Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Batory Tournament = turniej TMN w Warszawie?
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Turnieje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
buzek
Jeździ konno


Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 22
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29 Maj 2009, 20:39    Temat postu: Batory Tournament = turniej TMN w Warszawie? Odpowiedz z cytatem  

Cześć. Jak już pisałem w dziale "Pomoc" od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zorganizowania "nolajfowej" imprezy u siebie w liceum. Tak się składa, że dyrekcja jest całkiem przychylna, samorząd szkolny wyraża chęć współpracy, a sam osobiście mam już pewne doświadczenie w organizowaniu podobnych rzeczy, bo w zeszłym roku z powodzeniem udało mi się zorganizować Mistrzostwa Polski Red Faction (taki fps, baaardzo stary).

No ale do rzeczy!
Tym razem chciałbym, aby moje przedsięwzięcie nabrało rozmachu i trochę bardziej oficjalnej formy. A do tego potrzeba funduszy. I tu pojawia się problem. Moje ukochane Red Faction nie jest ani medialne, ani szeroko znane, a przy tym jeszcze jest tym okrutnym 'mordowaniem ludzi' (notabene właśnie przez to odrzucili mój projekt w konkursie na dotację dla młodych aktywnych mieszkańców dzielnicy Bielany w Warszawie :F).

Uznałem jednak, że nie należy się poddawać i praktycznie od razu wleciał mi do głowy pomysł z TrackManią. Parę lat temu urzekła mnie ta gra, spędziłem przy niej sporo godzin (co prawda przy warzywnym FFA, ale za to ile frajdy w tym było!). Do tego dochodzi moja wcześniejsza lekka styczność ze sceną - w ramach ostatniego HLC byłem jednym z adminów mini-turnieju TrackManii organizowanym przez HSTV.


Na potrzeby turnieju będę miał do dyspozycji dwie pracownie komputerowe, w każdej po 18 komputerów. Pomyślałem sobie więc, że należy spróbować swoich organizatorskich sił na dwóch platformach - zarówno TMN jak i Red Faction. Bardziej medialną częścią byłby "wspaniały symulator wyścigów Formuły 1", natomiast "mordowanie ludzi", z racji mojego wielkiego sentymentu do RF'a, też miałoby miejsce.

Całość o wdzięcznej, roboczej jeszcze, nazwie "Batory Tournament" odbywałaby się w murach Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie na ulicy Myśliwieckiej 6 we wrześniu/październiku (choć termin nie jest jeszcze ustalony).

Wracając jeszcze do wspomnianych wcześniej funduszy. Już teraz, choć nie będą żadne wiążące słowa, mogę wspomnieć, że przewiduję i bardzo w to wierzę, że nagrody dla najlepszej trójki turnieju będą oscylować w granicach 400-600 zł, choć oczywiście walczyć będę o jeszcze więcej! Wink

Wszystko to jednak nie będzie miało większego sensu bez Was, drodzy scenowicze. Mam wielką nadzieję, że zainteresujecie się tą inicjatywą, bo nie ukrywam, że moja wiedza o TMN jest raczej średnia i bardzo liczę na Waszą pomoc, tak jak miało to też miejsce na HLC. Pamiętam natomiast, że na scenie odbywały się swego czasu turniej ONLINE o naprawdę spore nagrody, więc (choć wiem, że to bardzo naiwne) wszyscy potencjalni darczyńcy mile widziany ;P Swój cały pomysł oddaje też pod skrzydła autora tematu "Masz pomysł na innnowacyjny turniej...?" - mam nadzieję, że ładnie się wpisałem w to, co jest zawarte w tamtym wątku Wink

Będę bardzo wdzięczny za wszystkich chętnych do współpracy przy tym projekcie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
[POL] ShaDDy
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Sie 2006
Pochwał: 69
Posty: 3570

Skąd: Tczew

PostWysłany: 29 Maj 2009, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Co tu dużo opowiadac - tryby gry na pewno znasz, turniejow masz sporo do podpatrzenia, chociazby tych, ktore aktualnie sa rozgrywane (no dobra, Razer Cupa mozesz sobie odpuscic Very Happy).

Coraz czesciej turnieje rozpoczyna się od fazy Time Attack - przy wiekszej ilosci uczestnikow po to, by wylonic na przyklad top32, ktore zagra w dalszej czesci, bądź tez w celu ustalenia kolejnosci w drabince turniejowej przy mniejszej ilosci graczy. Mowisz, ze masz 18 kompow wiec proponuje zastosowac się do tego drugiego (najlepiej 16 uczestnikow), ustalic kolejnosc i jechac play-offy na rundach (bądź Cup, ale dosc ciężko się tlumaczy zasady^^).

Play-offy to grupy 4-osobowe, z których wychodzi po dwoch najlepszych. Tryb rundy, limit dowolny, czesto gra się do 52 (na jednej mapie, przy np. 3 mapach limit wyniesie dana liczbe pomnozona przez ilosc map, ale to chyba oczywiste Razz).

Final to samo co wyzej, ale już zdecydowanie na trzech mapach i z wiekszym limitem, przede wszystkim dlatego, zeby był nieco dłuższy, a może i bardziej widowiskowy jeśli zjawi się ktos wprawiony Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG MSN Messenger
buzek
Jeździ konno


Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 22
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30 Maj 2009, 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

dzięki za odpowiedź Wink jednak z racji tego, że impreza będzie miała w sobie wiele różnorodnych aspektów, wolałbym poświęcić adminowanie komuś, kto jest prawdziwym ekspertem Trackmanii. Jeśli ktoś z Was chciałby się zaangażować i pomóc, a do tego mieszka w Warszawie - będę bardzo wdzięczny Wink

Poza chciałby wstępnie wysondować, ilu scenowiczów chciałoby wziąć w tym turnieju udział. Pamiętam, że na HLC trochę graczy z prawdziwego zdarzenia się pojawiło Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
[POL] Diav3l
Emerytowany Admin


Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 1102
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 07 czerwca 2009, 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Hmm nie kojarzę ci jakoś z HLC, chodź był jeden taki gość co latał z notatnikiem i nie bardzo ogarniał sytuacje Smile Mnie powinieneś pamiętać, wygrałem turniej w sobotę. Jestem z Błonia 30 km od Warszawy, i jestem ci w stanie pomóc. Masz pytania? pisz na gg, jeśli trzeba będzie to przyjadę do Warszawy, daleko nie mam.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Turnieje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?