Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Wnętrza...
Idź do strony 1, 2  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
~FM~ Piotruś
Pirat drogowy


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 568
Skąd: Gdańsk-Tczew-Gdańsk i tak w kółko

PostWysłany: 23 Maj 2012, 4:37    Temat postu: Wnętrza... Odpowiedz z cytatem  

Witam serdecznie.

Na początek wspomnę że w najbliższym czasie planuję wykonać remont pokoju ~27 m kw. w którym to chcę zagospodarować aneks kuchenny i szczerze jestem ciekaw jak to jest w waszych domach czy mieszkaniach wykonane, niekoniecznie z aneksem, ale ogólnie stosunek koloru ścian do podłogi, mebli...

Nię będę ukrywał, temat jest bardziej do starszych userów, o ile jeszcze tu jakiegoś trafię także jak ktoś będzie miły i podzieli się zdjęciami swojego pokoju czy kuchni to będę wielce rad Smile

ps. na remont chcę przeznaczyć 4 tysiące pln (w lipcu), bardziej ogarnięte osoby które doradzą odnośnie hydrauliki jak najbardziej bo od tego muszę zacząć,,,

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jurek
Gangsta Mapper


Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 558


PostWysłany: 23 Maj 2012, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie podajesz żadnych planów, rysunków, rozmieszczenia. Myślę, że ten remont pochłonie znacznie większe fundusze, no chyba, że większość prac postarasz się wykonać własnoręcznie. Wodę czy prąd dociągniesz wszędzie. Gorzej z kanalizacją i wentylacją. Musisz zwrócić uwagę na jej lokalizację i do tego dopasować resztę.
Jeśli chodzi o kanalizację, to odpływy od zlewozmywaka to rury PCV o średnicy minimum 50mm (cieńsze - 35mm stosuje się tylko do umywalek).
Instalację wodną polecam wykonać z rurek miedzianych - u mnie się sprawdzają.
Trudno coś więcej napisać, bo nie wiem jakie masz doświadczenie w takich pracach i jakie masz narzędzia i czego będziesz potrzebował. Mógłbyś umieścić jakieś rysunki, plany, zdjęcia tego kącika co ma być kuchnią.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
~FM~ Piotruś
Pirat drogowy


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 568
Skąd: Gdańsk-Tczew-Gdańsk i tak w kółko

PostWysłany: 23 Maj 2012, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Przepraszam że nie podałem zdjęć ale na chwilę obecną są tam jeszcze meble mojej śp. babci po której dostałem ten pokój - jej ostatnia wola. I szczerze powiedziawszy jest tam niezły bajzel, bo jestem w trakcie usuwania rupieci których miała skłonność znosić i trzymać ("a bo komuś może się przydać")...


Co do mojego doświadczenia to już miałem do czynienia z panelami podłogowymi, bez klejowymi czy też z kafelkami, terakotą, cekolowaniem, malowaniem także kwestia białego remontu nie jest mi obca.

Postaram się możliwie szybko uprzątnąć ten pokój przynajmniej do stanu gdzie nie ma na wierzchu tych wszystkich worków i innych badziew...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cobham
Gangsta Mapper


Dołączył: 12 Lis 2006
Ostrzeżeń: 2
Posty: 546

Skąd: Poznań

PostWysłany: 23 Maj 2012, 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

KANALIZACJA
PCV d50 w zupełności wystarczy, nawet jak będziesz miał zmywarkę itd. Pamiętaj tylko o spadku 2% lub większym, jeśli więcej przyborów

WODA
Rurka tworzywowa PP. Może być klejona - najprostsza, ale może się rozczelniać. PP zgrzewane - tanie, solidne, ale musisz mieć zgrzewarkę (tak samo przy PE zaciskowej - zaciskarkę). Możesz użyć rurę tworzywową PE w systemie TECE logo (dostaniesz w Bimsie), nie potrzeba do tego narzędzi, jedynie musisz sfazować końcówkę rury, można nożykiem (inaczej naruszysz uszczelkę O-ring).
Dobór średnic - DN16, czyli dla rur tworzywowych będzie to około 20x2mm.

Stosując rurę tworzywową masz większy margines błędu - jest po prostu elastyczna. W przypadku miedzi musisz się nauczyć lutować na miękko. Dobrać odpowiednią pastę i lut i oczywiście palnik.

Kiedyś zrobiłem sobie arkusz doboru średnic rur tworzywowych do wody. Przyspieszyło mi to projektowanie. Możesz sobie ściągnąć:
http://speedy.sh/f9a5t/dobor-srednic-wersja-testowa.xls

Co do wentylacji, ogrzewania co, podłogówki itd, to pisz na priv

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
~FM~ Piotruś
Pirat drogowy


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 568
Skąd: Gdańsk-Tczew-Gdańsk i tak w kółko

PostWysłany: 22 czerwca 2012, 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wracam z powrotem do tematu miałem chwilę zrobić parę zdjęć i pokrótce opisać jak wygląda sprawa z możliwością podłączenia tak ważnego dla mnie czynnika jak woda. Aneks ma znajdować się w miejscu gdzie na zdjęciach widać kaloryfer (zostanie usunięty)

parę zdjęć...jeszcze nie skończyłem usuwać mebli, zostają tylko antyki i łóżko, widoczne drzwi idą do usunięcia od węwnątrz czerwona cegła, może jakiś barek (przepraszam za całokształt no ale możecie sobie tylko wyobrazić ile miałem mebli, szmat i innych pierdół do usunięcia, samych ciuchów poszło ok. 30 worków do PCK)

co do kolorów to myślę że wiśnia i cynamon będą ze sobą dobrze współgrać, ale szczerze jestem ciekaw waszych koncepcji Smile


prowizoryczny zrzut z góry pokojów (mój z prawej, okno od zachodu):













a te dwa zdjęcia jakby kogoś interesowały meble staro gdańskie, idą na sprzedaż...jakby ktoś kogoś znał i się w tym lubował to zapraszam do siebie obejrzeć (po remoncie Smile )



[/img]

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jurek
Gangsta Mapper


Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 558


PostWysłany: 22 czerwca 2012, 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jeśli dobrze rozumiem, to obecnie zajmujesz prawy pokój, a lewy jest ten drugi do remontu. Wygląda na to że masz kłopot, bo wszystkie media: woda, kanalizacja, c. o. znajdują się od strony prawego pomieszczenia. W tej sytuacji logiczniej byłoby zrobić kuchnię po prawej. No i gdzie jest łazienka, ubikacja? To środkowe pomieszczenie to jakiś przedpokój czy skrytka? Do czego prowadzą te "ślepe" drzwi? Jeśli możesz to zwymiaruj te ścianki, nanieś okna, drzwi, grzejniki. Zaznacz ich szerokość - tak w przybliżeniu oczywiście. Zaznacz gdzie są piony od kanalizacji ( jak daleko od tych pomieszczeń) albo cyknij fotki.

Sporo pracy przed Tobą.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
CzuB
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 22 Lis 2011
Ostrzeżeń: 1
Posty: 399

Skąd: Czarna Białostocka

PostWysłany: 23 czerwca 2012, 1:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

On chce mieć po prostu tylko umywalkę u siebie w pokoju Smile tak mi się przynajmniej wydaje Very Happy
A co do malowania ścian, jebnij białe paski takie z 8-10cm od każdej ściany i sufitu, nie wiem jak Tobie ale mi się taki motyw podoba. Zresztą jak chcesz mogę Ci podesłać fotki jeśli jeszcze tego nie widziałeśSmile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
~FM~ Piotruś
Pirat drogowy


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 568
Skąd: Gdańsk-Tczew-Gdańsk i tak w kółko

PostWysłany: 23 czerwca 2012, 9:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie nie nie, mea culpa. Łazienka tu nie wchodzi w grę, łazienka jest tylko nie przedstawiłem na paintowym szkicu, interesuje mnie tylko pokój z prawej strony i chcę w nim zrobić również aneks kuchenny(a'la wysepka), właśnie w lewym górnym rogu w prawym pokoju z małego pomieszczenia(to jest kuchnia rodziców zrobiona z BALKONU!) który jest na planie, bo ztamtąd mam najbliżej żeby pociągnąć wodę i podłączyć się pod odpływ, już wiadomo o co kaman? Wink. Zaślepione drzwi prowadzą do pokoju po lewej stronie


Czub takie paski to jest najprostsza sprawa, widziałeś skalniaki ozdobne na ścianie?(w zależności od kolorystki najtańszy widziałem w castoramie za ok. 18 za mkw. szukam pod to również koncepcji ale dlatego dałem tutaj ten temat bo może ktoś z forumowiczów ma ciekawie zrobiony salon, kuchnia


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jurek
Gangsta Mapper


Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 558


PostWysłany: 23 czerwca 2012, 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Piszesz, że remont ma być w tym prawym pokoju, a zdjęcia są jakby z tego po lewej. Czy dobrze rozumiem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
~FM~ Piotruś
Pirat drogowy


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 568
Skąd: Gdańsk-Tczew-Gdańsk i tak w kółko

PostWysłany: 23 czerwca 2012, 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie Jurku, zdjęcia są z pokoju po prawej Smile złudzenie optyczne:)

może lepiej będzie jak pokieruję was tym zrzutem z góry, to całe mieszkanie zajmowane przeze mnie, rodziców i wuja z rodzinką, całe mieszkanie to ok. 90 m kw. mój pokój ma ~26-27 m kw. (przeliczę dokładnie jak się wszystkich bubli pozbędę...


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ciacho
Doświadczony driver


Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 135


PostWysłany: 23 czerwca 2012, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Piotruś, parę pytań Razz

-kuchnia pełno funkcjonalna ? Znaczy gotowanie, zmywanie , jedzenie, szafki?
-kuchnia rodziców jest wentylowana?
-jakiego rodzaju (jak będzie) piec.
-ile osób będzie tam przebywać Razz
-kuchnia prosta i funkcjonalna Very Happy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jurek
Gangsta Mapper


Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 558


PostWysłany: 23 czerwca 2012, 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

No, teraz już mam jasność jeśli chodzi o usytuowanie owej zabudowy.
Pierwsza sprawa, jak sądzę to będzie zmiana usytuowania grzejnika. Najlepiej gdyby znajdował się pod oknem, pod parapetem. Ten co masz obecnie jest zbyt wysoki. W sklepie z armaturą doradzą jaki grzejnik dobrać na Twoje 27m/kw. Nie wiem jakiego rodzaju masz centralne ogrzewanie. Czy jest to c.o. etażowe z piecem, czy jest pompa, czy jest to ogrzewanie miejskie? To jest ważne, bo gdy jest pompa w instalacji, to do podłączenia grzejnika wystarczą cienkie rurki miedziane - 15 i można je poprowadzić obok siebie nawet pod deskami podłogowymi, albo nisko przy ścianie.Nie zapomnij o dwóch zaworkach: dolnym zwykłym i górnym z termostatem. Podczas remontu niekiedy zachodzi potrzeba zdjęcia grzejnika - wtedy te zaworki są wręcz niezbędne.
Jeśli uporasz się z tym grzejnikiem - cały kąt będziesz mógł wykorzystać wedle własnego uznania.

Tak na szybko, nic więcej mi nie przychodzi do głowy:


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
~FM~ Piotruś
Pirat drogowy


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 568
Skąd: Gdańsk-Tczew-Gdańsk i tak w kółko

PostWysłany: 24 czerwca 2012, 3:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ciacho napisał:
Piotruś, parę pytań Razz

-kuchnia pełno funkcjonalna ? Znaczy gotowanie, zmywanie , jedzenie, szafki?
-kuchnia rodziców jest wentylowana?
-jakiego rodzaju (jak będzie) piec.
-ile osób będzie tam przebywać Razz
-kuchnia prosta i funkcjonalna Very Happy



ad.1 dokładnie, potrzebuję lodówkę, pralkę i kuchenkę, na początek może niekoniecznie gazową a elektryczną ale gaz (z butli propan-butan) wyszedłby taniej, no i ofkrs szafki góra-dół (już wiem że AGD będę systematycznie dokupywał z czasem. To wszystko spory cash)
ad.2 wiem że wylot jakiś jest ale czy on jest od wentylacji to raczej wątpię bo znajduje się NA KOMINIE który jest po sąsiedzku usytuowany z jedną z moich ścian Idea , chcę go wykorzystać...
ad.3 piec? chodzi o ogrzewanie? w tym pokoju nie przewiduje ale może ktoś poda mi powód dla którego mógłby być Smile
ad.4 1-2 osoby, ja jestem w gruncie rzeczy młody gość jeszcze, zaraz mi skoczą 22 lata i dzieci nie planuję na razie, ale szczerze w tej kwestii nie znam nikogo kto by planował a mimo to już ma :p
ad.5 patrz ad.1



Jurek napisał:
Nie wiem jakiego rodzaju masz centralne ogrzewanie. Czy jest to c.o. etażowe z piecem, czy jest pompa, czy jest to ogrzewanie miejskie?


Jurku drogi jak wygląda sytuacja z ogrzewaniem w mym mieszkaniu... jakieś lat 15, gdy jeszcze na kupę "papu" wołałem, takowa pompa została uszkodzona a niestety ADM (Administracja mieszkań komunalnych) zasłonił się brakiem środków na naprawę/wymianę takiej pompy i zostaliśmy na lodzie, najczęściej w okresie zimowym pokoje były grzane piecykami elektrycznymi (wyobraźnia działa - koszta za prąd słone), na szczęście w jakiś tam sposób tata się ugadał z babką z ADM'u i tą kwestię jakoś rozwiązał. Na chwilę obecną do komina który jest w kuchni rodziców (ogólnie są dwa kominy- drugi jest na korytarzu między moim pokojem a kuchnią wuja) jest podłączony piec tzw. koziołek o mocy 4.7 kW który starczał na ogrzanie całej zielonej "strefy"(zanotowana temperatura w kuchni 40 stopni C, w dwóch pokojach - 20-30 stopni C w okresie zimowym. Dom ogólnie nie ocieplany z zewnątrz) a starczy pewnie na resztę mieszkania gdyby komuś chciało się montować po całości rurki miedziane z wyjściem od tzw. rękawa wodnego... no ale jak się zapytam w owym sklepie o jakiej mocy byłby potrzebny piec by ogrzać moją i rodziców powierzchnię to mnie przecież nie zjedzą Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ciacho
Doświadczony driver


Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 135


PostWysłany: 24 czerwca 2012, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Tak to widzę Razz ale można jeszcze zmienić trochę Razz Ja Ci się nie będzie podbać Very Happy


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
~FM~ Piotruś
Pirat drogowy


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 568
Skąd: Gdańsk-Tczew-Gdańsk i tak w kółko

PostWysłany: 24 czerwca 2012, 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ciacho jak ty żeś to wszystko obliczył skoro nie podałem ci długości poszczególnych ścian??? Razz Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ciacho
Doświadczony driver


Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 135


PostWysłany: 24 czerwca 2012, 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Założyłem Razz że tak to namalowałeś to tak to jest Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
~FM~ Piotruś
Pirat drogowy


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 568
Skąd: Gdańsk-Tczew-Gdańsk i tak w kółko

PostWysłany: 27 czerwca 2012, 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

zmierzyłem ile mają poszczególne ściany 4,24 x 5,65 x 2,85 (szer. x dł. x wys.) czyli powierzchnia jest mniejsza o te 2-3 metry niż mi mówili 26-27 bo wynosi ~24 m kw. ;[

w międzyczasie sobie podliczyłem co ile kosztuje, byłem w Castoramie zaraz pojadę do Praktikera i porównam

Co sądzicie o stosunku podłogi do ścian, bo mam głosy że nie bardzo pasuje

farba strukturalna Primacol raufaza "CHILLI"


Panele podłogowe KRONOPOL AC4 8mm 'Dąb Palony'

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
CzuB
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 22 Lis 2011
Ostrzeżeń: 1
Posty: 399

Skąd: Czarna Białostocka

PostWysłany: 27 czerwca 2012, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wydaje mi się, że zbyt ciemne to wszystko ale to już kto co lubi Smile Ja bym do tych paneli dał na ściany albo "słoneczny" albo "kremowy"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Nikita
Jeździ konno


Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 41
Skąd: Piła

PostWysłany: 27 czerwca 2012, 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Piotrus jak ty to mierzyles? Very Happy
"zmierzyłem ile mają poszczególne ściany 4,24 x 5,65 x 2,85" - obawiam się, ze kubatura/objetosc pomieszczenia na wiele ci się nie przyda Smile
Z moich wyliczen wyszlo ok. 66m2 Spoko
No odejmujac jeszcze okno i drzwi szt. 2 to wyjdzie ok 60m2 Very Happy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 27 czerwca 2012, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Co do kolorów, to 'chilli' nie radziłbym - panele są takie średnio-ciemne, a razem ze ścianami sprawią, ze pomieszczenie będzie wyglądać na małe i niemal jak jakieś podziemia czy piwnice. Jeśli chcesz optycznie powiększyć sobie pokój to użyj jasnych barw (do takich paneli taki trochę ciemniejszy kremowy od tego podanego wyżej przez Ciebie by wg mnie najbardziej pasował). Ogólnie jak chcesz wydłużyć (chodzi o wysokość) optycznie pomieszczenie możesz też do sufitu użyć jaśniejszej barwy niż będzie na ścianach, jak chcesz zmniejszyć optycznie pokój, to sufit i podłoga ciemniejsze niż ściany. Możesz też do dwóch ścian użyć innego koloru od pozostałych dwóch ścian. Możliwości jest wiele, ale to głównie zależy już od Ciebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?