna postawić na stałe jedynie wykupując serwer na przyklad tu www.gamehost.pl .

Lub samemu zostawić komputer włączony na 24/7 Very Happy

Koniec wytłumaczenia Wink



Dzięki hack za słowa poparcia. Widzę, ze jest tu chociaż jeden normalny.

_________________
Już użytkowników zobaczyło ten podpis.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
HakerPL
Jeździ konno


Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 11
Skąd: Nysa

PostWysłany: 15 czerwca 2007, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Brian, litości...

BTW, jeśli Twój dostawca Internetu to TPSA Neostrada to serwer długo nie pociągnie bo automatycznie rozłączają net po 24 godzinach. Musiałbyś wrzucić do Autostartu programy restartujące procesy serwera oraz łączące się ponownie z Internetem.

Jeśli Netia to nie będzie problemów, jeśli stałe łącze typu DSL też nie. Jedynie z ADSL są problemy.

I musisz mieć przekierowane porty, jeśli używasz routera lub masz sięć osiedlową. Jeśli tak jest, poproś administratora sieci o przekierowanie na Twój IP odpowiednich portów.

I jakie masz łącze? Bo może się w ogóle nie opłacać trzymanie serwera na zbyt wolnym łączu...

Bez obrazy, ale widzę dużą nieznajomość procedur administracyjnych u Ciebie czy nawet uruchamiania serwerów... Bój się hackerów, bój Cool

_________________
Primary: P IV 3GHz HT, 1024MB DDR RAM, 200GB SATA HDD, Radeon x800 256MB
Secondary: AMD Athlon 1700+, 256MB DDR RAM, 10+30GB IDE HDD
Backup: Celeron 533MHz, 192MB SDRAM, 6GB HDD
And a lot of old computers...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Brian
Jeździ konno


Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 12


PostWysłany: 21 czerwca 2007, 17:11    Temat postu: Mój net Odpowiedz z cytatem  

Mam neta stałe łącze z TELPOLu [taka kablówka] chyba DSL, 2MBDOWNLOAD/1MB UPLOAD, nie mam sieci osiedlowej nie mam rutera serwy umiem uruchamiać, i proszę bez takich, umiem uruchomić servermanią tylko jak ją zgaszę i zamknę okienko dosu to serv niknie :/
Mam antyvira kaspera i nie boję się nikogo Twisted Evil szkoda że trzeba mieć ciągle kompa włączonego bo na prąd nie będęmiał kasy Evil or Very Mad a na wykupienie serva teżnie ma Evil or Very Mad . a nie ma jakiegoś normalnego sposobu?? bo wątpię żeby ktośz IGTI miał tak długo kompa włączonego....

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
siekiera
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 450
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 21 czerwca 2007, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

GT ma wykupiony server w jakiejs firmie, komputer bez monitora mało ciągnie pradu.
_________________
Siekiera=Siekierka
Dziękuje naszym administratorom za to że od miesiąca czekam na zdjęcie niesprawiedliwego zakazu pisania.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Brian
Jeździ konno


Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 12


PostWysłany: 22 czerwca 2007, 20:28    Temat postu: GT się PRZENIOSŁO NA TMU Odpowiedz z cytatem  

Gt nie ma wykupionego serva bo GT się przeniosło na TMU.
Gdzie sąmoderatorzy??? Jak coś jest naprawdę ważne to zamykają ci temat a jak już wiesz wszystko i temat nic nie wnosi do rozgrywki i w ogóle to ich nie ma.

MODERATORZY ZAMKNIJCIE TEN TEMAT ALBO GO USUŃCIE Z ŁASKI SWOJEJ!!!!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
|GT| R1p
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 19 Sie 2006
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 4
Posty: 1198



PostWysłany: 22 czerwca 2007, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

siekiera napisał:
GT ma wykupiony server w jakiejs firmie, komputer bez monitora mało ciągnie pradu.

raczej sponsoring...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum TrackMania Poland Strona Główna » TrackMania » TrackMania Nations Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?