Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
HTC Mozart vs Nokia Lumia 710
Idź do strony 1, 2  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tvn
Doświadczony driver


Dołączył: 18 Cze 2010
Ostrzeżeń: 2
Posty: 206

Skąd: Kraków

PostWysłany: 22 sierpnia 2012, 13:22    Temat postu: HTC Mozart vs Nokia Lumia 710 Odpowiedz z cytatem  

Witooojcie.
Otóż przyszedłem do was tym razem po poradę.
Z racji wykupienia MIX'a w Orange mam do wyboru kilka telefonów. Najbardziej moją uwagę skupiłem na dwóch: HTC 7 Mozart i Nokia Lumia 710.
Obejrzałem już różnorakie testy i porównania, teraz chcę się dowiedzieć jak wygląda ich praca w praktyce. Może posiada ktoś z was przynajmniej jeden z nich? Albo miał z nim do czynienia.

Pozdrooo Smile

_________________


Ostatnio zmieniony przez Tvn dnia 22 sierpnia 2012, 13:42, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Voj4k
Admin


Dołączył: 25 Mar 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 1091

Skąd: Tychy

PostWysłany: 22 sierpnia 2012, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ogolnie.. to z Windows Phone 7 jest tak ze telefony pracują podobnie.. ponieważ z góry mają założone wymagania komponentów telefonów.. wiec nie ma miedzy nimi wielkich różnic.. z tego co się orientuje.. są to starsze telefony i chyba nie będą posiadać aktualizacji do WP8.. a nie wiem czy mają teraz nawet WP7,5.. nie jestem ekspertem, ale moim zdaniem platforma android pozwala na wiekszą swobodę wyboru telefonów i dostosowanie do własnych potrzeb, no ale kto co lubi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gobis
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 22 Sie 2006
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1472

Skąd: przyjdzie Mikołaj?

PostWysłany: 22 sierpnia 2012, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Miałem parę dni Lumię, ale odpadła u mnie z braku możliwości wysyłania i odbierania zdjęć, muzyki itp. poprzez bluetooth. Jedynie z zestawem głośnomówiącym w samochodzie to działało. Zadowolony byłem tylko z GPS'a. HTC nie znam. Nie wiem czemu idziesz w W.P ? Nie lepiej coś na androidzie? Dużo lepsze pole manewru.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tvn
Doświadczony driver


Dołączył: 18 Cze 2010
Ostrzeżeń: 2
Posty: 206

Skąd: Kraków

PostWysłany: 22 sierpnia 2012, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ogólnie rzecz biorąc to w ogóle nie miałem brać tego telefonu z Orange, bo znam ich astronomiczne ceny przy niskich abonamentach. Weszła teraz jednak taka 'promocja/wyprzedaż', że Orange odnawia używane telefony robiąc je na praktycznie nowe. Dzięki temu cena jest znacznie niższa. Tam mam tylko do wyboru niewielką ilość telefonów, a najbardziej atrakcyjnymi są dwa wyżej wymienione + jeszcze HTC Wildfire, ale on znacznie odbiega procesorem.

(Dodano 22 sieprpnia 2012, 20:42)
@Bogdan jak to możliwe z tym bluetooth'em? To do czego niby służy w Lumii? Very Happy

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
°אא Key.
Admin


Dołączył: 15 Mar 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 798

Skąd: Zewsząd.

PostWysłany: 22 sierpnia 2012, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ti vi en. napisał:
HTC Wildfire, ale on znacznie odbiega procesorem.

(Dodano 22 sieprpnia 2012, 20:42)
@Bogdan jak to możliwe z tym bluetooth'em? To do czego niby służy w Lumii? Very Happy


Wbrew pozorom - HTC Buzz (znacznie lepiej brzmi nazwa kodowa niż oficjalna...) nie jest takim złym telefonem. Android gniecie we wszystkim co możliwe (poza wyglądem, ale i to da się załatwić Razz) WP7 i nie przekonasz mnie, że jest inaczej. Okej, oryginalny ROM (HTC Sense) to jest porażka na Buzzie. Ale po jego zmianie telefon przyspiesza mniej więcej dwukrotnie, nie zamula się oraz ma ładny dizajn. No i znacznie większą możliwość personalizacji.
Fakt faktem, do Mozarta czy Lumii mu brakuje, ale jak już wspomniał Voj4k, telefony z WP7 są dość prymitywne pod względem software'u.

Do czego służy Bluetooth w Lumii i Mozarcie? Do słuchawek. WP7 ma chore zabezpieczenie przed transmisją plików przez Niebieskiego Zęba. I nie obejdzie go ani HTC, ani Nokia, ani LG, ani Samsung, ani Sony, ani nawet Apple. Jakby chciało.

Co do Buzza jeszcze - dużym minusem dla mainstreamów jest brak aktualizacji do ICS. (Ice Cream Sandwich - Android 4.0) Osobiście uważam, że byłby on zbędny. Wiem jak ten telefon mi chodził na Sensie, wiem o ile bardziej złożony jest PODSTAWOWY interfejs ICSa. Kumpel odpalał na podkręconym Desire, 4 razy szybszym od Buzza. Nawet jemu przymulało czasem. To co by było na skromnym 768MHz...

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] SuNRisE
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 1771
Skąd: Poznań

PostWysłany: 22 sierpnia 2012, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Key pracowałeś kiedyś na IOS w applu Smile ? skoro android tak gniecie ?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
°אא Key.
Admin


Dołączył: 15 Mar 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 798

Skąd: Zewsząd.

PostWysłany: 22 sierpnia 2012, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Sunrise - czytanie ze zrozumieniem.

Nie mówię, że Android jest lepszy od iOSa, bo ty masz swoje racje i ja mam parę swoich racji. Dojdziemy do martwego punktu - tak jak CODowcy i BFowcy, PSowcy i XBoxowcy, zwolennicy Gears of War i Halo. Nie tu droga.

Napisałem, że Android gniecie Windowsa Phone 7 i tu raczej niewiele się pomyliłem - chyba, że jestem ograniczony i ktoś ma większą wiedzę. Wtedy ok, przyznam się do błędu Smile

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] SuNRisE
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 1771
Skąd: Poznań

PostWysłany: 22 sierpnia 2012, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

nie no good rozumiem, tylko jeśli android jest Ci potrzebny do pracy to sporo osób z którymi mam kontakt narzekają. Miałem Galaxy 3 i naprawdę po miesiącu wymieniłem bo tragedia jeśli chodzi o parę operacji. Dlatego mam słabe podejście do andro. Za to mój brat super grał cały czas w gry i nic się nie wieszało Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
°אא Key.
Admin


Dołączył: 15 Mar 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 798

Skąd: Zewsząd.

PostWysłany: 22 sierpnia 2012, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

SuNRisE napisał:
nie no good rozumiem, tylko jeśli android jest Ci potrzebny do pracy to sporo osób z którymi mam kontakt narzekają. Miałem Galaxy 3 i naprawdę po miesiącu wymieniłem bo tragedia jeśli chodzi o parę operacji. Dlatego mam słabe podejście do andro. Za to mój brat super grał cały czas w gry i nic się nie wieszało Smile


Podejrzewam, że ani ja (15 lat) ani tvn (rok młodszy jeśli dobrze pamiętam) nie potrzebuje telefonu pod względem biurowym. Dla mnie telefon ma dzwonić, mieć alarm, muzykę, internet i jakieś gry. I tyle. I naprawdę nie obchodzi mnie, czy Android ma mniej czy więcej aplikacji w tym celu stworzonych od iOSa. Mam w domu urządzenie z iOSem i imho jest to niezły system operacyjny, choć trochę zbyt infantylny. Zbyt prosty. Zero radochy z posiadania większej wiedzy od innych użytkowników.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] SuNRisE
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 1771
Skąd: Poznań

PostWysłany: 22 sierpnia 2012, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

skoro używasz do neta i gier to jest naprawdę prosty Smile mac to jest naprawdę zajebista sprawa ale nie odbiegajmy od tematu ja wielbie apple i tyle Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Tvn
Doświadczony driver


Dołączył: 18 Cze 2010
Ostrzeżeń: 2
Posty: 206

Skąd: Kraków

PostWysłany: 22 sierpnia 2012, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

@UP wiosenek już mam 16, więc coś Ci się musiało pomylić : ) ja pierdziu, powiedzcie mi, mam brać tego Mozarta? w tej promocji Orange został tylko on i kilka innych telefonów (mniej znaczących jak np. Cha Cha). a do jutra już może go nie być Sad w MIX'ie za 29,90 jest za 149 zł ;o
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
°אא Key.
Admin


Dołączył: 15 Mar 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 798

Skąd: Zewsząd.

PostWysłany: 22 sierpnia 2012, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Mac w pojęciu Macintosh - poznałem ledwie ułamek możliwości w 6 klasie na informatyce, a i tak jestem zauroczony. Nie mam jednak tych samych uczuć w stosunku do urządzeń mobilnych - iPoda, iPhona i iPada. Nie wiem, może po prostu mi nie leżą te sprzęty.

A to, że jesteś fanatykiem Apple'a może spowodować, że na siłę będziesz przekonywał do swoich racji, nie mając jej. Nie mówię teraz, że tak robisz. Ale takie luźne spostrzeżenie.

A teraz, żeby zakończyć offtop: żadne z urządzeń mobilnych Jabłuszka nie zalicza się do tego przedziału cenowego co HTC Buzz, Mozart czy Nokia Lumia. Więc nie musisz udowadniać akurat tu, że iOS, czy też OSX jest najlepszy.

Peace.

@TVN - a to przepraszam, wiedziałem, że rok różnicy, ale nie pamiętałem w którą stronę Razz

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Voj4k
Admin


Dołączył: 25 Mar 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 1091

Skąd: Tychy

PostWysłany: 22 sierpnia 2012, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

iOS - System robiony dla prostych ludzi, z założenia bezobsługowy.. i taka jest prawda... Apple chciało mieć sprzęt dla każdego

Android - system powstający przed iOS z założenia miał być bezdotykowy i wolny.. z tym pierwszym nie wyszło, a z wolnością jest różnie, zależy od producenta.. ale teraz większość producentów odblokowuje bootloader.. Nie opłaca się kupować androida na ARMv6 (najczęściej są to procesory poniżej 1Ghz taktowania) ponieważ nie obsługują flash'a no i android powinien mieć minimum 512mb ramu.. ja posiadam taki tel (Neo V) i jestem zadowolony.. Android (4.0.4) chodzi płynnie nic się nie ścina.. jest dostosowany do moich potrzeb, mam zmieniony luncher i obsługa jest dla mnie bardzo wygodna.. ale to prawda.. android nie jest taki jak iOS.. trzeba trochę posiedzieć przy nim by osiągnąć wygodę użytkowania.. (bez znajomości około 3h, znając programy i androida około 40min) też zależy od telefonu.. bo w niektórych nie trzeba nic zmieniać, ale to zależy od telefonu. miałem dużo telefonów z androidem w rękach.

WP7 - miałem tylko Lumie 800 w rękach, system chodził płynnie.. ale odstrasza mnie interfejs i ilosc aplikacji.. no i znane braki i niedogodności

@Sun - Galaxy 3 to słaby telefon.. ma 667mhz procesor (armv6) 256mb ram.. gdy dostałem go do naprawy.. pierwsze co zrobiłem to zmieniłem soft na czystego andka.. ponieważ niedopracowana nakładka zżerała dużo ramu i była powolna.. jeżeli kupuje się tani tel (słaby, tak zwany low-end) trzeba wiedzieć co się bierze.. to tak samo jak instalacja 7demki z Aero na kompie z 1ghz, 512ram i grafiką Radeon 1xxx Niby to będzie działać.. nie jest takie stare ale jednak w pewnym momencie straci się na stabilności i płynności działania.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gobis
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 22 Sie 2006
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1472

Skąd: przyjdzie Mikołaj?

PostWysłany: 23 sierpnia 2012, 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Voyak, gdzieś ty taką trójkę dorwał ? Coś mi jakieś głupoty na pudełku napisali : ARMv7, Samsung Exynos 4 Quad, GPU: ARM Mali-40 MP4, RAM: 1 GB Co?
Sun ze sprzętem też trzeba trafić. Ja z kolei miałem iPhon'e i za żadne skarby już bym go nie chciał. Podobnie u mnie w pracy. Zaszaleli i teraz wracają do RIM'a, bo iPhone zawodzi.
Ti Vi En j/w, muzyki nie prześlesz, zdjęć itd. jak pisałem. Tylko łączność ze słuchawką lub zestawem głośnomówiącym.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 23 sierpnia 2012, 0:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja, jako posiadacz WP7 i HTC 7 Mozart, powiem tak:

- jeżeli telefon ma ci służyć do łączności z ludźmi (fantastyczna integracja z Facebookiem, Android i iOS mogą się schować), przeglądania neta, poczty, notatek, ustawiania kalendarza i jeśli ten telefon ma po prostu DZIAŁAĆ, to bierz WP7. Ma swoje mankamenty (wspomniany Bluetooth to bolączka systemu, nie telefonu), ale są one mało znaczące dla ludzi dla których ten system jest stworzony. Nie raz został wyśmiany w towarzystwie, ale za każdym razem miałem banana na twarzy, gdy im zacinały się te Androidy, albo coś nie chciało działać.
Mozart (jak i inne telefony od HTC) ma jeszcze jedną zaletę - jest wykonany z jednego odlewu aluminium, więc jest znacznie bardziej wytrzymały od reszty smartfonów (nawet od tych dwuczęściowych z Kevlarem). Nie raz mi upadał na podłogę i nie ma nawet rysy na obudowie, a Magda (znajoma z kierunku) już po tygodniu musiała się pożegnać z pięknym wyświetlaczem Super AMOLED z Galaxy S1.

- jeżeli ten telefon ma być dla szpanu, lansu, giercowania, ustawicznego grzebania w systemie i bycia cool bo wgrało się nowy ROM (pzdr Key), to bierz Androida. Tylko potem nie płacz, że system jest mało płynny, aplikacje nie działają a telefon zawiesza.

- jeśli jesteś maniakiem firmy z Cupertino (pzdr Sunrise), to bierz iOSa. Jak dla mnie cena nie ma żadnego usprawiedliwienia wątpliwej dla mnie jakości.

PS Tak, ten post jest stronniczy. Uznałem że przydałby się takowy po stronniczych postach maniaków iOSa i starego Andka Razz

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tvn
Doświadczony driver


Dołączył: 18 Cze 2010
Ostrzeżeń: 2
Posty: 206

Skąd: Kraków

PostWysłany: 23 sierpnia 2012, 7:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Cóż, mimo wszystko zamówiłem tego Mozarta. Aktualnie mam Nokię 5530 i od dłuższego czasu już miałem zamiar zmienić telefon. Myślę , że zauważę znaczną poprawę. Jeśli chodzi o bluetooth'a i to wgrywanie plików na komórkę to gdzieś czytałem, że można zhackować telefon (wgrać od nowa soft) i wtedy te funkcje zaczną działać. Z resztą, za taką cenę to można brać w ciemno. Smile Po odebraniu telefonu najwyżej wam napiszę jak się sprawuje.

P.S. Jeżeli ktoś się zastanawia nad abonamentem/mixem w Orange niech na bieżąco obczaja sobie stronę z telefonami na Orange.pl . Pisałem wczoraj późnym wieczorem z konsultantem i mówił, że dostali jeszcze kilkanaście sztuk nowych telefonów, tylko jeszcze nie wystawili do e-sklepu. Kto wie, może wam się uda Wink

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Voj4k
Admin


Dołączył: 25 Mar 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 1091

Skąd: Tychy

PostWysłany: 23 sierpnia 2012, 9:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

@Bogdan: Posiadasz Galaxy S3 a nie Galaxy 3.

Galaxy 3 - I5800

Jeden z pierwszych telefonów tej serii, od początku tworzony jako low-end

Galaxy S3 - I9300

Falgowy telefon samsunga, od początku tworzony z myślą by był jak najbardziej wydajny.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
°XX Jero
Admin


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 1077
Skąd: Łódź

PostWysłany: 23 sierpnia 2012, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Miałem Nokie Lumie 710 i nigdy wiecej Windows Phone. Przesiedlem się na niego z Androida z którego byłem mega zadowolony - pełna dowolność modyfikacji a na WP 7? Żeby sobie głupi dzwonek wgrac to się musiałem nagimnastykowac ostro nie mówiąc o tym, ze dzwonka SMS swojego wgrac nie mogłem w ogóle. jeżeli o gry chodzi... Masakra, drogie a to co darmowe wyglada beznadziejnie. Dałem szanse WP 7 i totalnie mnie zawiodl. Andoid był fajny ale mial swoje wady. Aktualnie używam iPhone'a 4S i nie ma dla niego żadnej rzeczywistej konkurencji. Oczywiście nie każdemu się może podobać i sobie mogą psioczyc ale ludzi którzy w ręku nie mieli i nigdy nie użytkowali nic Apple'a nie słucham totalnie bo wlasciwie g*wno wiedza jak się sprawuje iPhone np.
Generalnie reasumujac : iOS > Android I daaaaaleko za nimi Windows Phone.

_________________


Ostatnio zmieniony przez °XX Jero dnia 23 sierpnia 2012, 17:06, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tvn
Doświadczony driver


Dołączył: 18 Cze 2010
Ostrzeżeń: 2
Posty: 206

Skąd: Kraków

PostWysłany: 23 sierpnia 2012, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jeśli chodzi o iOSa to nie ma porównania z innymi systemami. Apple skupia się przez cały rok, czy nawet dwa lata nad jednym telefonem, a inne firmy w tym czasie wyprodukują kilkanaście nowych.

Apropos, na Lumii miałeś WP7? Czy już Mango w wersji 7.5?

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
°XX Jero
Admin


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 1077
Skąd: Łódź

PostWysłany: 23 sierpnia 2012, 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

No konkretnie na kilku (bo iPody, iPhony i iPady) ale fakt, mniej urzadzen niz jest tworzony android.
Taa mialem Mango ale szczerze mowiac nie widzialem roznicy ;P Nie wiem jakie były glowne zmiany miedzy 7 a 7.5 za bardzo się nie interesowalem bo 5 dni po aktualizacji telefon sprzedalem. Razz

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?