Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Trump Card II, więcej niż trasa
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika
Jeździ konno


Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 67
Skąd: Wawa

PostWysłany: 12 Maj 2012, 16:42    Temat postu: Trump Card II, więcej niż trasa Odpowiedz z cytatem  

Mało kto przypomina sobie dzisiaj stare fajne (!) "adventure tracks" - mapki przygodowe, których dużo powstało na przestrzeni dziejów trackmanii. Spore pole do popisu mapperom dawała tm sunrise, tmn, tmnf.. Powstawało dużo tytułów na te platformy. Niestety, znaczna ich część odeszła w zapomnienie wraz z nieczynnymi już linkami do grafik, animacji, media packów, modów, etc.

Wygrzebałam The Trump Card II z początku 2008 roku, pod którą podpisał się Crusard wraz z grupą osób, którym zależało na zbudowaniu pewnej historyjki, ubranej w oprawę rodem z filmów sensacyjnych. Wykorzystano w niej środowisko island z tmuf plus własne niebanalne pomysły. Całość została okraszona robiącymi naprawdę spore wrażenie cut-scenkami, muzą, w ogóle atmosferą tam panującą, na skutek której zapominało się, że to jest "zwykła" trackmania Smile

Ciekawostką jest fakt, iż pomimo przebiegu tylu lat wszystkie grafiki są dostępne, media packi również, a mod, hmm.. wykorzystany oryginalny w środowisku island. Nie truję już więcej, przechodzę do konkretów - mapę gra się tylko i wyłącznie solo, replay'e wprowadzają w błąd.

Żeby w nią zagrać, trzeba na początek wrzucić sobie media packi z prywatnego hostingu autora:

http://cablemodem.fibertel.com.ar/rebellion/TrumpCard2Media.part1.rar
http://cablemodem.fibertel.com.ar/rebellion/TrumpCard2Media.part2.rar
http://cablemodem.fibertel.com.ar/rebellion/TrumpCard2Media.part3.rar
http://cablemodem.fibertel.com.ar/rebellion/TrumpCard2Media.part4.rar

Owe części połączyć w całość i po prostu nadpisać określone foldery u siebie w trackmaniowych dokumentach, to wszystko.

Link do intra w hq (hd wtedy nie istniało w popularnych serwisach) >> http://www.vimeo.com/1201445

Aby wszystko zobaczyć, trzeba po prostu w to zagrać Smile

Link do mapy >>


Życzę miłych wrażeń tym wszystkim, którzy chcą odpocząć od standaryzowanej trackmanii Mr. Green


Ostatnio zmieniony przez Monika dnia 15 Maj 2012, 18:59, w całości zmieniany 2 razy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ketrab
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 31 Sie 2010
Ostrzeżeń: 1
Posty: 282

Skąd: Żywiec

PostWysłany: 12 Maj 2012, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Oj któżby z TMX TMUF nie znał tej mapy...
Perfekcja. Chciałbym coś takeigo umieć zrobić.

Edit: 200's post ;p

_________________
TrackMania - I jedziesz dalej!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
*WDD* Ścierens
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 03 Maj 2011
Ostrzeżeń: 1
Posty: 288

Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: 12 Maj 2012, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wszystko ładnie, pięknie, tylko które foldery, gdzie wrzucić i jakie podfoldery, gdzie zrobić?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG MSN Messenger
Monika
Jeździ konno


Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 67
Skąd: Wawa

PostWysłany: 13 Maj 2012, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ścierens ma wątpliwości:
Cytat:
Wszystko ładnie, pięknie, tylko które foldery, gdzie wrzucić i jakie podfoldery, gdzie zrobić?

Folder docelowy może być inny, u mnie to [Pobrane], animacja na kursorze - jedno czerwone kółko oznacza klik lewym klawiszem myszy, dwa czerwone koncentryczne dwuklik, niebieskie to klik prawym. Do katalogu [Trackmania] wklejamy wszystkie trzy zaznaczone (podświetlone) foldery. Prościej już chyba nie można, glhf Mr. Green

Aha, na samym końcu potwierdzamy TAK, ja nie musiałam bo już to mam. Reszta grafiki i modele wchodzą same gdzie trzeba po uruchomieniu mapy.

View My Video << klik

Jakość badziewna, ale nie chciało mi się już wrzucać gdzie indziej.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Baksior
Jeździ konno


Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 17


PostWysłany: 13 Maj 2012, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

A ja i tak nie wiem jak jechac na tej mapce Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ketrab
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 31 Sie 2010
Ostrzeżeń: 1
Posty: 282

Skąd: Żywiec

PostWysłany: 13 Maj 2012, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jeśli nie znasz angielskiego to jedź drogą prób i błędów. Ja tak robiłem ^^
_________________
TrackMania - I jedziesz dalej!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Baksior
Jeździ konno


Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 17


PostWysłany: 13 Maj 2012, 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

nie n ozawsze mogę próbować ze slownikiem :d Ale tak w ogóle to trudna mapka ?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*WDD* Ścierens
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 03 Maj 2011
Ostrzeżeń: 1
Posty: 288

Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: 14 Maj 2012, 0:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Pierwszy przejazd - 7:23:xx.
Nie bawiłem się dalej bo nie chcę jej bocić. Wolę zostawić ją w sobie w pamięci jako trudniejszą mapkę, zajebistą, taką.. inną niż wszystkie po prostu.

Szkoda, że do trumpa jedynki nie ma aktywnych linków do grafik. Z tego co pisała Monika była ciutek lepsza, więcej zabawy było.

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG MSN Messenger
Monika
Jeździ konno


Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 67
Skąd: Wawa

PostWysłany: 14 Maj 2012, 21:48    Temat postu: Trump Card, czyli więcej akcji Odpowiedz z cytatem  

Zawsze coś można wymyślić. Pierwsza odsłona Trump Card została wykonana w czasach tmn i wtedy można było zagrać w pełnej oprawie audiowizualnej. Dziś bez tych akcji po drodze, bez intra, scen w trakcie i outra to jeszcze jeden przeciętny speedek do kolekcji. Akcji jest rzeczywiście więcej niż w drugiej części, spróbować nie zaszkodzi.

Poniżej jest "tutek", kopiuje się kilkanaście plików nie naruszając samej gry, moda do trackmanii w dokumentach, możliwe jest też wybranie specjalnie zaprojektowanego samochodu i voila.
Nie wszystkie grafiki działają, ale to co działa wystarczy.

Obejrzyj sobie < klik

Mapka:


Powodzenia i pozdrawiam Mr. Green

EDIT 15-05 19:38 Zmieniony tutorial, jest intuicyjny i nie potrzebuje komentarzy. Po skopiowaniu plików i odpaleniu gry trzeba trochę poczekać aż się załadują.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?