Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Karta Graficzna
Idź do strony 1, 2  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Becks²
Doświadczony driver


Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 211
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 26 listopada 2012, 15:29    Temat postu: Karta Graficzna Odpowiedz z cytatem  

Siema pany Wink

Mam taki mały dylemacik , jako że niedawno spaliła mi się karta graficzna [*] "GeForce GTX 260" , zmuszony jestem do zakupu nowej blaszki Wink Co byście mi poradzili , chciałbym żeby była dosyć dobra ta karta a i żeby kwota nie była jakaś kosmiczna Wink Ostatnio sam się trochę rozgladalem i natrafilem na ATI Radeon 4850 HD , ktoś coś wie o tym osprzęcie?

PS: i've got AMD Phenom(tm) II X4 955

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 26 listopada 2012, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Siema panie

Jak zawsze w takich tematach - Budżet??? HD 4850 zakładam że dość budżetowo, bo dzisiaj jest to karta dogorywająca, która w dzisiejsze tytuły pozwoli ci pograć na najniższych/średnich ustawieniach (nieśmiertelny engine UT3), ale następne gry mogą już się nie uruchomić.
Popatrz może karty pokroju HD7770 (nie polecam), HD6770 (lepiej), GTX 560 albo GTX 650Ti. Dzisiaj to tzw low/med tier i wystarczą do pogrania nawet na max detalach w przyzwoitych rozdzielczościach. Powiem więcej jak się dowiem ile chcesz na blaszkę wydać, bo takie rozmowy o powietrzu są bezcelowe Smile

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 26 listopada 2012, 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

GeForce gtx 480 - jak na razie ni znalazłem gry, która by cięła na wysokich ustawieniach ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
BT peciolublin
V.I.P.


Dołączył: 25 Lis 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 149



PostWysłany: 26 listopada 2012, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Becksiu ja mam taka i polecam , poki co mi nic nie tnie ,

http://www.ebay.co.uk/itm/VGA-GeForce-9500GS-512MB-DDR-/200837963618?pt=UK_Computing_Computer_Components_Graphics_Video_TV_Cards_TW&hash=item2ec2e01f62

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piana
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 02 Lut 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 389

Skąd: Krk

PostWysłany: 26 listopada 2012, 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie podałeś dokładnie jaki masz budżet, ale chcąc kupić tanią i wydajną kartę, to biorąc pod uwagę stosunek cena/wartość Radeona hd 7770, będzie to zakup warty uwag, także spróbuj dorobić/uciułać do 450 zł i wybierz tę kartę.
Za tę cenę, ta karta oferuje naprawdę spooory potencjał i w dodatku jej przewagą na starszymi kartami np wspomnianej serii 6xxx jest niski pobór mocy i lepsze osiągi przy dx11, z którego myślę, że spokojnie skorzystasz przy takiej karcie. ( jedna uwaga. Ta karta, nawet dla twojego procka byłaby ograniczeniem)
Jeżeli nawet taka kwota odpada, to niestety nie mam rozeznania w kartach poniżej 400zł także nie doradzę Ci w tej kwestii.



nie czytaj ponższego fragmentu jeżeli nie planujesz w przyszłości zmieniać procka
-------------------------------------------------------------------
Jeżeli jednak planujesz za rok czy nawet 2-3 lata kupić lepszy procek, to w takiej sytuacji nie opłacałoby ci się kupować hd 7770, bo po prostu byłaby wąskim gardłem dla niego i jej wymiana na lepszą kartę byłaby dla Ciebie nieopłacalna, także kup wtedy coś totalnie taniego, przejściowego,po prostu żeby było i proponowałbym zbierać kasę na zakup HD 7850 2 gb ( 750zł ). Ta karta spokojnie nie ograniczałaby np procka i5 2500K czy i5 3570k, czyli z gamy procesorów poniżej 1 tyś zł, obecnie najlepsze z możliwych. ( no ale to już inny temat :d)

-------------------------------------------------------------------

Mam nadzieje że pomogłem.

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
misza0
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 751


PostWysłany: 26 listopada 2012, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jak chcesz coś w miare dobrego na czym pograsz w gry typu BF na wysokich, to HD7770, kumpel tez ma phenoma, i bez problemu gra.

Piana, HD7770 nie ogranicza phenoma, nawet bez podkręcania. Jak się phenoam podkręci to nawet HD7850 go nie ogranicza (aczkolwiek zdania na temat ograniczania karty przez procka są podzielone, ostatnie gdzie sczytalem czy to prawda czy nie, ale zapomnialem gdzie Razz potem znajde).

Więc poda budzet, ale polecam HD7770 albo kupic coś jak dał peciu, z pol roku wytrzymac i poczekac na AMD serii 8xxx, 7xxx moga staniec, albo 8xxx może być fajne, a Ty kaske dozbierasz może jakąś ;]

_________________
http://www.tm-tube.com/video/23538/For+you+Skimer

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 26 listopada 2012, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

misza0 napisał:

Piana, HD7770 nie ogranicza phenoma, nawet bez podkręcania. Jak się phenoam podkręci to nawet HD7850 go nie ogranicza (aczkolwiek zdania na temat ograniczania karty przez procka są podzielone, ostatnie gdzie sczytalem czy to prawda czy nie, ale zapomnialem gdzie Razz potem znajde).


To nie karta graficzna ogranicza procesor, tylko procesor kartę graficzną. GPU poszło lata świetlne do przodu. Mam C2Q Q9400 (nieco niższy poziom co becksa Phenom) i kręconą MSI N560GTX-Ti (na poziom radeonów - HD7850). Wystarczyło podkręcić proca z 2,6GHz na 3,8GHz by "uwolnić" 20% mocy obliczeniowej w grafice. Sam nie wierzyłem i robiłem swoje benchmarki i wykresy. Dlatego też do proca becks'a nie proponowałbym nic ponad HD7850 choć to i tak pewno wykracza poza budżet, skoro pierwsze z brzegu nadmienił HD4850.

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
piana
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 02 Lut 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 389

Skąd: Krk

PostWysłany: 26 listopada 2012, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Pisałem to w kontekście wymiany procka. Byłaby wąskim gardłem dla nowego procka. Przecież w pierwszej części sam mu polecam 7770
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Becks²
Doświadczony driver


Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 211
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 27 listopada 2012, 7:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Początkowo o budżecie myślałem tak do 500zł Wink A o wymianie procka nie myśle (Chyba żę będzie miał zawał) Sad.. Pośmigam na tym komputerku jeszcze lekko ponad rok Wink Dzięki za wszystkie odp Razz Jak wróce z sql to popatrzę na te co mi doradziliście i się jeszcze odezwę Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
arusek
Jeździ konno


Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 18
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 27 listopada 2012, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja mam tego Radeona HD 4850. Oczywiście mówię o tej nowszej wersji po liftingu od VTX z pamięcią DDR5. Jeśli nie grasz w jakieś wiedźminy itd to ta karta wystarczy. Chwalona jest za relację cena/wydajność. Trackmania chodzi na full detalach.Razz Poza tym sam za wiele nie gram. Testowałem jeszcze: Dirt 3, PES 2013, FIFA 12. Nic nie przycina.
Minusem jest chłodzenie, bo karta grzeje się przy dłuższym graniu. Jak się zagotuje to wtedy gra tnie. Potrzeba dodatkowego chłodzenia. Jak zaczynam grać to włączam wentylatory na obudowie i nie mam żadnych problemów.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nikita
Jeździ konno


Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 41
Skąd: Piła

PostWysłany: 27 listopada 2012, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

4850 to przezytek i szkoda na to kasy wydawac. Sam mam 4770 od XFX i to jest identyczna grafa jak wczesniej wspomniana 4850 tyle ze robiona w nowsze technologi, która obecnie jest przestarzala;D Co prawda moja grafa byla zylowana do granic jej mozliwosci (czyli bez zadnych dodatkowych radiatorow, wentyli, o azocie nawet nie marzylem;), a ma taki potencjal ze po podkreceniu zyskiwalem jakieś 200-300zl. I nie wiem co to jest grzejaca się karta, bo moja przy max zegarach miewala 60-65st. Jedyne czego już karta nie wytrzymala ta BF3 (na low/srednie chodzil w miare jeszcze) i LA Noire (ale to chyba mialem taka wersje, bo na mocniejszej maszynie tez chodzilo jak kupa).
Dlatego obecnie jak dla mnie nic slabszego niz 7770 czy gf 560 raczej nie jest oplacalne, bo taki sprzet starczy na kolejne kilka lat, chyba ze dla kogos licza się tylko wyniki w 3d marku i fpsy w grach;)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Becks²
Doświadczony driver


Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 211
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 27 listopada 2012, 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Więc lexiu
Cytat:
HD7770 (nie polecam), HD6770 (lepiej), GTX 560


Oglądałem te karty na allegro , dosyć ciekawe mają parametry , jednak która najlepsza?(którą ty byś wziął) Dziwi mnie trochę że "szyna" ma tylko 128 bitów , w poprzedniej miałem 448bit. Nie znam się na tym dobrze więc , prosiłbym o krótkie wytłumaczenie dlaczego jest lepsza Wink


Jeżeli chodzi o o co napisałeś piana , to już powyżej napisałem nie mam w planach zmiany procka Wink

Cytat:
także spróbuj dorobić/uciułać do 450 zł


takowa kwota nie jest problemem Wink myślę że do 600zł mógłbym na to przeznaczyć Wink I powiedz mi jaki jest twój zdecydowany typ Razz Stoisz przy hd 7770 ?

Cytat:
Dlatego też do proca becks'a nie proponowałbym nic ponad HD7850 choć to i tak pewno wykracza poza budżet, skoro pierwsze z brzegu nadmienił HD4850.


Podałem ją jako pierwszą z brzegu ponieważ znajomy mi ją poradził , mówił że jest w nie droga a dźwiga mu dotychczas wszystkie gierki w które pocina.[/quote]

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 27 listopada 2012, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Seria HD77xx jest tragiczna, nawet na nią nie patrz. HD 6770 to karta na nieco skromniejszy budżet (300-400zl). Za twój szukaj HD 6870 (może uda ci się upolować XFX Black Editon, jak nie to ktoras od Sapphire - VaporX albo Toxic) a jeśli chcesz polować nieco dłużej, to może uda ci się trafic Gtx 560Ti (wersja bez Ti jest nieoplacalna).

Jak dojadę do domu to mogę umotywować moje wybory, na pewno niw teraz bo pisze z telefonu.

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
misza0
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 751


PostWysłany: 27 listopada 2012, 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie zgodze się. Seria 7xxx jest udana. Patrząc w przedziały cenowe to w swoim kategoriach prawie zawsze wygrywa AMD, szczególnie jeśli mówimy tutaj o przedziale do 600/700 zł. GTX560ti kosztuje ok. 800-900 zł, więc chyba ponad budżet Becksa, a do tego w testach wypada gorzej nawet od 7850 ;P Chyba, ze może kupić uzywke.

Fakt 6870 może być dobrym wyborem, tańsze od np. 7850 a nie wiele gorsze.

_________________
http://www.tm-tube.com/video/23538/For+you+Skimer

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piana
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 02 Lut 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 389

Skąd: Krk

PostWysłany: 27 listopada 2012, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

[quote="Becks²"

takowa kwota nie jest problemem Wink myślę że do 600zł mógłbym na to przeznaczyć Wink I powiedz mi jaki jest twój zdecydowany typ Razz Stoisz przy hd 7770 ?[/quote][/quote]

Zwiększenie budżetu do 600 zł akurat nie daje nowych możliwości wartych uwagi. Chyba, że dopłaciłbyś jeszcze 50 zł to mógłbyś kupić słabszą wersję (1gb pamieci) hd 7850 . Jednak jak dla mnie 650 to kwota zbyt zbliżona do 750zł za jaką można by kupić Hd 7850 2gb, a te z kolei mają lepsze osiągi, a nawet dużo lepsze osiągi jeżeli chodzi o gry typu BF 3 ze względu na ich wykorzystywanie ponad 1gb, no i po zatym coraz więcej gier będzie wykorzystywało dodatkową pamieć kart.
Także decyzja należy do Ciebie ale ja bym nie wydał 650 zł na karte 1gb.

Co do 7770 i serii6XXX. Za mn. w. tę samą cene co 7770 można kupić nieco wydajnieszą 6850, ale seria 6XXX bierze więcej prądu niż seria 7xxx ( nawet 6850 która bierze chyba najmniej prądu spośród 68xx,69xx), ze względu na starą technologię chipsetu. To może się wydawać błachostką, ale być może twój zasilacz nie poradzi sobie z phenomem i hd 6xxx i będzie konieczna jego wymiana. Tutaj musiałbyś doszukać się danych na różnych forach albo założyć poprostu temat np na forum benchmark.pl z zapytaniem o taki zestaw, tylko sprawdz dokładny model swojego zasilacza.

I po za tym, 7770 lepiej radzi sobie z dx11 ale to już wspominałem/.

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 27 listopada 2012, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

misza0 napisał:
Nie zgodze się. Seria 7xxx jest udana. Patrząc w przedziały cenowe to w swoim kategoriach prawie zawsze wygrywa AMD, szczególnie jeśli mówimy tutaj o przedziale do 600/700 zł. GTX560ti kosztuje ok. 800-900 zł, więc chyba ponad budżet Becksa, a do tego w testach wypada gorzej nawet od 7850 ;P


Czytaj ze zrozumieniem. Nie pisałem że seria 7xxx to g*wno, a seria 77xx. Jeśli nie obniżyli cen od lipca gdy kupowałem moją ukochaną GTX 560Ti, to jest to zakup kompletnie nieopłacalny i mało wydajny. Jak chcesz, to ci podeslę parę stron z testami i wykresami. Jedyna zaleta serii HD 77xx nad HD67xx to przyspieszone przeliczanie tesselacji (zdaje się czterokrotne), ale przy takim configu komputera i tak tesselacja i DX 11 od razu będzie wyłączana dla wydajności.

Becks - powtórzę: HD 6870 jest chyba najciekawszą i najłatwiejszą opcją dla Ciebie. Jeśli chcesz polować - szukaj GTX 560Ti. HD7850 znacznie wykracza poza budżet, a wydajnościowo jest na poziomie GTX 560Ti.


PS Misza, kupowałem grafikę równolegle z Offlinerem (nie wiem czy go w ogóle znasz ze sceny :> ), ja wziąłem 560Ti a on HD7850. Różnica w wydajności kompów - 7%. Bierz pod uwagę jeszcze nieco lepszego proca u niego Smile No i fakt, że HD7850 na tamten czas był droższy o 250zł czyli 33% Very Happy

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
piana
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 02 Lut 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 389

Skąd: Krk

PostWysłany: 27 listopada 2012, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jeszcze jedna uwaga odnośnie 560ti. Nvidie pobierają wyraźnie więcej prądu niż radeony. Do nich jest potrzebny naprawdę pożadny zasilacz. Jeżeli masz markowy zasilacz 500W to być może wystarczy, ale jeśli masz słabszy zasilacz to albo 560ti bo musiałbyś zapłacić około 200-250zł za zasilacz jeszcze
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
misza0
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 751


PostWysłany: 27 listopada 2012, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

A to przepraszam za wprowadzenie za błąd Lexiu ;P Jakoś cały czas mi się wydawało ze mówiszd o zerii 7xxx a nie 77xx Smile W takim razie się zgadzam.
_________________
http://www.tm-tube.com/video/23538/For+you+Skimer

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 27 listopada 2012, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

piana napisał:
Jeszcze jedna uwaga odnośnie 560ti. Nvidie pobierają wyraźnie więcej prądu niż radeony. Do nich jest potrzebny naprawdę pożadny zasilacz. Jeżeli masz markowy zasilacz 500W to być może wystarczy, ale jeśli masz słabszy zasilacz to albo 560ti bo musiałbyś zapłacić około 200-250zł za zasilacz jeszcze


PSU: beQuiet PurePower l7 530W
GPU: MSI N560GTX-Ti OC Edition (jeszcze kręcona przeze mnie)
CPU: C2Q Q9400 OC 3,62GHz
oczywiście do tego parę wiatraków, napęd, dysk etc etc.

Wszystko stabilnie, bQ 530W to jest normalny zasilacz, a nie atomówka rzędu 1,5kW dla buildów SLI/Crossfire Smile To tak ode mnie, żebyś wiedział ile grafika żre. Bo rzeczywiście, nVidia zawsze była prądożerna Razz


BTW Do zasilania GPU patrz jeszcze natężenie prądu na liniach 9V, powinno być przynajmniej 24A z tego co pamiętam.

PS No i oczywiście zasilanie - 2x6pin PCI musi być do 560 Ti Smile Jak nie masz dwóch od zasilacza, to czasem z graficzną dają przejściówki 2x molex -> PCI

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
piana
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 02 Lut 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 389

Skąd: Krk

PostWysłany: 28 listopada 2012, 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Przez 'porzadny zasilacz' miałem na myśli dobrej marki, bo niektóre zasilacze 'z czarnej listy' pomimo dużej mocy mogłyby stanowić zagrożenie.
beQueit robi bardzo dobre zasilacze.

Bex, warto szukać okazji jak np ta 7850 2gb ( od saphire'a, czyli jedna z lepszych edycji 7850) za 700 zł i do tego z 2-letnią gwarancją, pomimo że karta znaleziona na allegro
http://allegro.pl/nowy-sapphire-radeon-hd7850-2gb-11200-07-20g-i2823195306.html

Nie chce cię na siłe namawiać do radeonów, bo nie wiem czy jesteś przekonany do nvidii czy amd. Mnie nvidie zrażają dużym poborem prądu i wysokim stosunkiem cena/jakość. Niemniej jednak nvidiie radzą sobie znacznie lepiej z teselacją, co może być dla niektórych istotnym czynnikiem.

Temat nvidia/radeon, bardzo upraszczając można podsumować twierdzeniem:
Masz więcej kasy to kupuj nvidie i mocniejszy zasilacz jak twój nie wydoli, licz się z większymi rachunkami, ale ciesz się z najlepszych osiągów w danej klasie kart ( niekoniecznie klasie cenowej), lub oszczędź niejednokrotnie sporo kasy i ciesz się niewiele gorszymi możliwościami Radeona i ekonomiczniejszą pracą.

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?