Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Matura 2011
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Outsid3r
Pirat drogowy


Dołączył: 27 Kwi 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 644

Skąd: Strzelce Kraj./Poznań

PostWysłany: 04 Maj 2011, 12:38    Temat postu: Matura 2011 Odpowiedz z cytatem  

Witam maturzystów. jak po polskim? Bo ja kurde się dowiedziałem, że chyba troszkę zje*** to wypracowanie. Znaczy się napisałem w jednym akapicie obraz Justyny z perspektywy Zenona... IMO chyba mam na temat i trochę punktów nabiję i będzie te upragnione 31%. Smile

No a jutro matma rozszerzenie. Ciekawe co dadzą... ;]

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] dertas
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Wrz 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 518

Skąd: pzn

PostWysłany: 04 Maj 2011, 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Cytat:
chyba troszkę zje*** to wypracowanie. Znaczy się napisałem w jednym akapicie obraz Justyny z perspektywy Zenona

2. fragment? też tak napisałem ;o a co tam źle jest? Very Happy

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG MSN Messenger
Outsid3r
Pirat drogowy


Dołączył: 27 Kwi 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 644

Skąd: Strzelce Kraj./Poznań

PostWysłany: 04 Maj 2011, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

no bo kurde napisałem jak Justyna jest postrzegana przez Zenona a podobno tak nie może być... i teraz myślę, że niby dlaczemu. ale uj z polskim. zdalem chyba i zapominam o tym ^^
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 04 Maj 2011, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja brałem pierwszy temat (wiadomo, tematy oniryczne i realistyczne to moja działka) i chyba też zjebałem. Albo i nie. Nigdy nie wiem czy trafiłem w klucz czy nie.

Pierdolić polski, jutro dwie matmy Very Happy

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
[POL] dertas
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Wrz 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 518

Skąd: pzn

PostWysłany: 04 Maj 2011, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

http://www.edulandia.pl/Edulandia/1,98377,9536846,Matura_2011__jezyk_polski__odpowiedzi.html

bardziej z czytania ze zrozumieniem byłem niezadowolony aniżeli "granicy", ale z tego co widzę to aż tak źle mi nie poszło ;o

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG MSN Messenger
«RH» NBlast
Moderator


Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 281
Skąd: Poznań

PostWysłany: 04 Maj 2011, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

No i opłaciło się nieczytanie "Granicy"... Wypracowanie napisałem na wymaganą objętość (3,5 strony), ale czuje się niepewnie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 04 Maj 2011, 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

NBlast napisał:
No i opłaciło się nieczytanie "Granicy"... Wypracowanie napisałem na wymaganą objętość (3,5 strony), ale czuje się niepewnie.

Jako i ja, tylko wiesze nie "Granica".

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Outsid3r
Pirat drogowy


Dołączył: 27 Kwi 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 644

Skąd: Strzelce Kraj./Poznań

PostWysłany: 04 Maj 2011, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Idioci piszą polecenia maturalne odc. 20123194...
Cytat:
ZAD. 9.
Które z podanych niżej zdań wyraża poglądy autorki?

odpowiedź:
Cytat:
Forma polecenia sugeruje jedną prawidłową odpowiedź, natomiast naszym zdaniem poprawne są dwie:
1. Empatia daje szansę wspólnego rozwiązania problemów.
2. Doradzanie drugiemu człowiekowi jest jedną z barier komunikacyjnych.

Zaznaczyliście jedną czy dwie? Bo jak mi k**wa zabraknie punkta do zdania to robię inwazję na OKE Poznań i będę się odwoływał... CKE znów dało plamy -.-

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kiciak
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 09 Lis 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1408



PostWysłany: 04 Maj 2011, 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

lololololol byla "Granica" ? Happy k**wa szkoda ze teraz nie pisalem bo z Granica t jedyna ksiazka w ciagu 3 lat liceum która umialem ideanie i rozjebalbym wypracowanie na 2 tys slow. mialym ze 100% pewnie :< (na swojej mialem 71% ;f)
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kubek
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 272
Skąd: U.D

PostWysłany: 04 Maj 2011, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Outsider. To zadanie z tego co pamietam było za 2pkt, wiec chyba trzeba było odszukać 2 odpowiedzi. Przynajmniej mi się tak wydaje.
Polski był bez znaczenia, tylko zdać, a to jest pewne, bo czytalem ta ksiazke i mysle ze opisalem dokładnie, razem z odwolaniem.

Teraz maraton 2 dni z rozszerzonymi ;p

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Outsid3r
Pirat drogowy


Dołączył: 27 Kwi 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 644

Skąd: Strzelce Kraj./Poznań

PostWysłany: 04 Maj 2011, 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ano zadanie za 2pkt.
Ale pisze tam wyraźnie: które z poniższych zdań WYRAŻA blablabla. I o ile do pierwszej części nie mam zastrzeżeń "Które z poniższych zdań..."(bo wtedy mamy wybór) o tyle forma "wyraża" odnosi się raczej bezpośrednio do liczby pojedynczej. I tu CKE dałą dupy. Jak zwykle. Pewnie jutro się jebną na matmie i im wyjdzie, że 2+2=6 i weź to udowodnij. żenua.

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
«RH» NBlast
Moderator


Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 281
Skąd: Poznań

PostWysłany: 04 Maj 2011, 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

"W kontekście całej powieści wyjaśnij, jakie konsekwencje wynikają
z zestawienia odmiennych spojrzeń na bohaterów i relacje między nimi."

Ech... Coraz gorzej to widzę... W pośpiechu zapomniałem nieco bardziej opisać rys historyczny (napisałem, że XX lecie i że to powieść psychologiczna, ale czy to starczy?), dodatkowo moimi wnioskami było, że różne punkty widzenia bohaterów pokrywają się z przyszłymi wydarzeniami w powieści, że te punkty widzenia będą miały swoje konsekwencje -> Zenon - zaślepenie, amoralność = kariera oparta na "przekraczeniu granicy", Justyna - chętna wobec zalotów, nie widzi problemów, że jest w Zenonie w związku = niezrównoważenie psychiczne, nieprzystosowanie do życia w społeczeństwie. I, że wszystko kończy się tragedią (kwas).

Nie pomyślałem, że chodzi tu o stwierdzenie jak to czytelnik to wszystko widzi (że niejednoznaczni bohaterowie itp.)

Sad

Teraz to się wydaje proste, ale jak dostajesz wyżej wymienioną treść zadania na maturze to głupiejesz...

_________________


Ostatnio zmieniony przez «RH» NBlast dnia 04 Maj 2011, 16:41, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
*тсω* Meg
Furious Admin


Dołączył: 13 Paź 2007
Ostrzeżeń: 5
Posty: 1107

Skąd: Sopot

PostWysłany: 04 Maj 2011, 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja osobiście wybrałam temat z Granicy bo do poezji nie miała głowy jakoś. Temat cholernie mi się nie podobał, pytanie było jakoś dziwnie skonstruowane i tak do końca nie wiem czy napisałam dobrze. Very Happy Ale zdać, zdam. (a przynajmniej mam taka nadzieję...) Wink Bardziej mnie jutro przeraża. ^^
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kiciak
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 09 Lis 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1408



PostWysłany: 04 Maj 2011, 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Outsid3r napisał:
Pewnie jutro się jebną na matmie i im wyjdzie, że 2+2=6 i weź to udowodnij. żenua.


a co to za problem? ^^

Meg nie martw się jak coś pisz do mnie to ci zrobie zadanie ;o

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 04 Maj 2011, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

HoT Meg napisał:
Ja osobiście wybrałam temat z Granicy bo do poezji nie miała głowy jakoś. Temat cholernie mi się nie podobał, pytanie było jakoś dziwnie skonstruowane i tak do końca nie wiem czy napisałam dobrze. Very Happy Ale zdać, zdam. (a przynajmniej mam taka nadzieję...) Wink Bardziej mnie jutro przeraża. ^^


A ja akurat mam już z górki. Wolę 6 godzin matmy niż 10 minut polskiego. Brrrr.

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Outsid3r
Pirat drogowy


Dołączył: 27 Kwi 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 644

Skąd: Strzelce Kraj./Poznań

PostWysłany: 04 Maj 2011, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Kiciak napisał:
Outsid3r napisał:
Pewnie jutro się jebną na matmie i im wyjdzie, że 2+2=6 i weź to udowodnij. żenua.


a co to za problem? ^^

Wiesz 2+2=5 to jestem w stanie udowodnić, ale że już 6 to nie wiem co trzeba jeszcze zrobić ^^
Cytat:
A ja akurat mam już z górki. Wolę 6 godzin matmy niż 10 minut polskiego. Brrrr.

Wiesz... jest to założenie z którego już wyszedłem przed maturą.... byle polski a potem luz. Razz
Jedyne co mnie ciekawi to to, jakie dadzą słuchanie z ang roz... czy dadzą normalnie mówiącego Jankesa czy jakiegoś pijanego brytola... Smile

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
*WDD* crowmaster_13
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Mar 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 771

Skąd: LKR

PostWysłany: 04 Maj 2011, 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

U mnie na maturze (2005 rok) był typowy Anglik i dobrze się słuchało a siedziałem w ostatniej ławce. Zbyt poważny egzamin żeby odwalili fuszerkę.
_________________


C13

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Jack Bauer
Moderator


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1146



PostWysłany: 04 Maj 2011, 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wiecie co wam powiem? Matura z polskiego to jakaś kpina. Nie można niczego pisać, tak jak się rozumie, tylko tak, jak jest ustawiony klucz. Jak można uczyć kogoś kreatywnego myślenia, skoro trzeba maturę napisać i "trafić" w klucz? Chory system.

Jutro matma - brat zdaje. Będzie gorąco, nie jest on mocarzem. Trzymajcie za niego kciuki Very Happy

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 04 Maj 2011, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Zbakany napisał:
Wiecie co wam powiem? Matura z polskiego to jakaś kpina. Nie można niczego pisać, tak jak się rozumie, tylko tak, jak jest ustawiony klucz. Jak można uczyć kogoś kreatywnego myślenia, skoro trzeba maturę napisać i "trafić" w klucz? Chory system.


To nie egzamin. To gra w totka, bo i tyle możliwości odpowiedzi na te durne pytania jest.

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pikaczu
Doświadczony driver


Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 249
Skąd: Radom.

PostWysłany: 04 Maj 2011, 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Lexiu napisał:
Zbakany napisał:
Wiecie co wam powiem? Matura z polskiego to jakaś kpina. Nie można niczego pisać, tak jak się rozumie, tylko tak, jak jest ustawiony klucz. Jak można uczyć kogoś kreatywnego myślenia, skoro trzeba maturę napisać i "trafić" w klucz? Chory system.


To nie egzamin. To gra w totka, bo i tyle możliwości odpowiedzi na te durne pytania jest.


a duże ławki i mocne krzesła u was maja? bo jak nie to przejebane :/

btw. Tak sobie przeczytałem streszczenie tej Granicy, i to naprwade fajna ksiazka jest, tak wiec nie narzekać Very Happy

_________________




screen usunięty na żądanie Macieja N pseudonim 'Wiechu'

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?