Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Liga
Idź do strony 1, 2  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Klany/Drużyny » Mecze, sparingi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iaM. savier
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 11 Wrz 2009
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1
Posty: 445



PostWysłany: 30 listopada 2011, 0:43    Temat postu: Liga Odpowiedz z cytatem  

Proponuje dla tych teamów nie związanych z żadnym turniejem stworzyć ligę, zamiast się męczyć i układać spary Razz Każdy szanujący się team powinien posiadać serwer, więc nie było by problemu organizować takie mecze. Jednakże, że święta coraz bliżej nie chciałbym nic zaczynać przed, bardziej pasowałoby mi po, jak pewnie wielu z was.
Liga odbywała by się na różnych mapkach. To jest ustalmy style.
Ja proponuje:
nadeo
short tech
short fullspeed
nascar

I korzystalibyśmy już z gotowych mapek, lub nawet tych nadesłanych przez osoby chętne. Jednakże, samemu wybierać mapki, no cóż , wolałbym jakąś w tym pomoc, typu propozycję mapek, na PW, mail, czy gg. Mail założy się pod ligę osobny.

Zależy ile teamów będzie chętnych. Nagrody nie przewiduje, od tak dla zabicia czasu, i możliwości trenienia, zgrywania się z innym teamami, dla zabawy.

Jak wam się widzi takowa liga. Wiem podobne to jest do UTC. Tyle, że będzie więcej meczów, i nie jest to w formie pucharu. Jak nazwa widnieje Liga. Czyli mecze u siebie i na wyjeździe ;p ^^ Tabela ogólna w tym bilans meczów u siebie na wyjeździe,

Cóż dosyć łatwo do rozrysować, więc jakby ktoś nie zrozumiał, zawsze mogę na szybko skrobnąć jakąś tabelkę.

A przechodząc do spraw organizacyjnych.
Czy są osoby chętne pomóc ogarniać mapki? Czyli sprawdzać czy są przejezdne te nadesłane. Oczywiście propozycje mapek, proszę za w czasu samemu sprawdzić.
Czy chcecie takie coś pojechać?
No i jeśli pomysł przejdzie, jak nazwać naszą Ligę.


NM team, na wstępie pisze, że chętny na takie coś.


Nie wiem czy dział dobry, ale bardziej pasowało mi tu. Na razie, chciałbym się dowiedzieć ilu osobom/teamom to się spodoba, i najpóźniej pod koniec tygodnia organizować takie coś.


EDIT1:
Zważywszy, że dosyć mało teamów na scenie jest. Zostałem naprowadzony na nie głupi pomysł. Czyli co większym teamom, pozwolić na 2 Drużyny, coś ala beniaminek.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sniezynka_orange_team
Jeździ konno


Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 21


PostWysłany: 30 listopada 2011, 7:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jestem ZA ale dopiero po sparach Smile Bo najblizsze mamy z SPW i DIVINE (terminy jeszcze do uzgodnienia), i narazie trenimy mapki.
_________________
Sniezynka_Orange_Team

www.orange-tm.cba.pl

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
[PFD] Ekwador
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 288
Skąd: Grudziądz

PostWysłany: 30 listopada 2011, 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ilu potrzebnych graczy jest minimum aby wystartować ?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Cieply
Jeździ konno


Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 80


PostWysłany: 30 listopada 2011, 9:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

oo nieeee, znowu trzeba będzie ćwiczyć mapy ;p

Generalnie liga by się przydała, ale faktycznie raczej po świętach, dla techowców kończy się PL, dla nadeowców NTC, teraz po 2 miesiącach grania pewnie by się nikomu już nie chciało.

Ja bym proponował rozważenie np limitu graczy, czy czegoś w tym stylu. Jak nie to znowu będzie jak na UTC, czyli zamiast 20 teamów nagle się zrobiło 12(11), bo się wszyscy połączą

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
iaM. savier
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 11 Wrz 2009
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1
Posty: 445



PostWysłany: 30 listopada 2011, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

cóż na mecz myślałem nad 4 vs 4

a limit na drużyny, powiedzmy jak w takim BT jest 20 osób to oni mogą wystawić 2 drużyny, czyli z 10/12 osób max na team?
Nie chce tu rozwalać teamów, ale tak wyjdzie, może z 6 drużyn, które będą chciały jechać i to będzie trochę nudne. Więc co większe teamy, będą może wstanie wystawić 2 lub nawet 3 składy.
Oczywiście jeśli jakiś team tam będzie w liczebności 13-19, to już puścić, będzie można ich razem, chyba, że sami będą chcieli wystawić dwa składy. (oczywiście raz ustalony skład, bez żadnych rotacji, a i o ewentualnych transferach trza by było powiadomić)
Ogólnie mogę skrobnąć wstępną wersję regulaminu, jak tylko wrócę z uczelni.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raven
Jeździ konno


Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 98
Skąd: Bielawa

PostWysłany: 30 listopada 2011, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

A ja jestem jak najbardziej za. Co prawda wypowiadam się jako gracz bez teamu, ale jakoś mogę pomóc w organizacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] SuNRisE
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 1771
Skąd: Poznań

PostWysłany: 30 listopada 2011, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Narazie przystopuj w przyszłym tygodniu rusza seria Turniejów tmpl
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
raven
Jeździ konno


Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 98
Skąd: Bielawa

PostWysłany: 30 listopada 2011, 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

@up, przecież napisał, że najwcześniej po świętach...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
P4G Kinguś
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 12 Gru 2007
Ostrzeżeń: 6
Posty: 2032



PostWysłany: 30 listopada 2011, 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

może coś 2on2 albo 3on3 ?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaM. savier
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 11 Wrz 2009
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1
Posty: 445



PostWysłany: 02 grudnia 2011, 4:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ile drużyn byłoby zainteresowanym taką ligą, po nowym roku.
W sumie jako pierwszy turniej 2012 roku. Rolling Eyes
Przypuszczalnie:
Niepoprawni Maniacy (Nm)
Orange Team
GWC
ssc
SBT i exe
NHF ?
NR ?
EDT?
PS
ŻR
BT?
RT?
MiD

To lista, których póki co pytałem, najprawdopodobniej ominąłem parę.
Jest dużo czasu cały miesiąc i pewnie stycznia trochę.
Do tego czasu powstanie seria turniejów, o tym więcej wkrótce na forum.
Jeśli się spodoba, możliwe odwoła start ligii, jednakże nie byłbym tego taki pewien.

Teraz parę spraw:
1.Kto się orientuje czy w styczniu 2012, lub lutym nie zaczyna się jakiś turniej drużynowy, na którym większość chciałaby uczestniczyć?
2.Nie mam weny do wpisania reguł turniejów, obiecałem coś i nie dotrzymałem słowa, przepraszam Smile Możliwe, że jednak wkrótce to się odmieni. Nie chce narzucać ostrych reguł, pewnie będzie najprościej jak się da, czyli najlepiej.


Z ustaleń wstępnych:
Team mode 5 rund:
Short FS
Short/mini Tech
Nadeo
Time Attack mode 4 min :
Nascar do 30 sek okrążenie.

Całość rozgrywana 4 vs 4 , lub 5 vs 5 (kwestia do przedyskutowania)
Trasę wygrywa się z przewagą małych pkt, które jednak nie są istotne w tabeli)
Duże pkt, czyli mapy wygrane, są isotne.
Jeśli 4 vs 4, na mapkach NASCAR decydują 3 pierwsze czasów wygranej.
jeżeli 5 vs 5, na mapkach NASCAR decydują 5 pierwszych czasów.
W przypadku TEAM, decydują zgarnięte rundy.

Z racji z tego, że to liGa możliwe są remisy.
Najprostsza punktacja:
Wygrana 3pkt
Remis 1 pkt
Przegrana 0 pkt
Kara za oszustwo -5pkt
Walkower 2pkt

Wyniki spotkań w terminarzu, W Tabeli tylko ilość W R P . Cóż domyślacie się o co kaman.


Teamy powyżej 16 osób mają prawo zgłosić dwa składy (jeśli zawody ustali się na 4vs4)
Teamy powyżej 20 osób mają prawo zgłosić dwa składy (jeśli 5vs5)

Może to być Mocniejszy skład i Słabszy skład
lub dwa zrównoważone.
Rotacje w tych składach są dozwolone, ale nie w jednym tygodniu , czyli powiedzmy Drużyna A stworzyła skład A1 i A2.
Zawodnik z teamu A1 po przejechaniu przeciwko drużynie B przechodzi do drugiego składu i jedzie w tym samym tygodniu przeciwko drużynie C.
Takie zachowania będą karane, najpierw: Wykluczeniem tego zawodnika z kolejnych 2/3 kolejek. Potem karą dla teamu -5pkt, jeśli to się powtórzy.

Transfery pomiędzy teamami dozwolone, ale warto poinformować, najlepiej sam zawodnik, o zmianie teamu (zakładam , że powstanie temat). Ilość zmian? Nieograniczona. Jednakże jeden zawodnik może jechać w danej kolejce tylko 1 mecz. (kurczę, w sumie to samo co wtedy, chyba nawet lepiej opisane)
Nie wyklucza się uczestnictwo graczy z innych krajów.

Mecze rozgrywane od piątku do niedzieli
mappacki w poniedziałek
W przypadku gdy jeden team, nie odpowie na zapytanie drugiego o termin, mecz automatycznie oddaje walkowerem.
(też będą tematy do ugadywania się, by to wszystko było rejestrowane)

Ustalacie terminy wam dogodne i serwer wam dogodnym ale z racji, że z każdą z drużyn spotkacie się dwa razy (jak czas pozwoli), to następnym razem mecz na serwie drużyny przeciwnej.
Inna sprawa gdy spotkają się dwa składy tej samej drużyny. (ubaw po pachy)

Przesyłacie screeny z meczu do tematu w którym ustalaliście termin., w celu weryfikacji wyniku.


Nazwa Ligi:

To jest co wymyśliłem, nie wiem czy coś takiego może istnieć w jakimkolwiek słowniku, więc jeśli się nie przyjmię to trudno.

Liga Manii 2012(LM)
lub ang:
Mania League 2012(ML)

Bardziej jestem za angielską wersją.

To tyle możliwe, że coś zapomniałem i dodam, ubiorę to najpewniej ładniej, ale to wersja brudna, więc ewentualne zmiany jak najbardziej mile widziane , jak najszybciej.
Osoby chętne w ogarnianiu, póki co niech się wstrzymają. Przyjdzie i na to czas, w 2012 zbierze się i osoby i zapisy teamów, oficjalne.



Mail do wysyłania mapek ( styl: nascar, short fs, short/mini tech) lub ich propozycji: [zostanie z updatowane]

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xelos'jap
Jeździ konno


Dołączył: 20 Gru 2010
Ostrzeżeń: 1
Posty: 22



PostWysłany: 02 grudnia 2011, 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jeżeli jazda na rundy na mini tech jest jeszcze znosna, tak jazda rund na shortach to totalna abstrakcja. Shorty jezdzi się tylko i wylacznie TA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fexin1
Jeździ konno


Dołączył: 10 Lip 2010
Posty: 29


PostWysłany: 02 grudnia 2011, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie rozumiem jednego. Jeśli jest walkower to czemu 2 pkt. ? Przecież to nie jest wina team'u który zwycięża walkowerem , że tamci się nie wstawili , bądź nie w pełnym składzie. Walkower powinien był punktowany jednakowo jak wygrana.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xelos'jap
Jeździ konno


Dołączył: 20 Gru 2010
Ostrzeżeń: 1
Posty: 22



PostWysłany: 02 grudnia 2011, 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Pewnie miało być -2pkt dla drużyny poddającej gre.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaM. savier
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 11 Wrz 2009
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1
Posty: 445



PostWysłany: 02 grudnia 2011, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

może i być i 3 pkt, czemu nie. ale za zwycięstwo walkowerem, czyli tak naprawdę nie zwycięstwo mniej pkt byłoby lepszym rozwiązanie, przynajmniej ja tak to widzę.


Dostałem też info na temat systemu 5 na 5 i 4 na 4

Najlepiej zrobić oba, po prostu każdy będzie znał regulamin, A np. jak drużyny przyjdą i się okaże, że z jakiegoś powodu im kogoś zabrakło, to zamiast skazywać ich na walkower, pojechali by 4 na 4, drużynę przeciwna chyba to nie zaboli ? w końcu to dla zabawy

do tych styli jak rozgrywane będą, planowałem zrobić jakąś ankietę, więc najwyraźniej to muszę zrobić Wink Czasu jest, więc ustali się to najprościej i najlepiej jak się da.


o tak btw czym według Ciebie różni się mini tech od short tech? O.o

mini do 25 sek
short do 40 sek?

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
мЯτ Grimm
Jeździ konno


Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 36


PostWysłany: 02 grudnia 2011, 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Uważam , że przy wyborze tras tech na ligę nie powinniście się kierować czasem przejazdu ale płynnością trasy , liczbą bugów i poziomem trudności.
Więc trasy mogłyby być od 20 do nawet 45 s byleby nadawały się na rundy dla "nietechowców"
Moim zdaniem najprzyjemniej jeździ się speedtechy jak np. End of Time od Karjena albo trasy ok.30s. od placketa i jeszcze paru innych mapperów. Są to trasy przeważnie wolne od bugów i nie trzeba mieć skilla żeby je wytrenić.
BTW: Savier , być może TeamGS też weźmie udział w lidze ( się popytam Very Happy )

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[PFD] Ekwador
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 288
Skąd: Grudziądz

PostWysłany: 02 grudnia 2011, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

savier napisał:
może i być i 3 pkt, czemu nie. ale za zwycięstwo walkowerem, czyli tak naprawdę nie zwycięstwo mniej pkt byłoby lepszym rozwiązanie, przynajmniej ja tak to widzę.



Imo powinno być po równo bo daje to możliwości zagrań nie fer np.

Drużyna A ma 15 pkt
Drużyna B ma 12 pkt i więcej małych pkt niż drużyna C
Drużyna C ma 10 pkt
Drużyna D ma 7 pkt

B przegrywa z drużyną A zostaje im stan jaki mieli
D która sympatyzuje z drużyną B a ma grać sparing z drużyną C oddaje walkower zamiast grać zapewniając swoim kolegą awans przy założeniu że wychodzą 2 drużyny.

Punkty i cała tabela jest wzięta z d... ma tylko zobrazować dlaczego wygrana W/O nie może mieć miej pkt niż normalna wygrana.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tidus
Jeździ konno


Dołączył: 24 Paź 2010
Posty: 31


PostWysłany: 02 grudnia 2011, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Edt jak najbardziej chętne. Najlepiej jednak, by było to w systemie 5vs5 minimum...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xelos'jap
Jeździ konno


Dołączył: 20 Gru 2010
Ostrzeżeń: 1
Posty: 22



PostWysłany: 02 grudnia 2011, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

@Savier

Mam nadzieje, ze masz jakieś wsparcie w organizowaniu tego, skoro nie wiesz czym się rozni mini tech od short techa...
Co do puntkacji za w/o przyznanie wygranej druzynie tylko 2pktow jest totalnie bez sensu, co zreszta udowodnil Ekwador. Wg mnie za oddanie meczu wo powinny być punkty ujemne, co mogloby zniechecic druzyny do tego.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaM. savier
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 11 Wrz 2009
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1
Posty: 445



PostWysłany: 02 grudnia 2011, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

dobra dzięki ekwador, tak więc 3 pkt

5 na 5, w taim razie co zrobisz jak jakiś team nei znajdzie piatego. Teoretycznie śa sytuacje , jest to mozliwe, fakt z 4 na 4 byloby podobnie, ale ustali się powidmy 5 na 5, ale jeśli komus się nie uda, albo komus net jebnoe, to 4 na 4 mozna kontynuowac Wink

tak szczerze xelos to starałem się być mily dla Ciebie ;p, ale nawyrazniej moglem zignorowac Smile

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JarOo
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 20 Wrz 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 381

Skąd: Ełk

PostWysłany: 02 grudnia 2011, 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Fajnie, że chcesz coś robić i cieszę się, że tacy ludzie są, szkoda tylko, że nie opierasz się na realiach sceny, a tylko na swoich przemyśleniach co byłoby fajne. Tak czy siak powodzenia, ważne żeby coś się działo, bo coraz bardziej wieje nudą.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Klany/Drużyny » Mecze, sparingi Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?