Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
[PORADNIK]: Jak uporać się z lagiem??
Idź do strony Poprzedni  1, 2 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Pomoc » Poradniki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MaxTor
Jeździ konno


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 25
Skąd: towni

PostWysłany: 15 Maj 2007, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Unrealdst napisał:
czatowiec_POL napisał:
Ale jak niemasz nic innego internetowego włączonego poza TMN to co może cie zaatakować, bez zadnej drogi, np GG czy strony wirus cie nie zaatakuje Exclamation



boże człowieku powaliłeś mnie tym na kolana skąd wiesz że nie załapałeś wira wcześniej...


wydaje mi się ze tu powinno być male sprostowanie.

1) Nie wazne czy robisz coś na kompie ZAWSZE MIEJ WLACZONEGO ATYWIRA/ZAPORE! Czemu? Ano temu ze obecny poziom technologi wirosow/robakow/rotkitow/adwerow jest niebotyczny i wiekszosc "dobrych" szkodnikow nastawiona jest na przeczesywanie niezabezpieczonych IP(portow). jeśli nie wierzysz wylacz antywira na kilka godzin i poczekaj jak ci zacznie wariowac winda (nie ta w bloku, chociaż cholera to wie ;] )

2) Moja porada na zmniejszenie lagow? jeśli nie masz zapchanego swojego lacza (nic nie sciagasz i sam nic nie udostepniasz) to nie pozbedziesz się lagow zebys nawet wokolo totemow tanczyl bo nie masz na to wplywu (no chyba ze masz zle skonfigorowane polaczenie). Cala wina lezy po stronie dostarczyciela lini netowej lub/i serwera na ktorym grasz...

_________________
Za mało TMN?

C2D 2160 1.8 GHz @ na 2.8 GHz chlodzony Hyper TX2
MSI P32 Neo2
NVIDIA GeForce 8800 GT 512/256
2x1GB KingStone Dual

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 16 Maj 2007, 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

a ja to robię calkiem inaczej.
po instalacii windowsa i moich programow bez wlaczania netu robię sobie backup twardego dyska.

robię parę internetowych ustawien w windowsie, nie wlaczam zadnych antivirusow i firewallsow, i robię na komputerze i w internecie co chce.

jak mam jakieś wazne nowe programy czy dane, wracam do punktu backupa, dodaje je, i robię nowy backup.

w taki sposob, nawet najgorszy wirus nie jest wsatnie coś zrobić, bo jak się zainstaluje, daje backup, i już po wirusie (taki reinstall backupa trwa może pol godziny).

dodam jeszcze, ze bez firewalla i antivirusa, nie mialem czesto problemow.
może to wynika z tego, ze nie sciagam ciagle jakiś bzdor.

wiec, jak się nie ma jakiś tam superwaznych danych na kompie typu keywordy czy tajemne informacie od fbi czy cia (biorac pod uwagę ile lat ma srednie user tmpl, chyba takiego czegoś nie będzie), to moj sposob chyba nie jest taki zly.


Ostatnio zmieniony przez [POL] Jakub dnia 16 Maj 2007, 10:37, w całości zmieniany 2 razy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MaxTor
Jeździ konno


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 25
Skąd: towni

PostWysłany: 16 Maj 2007, 9:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

to tez dobre rozwiazanie, jednak sama zapora systemowa jest zbyt slaba i dziurawa wiec mimo wszystko polecam obojetnie jakiego walla (nawet Kerio)...

ja nie mogę sobie pozwolic na buckupy ze wzgledu czysto technicznych (musial bym je robić co 5 min Smile ) dlatego wole się bronic/chronic...

_________________
Za mało TMN?

C2D 2160 1.8 GHz @ na 2.8 GHz chlodzony Hyper TX2
MSI P32 Neo2
NVIDIA GeForce 8800 GT 512/256
2x1GB KingStone Dual

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Unrealdst
Jeździ konno


Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 19


PostWysłany: 16 Maj 2007, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

jakub napisał:


robię parę internetowych ustawien w windowsie, nie wlaczam zadnych antivirusow i firewallsow, i robię na komputerze i w internecie co chce.

jak mam jakieś wazne nowe programy czy dane, wracam do punktu backupa, dodaje je, i robię nowy backup.

w taki sposob, nawet najgorszy wirus nie jest wsatnie coś zrobić, bo jak się zainstaluje, daje backup, i już po wirusie (taki reinstall backupa trwa może pol godziny).



oho poszperaj troszkę w necie i znajdziesz takie co się gnieżdżą się gdzieś głębiej i backup nic Ci nie da.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 16 Maj 2007, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

lol?
1. backup bez neta
2. backup po wroceniu do pierwszego

tu nie chodchi o windowsowy program backupowy, ale o trochę lepszy.
i robię to już okolo 5 lat, i jeszcze nigdy się nic nie stalo, choć nie uzywam firewall antivirus etc.

ale to tylko ja to robię, nie napisalem, robcie to, tylko ze JA tak robię.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Unrealdst
Jeździ konno


Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 19


PostWysłany: 16 Maj 2007, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie masz problemów bo nie ściągasz byle pierdół to nie znaczy że virów będących wstanie przejśc to nie ma
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 16 Maj 2007, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Cytat:
i robię to już okolo 5 lat, i jeszcze nigdy się nic nie stalo, choć nie uzywam firewall antivirus etc.

ale to tylko ja to robię, nie napisalem, robcie to, tylko ze JA tak robię.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] janusz
Jeździ konno


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 36
Skąd: Beskidy

PostWysłany: 16 Maj 2007, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

no to jeszcze moje trzy grosze...

polecam używać programy do robienia obrazu partycji (Norton Ghost, Acronis True Image, itp.)

Po instalacji czystej Windy i doinstalowaniu "niezbędnych" programów (dla każdego to oznacza co innego Smile ) robi się obraz partycji systemowej na inną partycje lub CD i po kłopocie. W razie jakichkolwiek problemów przywrócenie czyściutkiego systemu w góra 10 min. Zero problemów. Exclamation

_________________


www.polteam.eu

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 16 Maj 2007, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

no wlasnie o tym mowilem.
backup, na dvd, i po sprawie.
Cytat:
po instalacii windowsa i moich programow bez wlaczania netu robię sobie backup twardego dyska.


pozdro janusz Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HakerPL
Jeździ konno


Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 11
Skąd: Nysa

PostWysłany: 22 Maj 2007, 7:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

czatowiec_POL napisał:
Ale jak niemasz nic innego internetowego włączonego poza TMN to co może cie zaatakować, bez zadnej drogi, np GG czy strony wirus cie nie zaatakuje Exclamation


Człowieku. Większość ludzi używa systemów Windows opartych o jądro NT (takich jak Windows 2000 czy XP). To jest jądro hybrydowe, które pozwala na uruchamianie usług i procesów W TLE, bez wyświetlania jakiegokolwiek okienka czy czegoś podobnego. Łatwiej będzie uwieżyć po naciśnięciu CTRL+ALT+DEL i wejściu w zakładkę Procesy.
I po wyłączeniu oprogramowania antywirusowego np. jakiś specjalnie napisany proces, automatycznie uruchamiający się, ponieważ użytkownik np. zainstalował "przypadkowo" kontrolkę ActiveX, i taki proces wykryje wyłączenie oprogramowania antywirusowego i uruchomi wirusa. Wirusy tworzą wiele swoich kopii, czasami zainfekują jakiś ważny program, np. Internet Explorer (nie mówić mi że jak ma się Mozillę to IE was nie dotyczy, wszystko jest i tak robione przez plik shdocvw.dll, który jest plikiem systemowym). I teraz podczas włączenia TrackManii nie jest używane nic innego tylko IE. Podczas łączenia się do serwera może zostać ściągnięte 100000 wirusów które mogą zainfekować program antywirusowy, bo nie jest on aktywny i można go modyfikować! I po uruchomieniu antywirusa i przeskanowaniu dysku każdy skanowany plik jest infekowany... taki scenariusz jest możliwy.

Także nie mów, że powinno się wyłączyć program antywirusowy!

P.S. I oczywiście należy pobierać najnowsze aktualizacje ze strony Windows Update.

_________________
Primary: P IV 3GHz HT, 1024MB DDR RAM, 200GB SATA HDD, Radeon x800 256MB
Secondary: AMD Athlon 1700+, 256MB DDR RAM, 10+30GB IDE HDD
Backup: Celeron 533MHz, 192MB SDRAM, 6GB HDD
And a lot of old computers...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
|SMD| czatowiec_POL
Doświadczony driver


Dołączył: 31 Paź 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 3
Posty: 109

Skąd: Kraków

PostWysłany: 23 lipca 2007, 7:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

[ Dodano 23 lipca 2007, 7:46 ]
HakerPL napisał:
czatowiec_POL napisał:
Ale jak niemasz nic innego internetowego włączonego poza TMN to co może cie zaatakować, bez zadnej drogi, np GG czy strony wirus cie nie zaatakuje Exclamation



P.S. I oczywiście należy pobierać najnowsze aktualizacje ze strony
Windows Update.

Chyba że ktoś ma pirackiego WINDOWSA jak ja i/lub ma LINUXA( Jak ja)

_________________




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
envy
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 04 Maj 2007
Ostrzeżeń: 4
Posty: 2646

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 23 lipca 2007, 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

i/lub ma mozg (jak ja)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Pomoc » Poradniki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Możesz usuwać swoje posty
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?