Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Jak spakować moda?
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » TrackMania » TrackMania Nations
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Captain Jack Sparrow
Gangsta Mapper


Dołączył: 15 Sty 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 88

Skąd: z Polski

PostWysłany: 23 lutego 2008, 14:56    Temat postu: Jak spakować moda? Odpowiedz z cytatem  

Ściągnąłem sobie moda Venice Challenge i był on zrobiony w następujący sposób:
Spakowany folder Venice Challenge.zip --> Podfolder niespakowany Gamedata --> 2 podfoldery Skins i Tracks --> w Tracks znajduje się mapa Venice Challenge.Gbx a w Skins --> podfoldery Any, challenge music, Media Tracker oraz nieszczęsny folder Stadium --> Mod --> skompresowany Venice challenge.zip w którym znajdują się podfoldery Image i Moods. To wszystko wspaniale działa, wystarczy dać wyodrębnij wszystko i wypakować to do głównego katalogu Trackmania Nations a wszystkie składniki trafiają tam gdzie trzeba. No więc po paru tygodniach roboty zrobiłem swój własny mod i skompresowałem go tak samo jak Venice Challenge, rozpakowuję go, wszystko ładnie trafia tam gdzie trzeba i włączam sobie gre. W katalogu track/challenges znajduje się moja mapka Winter włączam i LIPA! nie działa, chociaż wszystko jest tak samo jak u tamonte w Venice challenge!!!!!!!!! GRRRRRRRR!!!!! Wchodzę do Edytora --> New track i pojawia się ikona w którym modzie zrobić mapę domyślny, Venice challenge, czy Winter(mój). Klikam na winter a tu zamiast zimowej mapy, zielona trawka, stadion nieośnieżony a droga zimowa! Czy ktoś wie o co w tym wszystkim do cholery chodzi???

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kij3k
Jeździ konno


Dołączył: 25 Lut 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 25



PostWysłany: 25 lutego 2008, 20:18    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem  

Hm... a sprawdzałeś może żeby to dać tak: c:/program files/trackmania eswc/skins/stadium/mod ten folder mod to sam go tworzysz i taw wrzuć to w spakowanym pliku .zip o tyle że tak fajnie by było dać jakąś ikonkę no chyba że masz ale powinna się nazywać "Icon.dds" i być od razu jak otworzysz plik .zip poza tym pliki z obrazkami takimi jak trawa, bilbordy, kolr toru powinny znajdować się w podfolderze "Image" a takie rzeczy jak mapy itp. w "Moods" a więc tak:
masz plik zip no i takie foldery:
mod.zip/Image/te pliki co napisałem powyżej
mod.zip/Moods/te pliki co trochę niżej
mod.zip/Icon.dds
Ja tak robię i moje mody mi działają acha mod.zip to poprostu tylko taką nazwę nadałem modowi a jak by coś ci nie szło to pisz mi na e-mail'a:
kij3k@o2.pl

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Captain Jack Sparrow
Gangsta Mapper


Dołączył: 15 Sty 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 88

Skąd: z Polski

PostWysłany: 01 marca 2008, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

no tak, już to rozpracowałem Smile (a z zasadzie to czytałem tutorial tamonte Very Happy ) Teraz tylko problem mam z takim dziadostwem, ze jak włączam moda u góry na pietrze na kompie ) direct X 9.0c to mapa wyglada zajefanie, potem testuje na dole na kompie )direct X 10 wrrr) i lipa wyglada do dupy. grrr....... Czy wy tez macie tak że TRAWA JEST TROJWYMIAROWA?Co? na direct X 9 jest plaska jak lod, a jak włączam sobie na dole to jak prawdziwa trawa wyglada i psuje caly efekt Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kij3k
Jeździ konno


Dołączył: 25 Lut 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 25



PostWysłany: 01 marca 2008, 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

No tak ponieważ directx 10 jest nowszy i robi coś tam a więc zawsze będzie trójwymiarowa ja używam z tego powodu directx 9.0c czy coś takiego a podał byś linka do tego moda Co?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » TrackMania » TrackMania Nations Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?