Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Systemy kursów walut
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
°XX Jero
Admin


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 1077
Skąd: Łódź

PostWysłany: 18 lipca 2012, 15:04    Temat postu: Systemy kursów walut Odpowiedz z cytatem  

Hej. Smile Biorę udział w pilotażowym projekcie platformy e-learningowej i tematem który "przerabialiśmy" były systemy kursów walut. Muszę odpowiedzieć na dwa pytania (wszystko po angielsku ale mi wystarczy jak odpowiecie mi po polsku) na które generalnie coś bym napisał, ale z jednym mam szczególny problem. Te pytania to:

1. Jaki system kursu walutowego, Twoim zdaniem, jest najbardziej korzystny dla gospodarki? Wyjaśnij, dlaczego. Jak ocenia Pan politykę kursu walutowego w Polsce. (What system of exchange rate, in your opinion, is most favourable for an economy? Explain why. How do you evaluate the exchange rate policy in Poland.)

To co pogrubiłem - nie mam pojęcia co napisać. Wiem, że mamy system płynny ale jak ocenić politykę...? Kurde nie wiem.

2. Jak ocenia Pan tendencje w kursu polskiego złotego i kursu walut międzynarodowych (dolar, euro, frank szwajcarski) w czasie ostatniego kryzysu finansowego. Jakie były powody takich tendencji? (How do you evaluate the tendencies in the exchange rate of Polish zloty and in the exchange rate of international currencies (dollar, euro, Swiss franc) during the recent financial crisis. What were the reasons for such tendencies?)

To co pogrubiłem - zapewne takie jak ogólnego kryzysu finansowego i jego skutki. Czyli upadek jednego z największych banków (Lehmann Brothers), upublicznienie i zniszczenie piramidy finansowej Madoffa, kryzys Grecji, obniżenie ratingów niektórych państw, etc. Nie mogę sobie przypomnieć jaki był powód nagłego i szybkiego wzrostu wartości Franka Szwajcarskiego. ;d

Wiem, że są wakacje w pełni i niektórym się nie będzie chciało myśleć i mi odpowiadać ale może kogoś to interesuje bardziej niż mnie i będzie mi w stanie pomóc.

Z góry dzięki za odpowiedź Wink Mam czas do piątku.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Cieply
Jeździ konno


Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 80


PostWysłany: 18 lipca 2012, 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

1. Ja oceniam politykę kursu walutowego dość dobrze. Co prawda moim zdaniem zbyt mało aktywnie bronimy kursu, przez co wahania są bardzo duże (zwłaszcza w ostatnich latach), ale jednocześnie mamy płynny kurs i nie dewaluujemy złotego, co zwiększa zaufanie inwestorów.

2. Co do powodów tych tendencji - czyli naprzemiennej mocnej aprecjacji i deprecjacji naszej waluty względem walut międzynarodowej - jako powód bym podał awersję do ryzyka - widać wyraźnie, że gdy pojawiały się złe informacje gwałtownie rosła wartość franka, a w ostatnim czasie walut państw skandynawskich. Złoty natomiast, ze względu na to że Polska ciągle jest zaliczana raczej do państw rozwijających się, gwałtownie tracił na wartości. Sytuacja się odwracała gdy pojawiały się jakieś pozytywne informacje. Inwestorzy w burzliwych czasach wolą lokować pieniądze w bezpiecznych miejscach, nawet jeżeli na tym nie zarabiają.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
°XX Jero
Admin


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 1077
Skąd: Łódź

PostWysłany: 18 lipca 2012, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wow, dzięki Ciepły! Smile Na pewno skorzystam z Twojej odpowiedzi. Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?