Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Tępaki na WP
Idź do strony 1, 2, 3  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
[POL] ShaDDy
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Sie 2006
Pochwał: 69
Posty: 3570

Skąd: Tczew

PostWysłany: 10 września 2011, 23:56    Temat postu: Tępaki na WP Odpowiedz z cytatem  

Od ładnych paru tygodni wkurwia mnie poziom pismaków z WP. I nie mówię tu o prowokujących tytułach, całkowicie niezgodnych z prawdą/z treścią newsa, ale o składni, gramatyce, interpunkcji itp.

Jak news na takim portalu może składać się z dwóch dwuzdaniowych akapitów? Jak można tam dopuszczać po kilka literówek w newsie? Jak można zjadać słowa lub stawiać przecinki tak, że całkowicie zmieniają one sens zdania? A najlepszy jest mix tych dwóch ostatnich błędów, już parę razy zdarzyło się, że główkowałem dobrą minutę nad tym "co autor miał na myśli". Dziś jednak koleś przeszedł samego siebie.

Najpierw kilka "akapitów" jak na BBC na temat Arsenalu/Szczęsnego, opis meczu do 40 minuty... a później taka sama ilość tekstu, z tym, że w jednym akapicie, dotycząca Man City, choć miało być o obu Menczesterach. Dalej mistrzostwo - powtórzony akapit o Man City ze zmienionym jednym zdaniem. Very Happy I info o 1 miejscu w tabeli dla Man City, podczas gdy to ManU prowadzi (+ tabelka widoczna obok newsa...). TAM SERIO NIKT TEGO NIE SPRAWDZA? Neutral

http://imageshack.us/photo/my-images/708/beznazwybq.jpg/

Nie daję linka bezpośredniego, bo za duży łobraz.

Znacie jakąś stronę, gdzie, k**wa, mogę poczytać rzetelnie napisane newsy? Interia mi się przejadła, onetu od zawsze nie trawię, o2 jebać.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG MSN Messenger
*WDD* crowmaster_13
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Mar 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 771

Skąd: LKR

PostWysłany: 11 września 2011, 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Akurat też na to trafiłem. Co więcej - mamy nowego reprezentanta w polskiej ekipie na Mistrzostwach Europy siatkarzy. Nazywa się Marcin Nowakowski i pewnie jest bratem/kuzynem/wujkiem/szwagrem Piotra Nowakowskiego. A może to jakieś połączenie prawdziwego Nowakowskiego i Możdżonka? Nie wiem i pewnie nigdy się nie dowiem.

wp.pl:
Niemcy nie potrafili sobie poradzić także z zagrywką Marcina Nowakowskiego i na pierwszą przerwę techniczną Polacy zeszli przy prowadzeniu 8:3.

_________________


C13

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Seraphim
V.I.P.


Dołączył: 28 Maj 2010
Ostrzeżeń: 1
Posty: 847



PostWysłany: 11 września 2011, 0:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Na początku myślałem, że chodzi Ci o trolli... Wtedy to by było śmisznie.
Nie wiem czemu, ale w polskim internecie nie ma rzetelnych informacji, w ogóle dziennikarstwo przerodziło się teraz w jakąś breję, gdzie najpierw podają, że była katastrofa (czy coś), żebyś dwa linki, reportaże dalej mógł ocenić cycki Dody. :/

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] SuNRisE
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 1771
Skąd: Poznań

PostWysłany: 11 września 2011, 8:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Money.pl tam masz odnośnie Polski i świata nie ma jakiegokolwiek stronnicta politycznego Smile co do sportu nie wiem mało czytam ;D
Wykresy giełdowe wszyscy co do życia potrzebne Very Happy

jak dla mnie
o2.pl - to w ogóle brak komentarza głupoty piszących tam panów i pań
wp.pl - Shadow już opisał
onet.pl - stronnictwo PO co mozna zauwazyc w wieu newsa które opowiadają ile to oni dokonali Smile

Ale to tylko moja opinia Smile

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
MarioCT
Doświadczony driver


Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 158


PostWysłany: 11 września 2011, 8:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

z moich osobistych obserwacji wynika że aby zostać pseudoredaktorem na jakimś portalu wcale nie trzeba być dziennikarzem ani nawet ogarniętym polonistą (swoją drogą jakieś dyktando podczas rekrutacji albo konieczność napisania jakiegoś artykułu o wybranym wydarzeniu sportowym częściowo pozwoliłaby odsiać tych słabszych). Wymagania są tak niskie że w CV wystarczy napisać ze wykształcenie wyższe, obsługa komputera na poziomie dobrym i znajomość HTML (trochę w temacie jestem bo moja bardzo dobra przyjaciółka szukała pracy w tym obszarze z moją pomocą i jak się później okazało pierwszego dnia zagięła z HTML-a i ortografii głównego redaktora jednego z działów - nie powiem jakiego serwisu bo po co). Potem wychodzą kwiatki typu błędy ortograficzne, stylistyczne, zjadanie słów czy metoda Copy'ego-Paste'a z innych portali (czasem najpierw przez google translate bo rżnąć można z zagranicznych serwisów - na WP nagminnie kopiowane są artykuły z yahoo).
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] ShaDDy
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Sie 2006
Pochwał: 69
Posty: 3570

Skąd: Tczew

PostWysłany: 11 września 2011, 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Shocked o k**wa, rzeczywiście, przy czym na Yahoo są newsy z Rzeczpospolitej, Bankiera, Forbes i Newsweeka, zapewne po zawarciu jakieś umowy, a WP rżnie równo na crtl-v ze wszystkich tych serwisów - czy to w ogóle jest legalne? :F
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG MSN Messenger
MarioCT
Doświadczony driver


Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 158


PostWysłany: 11 września 2011, 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

wystarczy przetłumaczyć tekst albo/i zmienić kilka słów w zdaniach i już artykuł jest "autorski" i nie można się przyczepić że plagiat. cwaniactwo i nic więcej...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
envy
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 04 Maj 2007
Ostrzeżeń: 4
Posty: 2646

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 11 września 2011, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

http://niezalezna.pl/

jak również blogi co poniektorych politykow/ekonomistow

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jack Bauer
Moderator


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1146



PostWysłany: 11 września 2011, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

envy napisał:
http://niezalezna.pl/

jak również blogi co poniektorych politykow/ekonomistow


A jakaś bezstronna witryna? Bo ta wspiera tylko jedną opcję polityczną.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
«RH» NBlast
Moderator


Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 281
Skąd: Poznań

PostWysłany: 11 września 2011, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jak sobie wyobrażam, te wszystkie trolle, cwaniactwa, stronnicze materiały, prowokacyjne artykuły, pompowanie wciąż o jednym i tym samym, pudelki, smelki i inne nasienie, to robi mi się po prostu... smutno.

Jak widzę, nagłówki w Faktcie i zaraz po tym 5 babć w sklepie zaraz rzuca się na tą ekhm... gazetę, to mi się robi jeszcze smutnej.

Czemu polskie media to taka wielka, przepraszam za dosadność, kupa g*wna i jeszcze ludzie te materiały wypluwane konsumują jak leci nie poddając tego, żadnej krytyce?

Czemu nikt oficjalnie się nie kłóci, że za walkę Adamka trzeba było dodatkowo zapłacić haracz wielmożnemu Polsatowi, który sra reklamami jak zdrowy słoń? Czemu nikt nie zauważa i krytykuje (wśród współoglądaczy) bezczelnego product-placementu będącego właściwie reklamą, w jakimś serialu w publicznej telewizji (aż mi się wymiotować chce, jak to widzę - zero finezji - reklamy jak nic).

I jeszcze zastanawia mnie jaki jest sens życia wszystkich tych trolli internetowych. Słyszałem, że opozycja w Rosji twierdzi, że władza specjalnie zatrudnia takich trolli, który skutecznie "zapychają" wszystkie artykuły nie sprzyjające władzy. Widząc co się dzieje w komentarzach w internecie mam coraz mniej złudzeń, że to tylko teoria.

Mam tego dość i osobiście nie korzystam z żadnych portali, a telewizję, na której lecą same produkcje lotów niskich, oglądam sporadycznie. Za głupie seriale, konkursy talentów i komedie romantyczne nie chce płacić abonamentu. Głupotą się nie karmię. Nawet transmisje sportowe są coraz mniej warte oglądania przez "rewelacyjnych" komentatorów - patrz. F1.

Ktoś też czuje to co ja?

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
JarOo
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 20 Wrz 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 381

Skąd: Ełk

PostWysłany: 11 września 2011, 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

A ja uważam, że niektórzy z was przesadzają pisząc, że całe serwisy/gazety są upolitycznione itd. Fakt niektóre artykuły mówią negatywnie o politykach, ale to nie znaczy, że cały serwis jest upolityczniony. Co mają w ogóle nie pisać o polityce? Natomiast ja też sądzę, że polskie dziennikarstwo jest do dupy i nie jest nastawione na prawdę i informowanie, tylko na to co się dobrze sprzedaje, czyta. Powinny być takie i takie gazety/serwisy nastawione wyłącznie na prawdę lub na dostarczenie obłudnej rozrywki, bo społeczeństwo tego potrzebuje, jednak ja podczas czasu pisania tego posta nie znalazłem w głowie serwisu/gazety, która jest nastawiona na prawdziwy tylko przekaz informacji, co mnie strasznie denerwuje, bo nie mamy na to wpływu, bo jednak jest więcej takich osób, którzy czytając chcą poczytać coś ciekawego (złudna przyjemność) niż prawdziwego (Ja też czasem tego potrzebuje, jednak nie cały czas do wuja jak niektórzy). J...ć !!!!
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
misza0
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 751


PostWysłany: 11 września 2011, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jedna rzecz odnośnie tego, że trzeba było płacić polsatowi, cyfrze i innym za walke. Otóż walki w systemie są bardzo popularne w USA (często widać przy telebimach itp. napis HBO i pay-per-viev obok). SYstemu tego używa się przy bardzo prestiżowych/ważnych walkach (właśnie waga ciężka, czy pojedynki np. pacmena, czy jak to się tam pisze). Często walki te lecą na żywo m.in. na polsacie. Zauważcie, że nigdy nikt w Polsce nie płacił za taką walkę. Płacą osoby z kraju w którym odbywa się ta walka. Tym razem walka była w Polsce, więc my płaciliśmy. Jakby walka była hmmm na Ukrainie, to by płacili ukraińcy. Smile
_________________
http://www.tm-tube.com/video/23538/For+you+Skimer

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wickeD
Redaktor


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 77


PostWysłany: 11 września 2011, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

JarOo napisał:
A ja uważam, że niektórzy z was przesadzają pisząc, że całe serwisy/gazety są upolitycznione itd. Fakt niektóre artykuły mówią negatywnie o politykach, ale to nie znaczy, że cały serwis jest upolityczniony.

Błąd. Ludzie postrzegają świat przez swoje poglądy, czy to polityczne, czy obyczajowe, czy jeszcze inne. Siłą rzeczy to co produkują jest takie jakie oni to widzą, czyli zniekształcone przez pewną perspektywę. Nie mówiąc już o oczywistych sympatiach, układach, interesach etc. Dalsza cześć wywodu pod następnym cytatem. Smile
Cytat:
Natomiast ja też sądzę, że polskie dziennikarstwo jest do dupy i nie jest nastawione na prawdę i informowanie, tylko na to co się dobrze sprzedaje, czyta.

Nie tylko polskie. Tak jest na całym świecie i to chyba od zawsze. Nie ma czegoś takiego jak obiektywna telewizja, obiektywne gazety, obiektywne środki przekazu. Wszędzie w cywilizowanym świecie to rzecz oczywista, tylko u nas w postkomunie niestety takie upiory straszą. U angoli jest gazeta daily telegraph który supportuje torysów, są liberalne economist i independent, jest również lewicujący guardian wspierający na swych łamach laburzystów. W stanach jest telewizja fox, która ma profil konserwatywny, tam gadają z takim republikańskim zadęciem, jęczą na wysokie podatki i na upadek moralności. Jest również cnn która wyraźnie sprzyja demokratom, profil publicystyki ma inteligencko-lewacki i tam boleją nad rozlaną ropą w zatoce. Każdy ma co chce i co lubi.
Czasy gdy w Polsze istniała Trybuna, która jako jedyna miała przedstawiać prawdę, jedyną, słuszną i robotniczą skończyły się już dawno. Obiektywne media to szklane domy.
Nigdy ich nie było i nie będzie, a myśleć niestety należy samodzielnie.

Cytat:
Powinny być takie i takie gazety/serwisy nastawione wyłącznie na prawdę lub na dostarczenie obłudnej rozrywki, bo społeczeństwo tego potrzebuje, jednak ja podczas czasu pisania tego posta nie znalazłem w głowie serwisu/gazety, która jest nastawiona na prawdziwy tylko przekaz informacji

A co to jest ten prawdziwy tylko przekaz informacji?

Co do stron z rzetelnymi newsami, to zależy od gatunku tych newsów. Najlepiej szukać na tematycznych serwisach. Prawda, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, jest jak najbardziej aktualna. Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] mat154
V.I.P.


Dołączył: 18 Mar 2006
Ostrzeżeń: 2
Posty: 574



PostWysłany: 11 września 2011, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Co do wiadomości sportowych to polecam eurosport.pl ;p
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MarioCT
Doświadczony driver


Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 158


PostWysłany: 13 września 2011, 8:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

kolejny przykład idioty za komputerem na WP:

http://sport.wp.pl/kat,1023305,title,będzie-rewanz-Pudzianowski-poznal-rywala,wid,13779564,wiadomość.html

i pierwsze zdanie: "Dla obu zawodników będzie to już drugie starcie między sobą"
O RLY? O_o a da się ze Pudzian walczył z Thompsonen dwa razy a Thompson z Pudzianem 3 razy?

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*WDD* crowmaster_13
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Mar 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 771

Skąd: LKR

PostWysłany: 13 września 2011, 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Podsumowanie dzisiejszego meczu Barca - Milan:

Wydawało się, że Barcelona dowiezie zwycięstwo do końca spotkania, gdy w doliczonym czasie gry Milan doprowadził do wyrównania. Z rzutu rożnego dośrodkował Seedorf a Thiago Silva strzałem głową pokonał Alvesa.

_________________


C13

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
[POL] ShaDDy
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Sie 2006
Pochwał: 69
Posty: 3570

Skąd: Tczew

PostWysłany: 26 września 2011, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Cytat:
Mimo wszystko to właśnie w pierwszym secie biało-czerwone "męczyły się" najbardziej, bowiem rywalki długo nie zamierzały się poddać. Nasze kadrowiczki odskoczyły Rumunkom przy stanie 21:20. Błąd Turlei, a później trzy świetne akcje Polek i zrobiło się 24:20. Rumunki nie powiedziały wówczas jednak jeszcze ostatniego słowa. Zdołały doprowadzić do wyrównania 25:25 Następnie naszym siatkarkom udało się wybronić piłkę setową i wyjść na prowadzenie. Ostatecznie po skutecznym ataku Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty Polki zwyciężyły 27:25 i stało się jasne, że zagrają w ćwierćfinale imprezy.

Mecz jednak wciąż trwał, tylko że rozluźnione już Polki grały już "na luzie", co okazało się bardzo pomocne.


Hm, rywalki nie zamierzały się poddać, dziwne. Po stanie 21:20 błąd Rumunki i trzy świetne akcje Polek dają 24:20, dziwne. Rumunki doprowadziły do 25:25 a potem nasze wybroniły piłkę setową? No, k**wa, dziwne. Tym bardziej, że było nawet 25:24 (i to wtedy wybroniły piłkę setową). Ostatnie zdanie n/c. A na sam kuniec najlepsze, chyba że to ja mam aż tak ograniczone słownictwo:

Cytat:
Po przerwie technicznej Rumunki wielką walką zdołały odrobić stracone punkty


Śmiech na sali Neutral

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG MSN Messenger
iaM. savier
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 11 Wrz 2009
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1
Posty: 445



PostWysłany: 27 września 2011, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ech, kupcie sobie gazety i czytajcie .., a jak się nie chce to sport.pl, czy jakieś inne badziewie Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 27 września 2011, 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

savier napisał:
ech, kupcie sobie gazety i czytajcie .., a jak się nie chce to sport.pl, czy jakieś inne badziewie Wink


Czyli co? Trzeba akceptować takie durnoty jakie one wypisują? Wkrótce będzie jedno zdanie odnośnie jakiegoś zdarzenia i będzie w nim od cholery błędów... Niczym Sikorski, co pojedynczymi zdaniami na Twitterze uprawia 'politykę'. Jak się widzi błąd to ludzie go naświetlają w komentarzach, choć i tak pewnie to nic nie zmieni jeśli chodzi o tych "twórców cudnych artykulików". Jak już ktoś zabiera się za pisanie to niech to robi dobrze. Niestety internetowa publicystyka głównych polskich portali sięga spodu g*wna.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
iaM. savier
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 11 Wrz 2009
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1
Posty: 445



PostWysłany: 27 września 2011, 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Abszt napisał:


Czyli co? Trzeba akceptować takie durnoty jakie one wypisują? Wkrótce będzie jedno zdanie odnośnie jakiegoś zdarzenia i będzie w nim od cholery błędów... Niczym Sikorski, co pojedynczymi zdaniami na Twitterze uprawia 'politykę'. Jak się widzi błąd to ludzie go naświetlają w komentarzach, choć i tak pewnie to nic nie zmieni jeśli chodzi o tych "twórców cudnych artykulików". Jak już ktoś zabiera się za pisanie to niech to robi dobrze. Niestety internetowa publicystyka głównych polskich portali sięga spodu g*wna.


nie piszę o tym. trzeba durnoty omijać Wink

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?