Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Alior Sync
Idź do strony 1, 2  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
złozi
Junior ujeżdżacz


Dołączył: 12 Sie 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1919

Skąd: masz taki brzydki ryj, chuju?

PostWysłany: 24 lipca 2012, 19:05    Temat postu: Alior Sync Odpowiedz z cytatem  

Cześć

Zamierzam otworzyć konto w banku, najlepiej internetowym( coś jak mBank). Na pewno zauważyliście reklamy banku Alior Sync.

Po "przeleceniu" stron na temat tego banku mam mieszane uczucia. Jednym się podoba, innym niestety nie.

Bank na pierwszy rzut oka wygląda ciekawie. Prowadzenie i inne pierdółki za 0zł. Karta debetowa, zbliżeniowa za 0zł. Zwrot 5% wartości zakupów w internecie.

Najbardziej ciekawi mnie karta debetowa i zbliżeniowa, reszta rzeczy ( np 5% cashback) nie jest mi tak potrzebna. Zastanawia mnie, czy to nie jest jakaś ukryta promocja, która wygaśnie po kilku miesiącach i zacznie się płacenie za kartę.

Mógłbym założyć konto w mBanku, sprawdzone i stabilne od wielu lat, lecz tam za kartę chyba się płaci.

Chciałbym poznać Wasze opinie. Może ktoś założył konto w tym banku i chce podzielić się informacjami.
A może jednak ktoś poleca coś innego?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
°XX Jero
Admin


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 1077
Skąd: Łódź

PostWysłany: 24 lipca 2012, 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

W mBanku mam całkowite 0 za korzystanie z konta, karty, przelewów etc. Kartę zbliżeniową mi przysłali za free i nic za nią nie płace, jak mi się ważność poprzedniej skończyła. Tak więc nie wiem czy jest sens bawić się w inny bank w sumie nie sprawdzony jeżeli masz taką alternatywę. Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
złozi
Junior ujeżdżacz


Dołączył: 12 Sie 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1919

Skąd: masz taki brzydki ryj, chuju?

PostWysłany: 24 lipca 2012, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Mam takie fajne pytanie.

W mbanku nie jest czasami tak, że jeżeli nie wydasz minimum 50zł w miesiącu z karty, to jest pobierana jakaś opłata, za niekorzystanie z karty?

Wydaje mi się, że gdzieś o tym czytałem, i było to na temat Mbanku. Jak to z tym jest?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
74raf
Jeździ konno


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 69
Skąd: ŻORY

PostWysłany: 24 lipca 2012, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

polecam Mbank mam już kilka lat konto i nie narzekam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
~FM~ Piotruś
Pirat drogowy


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 568
Skąd: Gdańsk-Tczew-Gdańsk i tak w kółko

PostWysłany: 24 lipca 2012, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

złozi napisał:
Mam takie fajne pytanie.

W mbanku nie jest czasami tak, że jeżeli nie wydasz minimum 50zł w miesiącu z karty, to jest pobierana jakaś opłata, za niekorzystanie z karty?



Zgadza się, i dlatego zrezygnowałem z ich usług, było OK dopóki tego szajsu nie wprowadzili, trzeba zapłacić kartą minimum 100 zeta w miesiącu jeżeli nie chcesz by odprowadzili z konta drobnej opłaty 2 lub 5 .-, teraz nie pamiętam, po mimo tego że miałem włączoną usługę zabezpieczenia karty i pobierali mi 1,70, a przy włączeniu tejże usługi klient był zwolniony z opłaty. siedzę sobie teraz w Polbanku, chodź mam teraz nieco mieszane uczucia bo z tego co słyszałem niedawno to część akcji leży w greckich rękach, ale tego nie jestem pewien...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] ShaDDy
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Sie 2006
Pochwał: 69
Posty: 3570

Skąd: Tczew

PostWysłany: 24 lipca 2012, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

getin - bodajże konto skarbonkowe - 0 opłat za cokolwiek, bez ukrytych kosztów i haczyków, ale ktośtam mi marudził, że nie ma jakiegoś tam zabezpieczenia w razie zgubienia karty - ja tam nie mam tendencji do gubienia takich rzeczy i średnio mnie to interesuje. Jak zakładałem konto to nie było jeszcze kart zbliżeniowych, może teraz to się zmieniło, mi to niepotrzebne. Żadnych problemów z systemem online, umowy oczywiście przysłali na swój koszt. Dodatkowo symboliczna złotóweczka za wpłaty pensji na konto i za wypłaty kartą ponad 100 zł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG MSN Messenger
[POL] mat154
V.I.P.


Dołączył: 18 Mar 2006
Ostrzeżeń: 2
Posty: 574



PostWysłany: 24 lipca 2012, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja miałem konto z karta w mbanku, ale po wprowadzeniu oplat zrezygnowalem z karty i zalozylem sobie konto w Ideabanku.

Przelewy, karta i inne duperele za 0, czasem maja nawet ciekawe lokaty, jak masz trochę gotowki na koncie to dzwonia ze specjalnymi ofertami. No i wypłaty ze wszystkich bankomatow za 0, to chyba jeszcze najwiekszy plus.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
złozi
Junior ujeżdżacz


Dołączył: 12 Sie 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1919

Skąd: masz taki brzydki ryj, chuju?

PostWysłany: 24 lipca 2012, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

mat154 napisał:
Ja miałem konto z karta w mbanku, ale po wprowadzeniu oplat zrezygnowalem z karty i zalozylem sobie konto w Ideabanku.

Przelewy, karta i inne duperele za 0, czasem mają nawet ciekawe lokaty, jak masz trochę gotowki na koncie to dzwonia ze specjalnymi ofertami. No i wypłaty ze wszystkich bankomatow za 0, to chyba jeszcze najwiekszy plus.


Ciekawe. Nie ma takiej pułapki jak mbanku( jak się nie używa karty to skrobią złotówki)?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
°XX Jero
Admin


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 1077
Skąd: Łódź

PostWysłany: 24 lipca 2012, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

złozi napisał:
Mam takie fajne pytanie.

W mbanku nie jest czasami tak, że jeżeli nie wydasz minimum 50zł w miesiącu z karty, to jest pobierana jakaś opłata, za niekorzystanie z karty?

Wydaje mi się, że gdzieś o tym czytałem, i było to na temat Mbanku. Jak to z tym jest?


A tego nie wiem w sumie... ale nie no - bywały miesiące gdzie nigdzie kartą nie płaciłem (w sensie fizycznie w sklepie) tylko ew. wyciągałem z konta pieniądze i ew. płaciłem przez neta (ale to mało, nie przekraczało to 50 zł bo najczęściej płaciłem za gry w iTunes) więc w sumie nigdy opłaty mi nie dowalili żadnej za korzystanie. Poza tym, przysłali mi kartę za free i w liście też nic nie było o żadnych dodatkowych opłatach. Także ja nie mam zastrzeżeń, nic im nie płace.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lewy
V.I.P.


Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 615
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 24 lipca 2012, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Praktycznie w każdym banku wieśniaki teraz pobierają opłaty za nieużywanie karty albo jakieś inne. W mbanku potwierdzam bo mam jak nie zrobisz operacji na 100zł kartą to wieśniaki Ci 2 zł zabiorą. Dla ciekawostki w BZWBK biorą sobie za to 7zł. Przeginka na max. Alior sync jak na razie ma faktycznie wszystko na 0 ale to potrwa rok max 2 lata i jak zbiorą klientów też dorzucą opłaty na 100%. mBank jak wchodził zarzekał się na wszystkie świętości, na ojców, matki i co się tylko da, że oni zawsze będą za darmo, że nigdy nie będzie żadnych opłat. Niestety jak jest każdy widzi. Kryzys moi mili dopiero do nas nadszedł i dlatego wszyscy teraz będą doić ile tylko można. Dla przykładu pieprzone t-mobile wyprawia teraz takie cuda, że masakra. Nawet za sprawdzenie głupiego konta będą od sierpnia pobierać 4gr. lol. A nie zdziwię się jak za parę lat w bankach będziesz miał tak, że jak nie weźmiesz kredytu lub pożyczki to też dodatkowo będziesz musiał płacić. Też gdzie nie spojrzysz teraz Ci to wciskają. Także reasumując wybierz mniejsze zło. W google jest dużo ciekawych porównywarek kont gdzie wypisują jakie opłaty pobierają i za co i co najlepiej wybrać także poszukaj trochę a na pewno wybierzesz najlepszą opcję. Co ciekawe sam też chcę z BZWBK spierdzielić i na czele w tych rankingach są banki których bym się nie spodziewał typu BGŹ, Millenium albo ING. Sam jestem jeszcze w trakcie potwierdzania tych informacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
złozi
Junior ujeżdżacz


Dołączył: 12 Sie 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1919

Skąd: masz taki brzydki ryj, chuju?

PostWysłany: 24 lipca 2012, 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Trochę nie rozumiem usługi zabezpieczenia karty. Co to daje jeżeli jest uruchomiona, i jakie są związane z tym opłaty, jeżeli takowe są.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] mat154
V.I.P.


Dołączył: 18 Mar 2006
Ostrzeżeń: 2
Posty: 574



PostWysłany: 25 lipca 2012, 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

W ideabanku na pewno nie pobieraja oplaty jak nie korzystasz.

A co do t-mobile to masz racje Lewy. Od czasu rebrandingu nie ma zadnej dobrej oferty, a wszystkie fajne promocje kasuja;/

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] SuNRisE
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 1771
Skąd: Poznań

PostWysłany: 25 lipca 2012, 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Sam mam w mBanku i jest to chyba najlepsza opcja konta wszystko za free masz dostęp do opcji rachunku maklerskiego pod konto, lokaty, super dużo opcji za free także jeślisz internetowy to mBank Ci polecam Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
JarOo
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 20 Wrz 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 381

Skąd: Ełk

PostWysłany: 25 lipca 2012, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja polecam credit agricole jest taka oferta, którą ja mam czyli wszystko za 0 zł plus wszystkie bankomaty w Polsce i zagranicą w sieci euronet za darmo, które zazwyczaj znajdują się w najruchliwszyszych punktach oczywiście jest konto internetowe. Wpłacasz kasę na konto normalne (nie musisz podchodzić do okienka masz takie urządzenie jak wpłatomat, odwrotne jak bankomat) i masz dwa konta. Normalne (bez oprocentowania) i rachunek oszczędnościowy (jest małe oprocentowanie 3,4 % w skali ( płacone co kwartał), czyli 0,85 % od salda, czyli wpłaconej kasy raz na 3 miechy) na który kasę możesz przelewać w każdej chwili z konta normalnego przez internet za darmo. Rachunek służy do oszczędzania z którego raz w miesiącu możesz brać kasę raz w miesiącu za darmo, a każdy następny raz płacisz 10 zł. Bardziej opłacalne jest nie przelewanie na rachunek oszczędnościowy dużych kwot z konta normalnego, tylko przelewanie tego co masz nadto. Dodatkowo dają pendrive przy założeniu konta. Jedyna opłata to jest token, który kosztuje 1,5 zł miesięcznie za konto internetowe możesz wykonywać ile chcesz przelewów miesięcznie za 1,50 zł miesięcznie, jednak też możesz zrezygnować z tokena i chodzić do banku i zlecać za darmo przelewy. Dodatkowo możesz sobie wykupić ubezpieczenie na życie za 1,50 miesięcznie, ale przeczytałem na co jestem ubezpieczony to ściema jak nie wiem co. Ubezpiecznie od bomby atomowej (w innym punkcie pisze, że nie w przypadku wojny) albo od kradzieży telefonu komórkowego (w innym punkcie pisze, że tylko jak ukradną portfel i telefon). Jakieś 3 tygodnie temu chodziłem po wszystkich bankach, aby założyć konto i porównywałem wszystkie oferty i stwierdzam, ze credit agricole jest najkorzystniejsze. Na drugim miejscu polecam bank wbk (ten od reklamy z Chuckiem Norrisem) tam jest wsyzstko za 0 zł tak jak w credit agricole, jednak nie ma wpłatomatów i nie dają pendrive za podpisanie umowy. Tak czy siak nie ważne co podpiszesz we wszystkich bankach zgodnie z polskim prawem bez gadania masz miesiąc na odstąpienie od umowy bez konsekwencji.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
złozi
Junior ujeżdżacz


Dołączył: 12 Sie 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1919

Skąd: masz taki brzydki ryj, chuju?

PostWysłany: 25 lipca 2012, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Dzięki.

Na razie myślę nad idea bankiem i mBankiem. Trochę poczytam i się zdecyduję.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
мЯτ bosquito
Jeździ konno


Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 19


PostWysłany: 25 lipca 2012, 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

złozi napisał:
Dzięki.

Na razie myślę nad idea bankiem i mBankiem. Trochę poczytam i się zdecyduję.


awarie lubią mbank (a emakler lubił mi nie działać wtedy, kiedy akurat powinien)
idea=getin=openfinance (jak raz lokatę założyłem to dzwonią i dzwonią telemarketerzy, czy jak ich tam zowią).

ja tam lubię inteligo - bo jest bardzo przyjazne w obsłudze i jeszcze mi nie siadło (moja opinia)

A jak dużo jeździsz autem to meritumbank, bo za paliwo 4% oddają Very Happy
(i ma jako współwłaciciela EBOiR)

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
złozi
Junior ujeżdżacz


Dołączył: 12 Sie 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1919

Skąd: masz taki brzydki ryj, chuju?

PostWysłany: 25 lipca 2012, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Powiem tak. Chciałbym, aby bank miał trzy główne rzeczy, reszta na tą chwilę mnie nie interesuje.

~Darmowe prowadzenie konta( czy pieniądze są, czy nie)
~Darmowa karta, za którą nie trzeba płacić jeżeli nie obróci się podaną minimalną kwotą.
~Darmowe wypłacanie z wszystkich bankomatów w Polsce.


Z kartą, bądź naklejką zbliżeniową nie powinno chyba być problemu w każdym banku, dlatego nie jest to konieczne.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
мЯτ bosquito
Jeździ konno


Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 19


PostWysłany: 25 lipca 2012, 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

takiego to chyba nie znajdziesz w tej chwili... może jakiś SKOK Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
złozi
Junior ujeżdżacz


Dołączył: 12 Sie 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1919

Skąd: masz taki brzydki ryj, chuju?

PostWysłany: 25 lipca 2012, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Tego własnie się obawiam Smile

Jeżeli nie znajdę nic ciekawszego do Alior Sync i mBanku, to wybiorę któryś z nich. Lepszych ofert pewnie nie znajdę na tą chwilę. Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
°XX Jero
Admin


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 1077
Skąd: Łódź

PostWysłany: 25 lipca 2012, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

złozi napisał:
~Darmowe prowadzenie konta( czy pieniądze są, czy nie)
~Darmowa karta, za którą nie trzeba płacić jeżeli nie obróci się podaną minimalną kwotą.
~Darmowe wypłacanie z wszystkich bankomatów w Polsce.

Zapomnij o takim koncie. Nie ma w żadnym banku chyba, żebyś miał za free darmowe wypłacanie ze wszystkich bankomatów. W mBanku jeżeli dobrze pamiętam, kosztuje taka usługa 5 zł/miesiąc.
Bez przesady, banki to nie fundacja charytatywna, na czymś muszą zarabiać, żeby się utrzymać tak więc nawet jak by mi zabrali te 2 zł za nie korzystanie z karty w miesiącu to nic wielkiego się nie stanie a reszta (w sensie prowadzenia rachunku) jest za free.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?