Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
[PORADNIK]: Jak uporać się z lagiem??
Idź do strony 1, 2  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Pomoc » Poradniki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
|SMD| czatowiec_POL
Doświadczony driver


Dołączył: 31 Paź 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 3
Posty: 109

Skąd: Kraków

PostWysłany: 09 kwietnia 2007, 19:59    Temat postu: [PORADNIK]: Jak uporać się z lagiem?? Odpowiedz z cytatem  

Wielu z was ma lagi. S uciążliwe. Ten prosty poradnik opisze jak wyeliminować lagi.

Są różne powody lagów, podam najczęszcze;

1. Dużo uruchomionych programów - pozamykaj wszystko, zostawo to co jest potrzebne.


2. Grafika - czasem ścinanie nie jest powodowane lagami, tylko masz za mało FPS. Żeby zwiękrzyć FPS w ustawieniach grafiki TMN odznacz pierwszą opcje od góry, na przeciwko nazwy twojej karty graficznej, grafika się pogorszy, ale zwiększy się FPS bo karta sama decyduje, naczym pujdzie grafa.



3. Wolny internet - Są dwie możliwości:

- poczekaj, aż na osiedlówce nie będzie tylu ludzi korzystało z neta

- podałeś inna prędkość łącza w ustawieniach TMN niż masz, TMN myśli, że masz wolniejsze lub szybsze łącze. Po prostu podaj prawdziwą prędkość łącza.


4. Antywirus- jak antywirus aktualizuje się, lub szuka wirusów to spowalnia neta, najlepiej wyłącz antywirusa bo TMN to bezpieczna gra i nie bój się ze wirus cię zaatakuje


Mam nadzieję, że komuś się przyda poradnik Proszę o odpowiedź w ankiecie.

_________________





Ostatnio zmieniony przez |SMD| czatowiec_POL dnia 09 kwietnia 2007, 21:47, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Zeo
nawro


Dołączył: 25 Mar 2006
Pochwał: 2
Posty: 671

Skąd: Warszawa

PostWysłany: 09 kwietnia 2007, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Punkt czwarty trochę mnie rozwalił. Wyłączyć antywirusa bo TrackMania to bezpieczna gra. Są też inne źródła wirusów niż TM...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
|SMD| czatowiec_POL
Doświadczony driver


Dołączył: 31 Paź 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 3
Posty: 109

Skąd: Kraków

PostWysłany: 09 kwietnia 2007, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ale jak niemasz nic innego internetowego włączonego poza TMN to co może cie zaatakować, bez zadnej drogi, np GG czy strony wirus cie nie zaatakuje Exclamation
_________________




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
|GT| R1p
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 19 Sie 2006
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 4
Posty: 1198



PostWysłany: 09 kwietnia 2007, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Mnie cały poradnik rozwalił, nie skomentuje bo mi bana dadzą Very Happy
Tylko napisze ze mnie "sienieprzyda". Razz

[ Dodano 09 Kwi 2007, 21:13 ]
czatowiec_POL napisał:
Ale jak niemasz nic innego internetowego włączonego poza TMN to co może cie zaatakować, bez zadnej drogi, np GG czy strony wirus cie nie zaatakuje Exclamation

Ale ty jestem nOObem...

Nie no k*rwa usuncie ten poradnik i dajcie mu bana mo aż żal!
Ort na orcie i na dodatek takie bzdury tam napisał i myśli, że coś odkrywczego.
Yard interweniuj!!! ^^

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
|SMD| czatowiec_POL
Doświadczony driver


Dołączył: 31 Paź 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 3
Posty: 109

Skąd: Kraków

PostWysłany: 09 kwietnia 2007, 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Yard, najpier się zastanów, chciałem stworzyć swój poradnik, czy jest w nim coś gupiego i nie na temat ?? Zastanów się najpierw dwa razy zanim coś zrobisz
_________________




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
[CDD] mor_olo
RoKsTaR


Dołączył: 12 Mar 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1
Posty: 2200

Skąd: Wroclaw

PostWysłany: 09 kwietnia 2007, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie dosc ze nie wszystko co napisales jest prawda to twoje informacje sa ogolnie znane. Uzyj słownika bo to naprawdę denerwujące.
_________________
*... i wszystko jasne.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
|GT| R1p
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 19 Sie 2006
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 4
Posty: 1198



PostWysłany: 09 kwietnia 2007, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

czatowiec_POL napisał:
Yard, najpier się zastanów, chciałem stworzyć swój poradnik, czy jest w nim coś gupiego i nie na temat ?? Zastanów się najpierw dwa razy zanim coś zrobisz

Wszystko jest głupie Razz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
|SMD| czatowiec_POL
Doświadczony driver


Dołączył: 31 Paź 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 3
Posty: 109

Skąd: Kraków

PostWysłany: 09 kwietnia 2007, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

A ty się zamnkinij, z Yardem, to dopiero gadalem, nic nie na temat, ewn. poprostu poradnik mógł mi nie wyjśc, zdaża się, ale nic nie jest nienatemat . jeżeli ci się niepodoba to poprostu tu niezglądaj, kto ci karze
_________________




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
|GT| MISI
Pirat drogowy


Dołączył: 02 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: 09 kwietnia 2007, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Powrót na scene w wielkim stylu, nie ma co. ^^
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
|GT| R1p
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 19 Sie 2006
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 4
Posty: 1198



PostWysłany: 09 kwietnia 2007, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ależ będę bo smieszne to jest ^^
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
|SMD| czatowiec_POL
Doświadczony driver


Dołączył: 31 Paź 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 3
Posty: 109

Skąd: Kraków

PostWysłany: 09 kwietnia 2007, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

może jakiś poczatkujący nie lubi szukać, a teraz ma wszystko ładnie opisane. Dla doświadczonych to to jest znane, a co z tymi co grają 2 dni w TMN ??!!!
_________________




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
|GT| R1p
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 19 Sie 2006
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 4
Posty: 1198



PostWysłany: 09 kwietnia 2007, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ty piszesz jakbys nawet 2 dni tam nie grał Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Vizzini
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 19 Paź 2006
Pochwał: 3
Posty: 321



PostWysłany: 09 kwietnia 2007, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Małe rady z mojej strony:

Odciążenie połączenia

Przed przystąpieniem do rozgrywki, warto dociążyć nasze łącze. W tym celu wyłączamy wszelkiego rodzaju komunikatory, programy typu P2P, oraz inne aplikacje, które do poprawnego działania wymagają połączenia z Internetem.

Spyware

Pod pojęciem spyware, w ogólnym znaczeniu rozumiemy specjalne programy komputerowe, których celem jest śledzenie działań użytkownika. Po zebraniu odpowiedniej porcji danych, zazwyczaj są one wysyłanie (bez naszej zgody) do autora oprogramowania.
Jeśli w tym momencie myślisz, że problem Cię nie dotyczy, to się mylisz. Sam ostatnio padłem ofiarą, choć staram się używać w pełni sprawdzonych programów.
Lista „zwykłych” aplikacji, do których dołączone są „dodatki” jest bardzo duża. Tak jak w przypadku wirusów, tak samo w spyware, nie pozostaje nam nic innego jak podjąć walkę z wszelkiego rodzaju „zwierzakami”.
Na szczęście na placu boju, nie zostajemy sami, jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne aplikacje, których celem jest usuwanie programów szpiegujących.
Do jednych z nich należy w Spybot Search & Destroy, w pełni darmowy, z polska wersja językowa, oraz bogatą bazą szkodników. Program jest bardzo intuicyjny, dlatego nie będę rozpisywał na ten temat. Dodam tylko od siebie, że programy tego typu nie są w pełni doskonałe. Bardzo często, teoretyczne usunięcie szpiega, nie przekłada się na praktykę. W związku z tym należy manualnie usuwać wszelkiego rodzaju pliki, oraz wpisu w rejestrze, wskazane przez aplikacje. Bardzo często należy tego dokonać w trybie awaryjnym, (dostęp do niego w przypadku Windowsa XP uzyskujemy trzymając F8 podczas ładowania systemu).


Oczywiście Spybot Search & Destroy, nie jest tym „jedynym sprawiedliwym”. Tak jak już wcześniej wspominałem, w Internecie można znaleźć naprawdę sporą gamę inny programów przeznaczonych do tego celu, dlatego jeśli nie spełnia on Twoich wymagań, to nić nie szkodzi na przeszkodzie, aby zastąpić go bardziej zaspokajający nasze wymagania.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
|SMD| czatowiec_POL
Doświadczony driver


Dołączył: 31 Paź 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 3
Posty: 109

Skąd: Kraków

PostWysłany: 09 kwietnia 2007, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Zapomniałem o tym bo nigdy nie padłóem ofiarąm aledzięki za rozwinięcie poradnika
_________________




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
ADIo
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 496
Skąd: z Bydgoszczy

PostWysłany: 09 kwietnia 2007, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

A ja uważam, że poradnik nie jest aż taki głupi. Tzn. ja i tak o wszystkim wiedziałem poza opcją, gdzie karta sama ustawia grafikę-to mi się przydało, bowiem nigdy nie zwracałem uwagi na tę funkcję :razz: .

Rip: przesadzasz.
"Ale ty jestem nOObem..." hehe Smile . I kto tu pisze poprawnie Question

czatowiec-faktycznie mógłbyś się bardziej postarać.

_________________
czyli Segregat0r
www.google.com/profiles/adamprucnal

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
[CDD] Yard
Emerytowany Admin


Dołączył: 08 Lut 2006
Pochwał: 2
Posty: 478

Skąd: W-wa/Lublin

PostWysłany: 09 kwietnia 2007, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

przynajmniej mamy jakiś punkt wyjscia, który rozwinal Tiggeri Wink

nie usune tego pod jednym warunkiem: popraw bledy ortogrficzne! (wklej do Worda, OO, albo Firefoxa 2 i edytuj swojego posta)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 10 kwietnia 2007, 0:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

moja porada:

jak wchodzisz w gre, nastawiasz w ustawieniach modem 33k, i wylaczasz p2p (peer to peer) w advanced options, i już nie ma tyle lagow.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
|GT| R1p
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 19 Sie 2006
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 4
Posty: 1198



PostWysłany: 10 kwietnia 2007, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

jakub napisał:
moja porada:

jak wchodzisz w gre, nastawiasz w ustawieniach modem 33k, i wylaczasz p2p (peer to peer) w advanced options, i już nie ma tyle lagow.

Szczerze to co napisałes bardziej pomoże niz porady czatowca Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
TheSvether
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 5


PostWysłany: 11 kwietnia 2007, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

wg. mnie ten poradnik może pomóc - jeżeli ktoś po raz pierwszy gra w jakąkolwiek grę sieciową, internet ma od 2 dni to na pewno mu się to przyda, oczywiści zakładając że wie że nienależy wyłączać antyvira Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Unrealdst
Jeździ konno


Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 19


PostWysłany: 15 Maj 2007, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

czatowiec_POL napisał:
Ale jak niemasz nic innego internetowego włączonego poza TMN to co może cie zaatakować, bez zadnej drogi, np GG czy strony wirus cie nie zaatakuje Exclamation



boże człowieku powaliłeś mnie tym na kolana skąd wiesz że nie załapałeś wira wcześniej...

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Pomoc » Poradniki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Możesz usuwać swoje posty
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?