Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Telefon
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 20 października 2012, 12:09    Temat postu: Telefon Odpowiedz z cytatem  

Yo! Dawno nic nie pisałem (mimo że Was obserwuję, a co!), ale jako że na telefonach znam się jak Czub na kontaktach międzyludzkich wolę się dowiedzieć, niż kupić coś, co będzie badziewiem.

Otóż kończy mi się abonament i zastanawiam się nad nowym telefonem. Spodobał mi się Samsung S7530 (czyli Omnia M), fajna specyfikacja, wszędzie zbiera pozytywne opinie, ale mam parę pytań. Mianowicie:

- jak się sprawuje Windows Phone? Że jest ograniczony co do kopania w nim to wiem i jest to dobra rzecz, ale chodzi mi bardziej o to, czy po czasie użytkowania paru miesięcy się nie pieprzy, nie zacina, etc.

- czy warto brać telefon z Windows Phone 7.4 na progu wyjścia Windowsa Phone 8? Mając na uwadze, że babrać się w nim nie będę,

- jak jest z bazą aplikacji/gier, czy w Polsce są strasznie zawyżone ceny w stosunku do cen na rynku amerykańskim/europejskim, a nie krajów trzeciego świata (którym jest Polska)?

- podobne telefony z Androidem (z możliwością upgrade do Android 4.0 bądź takowym bazowym)? Z tego, co czytałem, aparaty z podobnego przedziału cenowego z systemem Android to przeważnie badziewia niewarte zachodu?

Z góry dzięki za odpowiedzi, jeśli ktoś ma ten telefon to czy mógłby się podzielić opinią - byłbym wielce wdzięczny Wink

Pozdrawiam Was wszystkich ciepło!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
°אא Key.
Admin


Dołączył: 15 Mar 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 798

Skąd: Zewsząd.

PostWysłany: 20 października 2012, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ave,

z tego co widzę (opierając się na Ceneo), za cenę Omnii M można kupić naprawdę przyzwoity telefon z Androidem. Sprecyzuj dokładnie, bo trochę tej części posta nie zrozumiałem, dlaczego ograniczenia (takie jak są w WP, nie mówię ogólnie o samej istocie tychże) są czymś dobrym.
Tak samo, sprecyzuj do czego będziesz używał telefonu - bo może się okazać, że kupisz naprawdę dobry telefon, ale dobry nie dla twoich potrzeb.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 20 października 2012, 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ograniczenia są dobre w tym sensie, że nie chcę się w nim babrać, nie chce grzebać w systemie (na co pozwala właśnie Android), telefon ma służyć do dzwonienia, smsowania, przeglądania internetu, słuchania muzyki, a okazjonalnie pograć w jakieś pierdołowate gry do zabicia czasu Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] Maniek.
V.I.P.


Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 254
Skąd: Poznań

PostWysłany: 20 października 2012, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Polecam HTC ONE V

(Dodano 20 października 2012, 12:37)
Tak w ogóle to ile możesz maksymalnie wydac na telefon?

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 20 października 2012, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Niby nie mam ograniczeń budżetowych, ale chcę wydać tylko do 200zł, bo resztę kasy mam już przeznaczone na inne cuda - w abonamencie moim ta Omnia M kosztuje 159zł, a ten Twoj HTC One V 519zł, a różnica jest praktycznie tylko w jakości nagrywania video, co jest mi całkowicie nie potrzebne, więc nie warto Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] Maniek.
V.I.P.


Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 254
Skąd: Poznań

PostWysłany: 20 października 2012, 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Obawiam się że ta Omnia M będzie trochę mulić bo ma mało ramu
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
°אא Key.
Admin


Dołączył: 15 Mar 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 798

Skąd: Zewsząd.

PostWysłany: 20 października 2012, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ajem, a ile w tym Twoim abonamencie kosztuje Samsung Galaxy S Advance i HTC Desire?

Co do sprawy RAMu - gdyby był to telefon z Androidem - to jest śmiech na sali. Ja mam w swoim HTC Wildfire tyle i się zacina, przy procku 528MHz. To co by było przy 1GHz...

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 20 października 2012, 14:28    Temat postu: Re: Telefon Odpowiedz z cytatem  

iam napisał:

- jak się sprawuje Windows Phone? Że jest ograniczony co do kopania w nim to wiem i jest to dobra rzecz, ale chodzi mi bardziej o to, czy po czasie użytkowania paru miesięcy się nie pieprzy, nie zacina, etc.


Mam blisko rok HTC 7 Mozart i jeszcze nie uświadczyłem ani jednego błędu, ani jednej zacinki, ani jednego przymulenia. Po prostu działa jak po pierwszym uruchomieniu, mimo iż mam około 50 zainstalowanych aplikacji, mnóstwo muzyki, trochę filmów i gier.

iam napisał:

- czy warto brać telefon z Windows Phone 7.4 na progu wyjścia Windowsa Phone 8? Mając na uwadze, że babrać się w nim nie będę,

W twoim przedziale cenowym - tak. Windows Phone 8 będzie drogi pewnie jeszcze przez rok/dwa a budżetowe telefony wcale nie będą tak budżetowe. Poza tym po premierze WP8 będzie aktualizacja WP7 do wersji Apollo, czyli WP7.8 - taka namiastka WP8 z nowym ekranem głównym i paroma duperelami.

iam napisał:
- jak jest z bazą aplikacji/gier, czy w Polsce są strasznie zawyżone ceny w stosunku do cen na rynku amerykańskim/europejskim, a nie krajów trzeciego świata (którym jest Polska)?

Cóż, niestety takie gry jak Angry Birds i im podobne są płatne, zwykle dwa-trzy dolary. Nie ma możliwości płacenia PayPalem, tylko kartą kredytową co jest wielkim minusem dla mnie. Co do bazy aplikacji - już jest całkiem zadowalająca, choć oczywiście nie jest to poziom Apple Store czy Android Market.

iam napisał:
- podobne telefony z Androidem (z możliwością upgrade do Android 4.0 bądź takowym bazowym)? Z tego, co czytałem, aparaty z podobnego przedziału cenowego z systemem Android to przeważnie badziewia niewarte zachodu?

Z tych telefonów co ja widziałem, to nawet Samsung Galaxy S potrafił się ciąć na Androidzie. W przypadku WP7/WP8 jest unifikacja jednostek, telefony muszą spełniać minimalne wymagania systemowe ustalone przez Microsoft i nie ma mowy o żadnym przycinaniu animacji, zwiechach czy czegoś tam. Android, jako Open Source, żadnych wymagań nie ma i stąd wychodzą takie potworki jak HTC Wildfire /S.

//Edit

A co do RAMu - od Omni M mniej RAMu ma jeszcze Lumia 610 (256MB) i tylko ten telefon ma pewne ograniczenia w użytkowaniu aplikacji - reszta telefonów obsługuje WP7 bez żadnych problemów


WP7 jest dość specyficzny i możesz go polubić, albo znienawidzić. Ma swoje wady, ale mi osobiście przechodzą koło nosa, bo po prostu nie korzystam z tych wadliwych elementów, a najczęściej są to jakieś pierdolone wodotryski gadżeciarzy i bananowców z topowymi telefonami.

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 20 października 2012, 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Co do pytania Key'a: HTC Desire wyprzedany (poza tym mi się osobiście nie podoba), a Galaxy S Advance prawie osiem stówek, więc nijak mi to nie odpowiada ;p

Dzięki Lex za solidne wyjaśnienia, temat sam sobie zamknę jutro/pojutrze, może jeszcze ktoś się odezwie Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Tvn
Doświadczony driver


Dołączył: 18 Cze 2010
Ostrzeżeń: 2
Posty: 206

Skąd: Kraków

PostWysłany: 20 października 2012, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Podobnie jak Lexiu, też posiadam HTC Mozart (nawet po waszej nieocenionej pomocy Laughing ). Jak dla mnie WP7 jest baaardzo zadawalający. Prosty, przejrzysty i niezawodny system. Przez miesiąc użytkowania jeszcze nie zaznałem jakiejś przerwy w pracy, wszystko działa strasznie płynnie. Z aplikacjami naprawdę nie jest tak źle, baza cały czas się rozrasta. Polecam niezmiernie i nie czekaj na WP8, WP7 zostanie zaktualizowany do 7.8 i będzie miał dokładnie to samo co 'ósemka' oprócz kilku zbędnych pierdół.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
°אא Key.
Admin


Dołączył: 15 Mar 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 798

Skąd: Zewsząd.

PostWysłany: 20 października 2012, 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Spoko Ajem, rozchodziło mi się o to, że telefony jednej marki mogą mieć inne upusty, a drugiej inne, choć w sklepie kosztują tyle samo.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
*NS* luka
Rudy


Dołączył: 02 Lut 2009
Ostrzeżeń: 3
Posty: 816

Skąd: Braniewo

PostWysłany: 21 października 2012, 9:13    Temat postu: Re: Telefon Odpowiedz z cytatem  

iam napisał:
jako że na telefonach znam się jak Czub na kontaktach międzyludzkich


ehehe dobre ;d

_________________




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] oddowicz
Team Poland


Dołączył: 25 Lut 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 979

Skąd: CA

PostWysłany: 23 października 2012, 6:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nokia Lumia 710 bitch! Wink (albo 800)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
CzuB
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 22 Lis 2011
Ostrzeżeń: 1
Posty: 399

Skąd: Czarna Białostocka

PostWysłany: 23 października 2012, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

taa kupiłbyś gdybyś nie przegrał wszystkich pieniędzy ;d
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 23 października 2012, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Zapomniałem zamknąć temat, wybaczcie ;p

Done, jeszcze raz dzięki za pomoc!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?