Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Idiotyczny system punktowania
Idź do strony 1, 2  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Turnieje » Polish League
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KD Fistashi
Pirat drogowy


Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 656
Skąd: Kamienna Góa

PostWysłany: 23 sierpnia 2007, 8:40    Temat postu: Idiotyczny system punktowania Odpowiedz z cytatem  

Uważam, że system, na którym teraz opiera się tabela jest.. głupi ;/
Dlaczego? Już tłumacze.
Bo w każdym normalnym sporcie, najpierw liczą się WYGRANE MECZE, potem SETY/GOLE i kij wie co jeszcze, a potem dopiero wszelkiego rodzaju małe punkty.
A tutaj?
Dosyc dziwna sytuacja..
Dla przykładu:
Team |GT| grał dwa mecze, obydwa wygrał stosunkiem 2-1. Ale to nieważne, mecz to mecz.
Team EM grał dwa mecze, pierwszy - zresztą z drużyną |GT| - przegrał 1-2. Drugi wygrał 3-0. Ma wygrany jeden mecz, a pomimo to, jest przed (małe punkty) |GT|, które wygrało dwa mecze..

Jak dla mnie bezsens, a przecież ciągle możemy to zmienic.

_________________




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
P4G Wally
Team Poland


Dołączył: 11 Maj 2006
Pochwał: 1
Posty: 1346

Skąd: Wołomin

PostWysłany: 23 sierpnia 2007, 9:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

wiele lig na swiecie ma tak ze decyduja po duzych punktach male punkty Wink w wiekszosci de cyduja bezposrednie mecze. Wg mnie jest system punktowania w PL4 w miare ok, jedyne czego mi brakuje to remisow, bo wtedy walka bylaby bardziej zacieta, a tak ci co wygrali to moga se odpuscic jeśli im nie zalezy koniecznie na 3 pkt, a ci co przegrali na pewno mniej będą walczyli o 2pkt niz o 1 Smile
_________________


Siłą sportu jest siła zespołu, lecz pięknem sportu są indywidualności...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Khasius
ESWC.pl 2k8 winner


Dołączył: 23 Mar 2006
Pochwał: 1
Posty: 555

Skąd: Piechowice

PostWysłany: 23 sierpnia 2007, 9:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

System punktacji był ustalany przed rozgrywkami, wiec nie widze powodu zeby to zmieniac. Przynajmniej jest ciekawiej.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
envy
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 04 Maj 2007
Ostrzeżeń: 4
Posty: 2646

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 23 sierpnia 2007, 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

fistashi o ile pamietam były klotnie jaki mam być system pkt, wiec teraz to jakby się klocic o to ze PiS nielegalnie wygral wybory dla przykladu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
=HornET=
Pirat drogowy


Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 601
Skąd: Wilczanka (lubelskie)

PostWysłany: 23 sierpnia 2007, 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Dlatego trzeba się starac do zera wygrywac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
XP bulet
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Paź 2006
Ostrzeżeń: 1
Posty: 523

Skąd: Łódź kurwa :D

PostWysłany: 23 sierpnia 2007, 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

@ Fistashi

masz racje , pozostaje się tylko cieszyc ze miedzy innymi ja i wiele innych osob wybilo z glowy mor_olo to zeby liczyly się tylko male pkt, bo wtedy to dopiero sa cyrki, bo np wygrasz w meczów 2 z 3 map i nie wygrasz meczu, bo male pkt będą remisowe, pamietacie było tak w PL3, także jest lepiej niz w tamtej edycji :wink: i wtedy w ogole w tabeli to by było pojebane jakbys mial 3 mecze wygrane (teoretycznie np. po 2:1) a w tabeli tylko 3 pkt za 3 remisy, jak dla mnie to jest proste jak drut, zwyciestwo 3 pkt, porazka 0 pkt, ewentualnie 1 pkt i wtedy jest uczciwie.

_________________
jakub: "u nas tshirty sa za darmo"

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
XyX
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 29 Cze 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1407



PostWysłany: 23 sierpnia 2007, 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ale on ma racje bo to jest troszke niesprawiedliwe
No ale coz..

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 23 sierpnia 2007, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

sens tego, ze decuduja duze punkty, a nie wygrane, mial być wlasnie, zeby się walczylo o każda mape, z tego co pamietam.
wiec nawet jak jest już 2-0, to się oplaca walczyc o ostatni punkt.
racja, to nie jest liga, gdzie chodzi o wygrane mecze, ale o wygrane mapy.
teoretycznie team, który wygra wszystkie mecze 2-1 może nawet nie wygrac ligi, bo będzie mial 14 duzych punktów. inny team wygra 5 meczow 3-0, przegra 2 mecze 0-3, i ma 15 duzych punktów.

rzecz jest moim zdanjem nie jasna.
czy ten team który wygral wszystkie mecze zacieta walka 2-1 jest lepszy, czy ten który wygral 5 lekko 3-0 i przgral dwa 0-3?

mi osobiscie tez by się lepiej podobalo, jak by się liczyly wygrane mecze, ale regulamin stoi, i już w tej edycji nie powinnismy go zmieniac.

jak komus ta punktacja nie lezy, czego bym zrozumial, proponuje mu poprostu zmienic stosunek patrzenia na te lige, jako lige o wygrane mecze na lige o wygrane mapy.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomasz.Z.
Doświadczony driver


Dołączył: 12 Sie 2006
Ostrzeżeń: 1
Posty: 143

Skąd: Wa?cz

PostWysłany: 23 sierpnia 2007, 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

jakub napisał:
teoretycznie team, który wygra wszystkie mecze 2-1 może nawet nie wygrac ligi, bo będzie mial 14 duzych punktów. inny team wygra 5 meczow 3-0, przegra 2 mecze 0-3, i ma 15 duzych punktów.


Wiem, że się czepiam, ale logicznie myśląc team który wygrał wszystkie mecze 2-1 wygrał też 2-1 z tymi co wygrali 5 meczów po 3-0, więc raczej powinno być tak:
[quote=]inny team wygra 5 meczów 3-0, przegra 2 mecze 0-3 i 1-2, i ma 16 dużych punktów.[/quote]

Wiem, że nie gram w PL4, ale jest tak jak mówił jakub należałoby zmienić stosunek patrzenia na ligę. A jakby zmieniać, bo komuś się nie podoba, bo ten chce zmienić to inny tamto, to w końcu byłby większy syf niż w bur*elu.

_________________
http://s7.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=56182

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
[POL] Coof
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 01 Lut 2007
Posty: 2557


PostWysłany: 23 sierpnia 2007, 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

co do systemu punktacji to ja nie jestem aż taki przeciw. faktycznie - wygrane są ważne ale jak już jakub powiedział taki system pomaga, by starać się o każdy mały punkcik a nie odpuszczać sobie po zdobyciu 2 dużych punktów.

tak btw. to orzeszku jeszcze wygramy Razz nie panikuj^^

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
|GT| R1p
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 19 Sie 2006
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 4
Posty: 1198



PostWysłany: 23 sierpnia 2007, 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Coof napisał:
co do systemu punktacji to ja nie jestem aż taki przeciw. faktycznie - wygrane są ważne ale jak już jakub powiedział taki system pomaga, by starać się o każdy mały punkcik a nie odpuszczać sobie po zdobyciu 2 dużych punktów.

tak btw. to orzeszku jeszcze wygramy Razz nie panikuj^^

Niezły zart coof Very Happy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
P4G Wally
Team Poland


Dołączył: 11 Maj 2006
Pochwał: 1
Posty: 1346

Skąd: Wołomin

PostWysłany: 24 sierpnia 2007, 8:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

a wg mnie tak jak na ET jest najlepiej Razz
Tam za remis dostaje się 2 pkt. ja proponuje na nastepny sezon przyjac punktowanie z ET, bo kiedyś mor olo zrobil podobne, ale troszke się roznilo - wygrana 2pkt, remis 1, porazka 0. a tam wygrana 3 lub 2, remis 2, porazka 0 lub 1 i jest git i odzwierciedla naprawdę sile teamu Wink

_________________


Siłą sportu jest siła zespołu, lecz pięknem sportu są indywidualności...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
envy
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 04 Maj 2007
Ostrzeżeń: 4
Posty: 2646

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 24 sierpnia 2007, 8:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ale jak zrobisz remis jak 3 mapy na mecz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
XP bulet
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Paź 2006
Ostrzeżeń: 1
Posty: 523

Skąd: Łódź kurwa :D

PostWysłany: 24 sierpnia 2007, 8:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wally napisał:
a wg mnie tak jak na ET jest najlepiej Razz
Tam za remis dostaje się 2 pkt. ja proponuje na nastepny sezon przyjac punktowanie z ET, bo kiedyś mor olo zrobil podobne, ale troszke się roznilo - wygrana 2pkt, remis 1, porazka 0. a tam wygrana 3 lub 2, remis 2, porazka 0 lub 1 i jest git i odzwierciedla naprawdę sile teamu Wink


bez sensu

najlepiej wygrana 3 remis 3 i porazka 3 :shock:

jak za remis może być tyle samo pkt co za zwyciestwo, a tym bardziej nie rozumiem jak mozna dac pkt za porazke, chore... wtesy nie ma znaczenia czy się wygra czy zremisuje bo tyle samo pkt, już mówilem najlepszy i klarowny uklad to: licza się tylko i wylacznie mapy (rundy tylko do tabeli w przypadku rownej liczby pkt) wygrana 3 pkt porazka o pkt, a nie ze ktos prawie przegral lub prawie wygrał Mr. Green

no własnie jak może być remis przy 3 mapach, to już najwieksza glupota jaka może być, no chyba ze licza się poszczegolne rundy ale to już najwieksze g*wno z mozliwych co pokazala poprzednia edycjia PL

ale ja tu tylko cukierki podaje... :wink:

_________________
jakub: "u nas tshirty sa za darmo"


Ostatnio zmieniony przez XP bulet dnia 24 sierpnia 2007, 8:32, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] bax
ESWC.pl 2k7 winner


Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 440
Skąd: Leszno

PostWysłany: 24 sierpnia 2007, 8:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Fistashi opanuj się !!!

latasz po 2 kolejkach a 6 jeszcze przed nami

1. nie widze w tym nic idiotycznego bo :

a) do koncakolejki każdy gra z każdym
b) każdy zagra z każdym teamem na 3 mapach
c) po ostatniej kolejce będzie widac kto ile potracil i gdzie punktów
d) każda mapa się liczy jak już tu napisali
e) male punkty sa dla remisow ktore moga być na samym koncu
f) liga ma swoje prawa i tak zaakceptowali ja wszyscy przed, wiec teraz nie gadaj ze ci zle, dopiero 2 mecze zagraliscie, inni tez będą grać z waszymi bylymi rywalami
g) walka o najmniejszy punkcik sprawia ze poziom jest wyzszy
h) moim zdaniem ludzie zaczynaja plakac o system punktowy gdy czuja się niepewnie
i) w swietle sportowym jest wszystko ok, ja bym jeszcze nawet dodal rewanze
j) wszyscy zaakceptowali regulamin przed, teraz mozna już tylko odejsc i dac miejsce komus z 2 ligi Very Happy haha

dobra dosyc tych podpunktow

moim zdaniem jest lepiej ciekawiej i zacieciej, a fistashi piszac ten temat nie pamietal o tym ze każdy z każdym pojedzie na 3 mapach i tabela koncowa będzie wynikiem calosciowym

proste

_________________
NIE DOROŚLIŚCIE DO E-SPORTU !!!!!!!!!!!!!!!!!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
P4G Wally
Team Poland


Dołączył: 11 Maj 2006
Pochwał: 1
Posty: 1346

Skąd: Wołomin

PostWysłany: 24 sierpnia 2007, 8:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Cytat:
Wally napisał:
a wg mnie tak jak na ET jest najlepiej :Razz:
Tam za remis dostaje się 2 pkt. ja proponuje na nastepny sezon przyjac punktowanie z ET, bo kiedyś mor olo zrobil podobne, ale troszke się roznilo - wygrana 2pkt, remis 1, porazka 0. a tam wygrana 3 lub 2, remis 2, porazka 0 lub 1 i jest git i odzwierciedla naprawdę sile teamu :Wink:


bez sensu

najlepiej wygrana 3 remis 3 i porazka 3 :Shocked:

jak za remis może być tyle samo pkt co za zwyciestwo, a tym bardziej nie rozumiem jak mozna dac pkt za porazke, chore... wtesy nie ma znaczenia czy się wygra czy zremisuje bo tyle samo pkt, już mówilem najlepszy i klarowny uklad to: licza się tylko i wylacznie mapy (rundy tylko do tabeli w przypadku rownej liczby pkt) wygrana 3 pkt porazka o pkt, a nie ze ktos prawie przegral lub prawie wygrał :Mr. Green:

no własnie jak może być remis przy 3 mapach, to już najwieksza glupota jaka może być, no chyba ze licza się poszczegolne rundy ale to już najwieksze g*wno z mozliwych co pokazala poprzednia edycjia PL

ale ja tu tylko cukierki podaje... :Wink:


nie wiem bulet o co ci chodzi, rozumiem ze cieszysz się z wygranej z nami ale taki s ystem jaki podalem jest miedzynarodowy i zupelnie nikt nie ma do niego pretensji. Mor Olo dal go w innym i wg mnie trochę gorszym wydaniu... Przeciez chodzi o walke. Zobacz na final ligi mistrzow Liverpool vs Milan, byloi 0:3, skończyło się 3:3, bo tam nie odbieraja prawa walki, ze jeśli przegra się pierwsza polowe to w drugiej sedzia pozwoli strzelic tylko 2 gole, bo w koncu pierwsza polowe lepiej gral Milan wiec Liverpool n ie zasluzyl na wygrana. Tak samo powinno być tutaj - liczy się walka

_________________


Siłą sportu jest siła zespołu, lecz pięknem sportu są indywidualności...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
XP bulet
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Paź 2006
Ostrzeżeń: 1
Posty: 523

Skąd: Łódź kurwa :D

PostWysłany: 24 sierpnia 2007, 8:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

bax napisał:

i) w swietle sportowym jest wszystko ok, ja bym jeszcze nawet dodal rewanze


no fajnie było jakby 1 mecz był na serwie 1 dryzyny a potem odwrotnie wiecej meczów wiecej zabawy już mowilem o tym dla mnie ta liga może trewac 18 miesiecy Very Happy

@ Wally nie chodzi mi o zwyciestwo nad wami nie wiem skad takie stwierdzenie, chodzi mi tylko ze piszesz ze chcesz dawac pkt z porazki i jakieś dziwne remisy to tyle tylko coś zabardzo to zagmatwalem Laughing

chodzi mi tez o to ze sa za male roznice pkt jeżeli ktos wygra a tym kto przegra i naprawdę będzie scisk w tabeli, ale jak mowi bax to uatrakcyjnie rozgrywki może bo będzie walka do konca

to ja jestem za a nawet przeciw lol mnie i tak to w sumi jebie ja chce tylko grać to tyle bo od tego tu jestem a ze se popisze czasami bzdury na forum to co.....

btw narazie mi to się nawet podoba bo mamy 1 pkt wiecej za porazke z POL Mr. Green Mr. Green ale nie powinno tak być

mysle ze moglo by być tak:

wygrana 3:0 - 3 pkt
wygrana 2:1 - 2 pkt
porazka 0:3 lub 1:2 - 0 pkt

oczywiście gadamy o tym co na przyszlosc

_________________
jakub: "u nas tshirty sa za darmo"

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KD Fistashi
Pirat drogowy


Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 656
Skąd: Kamienna Góa

PostWysłany: 24 sierpnia 2007, 9:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Lol Bax to ty się opanuj Very Happy Ja nie jestem agresywny i nie zamirzam być Wink Nie było mnie przy ustalaniu reguł, więc przestańcie o tym mówic -_-'
Uważam poprostu, że to trochę nieuczciwe, jak drużyna która wygrała wszystkie mecze, a inna która kilka przegrała może wygrac.. dla mnie to bezsens, ale ok..

Btw. nie czuje się nie pewnie, bo póki co to GT jest ex aeqo drugie w lidze Wink

Pozdrawiam

Ps. Nie wiem o co całą ta kłótnia Happy

_________________




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
[POL] bax
ESWC.pl 2k7 winner


Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 440
Skąd: Leszno

PostWysłany: 24 sierpnia 2007, 9:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

a kto tu mowi o agresji czy klotni

ot zwyczajna debata komu mało lata a kto małolata Happy

heh idzcie w pyry wszyscy i tak B1 wygra lige

a ja mam ostatni dzień w pracy i od dzisiaj do niedzieli beidze poła łełaksu

pis time

ps. dzisiaj robię włam na www.polteam.eu

_________________
NIE DOROŚLIŚCIE DO E-SPORTU !!!!!!!!!!!!!!!!!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
~FM~ RaDuS
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 24 Sie 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 2
Posty: 1364

Skąd: Bakanowice

PostWysłany: 24 sierpnia 2007, 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

w sumie punktacja mogla być ta wygrana 3 pkt przegrana 0 bo w meczu nie liczy się kto ile goli strzeli czy ile kto obroni liczy się wygrana nie? Happy
_________________

Wink ~FM~ just ~FM~ hate it or love it^^

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Turnieje » Polish League Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Możesz usuwać swoje posty
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?