Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Smartfon od PLAY
Idź do strony 1, 2  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
[POL] ShaDDy
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Sie 2006
Pochwał: 69
Posty: 3570

Skąd: Tczew

PostWysłany: 17 sierpnia 2011, 17:30    Temat postu: Smartfon od PLAY Odpowiedz z cytatem  

Ktośtam, bodajże OZI, chciał przetestować nową, zajebistą ofertę od PLAY, więc polecam przeczytanie.

http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,Rachunki-za-komorke-na-ponad-1000-zl-Klienci-sa-wsciekli,wid,13694096,wiadomość.html

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG MSN Messenger
złozi
Junior ujeżdżacz


Dołączył: 12 Sie 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1919

Skąd: masz taki brzydki ryj, chuju?

PostWysłany: 17 sierpnia 2011, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Dzięki ci dobry człowieku że mnie uprzedziłeś :*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] oddowicz
Team Poland


Dołączył: 25 Lut 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 979

Skąd: CA

PostWysłany: 17 sierpnia 2011, 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

było pewne ze jest w tym jakiś haczyk Sad
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 17 sierpnia 2011, 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Haczyka nie ma, tylko ludzie kupując smartphone'y (a w szczególności z Androidem i WP7) zapominają o najważniejszym - powyłączać automatyczne aktualizacje wszystkich aplikacji, oraz wyłączyć automatyczny dostęp do sieci HSDPA i GPRS (najlepiej za każdorazowym pozwoleniem użytkownika).
_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
*тсω* chybeck
Pirat drogowy


Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 905
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17 sierpnia 2011, 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Cytat:
Stwierdzili że ich system nie ma możliwości wysyłania SMSa informującego, że koniec pakietu jest bliski.


g*wno prawda, miałem internet Play przez półtora roku i co miesiąc dostawałem sms-a o tym, że kończy mi się pakiet i o tym, że skończył się pakiet. Jeśli Play nie wysyła tych sms-ów do ludzi spoza oferty Play Online to tylko dlatego, że chce ich orżnąć.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG MSN Messenger
°XX Jero
Admin


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 1077
Skąd: Łódź

PostWysłany: 17 sierpnia 2011, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ludzie sobie kupują smartfony z Androidem który to non stop się z siecią łączy a później marudzą, że rachunki duże mają. Najpierw polecam im się zapoznać z samym Androidem; można spokojnie transmisje danych wyłączyć jednym przyciskiem (można sobie nawet widgeta na pulpicie stworzyć - ja tak mam) a łączyć się wtedy kiedy jest to potrzebne i problem z głowy.
Swoją drogą ciekaw jestem co temu gościowi tak ściągało, że aż 2,5 giga wyszło w ciągu półtorej godziny. Ja oglądając YT, łażąc po stronach, korzystając z gg, odbierając pocztę itd. w ciągu 3 godzin zużyłem raptem 300 mega.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] oddowicz
Team Poland


Dołączył: 25 Lut 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 979

Skąd: CA

PostWysłany: 17 sierpnia 2011, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

pewnie jakbys Lexiu porownal ceny za korzystanie z neta Play do innych sieci wyszloby dużo wiecej. Tak samo jak jest z kosztami zwyklych polaczen
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
*NS* AnteQ
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 271
Skąd: Zgierz/Łódź

PostWysłany: 18 sierpnia 2011, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Cytat:

Swoją drogą ciekaw jestem co temu gościowi tak ściągało, że aż 2,5 giga wyszło w ciągu półtorej godziny. Ja oglądając YT, łażąc po stronach, korzystając z gg, odbierając pocztę itd. w ciągu 3 godzin zużyłem raptem 300 mega.

To i tak dużo. Ja 300 mb wykorzystuję w 3 dni Very Happy

BTW. A wszystko przez to, że stać ich na drogie smartphone'y, a nie umieją instrukcji przeczytać... :? W każdej instrukcji jest napisane, gdzie włączyć, bądź wyłączyć internet i różne aktualizacje, a pod spodem w przypisie z "*" dopisek coś w stylu "UWAGA, mogą zostać naliczone opłaty dodatkowe etc." Smile

_________________
Trance to nie tylko muzyka. To styl życia... Słuchając go możesz skakać albo płakać, poczuć przypływ energii lub też wzruszenie i fale wspomnień. Jest jak ocean uczuć - kiedy raz się w nich zanurzysz - utoniesz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
*WDD* digger
V.I.P.


Dołączył: 26 Gru 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 360

Skąd: ta agresja?

PostWysłany: 18 sierpnia 2011, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Teraz jest fajna promocja na www.testujsmartfona.pl - można wypożyczyć na 2 tygodnie tel z paczką 1GB danych na karcie Plej Fresz i to wszystko gratis. Jeśli ktoś się zastanawia nad Play to warto, szczególnie, że praktycznie niczego nie wymagają aby wziąć w tym udział.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robot
Pirat drogowy


Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 627
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 18 sierpnia 2011, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wiem, że Was pewnie to jebie ale może znajdzie się jakaś osoba, która poleci mi jakieś rozwiązanie. Bo k**wa nie wiem już co mam robić...

Ogromne nieporozumienie wynikające z kożystania z Wi-Fi na HTC Wildfire

Najpierw przedstawię dlaczego zdecydowałem się połączyć z siecią Wi-Fi. Mianowice zaczęło się to od tego, że stałe łącze internetowe Dialog użytkowane w domu zostało ograniczone ze względu na zaległości płatnicze. Dlatego stwierdziłem, że jeżeli mam dostęp do sieci Wi-Fi i telefon umożliwia udostępnianie internetu na komputerze, to spróbuje takie rozwiązanie zastosować.

Dlatego też, w pierwszej kolejności połączyłem się z niezabezpieczoną siecią Wi-Fi, z której czasami korzystałem będąc na telefonie. Drugim krokiem było przekazanie połączenia internetowego z tej sieci niezabezpieczonej na komputer stacjonarny. W tym celu pobrałem aplikacje umożliwiającą dokonania takiej operacji - PdaNet. Zainstalowałem ją na komputerze, a następnie zgodnie z poradami na forum ustawiłem w telefonie udostępnianie połączenia z telefonu na komputer. W tym właśnie momencie musiała się aktywować usługa sieci komórkowych.

Od tej chwili, będąc święcie przekonanym, że korzystam z sieci Wi-Fi łączyłem się przez kolosalnie drogi internet GPRS. Nie mając pojęcia, że nabijam taki rachunek. Oglądałem film a później ściągałem update do gry ważący około 2GB.

Rano jak się obudziłem i usłyszałem od konsultantki, że rachunek za internet wynosi w ch** zł to mało co nie zemdlałem.

Jakaś pomoc ?? Pisałem odwołanie ale nie bardzo zrozumieli problem. Będę pisał 2 raz a jak to nie przejdzie to muszę poszukać prawnika który wygrał nie jedną sprawę z plusem.

LICZĘ NA WASZĄ POMOC

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
°XX Jero
Admin


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 1077
Skąd: Łódź

PostWysłany: 18 sierpnia 2011, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Robot... fail lekko mówiąc. Tutaj raczej wątpię, żeby Ci się udało coś wskórać bo to nie jest wina Plusa tylko Twoja bo nie sprawdziłeś czy oby na pewno się łączysz po Wifi. Nie wiem, może się mylę ale raczej nie będziesz miał wyjścia tylko zapłacić za ten rachunek.
A właśnie dlatego lubię Androida 2.2.3 (nie wiem może inne wersje też tak mają) bo jeżeli mam włączone Wifi (nie ważne, że nie podłączone do żadnej sieci) to nie ma możliwości żeby mi się telefon połączył po GPRSie mimo tego, że jest włączony cały czas.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robot
Pirat drogowy


Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 627
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 18 sierpnia 2011, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

NO właśnie, ale to był brany telefon w abonamecie za 39 zl i przy kupnie zaznaczane było ze nie ma miec dostepu do internetu/ ewentualnie ma być dostep zablokowany. A tu ch**, i jak ja mam im to udowodnic? Poza tym jeżeli telefon jest brany w takim niskim abonamecie to powienine chyba miec jakieś ograniczenia. A to wyszlo tak ze to recznie ktos z oblugi wylaczyl jak mu się zachcialo.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
MarioCT
Doświadczony driver


Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 158


PostWysłany: 18 sierpnia 2011, 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Android od wersji 2.2 jako jedną z opcji telefonu ma Wyłączenie Trybu sieci danych co odcina smartfona od wszelkich prób nawiązania połączenia z internetem. Trzeba tylko pamiętać że ten tryb blokuje także odbieranie MMSów (zwyczajowo dochodzi wtedy sms z komunikatem że jest do odebrania MMS i link na stronę plus hasło do odebrania MMSa). Można to obejść instalując APNDroida (niestety płatny) z Android Marketu (lub "za darmo" z Applanet Razz). Innych programów do takich rzeczy nie testowałem więc nie wiem...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
złozi
Junior ujeżdżacz


Dołączył: 12 Sie 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1919

Skąd: masz taki brzydki ryj, chuju?

PostWysłany: 18 sierpnia 2011, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

[quote="digger"]Teraz jest fajna promocja na www.testujsmartfona.pl - można wypożyczyć na 2 tygodnie tel z paczką 1GB danych na karcie Plej Fresz i to wszystko gratis. Jeśli ktoś się zastanawia nad Play to warto, szczególnie, że praktycznie niczego nie wymagają aby wziąć w tym udział.[/quote]

od digguś

Wałśnie przed tym szadoł mnie ostrzega w linku którym rzucił w pierwszym poście. Poczytaj a się przerazisz Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
MarioCT
Doświadczony driver


Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 158


PostWysłany: 18 sierpnia 2011, 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Sprawdziłem thetering na Androidzie - ustawienie trybu pracy na Acces Point aby udostępnić połączenie internetowe każdorazowo skutkuje zerwaniem połączenia z wifi i przejściem na dane pakietowe. Do teraz też o tym nie wiedziałem bo nie musiałem tak kombinować. Tak więc Robot - chyba jesteś w niezłej d*pie i pozostaje dogadać się z operatorem żeby rozłożyli opłatę na raty
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robot
Pirat drogowy


Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 627
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 18 sierpnia 2011, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

MarioCT napisał:
Sprawdziłem thetering na Androidzie - ustawienie trybu pracy na Acces Point aby udostępnić połączenie internetowe każdorazowo skutkuje zerwaniem połączenia z wifi i przejściem na dane pakietowe. Do teraz też o tym nie wiedziałem bo nie musiałem tak kombinować. Tak więc Robot - chyba jesteś w niezłej d*pie i pozostaje dogadać się z operatorem żeby rozłożyli opłatę na raty


NO ja mam starszego androida najwidoczniej dlatego też laczylem się przez wi-fi i GPRS jednoczesnie...

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
MarioCT
Doświadczony driver


Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 158


PostWysłany: 18 sierpnia 2011, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ja nic nie napisałem o tym na jakim to androidzie działa. Ale jeśli chcesz wiedzieć to niemożliwe jest to na wszystkich wersjach Androida przeznaczonych na smartfony. Nie testowałem tego jeszcze na Androidzie 3 bo w tej chwili nie mam w domu tabletu z tym OS'em ale pewnie jest tak samo. Generalnie zmierzam do tego że już samo założenie że tak się da było błędne - podłączenie telefonu do kompa zawsze skutkuje włączeniem pakietówek bez względu na to czy jesteś podłączony do WiFi czy nie.

Obawiam się, że nic nie wskórasz i będziesz musiał zapłacić. Tym bardziej że tak naprawdę nie widać podstaw do umorzenia rachunku. Nieznajomość zasad nie chroni przed konsekwencjami. Ale ja jestem z natury pesymistą więc nie przejmuj się za bardzo moją oceną. Życzę Ci jak najlepiej i trzymam kciuki żeby udało się to załatwić bezboleśnie

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 18 sierpnia 2011, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

w niemczech oferuja już od 5 euro/miesiac flatrate na smartphony.
polska jak zawsze trochę do tylu, coś mi się wydaje.

a Tobie robot wspolczuje.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*WDD* digger
V.I.P.


Dołączył: 26 Gru 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 360

Skąd: ta agresja?

PostWysłany: 19 sierpnia 2011, 3:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

@Ozborn ale przecież tamte sytuacje to był abonament a tu masz kartę z Play Fresh z paczką 1 GB więc jakim cudem miałbyś wejść na minus? A nawet jeśli to wywalasz kartę i po sprawie to zwykły prepaid.

Ludzie rzucają na smartfony bo taka moda, ale przeczytać regulamin lub choćby specjalnie dla nich przygotowany przewodnik na stronie Play to ciężko. Lepiej podpisać w ciemno, sparzyć się i okrzyknąć operatora oszustem.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] SuNRisE
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 1771
Skąd: Poznań

PostWysłany: 19 sierpnia 2011, 6:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Pamietam jak pierwszy raz iPhona ogarnialem z 3 lata temu to też miałem zonka jak rachunek 400 zł dostałem bo sam się z internetem łączył i nie da się tego zmienic jedynie przez jaybreak ale nie oplacalo mi się to bo bym na miejscu gwarancje stracił, także smartfony są naprawdę super ale jak masz do nich internet bo inaczej to jest to tylko zabawka którą mało co porobisz wg mnie przynajmniej Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?