Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
[Poradnik] DRIFTu (dla początkujących)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Pomoc » Poradniki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
revar
Jeździ konno


Dołączył: 07 Maj 2010
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1
Posty: 38



PostWysłany: 07 Maj 2010, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

cobham omg jak to czytam to nie mogę.. Opisales to najgorzej jak mozna........... Powtorka swietna po prostu ale nie wiem po co to dales jak i tak się tak nie da zrobić. Po 1 jak na screanie mowisz ze trzeba hamowac przed zakretem hamowanie to strzalka w dol a ty ZWALNIASZ czyli puszczasz z gazu. Po 2 jeśli będziesz hamowac tak wczesnie to nie dojedziesz do zakretu bo uderzysz w bande przed zakretem... Najpierw mowisz ze trzeba trzymac gaz i skret i dodac do tego hamowanie czyli 3 przyciski na raz ale najlepiej tym palcem ktorym trzymamy gaz czyli wyjdzie na to ze spuscic tzreba z gazu ale wtedy się zatrzymam... a pozniej piszesz ze trzeba miec 3 przyciski na raz i nie może to być strzalka w dol tylko inny klawisz to czlowieku popatrz co ty napisales w ogole ? próbowałem an wszystkei sposoby i raz hamuje i zostaje w miejscu raz w ogole mi nie hamuje a pozniej hamuje to nei mogę skrecac. może zmien ten tutorial bo nic się nie da zrozumiec.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] szopek
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 28 Mar 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 5
Posty: 1552

Skąd: San Jose, California

PostWysłany: 07 Maj 2010, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ić stont
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kiciak
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 09 Lis 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1408



PostWysłany: 07 Maj 2010, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

kolega chyba ostatnio tylko lole jezdzil co?
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
revar
Jeździ konno


Dołączył: 07 Maj 2010
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1
Posty: 38



PostWysłany: 07 Maj 2010, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Co powiedzialem prawdę jak to wyglada i już się nie podoba? Nie moja wina ze on raz pisze tak a raz tak a robi dokładnie co innego wiec jak mozna coś z tego zrozumiec?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 07 Maj 2010, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ten tutorial jest z roku 2007, to jako pierwsze.
po drugie, jak sam zauwazyles, cobham mial dosc dobre przejazdy, wiec chyba umie.
jako trzecie, jeżeli umiesz lepiej, sam coś dodaj do poradnika.
jest jeszcze czwarta rzecz: google. tu się znajdzie linki do tutorialow innych z tematem drifta w tmn.
a jako piate chce wyrazic zdziwienie, ze nowy użytkownik krytykuje w takim nie ladnym stylu zasluzonego gracza i map-makera, jakim jest cobham, tymbardziej, ze ten temat mial sluzyc jako pomoc darmowa dla innych graczy, kiedy drift dopiero zaczynalo się uzawac.

to moja mala proba wytlumaczyc Tobie reakcje szopka Smile

ps.: szopek, JAPE!!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
revar
Jeździ konno


Dołączył: 07 Maj 2010
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1
Posty: 38



PostWysłany: 07 Maj 2010, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie mowie ze jezdzi zle bo za cholere nie mogę go dogonic. Problem jest w tym ze gram 4 dzień także kalecze ;P gra mi się strasznie podoba ale denerwuje mnie to ze jadę na max mozliwosci, full speed nic nie zachacze nie strace nigdzie poprawiam po kilkadziesiat razy a i tak nie ma szans na dobre miejsce w jakiejs czolowce ;/ chciałem przez to powiedziec ze ten tutorial jest nie jasny zebyscie to zmienili bo nikt nie zrozumie ;D a tutoriale an yt znalazlem już w innym temacie ale ciężko jest się tego uczyc kiedy sa inne zakrety i nie wiadomo co i kiedy filmik nie pomoze. cobham dobrze to robi ale ja nie mam szans powtorzyc takiego driftu nie wiem jak to wykonac a co dopiero nauczyc się tego na innych mapach i zakretach ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 07 Maj 2010, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

To zaiste ciekawe... bo z tego poradnika ja się uczyłem... i raczej Ci powiedzą ludzie, że nie jestem najgorszy. Czasy też.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
revar
Jeździ konno


Dołączył: 07 Maj 2010
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1
Posty: 38



PostWysłany: 07 Maj 2010, 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

To widocznie sam się nauczyles bo nie wiem jak mozna zrozumiec te slowa:

"hamujemy ale nie wciskamy strzalki w dol, trzymamy gaz i skret i teraz hamujemy ( strzalka w dol) najlepiej palcem który mamy na gazie."

" trzeba miec 3 przyciski na raz " " hamowanie musi być na innym klawiszu niz strzalka w dol"

Hamowanie to jest strzalka w dol a nie zwalnianie wiec pomylil. Teraz mowi ze trzeba palcem z gazu dac hamowanie(dolna strzalka) a pozniej pisze ze trzeba miec jednak 3 na raz i nie mozna strzalki, wiec ja nic nie rozumiem z tego.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cappy
Pirat drogowy


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 530
Skąd: Świnoujście

PostWysłany: 07 Maj 2010, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jakub napisał:
były tu już takie tematy, trzeba przestawic hamulec na inny klawisz, aby to działało.
pozdro, bracie MikohnVegasie.

Ktoś już przecież na to odpowiedział w tym temacie... Przestaw hamulec na klawisz inny niż strzałka w dół. Proste?

_________________


Ostatnio zmieniony przez Cappy dnia 07 Maj 2010, 23:34, w całości zmieniany 2 razy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Słowik
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 05 Sie 2007
Ostrzeżeń: 9
Posty: 1517

Skąd: Gniezno

PostWysłany: 07 Maj 2010, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

dlatego właśnie cepie musisz przestawic sobie hamulec na inny klawisz niż strzałka w dół o czym zresztą napisał... mi się wydaje że Ty masz problem z czytaniem i zrozumieniem czytanego tekstu i tyle :?
_________________
Ssijcie mi jajca Smile

Moje ostrzeżenia roxują Happy

Bo się najebał
Bo wpierdala jajecznice
Bo ma za mało
Lilililaj
Bo bawi się sutem Lewego

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
revar
Jeździ konno


Dołączył: 07 Maj 2010
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1
Posty: 38



PostWysłany: 08 Maj 2010, 0:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

OMG kto tu ma problem z czytaniem to ja nie wiem... przestawilem sobie już 1000 godzin temu tylko chodzi mi o to ze w poradniku napisal o dolnej strzalce a o przestawieniu dopiero w komentarzach jak mu zwrocili uwagę... Chyba kur** umiem czytac i wiem co napisal ale mowie o 1 poscie ze jest niepełny i niejasny..... I nie pytam się teraz o to jak driftowac i jak zmieniac klawisze tylko o to zeby to zmienic bo inni tak jak ja moga tego nie zrozumiec... Nie wszyscy tak jak wy graja 10 lat wiedza to wszystko i moga się domyslic o co mu chodzilo... Gralem w dużo trudniejsze gry w których wy pewnie pytalibyscie się jak chodzic wiec może nie wybuchajcie agresja bo każdy na poczatku nic nie wie i musi się nauczyc ? Teraz sprawdzilem te filmy z driftow i mniej wiecej czaje tylko nie wiem czemu raz mi wychodzi drift a raz zwykle hamowanie skoro robię to samo w tym samym czasie i na tym samym zakrecie ;s
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*WDD* digger
V.I.P.


Dołączył: 26 Gru 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 360

Skąd: ta agresja?

PostWysłany: 08 Maj 2010, 0:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

revar napisał:
Nie mowie ze jezdzi zle bo za cholere nie mogę go dogonic. Problem jest w tym ze gram 4 dzień także kalecze ;P gra mi się strasznie podoba ale denerwuje mnie to ze jadę na max mozliwosci, full speed nic nie zachacze nie strace nigdzie poprawiam po kilkadziesiat razy a i tak nie ma szans na dobre miejsce w jakiejs czolowce ;/

Moim skromnym zdaniem za krótko grasz by od razu ogarnąć taki poradnik. Więc zamiast krytykować przeczytaj raz jeszcze, ze zrozumieniem i próbuj dalej a w końcu na pewno zacznie Ci wychodzić.

A wyżej to krytykujesz agresję a sam nią emanujesz... Może i grałeś w te swoje "dużo trudniejsze gry", w których jak twierdzisz "my" pewnie pytalibyśmy jak chodzić, chociaż nie sądzę byś miał rację. A nawet jeśli to z tą różnicą, że "my" spytalibyśmy w sposób kulturalny bez zbędnej złości i krytyki tylko dlatego, że coś nam nie wychodzi...

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
revar
Jeździ konno


Dołączył: 07 Maj 2010
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1
Posty: 38



PostWysłany: 08 Maj 2010, 0:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Bo mnie denerwuja polacy ktos coś nie dokonca dobrze napisze zwrocisz uwagę i wszyscy na Ciebie najezdzaja zamiast postarac się pomoc... Nie mozecie pomyslec ze może jednak coś jest niejasne skoro tego nie zrozumialem i kolega który się pytal o klawisze tez ? Nic mi to nie da jak będę czytal do rana sam już z filmow do tego doszedlem i już wiem o co chodzi. Mowie ze dobrze pojechal i potrafi to robić ale za mało wytlumaczyl. Dobra skonczmy to ja zproponuje tylko zeby dopisac to czego brakuje. Teraz jeśli to jest temat do driftu to może wiecie dlaczego raz wychodzi drift a raz hamowanie? Tzn przy drifcie mocniej obraca i sa tak jakby wibracje po prostu to się czuje, a nie zawsze tak jest chociaż to samo robię. Teraz chyba 1,5h na 1 zakrecie cwiczylem ze 100-200 razy go robilem i może kilka przejechalem równo z moim najlepszym cieniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*WDD* digger
V.I.P.


Dołączył: 26 Gru 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 360

Skąd: ta agresja?

PostWysłany: 08 Maj 2010, 1:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Drift (a dokładniej powerslide) wyjdzie Ci gdy będziesz miał odpowiednią prędkość, zaczniesz skręcać i dopiero po krótkiej chwili dodasz do tego hamulec, czasem nie wychodzi Ci pewnie dlatego, że za wcześnie wciskasz hamulec lub masz za małą prędkość...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
revar
Jeździ konno


Dołączył: 07 Maj 2010
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1
Posty: 38



PostWysłany: 08 Maj 2010, 1:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

No wlasnie to teraz probuje zrobić ale w ogole mi nie hamuje tylko plyta mi piszczy ;l mam hamulec na spacji jadę srodkiem przesuwam się lekko na zewnetrzna mam full gaz ciagle zaczynam skrecac i po chwili daje hamulec i mi nie hamuje i piszczy bo mam 3 przyciski na raz ;s co z tym zrobić?

(Dodano 08 Maj 2010, 1:1Cool
Ale jaja jak skrecam w prawo to mogę miec gaz skret i hamulec na raz ale jak w lewo to mi nie hamuje czemu? ;O

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
=VND=
Doświadczony driver


Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 152
Skąd: ポーランド

PostWysłany: 08 Maj 2010, 2:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

revar napisał:
ale w ogole mi nie hamuje tylko plyta mi piszczy

Spacja to kiepski wybór, klawisz hamulca nie powinien być w tej samej linii do strzałki, kwestia budowy klawiatury. Przestaw na shift,z,x lub coś innego.

_________________
TrackInfo - edytor tras

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 08 Maj 2010, 2:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

vnd,
ja Ciebie chcialbym zaprosic do MG, może bys się skusil?
jeżeli kiedyś mialbys zamiar wyjechac na lana, daj nam znać.
a nawet jak nie.
ty jesteś moj no.1!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
revar
Jeździ konno


Dołączył: 07 Maj 2010
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1
Posty: 38



PostWysłany: 08 Maj 2010, 3:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

[quote:25074ee152="=VND="]
Spacja to kiepski wybór, klawisz hamulca nie powinien być w tej samej linii do strzałki, kwestia budowy klawiatury. Przestaw na shift,z,x lub coś innego.


Ok zaraz sprawdze ;P

(Dodano 08 Maj 2010, 12:19)
Jest ! super dziala, dzięki wielkie ;D

(Dodano 08 Maj 2010, 12:27)
Nie jednak lipa ;/ tzn teraz mogę hamowac w lewo trzymajac 3 klawisze i nie piszczy ale nie hamuje mi driftem i teraz jak mam na shifcie to nawet w prawo już mi nie driftuje ;/

(Dodano 08 Maj 2010, 13:52)
Nie wiecie co z tym jest? Jak mam na spacji nie da się drifta w lewo a jak na shift to zadne w ogole ;s

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cappy
Pirat drogowy


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 530
Skąd: Świnoujście

PostWysłany: 08 Maj 2010, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

revar napisał:
=VND= napisał:

Spacja to kiepski wybór, klawisz hamulca nie powinien być w tej samej linii do strzałki, kwestia budowy klawiatury. Przestaw na shift,z,x lub coś innego.


Ok zaraz sprawdze ;P

(Dodano 08 Maj 2010, 12:19)
Jest ! super dziala, dzięki wielkie ;D

(Dodano 08 Maj 2010, 12:27)
Nie jednak lipa ;/ tzn teraz mogę hamowac w lewo trzymajac 3 klawisze i nie piszczy ale nie hamuje mi driftem i teraz jak mam na shifcie to nawet w prawo już mi nie driftuje ;/


(Dodano 08 Maj 2010, 13:52)
Nie wiecie co z tym jest? Jak mam na spacji nie da się drifta w lewo a jak na shift to zadne w ogole ;s

Przeredaguj ten post, bo nic nie zrozumiałem. Nie możesz w ogóle wykonać powerslide'u? Sprawdź, czy na pewno działa Ci shift jako hamulec. Jeżeli tak, to umiejscowienie klawisza odpowiadającego za hamowanie nie ma nic do rzeczy (pomijając strzałki i spację).

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
revar
Jeździ konno


Dołączył: 07 Maj 2010
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1
Posty: 38



PostWysłany: 08 Maj 2010, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wiec tak. Hamowanie to strzalka w dol lub inny klawisz. A zeby driftowac to to trzeba odpowiedniourzyc innych strzalek bo jak nie to wychodzi samo zwykle hamowanie tak? Drift ma wiecej dymu i tak jakby sa wibracje. Ja mam taki problem ze jak mam na spacji i robię drift jadę trzymam strzalke w gore i skrecam czyli 2 klawisze i dodaje wtedy spacje czyli hamowanie. Wychodiz mi ładnie drift ale tylko w prawy zakret jak chce zrobić to w lewa strone to d*pa. Jak przestawilem na shifta to nawet na prawo mi nie wychodzi. Nie wiem czemu tak jest raz się da tylko w prawo a raz w ogole. Jak robię w lewo to mi piszczy i w ogole nie hamuje ( jak mam na spacji) a jak dam na shift to nie driftuej tylko hamuje. Nie wiem czy wiesz o co mi chodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Pomoc » Poradniki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Możesz usuwać swoje posty
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?