Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
retro konsole
Idź do strony 1, 2  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ralfi93
Jeździ konno


Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 61
Skąd: Jasło

PostWysłany: 03 września 2011, 22:28    Temat postu: retro konsole Odpowiedz z cytatem  

Dziś "kłóciłem" się z kumplem że mam lepszą konsolkę. On ma PSP ja mam GameBoya Micro. Przyznał że zazdrości mi mario, zeldy, pokemonów i tych innych tępych japońskich gierek, które mają po prostu swój klimat. Później wpadliśmy na pomysł by kupić pegasusa. Wieczorem kontynuowałem rozmowę z bratem, stwierdził że coraz częściej słyszy takie pomysły, ale kiedyś czytał żeby nie wracać do tych gier, by zostały jako genialne w naszej pamięci, a nie porównywać je do tych gier obecnych i czuć niedosyt. Dla mnie te gry mają dusze bo były robione w czasach gdy te gry były robione głównie dla gracza, a nie dla pieniędzy. No bo kiedy odczuwałeś takie emocje jak doszedłeś do tej ostatniej wieży w mario, forułkach ukończyć level, uchronić orła w tankach, czy gdy wygrało się z kumple w track & fields. Także że dla mnie, dla mojego kolegi, mojego brata, kuzyna i dużej części pokolenia pegasus będzie obok dragon balla i magic starsów z milkiwaya. Gdy pc miała jedna 2 osoby na osiedlu, a o playstation się słyszało, ale nikt nie miał. Gdy każdy miał pegasusa i każdy wymieniał się na podwórku dyskietkami. Gdy siedziało się w 10 przed telewizorem i walczyło się między sobą.
Jakie jest waszę zdanie. Czy retro gry są genialne bo po prostu mają coś w sobie, czy lepiej pamiętać je jako te gry na których zaczynaliśmy i włączyć zamiast Contry, Bulletstrorma?
P.S. sorry że tak rozlegle, ale no we mnie drzemią takie emocje (ach)

_________________
FreeZone SPEEDWAY

[img]http://ice-servers.info.tm/xaseco-stats/playerstats.php?plid=2&serv=10&statsbox=2[/img]


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
złozi
Junior ujeżdżacz


Dołączył: 12 Sie 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1919

Skąd: masz taki brzydki ryj, chuju?

PostWysłany: 03 września 2011, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

nie czytałem całości, przepraszam, ale wolę(ałem) pegaza, contra rox
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 03 września 2011, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Powiem tak:
Dziękuję za to, że mogłem dorastać w czasach, gdy karą za bycie niegrzecznym była NIEMOŻNOŚĆ wyjścia z domu.
Dziękuję.

PS: Original Gameboy, Gameboy Color ftw.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] oddowicz
Team Poland


Dołączył: 25 Lut 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 979

Skąd: CA

PostWysłany: 03 września 2011, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ajem i wszystko jasne bitches Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ralfi93
Jeździ konno


Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 61
Skąd: Jasło

PostWysłany: 03 września 2011, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

U mnie też były kary na zakaz wyjścia. No bo tak, grało się, ale jednak wakacje głównie rowery i wyścigi, albo skoki na zjeżdżalni (bo wtedy Małyszomania wybuchła).
_________________
FreeZone SPEEDWAY

[img]http://ice-servers.info.tm/xaseco-stats/playerstats.php?plid=2&serv=10&statsbox=2[/img]


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
*WDD* crowmaster_13
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Mar 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 771

Skąd: LKR

PostWysłany: 03 września 2011, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja czasem pogrywam w gry z Pegasusa na kompie i jakoś nie odczuwam utraty jakości. Te gry nadal wymiatają, począwszy od Mario przez Contrę a na Tankach skończywszy.
_________________


C13

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Gobis
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 22 Sie 2006
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1472

Skąd: przyjdzie Mikołaj?

PostWysłany: 03 września 2011, 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Tych konsoli, gier nic nie zastąpi.Kto nie grał, czy się na nich nie wychował, to nie wie.Pamiętam takie czarne konsole, chyba nawet przed Pegasusem to było.Fajnie się Joysticki łamały podczas intesywnych nocy przeznaczonych na graniu.Czasem jeszcze w Contrę pogrywam z bratem na kompie.Dobrze że są emulatory, więc jeszcze można popykać w to i owo.Najlepiej i tak wspominam Amigę 1200 co miałem i moją ulubioną gierkę.


Ci co w to grali, wiedzą o co kamam.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*WDD* digger
V.I.P.


Dołączył: 26 Gru 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 360

Skąd: ta agresja?

PostWysłany: 04 września 2011, 1:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Przypomniałeś mi stare czasy Pegaza, Amigi, epickich gier i tego, że wtedy siedziało się w 5 w ciasnym pokoju, żeby chociaż patrzeć i z niecierpliwością czekać na swoją kolej. A teraz? No przecież mamy internet to po co wyjść z domu... Smile Ale to na jutro bo w końcu wyada iść już spać Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 04 września 2011, 2:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  



...



...



...

Do teraz pamiętam, jak z bratem prawie zawsze się napierdzielaliśmy stołkami, jak z nim w Super Mario Kart wygrałem ;D

Piękne czasy... Mystic Quest - pierwsza gra rpg, w którą zagrałem. Super Fox 1 - po prostu najlepsza arkadówka/flightsim na zawsze.

Cudowne czasy, ale i tak więcej siedziałem na dworze.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Voj4k
Admin


Dołączył: 25 Mar 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 1091

Skąd: Tychy

PostWysłany: 04 września 2011, 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Achh... Mam jeszcze swoje Atari 2600, Jr. Gameboya Original Very Happy, Miło wspominam te czasy... pegaza też miałem... Potem było PC i nakurwianie w dosówki ; D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
~FM~ Piotruś
Pirat drogowy


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 568
Skąd: Gdańsk-Tczew-Gdańsk i tak w kółko

PostWysłany: 04 września 2011, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ot leżą sobie, z tęsknotą wzdycham, nie wiedzieć czemu, gdy te czasy nie wiele ode mnie wymagały...Amiga 600 i unikalna Amiga 1200 "CDTV"







@Bogdan

źle znosiłem gdy Jools'em albo Jops'em dochodziłem do 7/8 misji i mi któryś padł Crying or Very sad

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[PFD] Ekwador
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 288
Skąd: Grudziądz

PostWysłany: 04 września 2011, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jakiś rok temu mnie wzięło i zassałem z sieci gry z pegaza + emulator. Oczywiście pierwszy co to Contra poszła w ruch. Może po 2-3 godzinach udało mi się dojść w końcu "aż" do 4 rundy(na 8 o ile pamiętam) i taka refleksja mnie naszła : jak to robiłem mając 8-12 lat że całą grę na jednym życiu dałem rade a teraz no ni chuja Smile
BTW tanki rulez

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
*WDD* crowmaster_13
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Mar 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 771

Skąd: LKR

PostWysłany: 04 września 2011, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

W Contrze była dżungla, baza nr 1, wodospad, baza nr 2, las, etap z laserami (cholera, nie pamiętam nazwy), hangar i baza obcych więc tak - doszedłeś do połowy Razz Ale to nie problem przechodzić teraz te gry bo istnieje save. O ile taki w czasie rozgrywki nie jest w porządku to jak się nie chce (lub nie ma się czasu) to można zapisać i wrócić w wolnej chwili.

A jakie gry lubiłem? Wszelkie gry z faulami typu Goal 3, zbijak, hokej i koszykówka z tej serii. Do tego Contra, boks, Felix, Flinstonowie 1 i 2, Micro Machines, Olimpiada, Pyjama Nemo, Tiny Toon, Ultimate, Tajemnicza Wyspa w kilku odmianach. Na tzw. Złotej Czwórce była też piłka nożna, zajebiście się w nią grało. I jeszcze jedną piłkę miałem a mianowicie Super Tecmo Cup zwany potocznie Captain Maid (czemu? nie wiem). Tam nawet polska repra była.

_________________


C13

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 04 września 2011, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

wytlumaczcie, co to był ten pegasus.
do tej pory dowiedzialem się, ze byla to wschodnioeuropejska konsola, która laczyla jakby nes (czy snes?), master system (czy mega drive?) i amige.
z amigi wynika, ze raczej 16 bitowe snes i mega drive, ale w necie mało o tym znalazlem.
i jak to było z prawami nad grami, przeciesz ani nintendo, ani sega na pewno nie pozwolila na to wszystko, czy się myle?
w jaki sposob te gry się dostawalo, czy to wszystko było jakby nie legalne bo bez pozwolenia nintendo i sega, czy były jakieś umowy?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 04 września 2011, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Pegasus to taka konsolka, do której kupowało się od szemranych kolesi kartridże żółte na targu ;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
*WDD* crowmaster_13
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Mar 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 771

Skąd: LKR

PostWysłany: 04 września 2011, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

od szemranych kolesi kartridże żółte na targu ;p , którzy (często zaciągając) mówili, że gra jest nowa, będzie działać bo sprawdzali a jak nie będzie to trzeba odnieść Wink No i był też jeden fioletowy kartridż dodawany do pudełka a było tam aż 168 gier. Co z tego, że tak naprawdę było tam sporo mniej ale za to w różnych odsłonach? A dziś nie zmieściłby się na nim żaden save.
_________________


C13

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Gobis
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 22 Sie 2006
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1472

Skąd: przyjdzie Mikołaj?

PostWysłany: 04 września 2011, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jakub napisał:
wytlumaczcie, co to był ten pegasus.

Pegasus był niczym innym jak 8-bitowym klonem konsoli Nintendo,typu MOS 6502 1,79 MHz, układ graficzny: 5,37 MHz, rozdzielczość: 256x240, paleta 64 kolorów (maks. 25 wyświetlanych równocześnie) dźwięk: 5-kanałowy mono – 1 kanał szumów, 1 PCM i 3 dźwiękowe, a wygląda tak:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
~FM~ Piotruś
Pirat drogowy


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 568
Skąd: Gdańsk-Tczew-Gdańsk i tak w kółko

PostWysłany: 04 września 2011, 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

pistolet i gramy w kaczki, zawsze się zastanawiałem w jaki sposób działał ten pistolet...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
misza0
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 751


PostWysłany: 04 września 2011, 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Chyba nie tylko ty pit' Razz Ale za to w kaczki byłem zajebi... ;P
_________________
http://www.tm-tube.com/video/23538/For+you+Skimer

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
~FM~ Piotruś
Pirat drogowy


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 568
Skąd: Gdańsk-Tczew-Gdańsk i tak w kółko

PostWysłany: 04 września 2011, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie no na pewno musiał mieć w sobie jakiś czujnik ala Irda i w zależności od kwadracika na ekranie *a pewnie kaczka miała* trzeba było w niego trafić czy coś.....



miałem jeszcze coś takiego

http://imageshack.us/f/299/atari2600yx6.jpg/

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?