Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Co oglądacie, co polecacie, czyli jednym słowem-Filmy.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
P4G tyta
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 20 Kwi 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 481

Skąd: Rybnik

PostWysłany: 09 marca 2012, 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

CreativePL napisał:

http://www.filmweb.pl/film/Dzieciaki-1995-6732 - zajebiste polecam. Coś jak Skins ale w wersji gangsta.


toś dowalił..."Skins ale w wersji gangsta" dobre a tak bardzo dobry film w tym klimacie to lilia 4 ever

_________________
AUDIO Onkyo 307 + Onkyo 406 + Kef C7 + Kef C6 + Jbl ES 250 PW + stare surroundy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Seraphim
V.I.P.


Dołączył: 28 Maj 2010
Ostrzeżeń: 1
Posty: 847



PostWysłany: 09 marca 2012, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

@iam
Dobry ten film: "Musimy porozmawiać o Kevinie", bo mocno lansowany był na filmłebie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 09 marca 2012, 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Dla mnie całkiem okej, ale teraz rozpisywać się nie będę, więc tylko napiszę, że do obejrzenia. Spadam na browaranara
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Joker.
Why so serious?


Dołączył: 03 Sty 2010
Ostrzeżeń: 2
Posty: 504

Skąd: Łódź

PostWysłany: 09 marca 2012, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

iam napisał:
nienawidzę polskiej kinematografii

Obejrzyj "Dom Zły" Michale, może Ci się spodobać.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*WDD* CreativePL
Doświadczony driver


Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 238
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 10 marca 2012, 2:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

http://www.wykop.pl/link/1070533/scenarzysta-filmu-kac-wawa-tlumaczy-się-się-ze-swojego-dziela/


Kto oglądał film?

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
piana
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 02 Lut 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 389

Skąd: Krk

PostWysłany: 10 marca 2012, 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Kolejna polska komedia, która zabiła moje jakiekolwiek przedpremierowe nadzieje. Nie rozpisze się na jego temat bo ta recenzja trafnie go opisuje: http://tnij.org/psuh
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Seraphim
V.I.P.


Dołączył: 28 Maj 2010
Ostrzeżeń: 1
Posty: 847



PostWysłany: 12 marca 2012, 1:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

CreativePL napisał:
http://www.wykop.pl/link/1070533/scenarzysta-filmu-kac-wawa-tlumaczy-się-się-ze-swojego-dziela/


Kto oglądał film?

Nie oglądałem i nie obejrzę, nawet bym tego nie ściągnął z torrentów. Powód? Promowanie tego "filmu" polegało na kupowaniu pozytywnych recenzji na filmwebie. Wejdź sobie na subforum "Kac Wawa" i zobaczysz kilkadziesiąt tematów, które chwalą film i mówią, że to "wiekopomna komedia". Nie wiem na ile to prawda, ale wg. niektórych osób (nie twierdzę, że mówią prawdę) szanowany recenzent mógł nawet dostać 50 zł.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
*WDD* CreativePL
Doświadczony driver


Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 238
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 12 marca 2012, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

@Seraphim:

Też widze samy złu pijar obok tego filmu dziś czytam, że.

http://www.se.pl/rozrywka/plotki/tworca-kac-wawa-jacek-samojowicz-pozywa-tomasza-raczka_244319.html

"Tego jeszcze nie było! Współproducent "Kac Wawa" pozywa do sądu Tomasza Raczka (55 l.). Jacek Samojłowicz (56 l.) twierdzi, że przez miażdżącą recenzję krytyka filmowego stracił mnóstwo pieniędzy."

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 12 marca 2012, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Widziałem wpis pana Raczka, widziałem poranny program z udziałem scenarzysty i pana Raczka i jestem coraz bardziej przekonany, że moje zdanie jest słuszne. Polski przemysł filmowy to żaden przemysł filmowy, jeśli chodzi o część stricte komercyjną. Cieszę się, że są ludzie, którzy szczerze odradzają pójście na jakiś film, bo tak powinno być - bez ściemniania.

@Joker - Dom Zły widziałem, gdyż padłem ze śmiechu przy reklamach z dopiskiem 'polski Tarantino!' - i oczywiście nie przejechałem się, film jest słaby, z tego co pamiętam nie było w nim nic, co mogłoby się podobać (poza realiami, jakimi milicja rządziła się w tamtych czasach), a Tarantino to tam był obecny chyba tylko w napisach końcowych - bo te były ładnie sklejone.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 12 marca 2012, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

CreativePL napisał:

"Tego jeszcze nie było! Współproducent "Kac Wawa" pozywa do sądu Tomasza Raczka (55 l.). Jacek Samojłowicz (56 l.) twierdzi, że przez miażdżącą recenzję krytyka filmowego stracił mnóstwo pieniędzy."


Taki też problem polskiej "kinematografii", którą twórcy traktują jak maszynkę do zarabiania aniżeli pole do artystycznego tworzenia dobrych rzeczy.

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
*WDD* CreativePL
Doświadczony driver


Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 238
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 13 marca 2012, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Zobaczcie pierw akcja z Kac Wawa, później z Big Love. Co się dzieje? Odnosze wrażenie, że scenarzyści i filmowcy żyją w jakimś swoim wyimaginowanym świecie. Przez kilka lat co roku wchodzą 2-3 "super produkcje" które opowiadają o tym samym czyli milości która dodatkowo jest zwariowana lub super mega romantyczna. W tych filmach graja ci sami aktorzy, a plakaty promujące te filmy nei różnia się niczym od plakatów z juesej.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 13 marca 2012, 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Widzę, że nie ma sensu pisać, bo i tak nikt nie czyta, więc pie*dolę, nara Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
złozi
Junior ujeżdżacz


Dołączył: 12 Sie 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1919

Skąd: masz taki brzydki ryj, chuju?

PostWysłany: 23 marca 2012, 0:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

AjemQQ, co myślisz o tej produkcji "Hobbit: Niezwykla podróż". Mi się podoba, że większość głównych aktorów, grających w Władcy Pierścieni, będzie również uczestniczyło w tym filmie. Myślę, iż to będzie jedyny film który oglądne sam z własnej woli Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 23 marca 2012, 3:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Hmm, co mam myśleć o adaptacji bajki (tak, bo to jest bajka, ale zaraz do tego dojdę), którą czytałem po raz pierwszy 12 lat temu, rokrocznie przypominając sobie wydarzenia towarzyszące Bilbowi i parszywej dwunastce Wink

Obiektywnie rzecz ujmując byłem prawie pewien, że w końcu adaptacja tejże powstanie, co raczej każdy, kto wiedział o istnieniu takiej księgi po sukcesie Władcy Pierścieni mógł przewidzieć.

Sprawa 1: Bajka. Wszelkie przekłady polskie, jak z resztą wersja oryginalna są napisane w formie baśni, opowieści - tutaj bardzo podoba mi się podejście ludzi odpowiedzialnych za produkcję, by przełożyć tą książkę w dokładnie ten sam klimat, który przysporzył Jacksonowi i spółce od groma Oscarów. Będzie przedstawiona w surowy, niebajkowy sposób, bo co jak co, ale jako bajka Władca Pierścieni opowiedziany nie został Wink

Sprawa 2: Nawiązując do Jacksona - cieszę się również, że ludzie odpowiedzialni za produkcję, reżyserię, CGI i wszelkich innych skryptów czy dialogów w tolkienowskiej ekranizacji trylogii są odpowiedzialni za to samo w Hobbicie - nie może to wyjść na minus, bo nie jest to temat przeeksploatowany (ba, mam nadzieję, że resztę dzieł Tolkiena też zekranizują!), całkowicie dobra wydana góra kasy (jak wiadomo, Jackson ze swoją oscarową trupą miał nie brać udziału w tym projekcie, jednak zapłacili mu tyle, że musiał się zgodzić ;p).

Sprawa 3: Osobiście uważam, że sama historia opowiedziana w Hobbicie jest dużo, ale to dużo lepsza, bardziej epicka, ogólnie wszystko jest 'bardziej'. Czytałem Władcę Pierścieni zaraz po przeczytaniu Hobbita i zdania nie zmieniłem. Obstawiam, że film będzie miał z 200 minut jak nic, bo nie ma sensu dzielić go na dwie części.

Sprawa 4: nawiązując (zauważam pewną prawidłowość... ;p) do poprzedniej sprawy - do teraz głowimy się z kumplami, co faktycznie ma być w Hobbicie 2 - podobno ma to być opowieść o tym, co dzieje się między wydarzeniami z Hobbita a Władcy Pierścieni, czyli pewnie skąd się wziął Aragorn (chociaż tutaj o ile dobrze pamiętam jest Duenadanem/Numenorem, nie przypomnę sobie, ale chodzi o długowieczne rasy) i w wersji reżyserskiej Władcy Pierścieni, jak i w książce wiek Aragorna oscyluje w granicach 80/90 lat w końcowej fazie wydarzeń, tak więc Aragorn żył już w momencie wydarzeń zawartych w Hobbicie. Drugą rzeczą, która raczej będzie to wyjaśnienie (TERAZ JAK KTOŚ CHCE NIE ZAROBIĆ SPOJLEREM DO PIERWSZEJ CZĘŚCI HOBBITA PO OCZACH NIECH NIE CZYTA TEGO POGRUBIONĄ CZCIONKĄ!), są zagadkowe zniknięcia, jak również pojawienia się Gandalfa w paru momentach, jak chociażby w sytuacji z trzema Trollami bądź w niewoli u Króla Elfów. Być może pojawi się motyw Szeloby, skąd się wzięła (tutaj też nie pamiętam, ale chyba kochała się w Melkorze, ale to już kwestia Silmarilliona, więc nieważne ;p Tyle na razie mamy przemyśleń, które na 99% pojawią się w drugiej części, zobaczymy.

Kwestia 5: obsada. Z głównych aktorów nie będzie Froda, Sama, Mery'ego, Pippina,, Boromira, Aragorna, Gimliego, Sarumana, więc nie wiem, gdzie ta Twoja większość aktorów z Władcy Pierścieni, Ozi Wink
Fakt faktem, Frodo pojawi się, ale będzie to przedstawione tak, iż Bilbo czyta swoją książkę (właśnie Hobbita) dzieciakowi, którym jest (tak, zgadłeś) Frodo - i na tym kończy się jego rola Wink Podobnie jak prawdopodobnie rola Iana Holma, ale to zobaczymy.

Co do nowej obsady - specjalnie zacząłem oglądać serial Sherlock z 2010, by zobaczyć jak sobie Martin Freeman radzi i, muszę powiedzieć, że jestem pewien, iż da sobie ten aktor radę, w tym serialu gra bardzo solidnie, dobrze oddaje rolę, więc o to jestem spokojny. Thorin Dębowa Tarcza - Armitage bardzo fajnie zagrał w Captain America, o którym nie można wielu rzeczy dobrych powiedzieć, ale za to oglądając regularnie jacksonowskie materiały z filmu (dla zainteresowanych polubić na fejsbuku Petera Jacksona i macie dostęp do dokumentów na temat produkcji, świetnie zrobionych nawiasem mówiąc) też przekonałem się, że pasuje do roli głównego krasnoluda. Z pozostałych krasnoludów kojarzę jeszcze Jamesa Nessbita za rolę w Coriolanusie - też fajna. Graham McTavish - cholera, mordę po prostu kojarzę, ale nie potrafię go zlokalizować w żadnej roli.

Reszty po prostu nie kojarzę, ale Jackson po prostu lubi brać ludzików, którzy nie są znani (aż tak bardzo) i mieszać ich z grupką doświadczonych aktorów, co wychodzi przeważnie bardzo dobrze - poza tym ludziska zajmujące się HR w tej produkcji to też profesjonalni ludzie, więc można być spokojnym o resztę. + Nieśmiertelny Ian McKellen oraz Hugo Weaving Wink

Kwestia 6: Muzyka. No tutaj to ku*wa, ale to jest obok Hansa Zimmera, Johna Williamsa i, niestety, Jamesa Hornera jest to przedstawiciel najwyższej klasy światowej. Obok muzyki do Władcy Pierścieni wiadomo - Se7en, Milczenie Owiec i Gangów Nowego Jorku, nie ma co się rozwodzić, jeden z największych, dla mnie drugie miejsce zaraz po Zimmerze. Nie może zawieść, poza tym, spora część utworów z trylogii zostanie wykorzystana, co wcale ale to wcale minusem nie jest Wink


Reasumując, jeśli ktoś przeczytał to wie, że sporo czasu poświęciłem rozmyślaniu o tejże produkcji, jako że przez tą książkę wciągnąłem się w fantasy, a jeśli ktoś nie przeczytał to po długości tekstu widać, że jest to film, któremu warto, a przynajmniej ja tak uważam, że warto poświęcić swój czas.

Mam nadzieję, Ozi, że zaspokoiłem Twoją potrzebę wiedzy. Wiadomo, że to tylko ogólne omówienie, ale w razie jakichś pytań wal śmiało, z chęcią odpowiem Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
złozi
Junior ujeżdżacz


Dołączył: 12 Sie 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1919

Skąd: masz taki brzydki ryj, chuju?

PostWysłany: 23 marca 2012, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Dzięki Ci Ajem za na prawdę obszerną odpowiedź, przynajmniej miałem co robić czytając to, co napisałeś Smile

co do:

Cytat:
Kwestia 5: obsada. Z głównych aktorów nie będzie Froda, Sama, Mery'ego, Pippina,, Boromira, Aragorna, Gimliego, Sarumana, więc nie wiem, gdzie ta Twoja większość aktorów z Władcy Pierścieni, Ozi


Chodziło mi głównie o to, że pojawią się takie postacie jak Legolas (którego najbardziej lubię), a także Gandalf.
Dla mnie, z Władcy Pierścieni, najbardziej głownymi bohaterami byli Aragorn, Gimli, Legolas, Gandalf, Frodo, Sam.
Ok, z tych co podałem wyżej, to nie jest większość, ch** tam ; )

Szkoda jednak, że sporo postaci (z tych co wypisałeś w obsadzie) zabraknie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 23 marca 2012, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

W Hobbicie aktorzy Ci mniej znani nie są tacy źli, jest nawet kilka ciekawych nazwisk. McTavish - jak gość nie będzie gadał ze swoich szkockim akcentem to będzie dobrze. Co do samego filmu jakoś mnie on tak nie ciągnie. Mam kilka innych upatrzonych pewniaków na ten rok jak The Raid, Ma-i We-i, Mroczny Rycerz, Prometeusz (w końcu jakiś porządny horror sf, bo w tym wieku poza 'Pandorum' dobrego 'kosmicznego' filmu ze świecą się szukało) Iron Sky, Lockout czy Cosmopolis (choć Pattisona nie cierpię).

A z ostatnio oglądanych chciałbym przestrzec przed:
Sector 7 - platforma wiertnicza, potwór, ale wszystko spaprane gra aktorską, scenariuszem, efektami specjalnymi i wieloma innymi rzeczami. W tym filmie jedynie pierwsze 5 minut było fajne...
Terytorium Wroga aka Special Forces - Film mógł być dobry, ale scenariusz, drętwe dialogi spaprane ujęcia i masa innych łatwych do wychwycenia błędów po prostu odrzuca. NIE POLECAM!
Przetrwanie - średni. Świetny początek, ale potem coraz gorzej.

A polecam:
Wyspa skazańców/ Król wyspy skazańców - rewelacja!
War of Arrows - początek nudnawy, ale potem akcja non stop.
Przygody Tintina - dla fanów komiksu pozycja obowiązkowa.
Zagadka zbrodni - też niezły, choć dużym minusem jest ukazanie policji jako strasznie nieudolnej...
Take Shelter - dobry dramat psychologiczny, ale tez znowu nie jakaś rewelacja.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Seraphim
V.I.P.


Dołączył: 28 Maj 2010
Ostrzeżeń: 1
Posty: 847



PostWysłany: 23 marca 2012, 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Propos wypowiedzi ajema: Sherlock jest genialny. Chyba najlepszy ostatnio serial, jaki oglądałem. Wcześniej myślałem, że Sherlock wykreowany przez Downey'a Juniora jest fantastyczny, ale ten brytyjski przebija wszystko. Andrew Scott jako Jim Moriarty... fantastyczny psychol.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 23 kwietnia 2012, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Z ostatnio ogladanych przeze mnie:
Nie polecam:
Sherlock Holmes: Gra Cieni - nieudolny scenariusz i dialogi prykty świetnymi zdjęciami, scenografią i grą aktorską (poza aktorem grajacym Moriartego - bez wyrazu i w ogóle mi nie pasował do roli). Mocno średni film.
Beneath the Darkness - słabizna, coraz gorsze filmy wybiera D. Quaid
The Divide - tez średni film, naciągany w cholerę i wałkujący temat uwięzionych i zdanych na siebie ludzi.
Polecam bardzo animacje:
Titeuf - kto czytał komiksy ten się nie zawiedzie jak id la osób, co nie miały styczności z tym chłopakiem to nie będzie tez stracony czas.
Roman Barbarzyńca - fajne.
Sutorenjia: Mukô hadan - przypomniał mi stare lata. Świetna animacją z niezłymi walkami i piękną muzyką.
Poza tym z filmów polecam:
Czarne Złoto - klasyczne kino przygodowe z przepięknymi zdjęciami
Morze Żółte - doskonały dramat sensacyjny
Niezłe sa tez : Act of Valor, Kontrabanda, Elitarni 2, Haebaragi czy krótkometrażówka Skhizein.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
~FM~ Piotruś
Pirat drogowy


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 568
Skąd: Gdańsk-Tczew-Gdańsk i tak w kółko

PostWysłany: 23 kwietnia 2012, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Grzecznie się zapytam czy ktoś już miał okazję obejrzeć Battleship bo wybieram się do cinema w środę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 23 kwietnia 2012, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Battleship, co by tu powiedzieć... no, Liam Neeson wsadzony tylko po to, by był, Rihanna tak samo - co ewidentnie już świadczyło o tym, że film idzie na ilość. Nie jest zły, sekwencje ze statkami są ok, zero jakiegokolwiek większego sensu - czyli to, co było już w Transformersach. Jak Ci się podoba taki klimat, to Ci się spodoba, ale jak szukasz filmu do myślenia to odradzam - oczywiście film solidne 3/5
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?