Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Problem natury prawnej ...
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
P4G Wally
Team Poland


Dołączył: 11 Maj 2006
Pochwał: 1
Posty: 1346

Skąd: Wołomin

PostWysłany: 02 lutego 2012, 10:12    Temat postu: Problem natury prawnej ... Odpowiedz z cytatem  

Witam !
Pytanie jest natury prawno-sprytowej...
Opowiem co się dzieje i co bym chciał osiągnąć i bardzo bym prosił o pomoc w rozwiązaniu problemu osoby które mają o tym pojęcie.

Mianowicie chcę zorganizować konkurs (poprzez internet). Mniejsza o co chodzi. Uczestnicy za udzial w tym powiedzmy konkursie z definicji wpłacaliby pieniądze, które później idą w 95% do puli nagród.
Kilkunastu osobom (ujmijmy to, że tym które wygrały/ odpowiedziały na proste pytanie, tak by nie była to gra losowa) wypłacam pieniądze. Z tego kilka osób dostaje nagrody pieniezne w wysokosci powyzej 760zł. A, że ja nie chce rejestrowac tej dzialalnosci, to kwota chyba powyzej 760zł od sprzedazy jest dojebana podatkiem dochodowym (bo takie pieniadze musialyby powedrowac jako niby zaplata za przedmiot na aukcji).
Dodajmy, ze mamy te bez zaokraglenia 93% do puli nagrod. Do tego te pieniadze sa w calosci nagrodami, wiec odprowadzamy podatek dochodowy 10% czyli 83,7% trafia do rak chętnych (choć nie wiem czy nie jeszcze mniej bo nie tylko ja musze dochodowy odprowadzic?), wiec to jest EV- dla kazdego, nie oplaca się w to bawic...

Dodatkowo pieniadze wplacane na moje konto (parę tys zł powiedzmy lacznie) sa tak naprawdę z niewiadomego zrodla. Nie pracuje kilka lat, zebym mogl tez sprzedawac towary za taka kwote, a nastepnie dziwnym trafem kupowal coś od tych samych osob ktore wplacaly. Dojebia podatek 75% i pozamiatane.

chciałem się wiec spytac, jak moglbym ten "konkurs" zalatwic od strony techniczno-(bez)prawnej. Oto moja wizja, ale prosilbym o porady jak to ulepszyc:
-Niezbedne spotkanie 2 razy do roku na obrot gotowkowy - wplacanie i otrzymywanie nagrod. To niestety jest trudne do zrealizowania (kilkanascie/dziesiat osob na raz w jednym miejscu) poprzez czas, dojazd, koszty.
-Za pieniadze kupuje się wirtualna walute jakieś miedziaki, ktore potem widnieja na stronie. Jak do konca "sezonu" się nie wyzeruja to wyplacam nadmiar, jak się wyzeruja to tylko nagrody. Zeby nie wygladalo to jak gra na pieniadze na która zezwolenie maja kasyna.
-Nagrody sa wyplacane niby dzięki odpowiedzi na proste pytanie zadane droga mailowa, zeby nie było, ze to hazardowa gra, bo w tym kraju absurdow już wiele mnie nie zdziwi.
-Pieniadze powinienem trzymac w gotowce a nie na koncie.


Prosilbym o porady co zrobić, aby np uniknac tego, by były spotkania 2 razy do roku co zdecydowanie zmniejsza potencjalny zasieg szukania chętnych. Czyli przydalaby się internetowa forma platnosci. Ale od menela nie chce kupowac za piwo dowodu i zakladac konta, bo za to moglbym miec przejebane jakby wyszlo na jaw.

Z gory dziekuje i proszę o pomoc

_________________


Siłą sportu jest siła zespołu, lecz pięknem sportu są indywidualności...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?