Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Detektywi, pomocy! :(
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
[POL] ShaDDy
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Sie 2006
Pochwał: 69
Posty: 3570

Skąd: Tczew

PostWysłany: 31 marca 2012, 21:14    Temat postu: Detektywi, pomocy! :( Odpowiedz z cytatem  

Drodzy Detektywi,

zgłaszam się do Was z prośbą wyjaśnienia bardzo ważnej sytuacji. Co prawda nie uprowadzono mi psa, ani żako nie zabito, ale sprawa jest równie poważna. Przedstawiam wszystkie znane mi fakty.

Zarzut: Przerywanie pracy komputera od kilkunastu dni w najmniej oczekiwanym momencie

Główny podejrzany: Windows XP 32-bit z dodatkiem Service Pack 3

Przeprowadzone śledztwo: Komputer przerywa pracę niezależnie od tego, jaki program jest włączony ani od połączenia z Internetem. Przeprowadzono testy następujących podzespołów: karty graficznej, dysku twardego, procesora oraz RAM. Oto wyniki badań:

a. Karta graficzna NVIDIA GeForce 9800 GT - program Video Card Stability Test w 3-minutowym benchmarku wskazał wartość 511 FPS.

b. Procesor i RAM - 3535 punktów w teście Geekbench:



c. Dysk twardy w teście ATTO Disk Benchmark:



Wnioski wyciągnięte ze śledztwa: HÓIDÓPAHÓI, a Wasze?

Dziś komp ściął się 4 razy na przestrzeni... ja wiem, chyba 10 minut, a teraz już od ok. godziny śmiga bez zarzutu. FPS-y w TM i w CoD-zie mocno spadają, ale tylko raz komp się ściął podczas gry w CoD-a, za to bez przerwy wywala mi błąd iw3mp.exe (co 20 minut średnio), czyt. wyłącza grę, co wcześniej się nie zdarzało w ogóle.

Kompek złożony u Hacka za 2200 zł ma 3,5 roku i na Viście chodził idealnie, ino ostatnią jesienią trza było RAM przeczyścić i z powrotem śmiga jak ta lala. W Nowym Roku jakiś wirus się wjebał i musiałem (nie wiem jakim cudem, fizyczne bad sectory? jakoś się teraz nie rozprzestrzeniają) bezpowrotnie usuńąć 120 GB dysku, a jedynym systemem pod ręką był właśnie nie-Szczęsny XP. Wkurwia mnie to.

HEEELP!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG MSN Messenger
złozi
Junior ujeżdżacz


Dołączył: 12 Sie 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1919

Skąd: masz taki brzydki ryj, chuju?

PostWysłany: 31 marca 2012, 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Sprawdź jakimś programem do dysków, czy masz sektory w porządku. Moim zdaniem, to wina dysku, może już próchno i się sypie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
~FM~ Piotruś
Pirat drogowy


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 568
Skąd: Gdańsk-Tczew-Gdańsk i tak w kółko

PostWysłany: 31 marca 2012, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

No właśnie, co masz za dysior bo nie wymieniłeś, a zakładam że to właśnie on się grzeje bo miałem podobną sytuacje - położyłem na nim default'owe chłodzenie od procka i jakoś ciągnie ale kiedyś padnie ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
złozi
Junior ujeżdżacz


Dołączył: 12 Sie 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1919

Skąd: masz taki brzydki ryj, chuju?

PostWysłany: 31 marca 2012, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Weź zapuścć HDTune (darmowy), Error Scan i zobacz czy masz czerwone punkty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Santacruz
V.I.P.


Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 290
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 31 marca 2012, 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

M$ << Linux ;-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] ShaDDy
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Sie 2006
Pochwał: 69
Posty: 3570

Skąd: Tczew

PostWysłany: 01 kwietnia 2012, 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Emporia >>> Galaxy Note

HD Tune skanuje ze średnią prędkością 70-82 MBps, ale już ponad 3/4 dysku jest sprawdzone i wszystko ok, przy czym ja połowę mam skasowaną (czyt. wykrywa całą realną pojemność dysku i 3/4 tej całości jest przeskanowane). temperatura 33-34 celsiusa i jak pamiętam z Everesta, to rzeczywiście chyba wtedy było trochę poniżej 30, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby te kilka stopni robiło aż taką różnicę Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG MSN Messenger
Santacruz
V.I.P.


Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 290
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 01 kwietnia 2012, 1:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

(skoro tak sądzisz Wink )

Przerywa pracę, czyli? Restart, zawiesza się, blue screen, strasznie spowalnia?

Jeśli nie reset:
- co z użyciem procesora, pamięci? (dysk "mieli"?)

Jeśli reset:
- co z temperaturami (cpu, gpu, ram, (hdd - podano); warto sprawdzić pastę na cpu)
- co z napięciami (cpu, gpu ram), czy są w dopuszczalnych granicach
- czy jest to tożsame z obciążeniem

Skoro sprzęt z 2008/9 roku dlaczego używasz systemu z 2001 (poprawki poprawkami...)? Win7 nie gryzie Wink.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
*WDD* crowmaster_13
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Mar 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 771

Skąd: LKR

PostWysłany: 01 kwietnia 2012, 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Santacruz napisał:
Jeśli nie reset:
- co z użyciem procesora, pamięci? (dysk "mieli"?)

Może głupota, ale koledze jak kiedyś wieszał się komp to winny był zasilacz. Zamontowaliśmy mój na test i wszystko było cacy kilka godzin bo kolega zdecydował, że idzie po nowy Smile

Santacruz napisał:
Jeśli reset:
- co z temperaturami (cpu, gpu, ram, (hdd - podano); warto sprawdzić pastę na cpu)

W lecie tak miałem, że komp wyłączał się z gorąca. Stawiałem wiatrak i wtedy było dobrze. Znaczy prawie bo jego buczenie wkurzało siostrę i ostatecznie wymieniłem tę pastę. Całe 12zł na to poszło Very Happy

Santacruz napisał:
Skoro sprzęt z 2008/9 roku dlaczego używasz systemu z 2001 (poprawki poprawkami...)? Win7 nie gryzie Wink.

No niby Win7 nie gryzie, ale ja mam kompa z lutego 2008 i też śmigam na XP SP3 Razz

_________________


C13

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
*NS* luka
Rudy


Dołączył: 02 Lut 2009
Ostrzeżeń: 3
Posty: 816

Skąd: Braniewo

PostWysłany: 01 kwietnia 2012, 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jeżeli chodzi o zasilacz to zagadaj do Grega Szad
_________________




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] ShaDDy
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Sie 2006
Pochwał: 69
Posty: 3570

Skąd: Tczew

PostWysłany: 01 kwietnia 2012, 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

SpeedFan i 154 stopnie rox



ale rzeczywiście, trochę zjebałem, odpalam TM a tam w 20 sekund temp. procka skacze powyżej 80 stopni Sad wiatrak chodzi normalnie - odkręcałem go parę dni temu, ale hói wie, co z tą pastą? jeśli powinien być tak upierdolony jak tutaj...



... no to u mnie nie ma jej praktycznie wcale;P

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG MSN Messenger
Belek
Jeździ konno


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 30
Skąd: Gdynia

PostWysłany: 01 kwietnia 2012, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Temperatury sprawdź programem HW Monitor. Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
~FM~ Piotruś
Pirat drogowy


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 568
Skąd: Gdańsk-Tczew-Gdańsk i tak w kółko

PostWysłany: 01 kwietnia 2012, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

jak masz chłodzenie aktywne to posmaruj sobie pastę na procek karty graficznej, najlepiej z domieszką srebra, to nie zaszkodzi. Mój dysk WD grzał się przy 40 stopniach latem, i też się resetował...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?