Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Problem ze ścianą
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stys
Pirat drogowy


Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 576
Skąd: Biała Podlaska

PostWysłany: 07 listopada 2012, 18:10    Temat postu: Problem ze ścianą Odpowiedz z cytatem  

Witam. Mam problem ze ścianą, a właściwie ze ścianami w pokoju.
Pokój pomalowany jest na czerwono, a na ścianach można zobaczyć "kurz?"
Wygląda to tak, że gdy przeleci się palcem to to znika, a jak pociągnie się to dalej, to po dwóch trzech dniach widać że ten kurz został przeniesiony na te miejsce gdzie było szurane. Dodam, że pokój był malowany wcześniej na bordowo, łososiowo, i zdaje się mi, że na każdej tak było. Zarzucam zdjęcia i pokazane będzie gdzie tkwi problem.




Jeżeli wiecie co to jest proszę pisać.
I czy tu nie będzie trzeba tapety kłaść?

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
*тсω* chybeck
Pirat drogowy


Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 905
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 07 listopada 2012, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie mam pojęcia co to jest. Mogę Ci jednak powiedzieć, co ja bym zrobił. Ja bym się najpierw przekonał, czy to jest kurz, czy może coś innego. Tam gdzie masz brudne przetrzyj dokładnie kawałek ściany, żeby nie było "kurzu". Naklej kartkę i dokładnie oklej ją dookoła taśmą malarską (tylko na tyle delikatnie, żebyś nie zebrał podczas odrywania farby). Jak po 2-3 dniach i pod kartką i obok będzie to samo, to może to oznaczać, że ze ścianą jest jakiś większy problem (może zawilgocona). Jednak jeżeli pod kartką nie będzie "kurzu" to być może ściana jest odrobinę krzywa i dlatego osiada na niej kurz, a na takim kolorze to po prostu widać. To moja prosta, chłopska sugestia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG MSN Messenger
#p~S* Scrappler
Yo MaDaFaKa


Dołączył: 25 Lut 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 734

Skąd: łódź

PostWysłany: 09 listopada 2012, 9:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

jaki łądny temat Very Happy
zgadzam się z przedmówcą. Dodatkowo, spytaj rodziców jaką farbą malowali. Są (mówiąc lakonicznie) tanie i statyczne i droższe i anty statyczne farby. Te pierwsze przyciągają all, drugie natomiast są typowo odpychające i jak ściany nie ubrudzisz dotykając jej czymś brudnym, to prawie nic się nie przyczepi, a już na pewno nie po paru dniach, tylko może przez lata...się "odymić" brudem.

Kolejny pomysł jaki mam, to że to wilgoć i tu pomysł Chybecka powinien załatwić sprawę w kwestii weryfikacji.

Trzeci, tu mało realny, choć występuje często i mało kto o nim wie, to sprawdzenie czy pod tynkiem, pod farbą (inwazyjny...) nie ma metali, na przykład miedzi, w postaci jakieś skrzynki, puszki, grubych kabli etc. Powodują one "odpychanie" brudu (nieraz na ścianach widać po paru latach po malowaniu gdzie idą przewody, jeśli są miedziane hehe) i jego zaleganie dookoła tychże np; przewodów.

Czwarty pomysł. Powieś sobie łądny plakat np z gwiazdą disco polo, to nikt nie będzie patrzył w tamtym kierunku :p

Opcja kolejna, zburzyć wszystko w pipą, ukryć się na cudzym strychu i czekać na grudniową apokalipsę Very Happy

_________________
...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
TRZ3CI
Pirat drogowy


Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 824
Skąd: WUWUA

PostWysłany: 09 listopada 2012, 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Po latach azbest ze ścian wychodzi Wink
_________________

upload

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?