Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Tmpl promo - projekt by Grimm
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Trasy, Skiny, Filmy, Mody » Filmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
мЯτ Grimm
Jeździ konno


Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 36


PostWysłany: 18 lutego 2012, 21:04    Temat postu: Tmpl promo - projekt by Grimm Odpowiedz z cytatem  

A więc ... Jakieś 3 miesiące temu zacząłem bawić się Cinema 4d Cool
Robiło się jakieś chałowe intra ... W ferie postanowiłem sobie zrobić jakiś większy projekt aby sprawdzić co rzeczywiście można zrobić w tym programie.

Dla zabawy próbowałem przenieść sobie jakoś model z trackmanii do c4d.
Dx Ripper był do tego trochę za słaby ale udało mi się na forum carparku znaleźć surowe modele .3ds .
Następnie nałożyłem sobie teksturkę od Trzeciego Poklon (konwersja .dds do bitmapy) i jakimś cudem pokryło mi idealnie body od modelu skinem Trzeciego (z Poland 2012 mi nie wyszło nie wiem czemu Sad )
Dobra nie będę się rozpisywał ... Dałem parę jakichś efektów do filmiku , wyszło co wyszło.

Może i pomysł na przebieg filmu nie jest udany ale to tylko "prototyp" - jak mi dacie pomysł to może coś poprawię (konstruktywna krytyka FTW Ajem Very Happy )

Żeby nie było ,że robiłem to na odwal:
Czas robienia projektu + ewentualna nauka programu - jakieś 15 h
Czas renderingu ( prawie , że full opcje) - ok. 13 h ( renderowałem 2 razy bo za 1 coś mi się spierdoliło Crying or Very sad

A więc oglądajcie oceniajcie to tylko półtorej minuty filmu bez koncepcji , scenariusza , wyczucia czasu i wykonany przez kogoś kto jak do tej pory mało udzielał się na forum Shocked

Tylko mi spróbuj qrwa oglądać to w innej opcji niż HD720p Czytaj

a i warto dodać , że jeżeli chodzi o znajomoś AAE to leżę więc mogłoby być lepiej ehh...

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mixaki
Doświadczony driver


Dołączył: 01 Lip 2010
Ostrzeżeń: 3
Posty: 179



PostWysłany: 18 lutego 2012, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

no, no, ukłony ci się należą Smile Poklon Poklon
_________________
http://img263.imageshack.us/i/91127545.png/

konrad1998_98@o2.pl - to mój email

ŻEGNAJ NFS A PRECZ GNOMIE JEDEN!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pavlo_my
Jeździ konno


Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 25
Skąd: Lipusz

PostWysłany: 18 lutego 2012, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Podziwiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 18 lutego 2012, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

To może i ja spróbuję swoich sił w konstruktywnej krytyce. W swoim stylu, punkt po punkcie.

1) Podpis autora na samym początku - wieje wieśniactwem Very Happy To źle, bo dalej jest naprawdę nieźle.

2) Fajna czcionka do tekstu. IMO jednak niepotrzebny jest tekst po angielsku, nie jesteśmy forum międzynarodowym, a polskim.

3) Ruchy sześcianu mogłyby być lepiej zsynchronizowane z muzyką, mam wrażenie że pewne korelacje były przypadkowe.

Przy pokazywaniu "ficzerów" tmpl.info - zrzutów ekranu z paru podstron forum, dobrze by było jeszcze obok napisać co tam jest, bo jak się widzi ścianę tekstu z topicu FAQ, to mało osób się domyśli co to jest Razz

4) Na ch** tam secesyjna grafika to nie wiem. Ni w oko ni w dupę to wsadzić.

5) Znowu biedy shattering małych sześcianów, z dupy wyjęty. Wypadałoby dodać jakąś moc/cięcie/ninja, cokolwiek co by wyjaśniało to rozbicie. Albo porządniej pokazać grawitację i ten upadek na teksturę (? może raczej filler) bo długo domyślałem się, co tam zaszło Very Happy Albo to mi tak dosy zlasowały już mózg.

6) Przedstawiasz głowy naczelne TMPL.info. Cieniujesz czcionkę, ale avatary już bez jakiegoś wpływu otoczenie.

7) Przedstawienie adresu strony na koniec, jakieś takie bez polotu, bez pomysłu. Znowu kiepski shatter (a raczej shatter od tyłu).


Generalnie nie jest źle, jak na pierwszy projekt i zabawy w programach 3D jest dobrze. Gratulacje z ogarnięciem teksturowania bolidu Smile
Jeśli następna praca będzie zorganizowana, przemyślana i zrobiona z projektu, to myślę że w końcu doczekamy się porządnego i pięknego trailera TMPL.info Smile

(Dodano 18 lutego 2012, 22:42)
Co za moroon wstawił korektę słowa ty (małymi literami dla niedomyślnych) na Ty?

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
мЯτ Grimm
Jeździ konno


Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 36


PostWysłany: 19 lutego 2012, 0:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

1-Co do intra projektu : chciałem walnąć jakieś lepsze - jakiś deszcz na napis ale nie ogarniam jeszcze programu RealFlow więc walnąłem intro które zrobiłem jako pierwsze ... po paru godzinach od zainstalowania c4d Razz

2- Czcionkę po angielsku zrobiłem w razie czego jakbym wysyłał na Tm-tube

3-Właściwie to tak jest . Szukałem jakiejś pasującej nuty i wybrałem sobie Celldweller-Switchback Instrumental . Niestety nie chciało mi się już bawić w zsynchronizowanie ...
Co do tych podpisów to lepiej pasowałyby zrobione w Adobe After Effects ale jak już pisałem nie ogarniam jeszcze tego cudownego programu.

4-Ta "secesyjna" grafika to jakieś kwiatki z pakietu Evolution Very Happy Sześcian ma 6 boków (wiem jestem taki wyedukowany Laughing ) , nie miałem czego dodać na ostatni bok to sobie pomyślałem , że to się wkomponuje.
Wiem ,że ch**owo wyszło ale chyba wpadłem na ten pomysł o jakiejś 2 w nocy Very Happy

5-Zabrakło mi pomysłu. A zamiast symulacji-grawitacja dałem efekt-roztrzaskanie i dlatego wygląda nierealistycznie

6-Napisy są zanimowane trochę nad podstawą i się odbijają , a avatary dałem równo z podstawą Confused

7-Shatter byłby lepszy z zastosowaniem symulacji ale symulacja w połączeniu z tysiącami części wydłużyłoby czas renderingu i to znacznie Sad

Lexiu dzięki za konstruktywną krytykę Wink

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 19 lutego 2012, 0:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Znam te kwiatki, w końcu to ja wypuściłem na rynek kompilację tutoriali z Videocopilot, aka Ordonek Skill Video.
_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
*NS* luka
Rudy


Dołączył: 02 Lut 2009
Ostrzeżeń: 3
Posty: 816

Skąd: Braniewo

PostWysłany: 19 lutego 2012, 9:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ja bym dodał na koniec jakiś dobry przejazd, bo tak to nudnawe Very Happy

ale filmik fajnie zrobiony Smile

_________________




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] SuNRisE
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 1771
Skąd: Poznań

PostWysłany: 19 lutego 2012, 9:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

hurra jestem na filmiku nareszcie buahahaha ;D

Co do filmu wszystko fajnie tylko to coś seledynowego "tribal" ma wylecieć na miejscu bo zajebałeś takim chujowym kolorem w tak fajnym filmiku, naprawdę zmień plz Smile

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
*WDD* crowmaster_13
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Mar 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 771

Skąd: LKR

PostWysłany: 19 lutego 2012, 9:57    Temat postu: Re: Tmpl promo - projekt by Grimm Odpowiedz z cytatem  

Grimm napisał:
z Poland 2012 mi nie wyszło nie wiem czemu Sad )

Może dlatego, że ten szablon auta do programu jest przygotowany pod stare auta a Poland 2012 jest już "po nowemu"? Zupełnie się na tym nie znam, ale porównaj sobie siatki obu samochodów - różnią się i to sporo.

Co do samego filmu to widać, że może być z tego coś naprawdę zajebistego. Chociaż "błędy" znalazłem. Piszesz "thx 4 watching" a po tym jeszcze jest coś do oglądania. Zdaje się, że takie podziękowania są na samym końcu. To wymienianie "zarządu" też niepotrzebne bo w każdej chwili z różnych powodów może się zmienić i co potem? Poprawki filmu czy jak? Do tego, jakbyś już tak mocno chciał to umieszczać to avatary wyglądają tam co najmniej dziwnie. Lepsze byłyby zdjęcia o ile każdy dałby na to zgodę.

_________________


C13

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Winiacz
Pirat drogowy


Dołączył: 13 Cze 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 806

Skąd: Wałcz

PostWysłany: 19 lutego 2012, 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

W paru momentach brakuje dynamiki.
No i Trackmania to nie tylko stadium. (Coast FTW!)
Podkreśliłbym jakoś kreacje użytkowników, nie tylko jeden screen Trz3ciego, ogólnie wygląda to jak jakaś beta.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
misza0
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 751


PostWysłany: 19 lutego 2012, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Fajnie, że ktoś w ogóle coś zrobił Very Happy Bardzo fajny motyw z tym skinem w 3D, ale później tak troszkę nudno się zrobiło ;P Te screeny takie trochę mało wyraźne, może zamiast screenu zrobić frapsem czy czymś krótki filmiki z dobrą jakością i go tam później wrzucić? I jak mowilem - trochę nudne później, ale mimo wszystko wielki szacuc bo sam bym pewjnie nigdy czegoś takiego nie zrobił Smile
_________________
http://www.tm-tube.com/video/23538/For+you+Skimer

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mikohn_vegas
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 281
Skąd: Opole

PostWysłany: 20 lutego 2012, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

1) Intro nie przemyślane, brak synchronizacji z dźwiękiem. Musi być perfekt.
2) Klawiszowa "8" w sześcianach z dziwnymi czarnymi marginesami Wink Psuje efekt.
3) Czy przedstawienie adminów i tym podobnych ma coś na celu? Dzisiaj oni, jutro inni i filmik o d... rozstrzaskac Wink Już nie wspominając o formę w jakiej to podałeś, chyba, że poda się datę filmiku Very Happy Ale ja tam się nie znam na tego typu filmikach o stronkach więc można zignorować ten punkt Wink
4) Efekt końcowy "tmpl.info" niefajny, mam wrażenie, że siatka TMPL jest źle zamodelowana, pewnie sam efekt ja tak potrzaskał.
5) Kamera momentami tez ma jakieś kanciaste ruchy,
6) O "kwiatku" nie wspomnę, bo rozumiem, że na tmpl teraz moda na idosera.
7) Najważniejsze to brak dynamiki. Oglądnij sobie filmik z dźwiękiem, a potem posłuchaj samego dźwięku. Pewnie miałeś o wiele więcej pomysłów na zrealizowanie tego dema.

Jakość fajna, fajna, fajna ale jak się znowu okazuje jakość to nie wszystko.

Tylko się nie zniechęcaj. Wielu było co trailera wypuściło i klynklo z lenistwa. Czuję potencjał. Wink Baw się grafiką, modelowaniem, montażem i niech Ci to sprawia przyjemność, a będą efekty.
Pozdro

_________________
www.hsi.pl
www.iiyama-sklep.pl
www.chemsped.pl

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Winiacz
Pirat drogowy


Dołączył: 13 Cze 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 806

Skąd: Wałcz

PostWysłany: 20 lutego 2012, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Mikohn!
Nie sądziłem że żyjesz.
Mojego ostatniego żeś nie ocenił Sad

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaM. savier
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 11 Wrz 2009
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1
Posty: 445



PostWysłany: 20 lutego 2012, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

@UP. chyba nie było czego oceniać Wink "film o niczym"

nieźle Grimm. Musisz pamiętać, że film głownie poświęcony byłby dla newbie.
Co taki newbie chciałby zobaczyć, co by o zachęciło. Nie wiem czy się to udało?
TmUF i tak ledwo co już kupisz. pokazanie skin'a którym się nie pochwalisz.Rozumiem TRZECi. ale co taki newbie wie o trzecim?
był jeden skin PoL. pokazać dla odmiany trasę ?
Sześcian? lepiej by wyglądały 4 filmiki, na kostce i bardziej widoczne i na dodatek podpisane?
Zależy po co był ten projekt. Jeśli by się sprawdzić to cofam wsio.

Bo tych tutaj "starych wyjadaczy" nigdy nie zadowolisz ^^

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Trasy, Skiny, Filmy, Mody » Filmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?