Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Tym razem obudowa PC
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 28 sierpnia 2012, 9:59    Temat postu: Tym razem obudowa PC Odpowiedz z cytatem  

Yo
Jak zauważyłem ostatnio na TMPL się zrobiło parę tematów opiniotwórczych (mysze, schładzacze) Smile Jestem przed zakupem obudowy PC (prawie cały komp nowy tylko obudowa dziecięcioletnia rozsypująca się), przeglądam rynek i... nie mogę się zdecydować.

Budżet - około 200zł, max 250 nieprzekraczalne

To co znalazłem i w miarę by mnie interesowało:

1) Zalman Z9 / Z9 U3 - najdroższa i najlepsza pozycja, na razie przoduje
2) coś od Cooler Mastera, ale na razie seria Elite jest dla mnie nieciekawa, zawsze im czegoś brakuje
3) Aerocool PGS V-9 - dynamiczna konstrukcja i dość praktyczna, za dużo plastiku
4) A4Tech X7-C1 Level 2 - żebrowany przód skutecznie utrudni sprzątanie z kurzu... poza tym niezła pozycja


Może wy znacie jakieś perełki w tym przedziale cenowym?

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
złozi
Junior ujeżdżacz


Dołączył: 12 Sie 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1919

Skąd: masz taki brzydki ryj, chuju?

PostWysłany: 28 sierpnia 2012, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Cześć

Tak się składa, że ostatnio również zmieniałem obudowę na bardziej przewiewną.
Wybór padł na iBox Virgo 918. Najtańsza cena to 136,10 zł.
Obudowa MidiTower z 200mm wentylem z boku, którym można regulować szybkość obrotów zamontowanym suwakiem. Z przodu siedzi 120mm.
Niebieskie diody itp.

Więcej info http://www.proline.pl/?p=I-BOX+VIRGO+918


Od siebie mogę dodać, że od podanej szerokości ( 180 mm ) trzeba odjąć dwustu milimetrowy wentylator, który niestety jest zamontowany od środka, co za tym idzie, odbiera kilka centymetrów w wewnątrz.
W tej chwili nie narzekam, temperatury są idealne.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 28 sierpnia 2012, 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

po dlugim szukaniu i wyprubowaniu roznych obudow zdecydowalem się na aerocool qs-202 i jestem zaskoczony z jakosci w porównaniu do ceny (kosztowala poniżej 200 zlotych). dla mnie najwazniejsze było, zeby kable nie wisialy w obudowie, a qs-202 wlasnie ma bardzo ładny management kabli. ma ona również wielu innych pozytecznych gadgetow, których w innych obudowach nie znalazlem. z wygladu także mi się bardzo podoba. w srodku jest lakierowana na czarno i niebiesko a w scianie ma okienko, przez ktore widac co jest w srodku. ta obudowa jest jednak midi-tower i nadaje się tylko dla boardow micro-atx, atx tam nie pasuje. nie wiem jaki masz board i czy by pasowal, jednak jaki bys niemial, sadze, ze jak nie chcesz wydac za dużo, a dostac niezla jakosc, to wlasnie obudowy aerocool moglyby być warte twojej uwagi.

a tak wyglada moja obudowa: http://www.alternate.de/html/product/Aerocool/Qs-202/824778/?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
мЯτ Grimm
Jeździ konno


Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 36


PostWysłany: 28 sierpnia 2012, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja posiadam obudowę Cooler Master Gladiator 600 i jestem z niej zadowolony. Ładnie się prezentuje ( szczególnie z włączonym LEDowym podświetleniem ), posiada dwa wentylatory ( można założyć dodatkowo jeszcze 3) , mocowanie komponentów jest dziecinnie proste ,a kable się nie plączą .
Całośc jest wykonana z solidnego materiału (stal) , nic nie trzeszczy itp. , dodam ,że udało mi się zmieścić w niej prawie 30cm kartę graficzną (radek hd6870) i dość pokaźnych rozmiarów chłodzenie SilentumPC Fortis .
Ciekawe jest też to ,że miejsce na zasilacz jest jest na dole obudowy co ma podobno dać lepszą cyrkulację powietrza . Do zestawu są załączone jeszcze 2 filtry przeciwkurzowe , które chyba spełniają swoją rolę bo po pół roku użytkowania kompa zajrzałem do środka i prawie wcale kurzu nie było.
Jednakże ,obudowa nie należy do bardzo tanich (250 zł ) i być może da się znaleźć coś podobnej jakości za niższą cenę.

http://www.proline.pl/?p=CM+GLADIATOR+600

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?