Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
[Poradnik] DRIFTu (dla początkujących)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Pomoc » Poradniki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cappy
Pirat drogowy


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 530
Skąd: Świnoujście

PostWysłany: 08 Maj 2010, 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Czyli po prostu nie potrafisz wykonać driftu. Kiedyś się nauczysz. Koniec, kropka. Drift nie polega na tym, że jest więcej dymu i wibracje. Chodzi o to, żeby jechać lekko bokiem, a nie w tym kierunku, w którym ustawiony jest bolid. Jeżeli będziesz miał zbyt małą prędkość to, tak jak mówiłeś, będzie tylko trochę dymu i "wibracje".
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kiciak
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 09 Lis 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1408



PostWysłany: 08 Maj 2010, 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

caly czas się zastanawiam o jakich wibracjach mowa, bo klawiatury chyba nie maja wibracji ;f
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Cappy
Pirat drogowy


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 530
Skąd: Świnoujście

PostWysłany: 08 Maj 2010, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Kiciak napisał:
caly czas się zastanawiam o jakich wibracjach mowa, bo klawiatury chyba nie maja wibracji ;f

Pewnie ma na myśli to, że kiedy zatrzymasz się, wciśniesz jednocześnie gaz i hamulec, to samochód zaczyna lekko podskakiwać, wytwarzając sporo dymu :wink:

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
revar
Jeździ konno


Dołączył: 07 Maj 2010
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1
Posty: 38



PostWysłany: 08 Maj 2010, 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Tak nie umiem wykonac cala noc siedzialem zrobilem 2 mapy z 1 zakretem w lewo i w prawo i w prawo mi ciagle wychodzi a w lewo ok. godziny siedzialem i się nie da... Po 2 raz mi piszczy jak mam 3 klawisze a raz nie wiec chyba to nie zalezy od umiejetnosci driftowania?..

(Dodano 08 Maj 2010, 17:2Cool
Wibracje ekranu/auta coś w tym stylu. Tak na dod. drift nie wyjdzie jak mam mala predkosc a jak zakret jest od razu za startem albo np. przed zakretem trzeba zwolnic to co nie da się driftowac? ;f

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 08 Maj 2010, 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

revar napisał:
Tak nie umiem wykonac cala noc siedzialem zrobilem 2 mapy z 1 zakretem w lewo i w prawo i w prawo mi ciagle wychodzi a w lewo ok. godziny siedzialem i się nie da... Po 2 raz mi piszczy jak mam 3 klawisze a raz nie wiec chyba to nie zalezy od umiejetnosci driftowania?..

(Dodano 08 Maj 2010, 17:2Cool
Wibracje ekranu/auta coś w tym stylu. Tak na dod. drift nie wyjdzie jak mam mala predkosc a jak zakret jest od razu za startem albo np. przed zakretem trzeba zwolnic to co nie da się driftowac? ;f


http://www.youtube.com/watch?v=LKrue1r1_8Y

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
revar
Jeździ konno


Dołączył: 07 Maj 2010
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1
Posty: 38



PostWysłany: 08 Maj 2010, 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Kurde po angielsku ale może obczaje powoli. Sluchajcie obadalem coś, zrobilem tor prosty z zakretami i cwiczylem. Sprawa wyglada tak ze majac hamowanie na spacji bo mi wygodniej niz na shifcie drift wyglada tak: Za kret w prawo mogę trzymac gaz, skret i hamowac. Niestety jak chce w lewo to jak trzymam gaz i skret to musze puscic gaz i dopiero hamowac, tez tak macie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cappy
Pirat drogowy


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 530
Skąd: Świnoujście

PostWysłany: 08 Maj 2010, 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Tak, to normalne. Po prostu przerzuć hamowanie na inny klawisz niż spacja, np. shift lub (jeżeli masz problemy z shiftem) na jakąś literę nie odpowiadającą żadnej innej funkcji.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
revar
Jeździ konno


Dołączył: 07 Maj 2010
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1
Posty: 38



PostWysłany: 09 Maj 2010, 0:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ale co to da jak dam na inny klawisz? Wlasnie na shifcie w ogole mi nie hamuje nawet w prawo się nie da ;/ dlatego wlasnie się pytam bo nie wiem od czego to zalezy.

(Dodano 09 Maj 2010, 0:51)
Jakub napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=LKrue1r1_8Y


No niestety rozumiem tylko pojedyncze slowa i napisy sa biale na bialym tle także w ogole nic nie mogę zrozumiec ;/ Ale dam rade jakos się sam nauczyc zrobilem sobie mape kilku minutowa z samymi zakretami w lewo, prawo, ostrymi i lagodnymi także będę się staral

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cappy
Pirat drogowy


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 530
Skąd: Świnoujście

PostWysłany: 09 Maj 2010, 1:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

To już są jakieś jaja... Na spacji nawet nie próbuj uczyć się driftować. To TY powinieneś nauczyć się czytać ze zrozumieniem: INNY klawisz. Masz na klawiaturze tylko spację, shift i strzałki? Jakoś jednak piszesz te posty, więc może na przykład "z"?

Co do filmiku: nie tłumacz się tym, że są białe litery na białym tle, bo jakoś ja wszystko wyraźnie widzę. Po prostu nie opanowałeś jeszcze języka angielskiego w najmniejszym stopniu.

http://www.youtube.com/watch?v=BqPq2Ojw9kk - czerwone strzałki na białym tle i praktycznie brak napisów.

http://www.youtube.com/watch?v=MBR51-Ftqrs&feature=related - żółte strzałki na niebieskim tle i całkowity brak napisów.

Wszystko zostało napisane, nie chcę tu więcej widzieć twoich postów.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
revar
Jeździ konno


Dołączył: 07 Maj 2010
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1
Posty: 38



PostWysłany: 09 Maj 2010, 1:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Uzywalem kilku liter Z, S, W, B, strzalki, spacji, shitfa, i ctrl i na każdym nie mogę driftowac... J. ang umiem bez problemu dogadam ci się z każdym anglikiem wiec mi nie mow.

(Dodano 09 Maj 2010, 1:22)
k**wa przeciez mowie ze nie mogę 3 na raz przyciskow trzymac jak skrecam w lewo a ten typek na filmie tak robi ;s

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 09 Maj 2010, 3:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

revar napisał:
Uzywalem kilku liter Z, S, W, B, strzalki, spacji, shitfa, i ctrl i na każdym nie mogę driftowac... J. ang umiem bez problemu dogadam ci się z każdym anglikiem wiec mi nie mow.

(Dodano 09 Maj 2010, 1:22)
kur** przeciez mowie ze nie mogę 3 na raz przyciskow trzymac jak skrecam w lewo a ten typek na filmie tak robi ;s


po dokladnym namysleniu dochodze do jednej konkluzji:
blad chyba jest u Ciebie i tam go szukaj.

pojechales cobhama, kogo mapa jest na kwali eswc.
potem flinta, który jest jakby kapitan i ojciec calej sceny brazylijskiej.

i tak coś ci nie pasuje/dziala.

szukaj blad u siebie, nie gdzie indziej.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
revar
Jeździ konno


Dołączył: 07 Maj 2010
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1
Posty: 38



PostWysłany: 09 Maj 2010, 6:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ty stary ja nie mowie o tym ze oni sa lipni i zle jeżdżą tylko o tym ze nie mogę trzymac 3 przyciskow tak jak oni bo albo mi piszczy albo nie hamuje, zrobić tak mogę tylko przy zakrecie w prawo a w lewo mi nie hamuje. Poradziliscie zebym zmienil klawisze - zrobilem to i teraz napisalem ze dalej nie dziala wiec nie wiem o co ci chodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*WDD* Shion
Doświadczony driver


Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 147
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 09 Maj 2010, 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

u mnie rozwiązaniem problemu wciskania 3 przycisków było zakupienie porządnej klawiatury na USB i mogę wciskać spokojnie gaz+skręt+shift
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
revar
Jeździ konno


Dołączył: 07 Maj 2010
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1
Posty: 38



PostWysłany: 09 Maj 2010, 9:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Mam porzadna przez USB i na zakrecie w prawo się da 3 kalwisze a w lewo nie wiec nie wiem co jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*WDD* Shion
Doświadczony driver


Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 147
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 09 Maj 2010, 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Na poprzedniej klawiaturze przez PS2 właśnie nie dało się robić drifta w lewo na żadnym z przycisków na klawie.
Po zakupie tej klawiatury wszystko działa więc w takim razie u Ciebie jest to problem sprzętowy.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
arctic
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 18 Kwi 2010
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1
Posty: 7



PostWysłany: 09 Maj 2010, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

A może ktos po polsku napisac na czym polega double drift i simple drift Very Happy ?i jak to zrobić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
°XX Jero
Admin


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 1077
Skąd: Łódź

PostWysłany: 09 Maj 2010, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

revar, znam dla Ciebie świetne rozwiązanie! Zacznij jeździć na padzie. Ręczę Ci że nie będziesz miał absolutnie żadnych problemów że coś Ci nie skręca lub się blokuje.
Poza tym, wina musi leżeć po stronie Twojej, bo nikt inny takich problemów nie ma.

PS: Jakub, przy zamachu kijem do golfa lewa ręka musi być prosta w łokciu przez cały Swing ;p

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
revar
Jeździ konno


Dołączył: 07 Maj 2010
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1
Posty: 38



PostWysłany: 09 Maj 2010, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Dla mnie komputer to komputer nie będę jezdzil na padzie jak mi się będzie chcialo to se kupie PS3. A jaki ma być typ klawiatury, z jakas opcja zebym wiedzial ze będzie to działać? Tej co podales nie chce kupowac po 2 nie widze ceny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cappy
Pirat drogowy


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 530
Skąd: Świnoujście

PostWysłany: 09 Maj 2010, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Przestańmy mu odpowiadać, bo dla mnie zaczyna to coraz bardziej przypominać prowokację. Jesteś mistrzem języka angielskiego, dogadałbyś się z każdym anglikiem, a nie potrafisz przetłumaczyć "turn left and brake"? Odrzucasz każdą formę pomocy "bo nie". Gratuluję umiejętności używania interpunkcji, nie spodziewałem się osiągnięcia przez Ciebie tych wyżyn intelektualnych.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
°XX Jero
Admin


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 1077
Skąd: Łódź

PostWysłany: 09 Maj 2010, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Dla mnie komputer, to też komputer ale czasami pad jest o wiele lepszy niż klawiatura.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Pomoc » Poradniki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Możesz usuwać swoje posty
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?