Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Podglad powtorek na innej kamerze
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » TrackMania » TrackMania United Forever
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Avecezar
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 7
Skąd: Tczew

PostWysłany: 15 czerwca 2008, 20:38    Temat postu: Podglad powtorek na innej kamerze Odpowiedz z cytatem  

Ludzie kombinuja z replayami tak ze nie mozna sobie podpatrzec dokładnie jak jeżdżą, z jednej strony fajnie sobie popatrzec na taki filmik ale z drugiej nie widze jakie manewry dokładnie zostaly wykonane. Mam zatem prosbe do inteligentnych ludzi na forum by postarali się mi pomoc jak to zrobić w TMUF.

1. Czy mozna zedytowac dowolnego replaya w TMUF tak by ogladac calosc z dowolnej kamery np takiej jakiej się uzywa w czasie jazdy i jak to zrobić? Sam próbowałem ale nic mi nie wychodzi. patrzylem na poradnik do edycji powtorek ale jest on do TMN.

2. Czy mozna zmieniac skiny i modele pojazdow w powtorkach?
Chcialbym polaczyc 3 replaye tej samej trasy nagrane podczas jazdy jednym samochodem tak by odrozniac od siebie każdy z tych samochodow. Wiem jak polaczyc różne replaye ale nie wiem jak zmieniac skorki na replayach albo jak oznaczyc poszczegolne samochody.

3. Czy mozna tak wyedytowac replaya by pokazac niektore fragmenty w spowolnionym tempie, czy replay zawsze chodzi normalnym tempem? Wiem jak puscic replaya w slow motion, ale czy mozna zmontowac taka powtorke z powolnymi fragmentami?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
envy
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 04 Maj 2007
Ostrzeżeń: 4
Posty: 2646

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 15 czerwca 2008, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

1. tak, zmien kamere w replayu
2. tak, jak wybierasz ghost to masz na gorze taki buttonik -> [...] <-- i tam wybierasz skin
3. tak, po prostu spróbuj taka nagrac Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Avecezar
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 7
Skąd: Tczew

PostWysłany: 16 czerwca 2008, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Niby proste ale nie potrafie zlokalizowac tych opcji.
Tak to robię:
1. Wchodze w Edytor
2. Edytuj powtórkę
3. Zaznaczam powtórkę i uruchom
4. Edytuj
5. Pojawia się okno MediaTracker, gdzie jest gorne okno; na górze po lewej sa różne przyciski jak wyjscie, zapisz, import, exportuj klip itd.
6. Na dole przyciski: dodaj sciezke, usuń sciezke, przejdz do pierwszej klatki itd
7. Najnizej umieszczone menu po lewej gdzie jest w zaleznosci od replaya różne sciezki czy segmenty nie wiem jak się to nazywa jak Czas, Kamera, Camera Custom, FX Colours itd ktorym odpowiadaja paski po prawej.

Gdzie więc dokonuje się tych zmian w ustawieniach by uzyskac te efekty o których pisze w pierwszym poscie? Jak wybiore z dolnego menu (patrz pkt 7.) sciezke po prawej kamera i zmienie na górze po lewej na behind i dam podglad to nic się nie zmienia. proszę o takie proste wskazowki jak sam tu podaje.

[ Dodano 16 czerwca 2008, 16:00 ]
Dobra już sam doszedlem do paru rzeczy i odpowiedzialem sobie na 2 pierwsze punkty.
Trzeba pokasowac inne kamery takie jak Custom Camera i dodatkowe efekty zeby zmiana kamery w menu odniosla skutek.
Skorki i modele tez już wiem jak zmienic: jak zaznacze pasek ducha wtedy jest w menu opcja zmiany skorki.

Nie wiem jak zedytowac replaya zeby pokazywal niektore fragmenty w spowolnionym tempie. Takiego replaya zreszta nigdy nie widzialem tylko filmiki.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Matt123
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 24 Lip 2007
Ostrzeżeń: 2
Posty: 252

Skąd: Konopnica

PostWysłany: 16 czerwca 2008, 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Spowolnienego tempa nie można w trackmani zrobić to się robi jak już nagrasz filmik.
I potem dajesz efekt (spowolnionego tempa) np w windows movie maker Smile

_________________


═╦═╔╦╗

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Avecezar
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 7
Skąd: Tczew

PostWysłany: 16 czerwca 2008, 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

dzięki. Pojawil się kolejny problem ze niektorych powtorek tej samej trasy nie da się laczyc i ogladac jednoczesnie. W czym jest problem, czy nazwa pliku np jakieś nieodpowiednie znaki, czy nieospowiednia skorka...?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » TrackMania » TrackMania United Forever Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?