Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
GameBack z ligą TrackManii
Idź do strony Poprzedni  1, 2 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Info » News
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
P4G Scooter Fox
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 25 Lip 2008
Posty: 339
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: 03 lipca 2009, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Orzhov, spróbuję wytłumaczyć, czemu ludzie tu na Ciebie naskakują.

Przede wszystkim cię nie znają. Nawet jeśli napiszesz, że jesteś managerem SyS i poprzez współpracę z NN miałeś ten bodajże dwumiesięczny kontakt ze sceną Trackmanii i wiesz, co i jak, raczej tym ludzi nie przekonasz. Dlaczego to istotne? Ludzie się po prostu sparzyli. Był turniej PL7, organizowany przez tmpolska.com i prowadzony przez osobę "spoza sceny", który przez wielu został zapamiętan jako pokaz amatorszczyzny i prowizorki (choć moim zdaniem aż tak źle nie było), a teraz jest polska sekcja TMNF na ESL, gdzie drabinki wołają o pomstę do nieba (zainteresowanie zerowe), a seria Weekend Cupów "cieszy się" niskim zainteresowaniem ze strony graczy, a czasem nawet ze strony adminów. Idea zorganizowania lig i pucharów na Gameback jest sama w sobie pozytywna, ALE...

Polska scena TMNF jest, co tu dużo mówić, stosunkowo niewielka. Pomińmy turnieje na trasach typu dirt lub standardowych Nadeo, które są całkowicie ignorowane na poważnych rozgrywkach międzynarodowych i skupmy się na techach. Jedynymi krajowymi pucharami, które nie przyciągają całej polskiej sceny, są te, których organizatorzy wyraźnie poprosili, by czołówka się do nich nie zapisywała (np. FoW Cup). W każdym innym przypadku, gdy zapisze się TCW, zapisze się też HardPlay, PGS, zapiszą się też wszystkie średniaki, a także słabsze, chcące się pokazać zespoły - coś na kształt reakcji łańcuchowej. W sumie będzie tego maksimum dwadzieścia kilka zespołów - nie ma możliwości tworzyć konkurencyjnych dla siebie polskich turniejów, bo nie będzie komu w jednym z nich grać. Innymi słowy rozgrywki na Gameback albo muszą być zorientowane na pozostające w cieniu "podplatformy" (dirt, Nadeo, środowiska z United; polski ladder Nadeo 1on1 wcale nie byłby takim głupim rozwiązaniem moim skromnym zdaniem, ale jako dodatek), albo muszą niekolidować z żadnymi innymi rozgrywkami, w których uczestniczą polskie drużyny.

Zakładam, że chcesz przyciągnąć na Gameback również polską czołówkę, a nie tylko niedzielnych graczy z Nadeo czy dirtów, kiedy i co więc powinieneś organizować? Spójrzmy na rozpiskę, którą Jakub dał tutaj (można znaleźć ją też na ESL i ET). Obecnie trwa HP Cup i trwać będzie jeszcze jakiś miesiąc, więc w lipcu odpada ci uczestnictwo drużyn z miejsc 4-8 w Polsce. Potem jest sierpień, ale to przecież wciąż wakacje, wielu graczy nie ma, wielu nie chce się grać itd. We wrześniu są już eliminacje do WCG, potem PL8, po PL8 STC/NC, po nich zapewne TNA, na który może w końcu polskie drużyny się skuszą, bo rangą dorównuje już prawie STC... a potem będzie wiosna i pewnie PL9 na horyzoncie - trzeba się ostro nagłowić, by wcisnąć jakiś turniej z meczami rozgrywanymi raz na tydzień.

Zgoda, powiesz, to zrobimy jakieś szybkie rozgrywki, mecz codziennie lub co dwa dni, albo damy jakiś ladder ze stałymi trasami... Złe to pomysły, wierz mi. Mecze codziennie się nie sprawdzają - ludzie albo nie mają czasu, albo coś tam, a jeśli próbujesz egzekwować ścisłe terminy, pojawia się masa walkowerów. Przykład: wspomniany już ESL Weekend Cup Series.
To może ladder? Pudło. Być może dałby radę, gdyby zmieniać w nim trasy co miesiąc lub co dwa, ale i tak nie ma co oczekiwać stałej aktywności - ludziom wcześniej czy później znudzi się ciągłe trenowanie i wrócą do swoich ukochanych lolmap, mini czy innych swensenów; pozostaje liczyć na rotację uczestników. Przykład: ESL Premiership - trzecie co do prestiżu rozgrywki drużynowe na świecie doprowadziły dwa polskie zespoły na skraj upadku i ogólnie przyniosły fatalne rezultaty, bo graczom zupełnie nie chciało się jeździć tych samych tras kilka miesięcy bez przerwy.

Podsumowując - wielu (choć z pewnością nie wszyscy) jest sceptycznie nastawionych do lig i turniejów organizowanych przez osobę teoretycznie nieobeznaną w niuansach i ogólnie nie bardzo widzi im się wciskanie jeszcze jednego turnieju czy rozgrywek w i tak już napakowany (biorąc pod uwagę poziom zaangażowania w grę przeciętnego polskiego kierowcy TM) kalendarz. Niektórzy wręcz są nieprzychylnie nastawieni do każdego spoza kręgu znajomych i ludzi uznanych na scenie, więc przed tobą niełatwa droga, jeśli chcesz, by Gameback stał się jedną z głównych platform dla polskiej Trackmanii. Ja ze swojej strony życzę powodzenia. Wink

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
NN~ aryS
Jeździ konno


Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 30
Skąd: Kraków

PostWysłany: 03 lipca 2009, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

dzięki scooter za odpowiedź na poziomie , bo to co się wcześniej działo w tym temacie to jest taka sama porażka jaką nazywacie komentowanie newsów na GameBack'u.

Znam orzchova jak byłem w SyS'ie i bez wątpienia jest bardzo operatywną osobą , która może dużo zdziałać . Każda osoba może mieć możliwość wykazania się , nikt nie powinien z góry skreślać danej osoby za jej pomysł , ponieważ po pierwsze - nie zna tej osoby na tyle aby ją ocenić , po drugie - nikt nie powiedział że będzie to 100% niewypał. Wracając do tego co mówi scooter o ligach i turniejach , wiadomo że niektóre turnieje ostatnie , to był można określić "śmiech" , ale tak samo niestety można powiedzieć że jak jakaś osoba z teamu bierze się za robienie turnieju/ligii dla areny Polskiej , to PODŚWIADOMIE będzie chciała "robić dobrze" swojej drużynie i tego nic nie zmieni .

Teraz podsumowując , według mnie każdy ma szanse na wykazanie się i zobaczycie to potem , bo w prawdziwym życiu będzie to o wiele trudniejsze wyjść z własnym pomysłem i doprowadzić do do końca mimo kłód pod nogami , ale to już inna sprawa , może orzchov wymyśli coś nowego i nie będzie to takie złe ...? bo najeżdżanie na nieznajomych i to jeszcze nie twarzą w twarz jest bardzo łatwe ... a ... sami mówicie o dziecinności ///

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
P4G ziomq
Doświadczony driver


Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 100
Skąd: Swidnica

PostWysłany: 03 lipca 2009, 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

a ja mysle ze udany turniej to turniej z nagrodami, inaczej ciężko będzie kogokolwiek przyciagnac
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
envy
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 04 Maj 2007
Ostrzeżeń: 4
Posty: 2646

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 03 lipca 2009, 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

hahahah ziomq 5> razy krotszy post niz ten scootera a madrzejszy xd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Orzhov
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 6
Skąd: 60

PostWysłany: 03 lipca 2009, 16:38    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem  

Panowie każdą krytykę traktuje jako coś co pomoze mi podnieść poprzeczkę wyżej, a nie jako zaprzecznie.

Wiem, ze śmiech na sali i widzę co się dzieje.
Owszem nie mam z Trackmanią doczynienia, tak długo jak wy i nie jestem też super fanem tej gry, ALE otwieram tą ligę dla was. Widzialem jak Panowie z NN ciężko pracowali i widzę jak scena TM się rozwija. Nie chcę żebyście na mnie jechali, ale popatrzcie, w jakiś sposób się GB rozwija, dostalem możliwość prowadzenia ligi ALE pod jednym warunkiem: " ligę prowadzę sam i dobieram sam Adminów". Myśliscie, ze po to ten newsy na portalach o TM? Tylko po to abyście wy gracze, ( a także kilka gwiazdeczek, które myślą, ze są nie wiadomo kim ) mogło tworzyć tą ligę. Każdy pomysł, każda skarga i uwaga są przeze mnie odbierane wrzucane do shakera, zeby zrobić najlepszego drinka.
Powiem tak... dajcie mi miesiąc może 2 a postaram się zrobić najlepszą ligę TM jaka może być. Dodatkowo chciałbym we Wrześniu uhonorować to LANem który jest dużo bardziej realny od tego, że ktoś uwierzy, ze GB to dobra liga Razz .

Nie znacie mnie ,ale robię to dla was... Miałem mnówstwo propozycji, jakieś Csy,Cody i inne Combaty, ale chciałem spróbować w czymś nowym, a może wyjdzie, a może coś.


Proszę tylko o wsparcie i zaufanie...

Moje gg 1185805, ale liczę na wiadomość priv na GB będzie łatwiej lub mail: olezidane@wp.pl .


Dziękuje tez za posty wyjaśniające.

Pozdrawiam serdecznie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Diav3l
Emerytowany Admin


Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 1102
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 03 lipca 2009, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jeżeli chcesz by ta liga była jak najlepsza to dobierz odpowiednich ludzi do pomocy. Ludzi ze sceny którzy mają pojęcie o grze i doświadczenie w robieniu turniejów na tej platformie. Dobry redaktor jak np Shadow też by ci się przydał.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Orzhov
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 6
Skąd: 60

PostWysłany: 03 lipca 2009, 17:05    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem  

Zapraszam każdego kto chce pomoc Smile

Już mam 2 ludzi i mi pomagają Smile

GB nie dużo daje, ale ja będę dążyl do tego, zeby były jakieś profity z Adminowania lub pisania Smile

(Dodano 03 lipca 2009, 17:29)
Dodatkowo widzę CHAMSTWO którze się szerzy na GB...

Jeśli mozecie przeczytajcie mój artykuł...

Po prostu dzisiaj w eSporcie każdy chce pokazać jaki jest fajny i w ogóle...

Typu widzę komentarz Luk'a ( redaktor naczelny ) i chamskie odzywki.


Coż, może po prostu eSport w Polsce ma tak wyglądać...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
=HornET=
Pirat drogowy


Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 601
Skąd: Wilczanka (lubelskie)

PostWysłany: 03 lipca 2009, 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Widzę, że na pierwszy ogień idą Weekend Cupy 1on1 i 2on2. Wątpię żeby to się sprzedało lepiej niż na ESL.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Orzhov
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 6
Skąd: 60

PostWysłany: 03 lipca 2009, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

muszę jakość zacząć Smile

Ale mam wielu, wielu ludzi którzy i tak chcą pomoc, więc gracze będa potem decydować na czym chcą grać.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MazuM
Doświadczony driver


Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 109


PostWysłany: 03 lipca 2009, 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

g*wno prawda HornET, jak zwykle zgłosi się dużo osób.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
w4rLike
Jeździ konno


Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 73
Skąd: Nysa

PostWysłany: 04 lipca 2009, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Co do Weekend Cup Series, a GB, to GB może lepiej się sprzedac, chociazby dlatego ze nie będzie narzucalo tras ESL czy tez zrobi inny system niz ESL, który jest ogolnikowy dla kazdej gry.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Orzhov
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 6
Skąd: 60

PostWysłany: 10 lipca 2009, 15:52    Temat postu: ogól Odpowiedz z cytatem  

Panowie i Panie ( jeśli są ), wiemy, że początki nie są łatwe. Jak ze wszystkim. Na początku raczkujemy potem chodzimy za rączkę, następnie uczymy się samemu chodzić, by w końcu móc biegać.

Podobnie jest z GB:

Mamy dużo problemów poprzez to, ze np. wasi "koledzy" piszą, ze chcą być "adminami" ja takiej osobie ufam a potem nic się nie dzieje.
Druga sprawa, to po prosyu nastawienie do GB, wydaje się oczywistym, ze ta liga to g*wno Smile CS 1.6 gdzie grają same mixy, lub WarRock gdzie kto ma większe laggi wygrywa. Mimo to nie ujmując sobie wybrałem TrackManie mimo, ze nie mam zbyt dużego doświadczenia.


Chcę jednak tylko zapewnić, ze cały czas usilnie działam ( są wakacje m.in ), zeby coś ruszyć. Obiecuję, ze na początku sierpnia ruszymy pełną parą WRAZ z ludźmi, którzy do mnie napisali, za co szczerze dziękuje.


Liczę, ze dostanę tą szanse i wykażecie trochę dobrej woli dla mnie i dla graczy, a nie dla ligi GB.

PzDr.

(Dodano 10 lipca 2009, 15:53)
zapraszam na GB Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KD Fistashi
Pirat drogowy


Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 656
Skąd: Kamienna Góa

PostWysłany: 10 lipca 2009, 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

jest też rozwiązanie czterdzieste piąte - zrobić pl8 we współpracy z GB. ale to tylko luźna myśl Very Happy
_________________




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
envy
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 04 Maj 2007
Ostrzeżeń: 4
Posty: 2646

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 10 lipca 2009, 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

no wai, już im nabilismy licznik odwiedzin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Info » News Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?