Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Co oglądacie, co polecacie, czyli jednym słowem-Filmy.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 15 listopada 2012, 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

http://www.cbsfilms.com/news/scott_derrickson_to_direct_deus_ex_feature_from_iconic_video_game

Jeśli kogoś kręci seria Deus Ex to pewnie się ucieszy, że powstanie film (już oficjalnie, bo gadano od tym od dwóch lat), a jeśli ktoś, kogo kręci Deus Ex kręcą też filmy wie, że po tym reżyserze i scenarzyście cudów spodziewać się nie można poza tym, że klimat może być niesamowity. Zobaczymy.

Co z ostatnich filmów mogę polecić...

Z pewnością 'Savages' - jak dla mnie najlepszy film akcji tego roku.
'Looper' - zakręcony na tyle, że warto obejrzeć przynajmniej dwa razy.
'Total Recall' - oczywiście remake z udziałem Colina Farell'a, bardzo, ale to bardzo przyjemny filmik.
'The Watch' - myślałem, że będzie gorszym filmem, a jednak fajnie się go oglądało pomimo udziału Bena Stiller'a.
'The Jacket' z 2005 - że też wcześniej o tym filmie nie słyszałem, aż przykre. Świetnie zagrane, mimo że dwójki głównych aktorów wcześniej niezbyt trawiłem.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
TRZ3CI
Pirat drogowy


Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 824
Skąd: WUWUA

PostWysłany: 16 listopada 2012, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Looper - fajny film ze świeżym pomysłem , ale jak dla mnie, to ciągnął się jak gluty z nosa Neutral

Za to polecam film Bena Afflecka "Operacja Argo" Trzyma w napięciu do samego końca.
A ze starszych "Kandahar" Rosja 2010 Wink

_________________

upload

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jack Bauer
Moderator


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1146



PostWysłany: 17 listopada 2012, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Żądło, W samo południe, Siedmiu Samurajów (pierwowzór Siedmiu Wspaniałych), Ben Hur.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 17 listopada 2012, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Chciałem napisać jakąś przydługawą recenzję Loopera, ale nie napiszę. Film w moim stylu (achronologiczny w którym chwilę trzeba pomyśleć co się na ekranie dzieje), bez jakichś przesadzonych efektów specjalnych (podróż w czasie - ktoś po prostu się pojawia, nie ma żadnych epickich niebieskich światełek rodem ze Skyline, burz z piorunami i tak powinno IMO być ;P) i z dobrą obsadą. Niestety nie trzyma w napięciu, od sceny gdzie pokazują wielki billboard i wyjaśniają kto to TK, to scena z końca filmu już była dla mnie oczywistością przez resztę seansu. Szkoda.
_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 21 listopada 2012, 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

@ Trzeci: 'Argo' jeszcze nie widziałem, ale jarałem się tym filmem od kiedy o nim pierwszy raz usłyszałem. Mimo, że z Bena Afflecka aktor mierny (w filmach, których reżyserem jest ktoś inny), to w 'The Town' chociażby zagrał według mnie świetnie i jest reżyserem jednym z ciekawszych, jakie mam okazję oglądać ostatnimi czasy.

@ Zbakany: Siedmiu Samurajów to wiadomo, klasyka, ale po czasie strasznie ciężko się to ogląda, podobnie z Ben Hurem jest. W Samo Południe to klasyka westernu czyli gatunku, którego po prostu nie trawię i tyle. Żądło zapewne w swoim czasie było zaskakujące, ale się film zestarzał już mocno mimo wszystko.

@ Temat: 'Lawless' - po prostu świetnie zrobiony, Shia LeBouff (czy jakkolwiek się to pisze) w końcu zagrał rolę, której nie musi się wstydzić po przykrych Transformersach i epizodzie w Indianie Jonesie. Tom Hardy w tym sezonie robi wszystko przecudnie, od This Means War, przez Batmana i na Lawless kończąc! Świetnie edytowany film, muzyka przepiękna, krajobrazy, scenariusz (momentami tandetny, ale w końcu Nick Cave, a wiadomo, co za muzyczkę on robił, więc raczej zamierzone), realia jak dla mnie świetnie odwzorowane, 9,5/10 i znak jakości ajema. 10/10 nie dostał, bo brakuje tego 'czegoś', czyli bliżej niezidentyfikowanej rzeczy Wink



Jakby się komuś zastanawiało, co warto zobaczyć w nadchodzącym roku to wrzucam listę, którą zrobiłem dziś wieczorem na własne potrzeby, żeby wiedzieć co mniej więcej będzie, w tym roku jedynym ważnym filmem jest jeszcze Hobbit part 1, Argo, którego nie widziałem i Bourne Legacy, jak powyżej.

Jest to lista, która zawiera durne komedie, bo czasem każdy musi się odmóżdżyć i te, które wybrałem wydaje mi się będą najmniej daremne. Animacje wrzuciłem, mimo, że nie oglądam, ale niektórzy lubią, więc czemu by nie Wink

http://www.imdb.com/list/wzi2JAnm-00/

Pozdro, idę oglądać Boardwalk Empire, który polecam Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 26 listopada 2012, 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Z co po niektórych filmów które obejrzałem:

- Jumper
Odmóżdżające kino z fajną rolą Samuela L. Jacksona. Anakin nauczył się tworzyć inne miny niż "Zjem cię".

- Snow White and the Huntsman
Autentycznie żal mi było Raweny kiedy padła ofiarą Śnieżki. Baśń braci Grimm na nowo? Czemu nie. Ciekawy film i nietuzinkowa obsada.(elita brytyjskiego kina zmieniona w krasnoludy - rewelacja Very Happy)

- Saga Twilight
1) Twilight
Cóż, nie jestem śliniącą się na widok Pattinsona nastką, wampiry średnio mnie kręcą, no ale z hobbystycznego obowiązku obejrzeć było trzeba. Co ciekawe - film zrealizowany nawet dobrze, tylko ten content... ;/
2) New Moon
To samo co w części pierwszej, ino zamiast wampira mamy wilkołaka. Poza końcówką oczywiście. Znowu - ciekawie zrealizowany, ale content do dupy.
3) Eclipse
Robi się coraz lepiej, mniej jest scen dla nastek a więcej zwykłego kina fantasy. Da się obejrzeć. Znakomite zdjęcia i całkiem niezła gra aktorska. Po-po-poker face Stewart daje się we znaki.
4-5) Breaking Dawn
Część pierwsza - powrót do contentu dla nastek i dzieciaków z wybujałą wyobraźnią (ach jak to za***iscie być wampirem). Oraz dziewic. Część druga - kawał naprawdę solidnego kina fantasy. Nie jest źle.

- The Runaways
Jeśli ktoś myśli że Kirsten Stewart potrafi grać tylko Poker Face, to polecam mu ten film. Jedna z jej bardziej przekonywujących i ciekawych ról. No i gratka dla fanów punk rocka.

- Aeon Flux
Tanie kino leciwego sci-fi. Bleh, wieje tandetą na kilometr.

- Captain America - The First Avenger
Kolejny odmóżdżacz na niedzielne popołudnie.

- Dorian Gray
Ten film wybrałem tylko dlatego że go zobaczyłem gdzieś w zakamarkach ch**owo działających Rekomendacji Filmwebu, no ale tutaj nieźle trafili. Ben Barnes udowadnia że potrafi grać nie tylko dla dzieciarni z Narnii, Colin Firth ostatecznie zyskał moją najszczerszą sympatię do aktora, a mroczna legenda wciągnęła w film. Polecam!

- Equilibrium
Bezuczuciowy, beznamiętny, sztywny i płaski. No ale o tym traktuje film, więc niespecjalnie się jest czym dziwić. Christian Bale udowadnia, że potrafi grać nawet Terminatora.

- I am number four
Odmóżdżacz na niedzielę (powinni stworzyć osobną kategorię na IMDB i Filmwebie dla takich filmów)

- Knowing
Odmóżdżacz na niedzielę z Nicolasem Cage (podkategoria na IMDB i Filmweb). Ale ten z lepszych.

- The Expendables & eX 2
Setnie się ubawiłem oglądając największych osiłków i bad-assów Hollywood w jednym filmie. Sylwestrze - wielkie dzięki za pomysł na nie!

- Skyline
Odmóżdżacz, dosłownie. Nie oglądajcie. A kto ogladał - ten wie do czego piję.

- The Crow
Klasyka kina fantasy. Jednakowoż jedyny film z serii warty obejrzenia.

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 06 grudnia 2012, 1:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Przed chwilą wróciłem z kina, byłem na Atlasie Chmur.

Odczucia? Zajebiście lubię achroniczne prowadzenie fabuły, splatanie się miliona wątków przez cały film, oglądanie paru zdarzeń/miejsc z różnych perspektyw czasu. Pod tym względem pozycja jest naprawdę udana, wystarczy choć trochę się skupić na oglądaniu by dotrzymać mu tempa w zmienianiu czasu i przestrzeni.

Gra aktorska całkowicie bez zarzutu, Hugo Weaving pokazał, że potrafi zagrać nawet najbardziej niewdzięczną rolę.

Fabuła jest o dość specyficznym profilu i nie każdemu podejdzie. Jeden będzie oglądać z zainteresowaniem całe 155min, drugi wynudzi się albo po prostu wyjdzie z sali/wyłączy film. Po prostu trzeba obejrzeć i spróbować.


Podobne filmy:

"Butterfly Effect"
"Vantage Point"
"Mr Nobody"

Znaczek jakości Lexa - nobody gives a shit about that

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Robot
Pirat drogowy


Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 627
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 06 grudnia 2012, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Dzięki za recenzję, jeżeli podobne to do

"Butterfly Effect"
"Mr Nobody"

To z pewnością obejrzę w tym tygodniu Smile

Jeszcze z podobnych tytułów to Memento jest dobrym filmem. Polecam

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?