Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Fotografia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
The Truth
Doświadczony driver


Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 242


PostWysłany: 18 października 2009, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

pozwolę sobie odświeżyć temat ażeby nie spadł w czeluści forum:


_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Gobis
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 22 Sie 2006
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1472

Skąd: przyjdzie Mikołaj?

PostWysłany: 18 października 2009, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja mam parę takich ot http://www.garnek.pl/bodek34
Wszystkie też bez żadnych poprawek itd.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Truth
Doświadczony driver


Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 242


PostWysłany: 18 października 2009, 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Leon napisał:
Ja mam parę takich ot http://www.garnek.pl/bodek34
Wszystkie też bez żadnych poprawek itd.


to zdjęcie z tęczą boskie jest

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
«RH» Lox
Moderator


Dołączył: 21 Sty 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 2600

Skąd: Skąd: Skąd: Skąd:

PostWysłany: 18 października 2009, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

a ja właśnie sprzedaję cyfrówkę i przechodzę całkiem na analogi. z ostatnich wyczynów abstrakcyjno-eksperymentalnych:


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rival
Jeździ konno


Dołączył: 15 Gru 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 99



PostWysłany: 20 października 2009, 5:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  


_________________
LoL Club

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Truth
Doświadczony driver


Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 242


PostWysłany: 20 października 2009, 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

@up

to auto odszykowane tak specjalnie do zdjęcia? Happy

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
«RH» Lox
Moderator


Dołączył: 21 Sty 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 2600

Skąd: Skąd: Skąd: Skąd:

PostWysłany: 21 października 2009, 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

że tak sobie pozwolę

http://www.digart.pl/zoom/4503911/b_2.html

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
«RH» Lox
Moderator


Dołączył: 21 Sty 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 2600

Skąd: Skąd: Skąd: Skąd:

PostWysłany: 22 października 2009, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

właśnie kupiłem 40-letniego kodaka. wypaaaas Very Happy
takiego o:


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
P4G kyzzn
Ostra jak żyleta


Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 412


PostWysłany: 22 października 2009, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Sporo fajnych zdjęć robicie Smile Mnóstwo nadaje się na jakieś fajne puzzle Smile Osobiście bardzo lubię układać, zwłaszcza krajobrazy 2000+ (im więcej kawałków tym lepiej), najchętniej góry + jakaś woda (morze, jezioro, rzeka - whatever), bez śladu człowieka etc etc Smile Very relaxing!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dadi*
Doświadczony driver


Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 100
Skąd: Ateny Grecja

PostWysłany: 30 października 2009, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Pozwolę sobie na udział w tym temacie gdyż fotografią zajmuje się od nieco ponad piętnastu laty,powiedzmy teraz już profesjonalnie choć nadal hobbistycznie....znaczy to iż funkcjonuje pracami spod mojej migawki tu i tam,czyli raczej kocham fotografować.
Moja przygoda zaczyna się już w szkole podstawowej gdzie prowadzi kółko fotograficzne jeden z wychowawców.Był sprzęt i chemikalia i chętnych wielu,każdy zapalony wydawał każdy grosz na filmy,ówcześnie czarno-białe oczywiście.Pamiętam jak dziś pierwszy aparat fotograficzny który dostałem od Taty w prezencie na gwiazdkę był to smiena2,potem posypały się kolejne smieny takie jak popularna smiena 8m produkowana od początku lat siedemdziesiątych w ZSRR.Formaty filmów były standardowe 24x36milimetrów(teraz matryce tej wielkości to marzenie każdego zaawansowanego amatora)czyli pełno klatkowe.Miałem też w posiadaniu dość nietypowy aparat AMI który jeszcze funkcjonuje o formacie 6cm na 6cm,potężna klatka ale obiektyw przymocowany na stałe do korpusu był beznadziejnym pomysłem polskiej produkcji.Były też mikrofilmy ale nie miałem styczności więc na ten temat się nie wypowiadam.
Jakimś dziwnym trafem stałem się posiadaczem rzutnika(powiększalnika) i zaczęła się jazda w domu na biurku wywoływanie filmów rozrabianie chemii jakieś eksperymenty z papierami i godziny w ciemni bez względu na porę dnia czy nocy.Pewnie nie skłamałbym ze to były tysiące zdjęć.Dobrym aparatem był fed3 który też niejednokrotnie okazywał swoje zalety,zaraz potem przyszła era zenitów,oczywiście cały czas mowa o dostępności sprzętów na rynku potem canony itd.Bardzo ceniłem sobie zenita ET jak i potem już bardziej zaawansowany 12xp. Fotografia nabierała już barw którymi można było operować w domowym zaciszu,przyznam że sprzętu trzeba było mieć naprawdę sporo by uzyskać naprawdę dobrą fotografie,chemia coraz to droższa,masa filtrów..suszarki takie...papiery takie...itd,itd. Był nikon, minolta...ale dobrym trafem w moim już wtedy arsenale okazał się canon 1000f i to był ostatni mój analog cyfrowy który przez wiele lat robił bezawaryjnie doskonałe zdjęcia miałem do niego sześć szkieł z górnej półki ze tak powiem, w tym jeden niespotykany tele 200mn f3.5, jasny aż parzył...hehe. ....to były cudowne lata fotografii

Technologia cyfrowa którą już wszyscy dobrze znamy oferuje nieograniczone możliwości,Obecnie w plecaku nosze 450d i 5d oba canonki i kilka szkiełek w tym dość prymitywną pięćdziesiątke f1.8 której z doskoku używam do portretu. Wiadomo że wszystkie zapisy to RAWy i końcowa praca wychodzi z programu edukacyjnego.
Format ten, jest to zapis obrazu matrycy, zachowujący jej oryginalną bitową postać. Plik ten składa się z 3 obrazów: czerwonego, niebieskiego i zielonego - przy czym zielony ma 2x więcej pikseli od czerwonego i niebieskiego - wynika to ze sposobu ułożenia pikseli i filtra bayerowskiego przed matrycą. Taki plik, prócz samego obrazu ma także zapisane informacje EXIF o parametrach ekspozycji, aparacie, obiektywie, lampie i wszystkim innym gównie jakie mają dane zdjęcia.Rawy są bardzo ciężkie, więc raczej wymaga się szybkiej no i dość dużej karty.Cały proces powstawania obrazu kontrolujemy samodzielnie - balans bieli, jasność, kontrast, krzywą, wyostrzanie, odszumianie itd.Ja obrabiam RAWy pojedyńczo w Digital Photo Professional i w miarę potrzeby konwertuje do JPEG.
Nie chwaląc się przyznam, że dzięki Jurkowi trafiła jedna z moich prac w oczy trakmańczyków jakiś czas temu,jest ona na jednej z tras Jurka(tu niestety nie pamiętam nazwy)Czyli jak widać fotografia to niezmiernie obszerna dziedzina....thx Jur


...oto widok z mojej galerii zamieszczony na jednej z tras Jurka


Oczywiście w miarę zainteresowania tematem postaram się przedstawić kilka moich prac z krótkim opisem...być możne to wyostrzy oczy naszych graczy jeszcze mocniej^

_________________
χιερο πεδια

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
«RH» Lox
Moderator


Dołączył: 21 Sty 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 2600

Skąd: Skąd: Skąd: Skąd:

PostWysłany: 30 października 2009, 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

hehehe. tak się odnosząc, można powiedzieć, że ja się cofam jeśli o fotografię chodzi, bo po niedługiej zabawie z cyfrówką sprzedałem ją i obecnie robię aparatami, które m. in. wymieniłeś - mam smenę 8m, a za niedługo powinienem dostać zakupione na alledrogo ami 66 i zenita 12xp. ;D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
[POL] Coof
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 01 Lut 2007
Posty: 2557


PostWysłany: 31 października 2009, 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ajajaj Dadi nie wiedziałem, że Ty aż tak tam tiruriru Very HappyD 5D zwykły czy Mark II? Very Happy Ja to bym chciał 5D. Niby najtańsza pełna klata do wyrwania a gniecie wszystko :< ale już wybrałem nikona i szkoda mi zmieniac szkła (koszta w fotografii cyfrowej są wielkie).

A co do analogów to też je uważam za super aparaty, ale w moim użytkowaniu po prostu nie ma sensu, żebym sobie coś takiego kupował. Niedawno był fajny pentacon six na allegro i tak się zastanawiałem... ale wolę chyba poszukac okazji do kupna jakiegoś szkła lub lampy.

A żeby nie lac wody tylko to wrzucam fotkę z koncertu Akurat, który parę dni temu się odbył w Ełku. No i Łowcy B. się przypałętali.






_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaktus
Doświadczony driver


Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 161
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 31 października 2009, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Osobiście zawsze chciałem hobbistycznie zająć się fotografią lub filmowaniem, ale z powodu braku funduszy jak i samozaparcia nigdy nie potrafiłem się za to zabrać.

Ogólnie szacun za zdjęcia i za to że robicie coś poza siedzeniem w domu.

_________________
~Co przyjdzie kaktusowi z tłumaczenia wszystkim, że w środku jest miękki..

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
The Truth
Doświadczony driver


Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 242


PostWysłany: 01 listopada 2009, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

zrobione dziś rano:

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Dadi*
Doświadczony driver


Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 100
Skąd: Ateny Grecja

PostWysłany: 01 listopada 2009, 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Świetne fotografie Coofik,widać że zwracasz uwagę na najdrobniejsze szczegóły.Jedną z nich jest kadrowanie.Bravo.Osobiście uważam że z technicznego punktu to kadr odgrywa najważniejszą role.Posiadacze nawet najuboższych kompaktów nie zdają sobie sprawy iż ich zdjęcie może być równie dobre jak z pod puszki zawodowca.Istnieje zatem kilka wyszczególnionych reguł na które przed wciśnięciem spustu migawki powinno się zwrócić szczególną uwagę.Podam oczywiście kilka przykładów gdyż temat jest tak obszerny że zajął by mi wieki pisania.Błędne ujęcia są prawie chorobą w fotografii i większość nie przywiązuje do tego specjalnej uwagi,a to przecież podstawowy błąd.Jeśli mamy chwile czasu warto przyjrzeć się temu co fotografujemy,co chcielibyśmy pokazać,co nas tak zafascynowało.co powinno być tematem a co tłem i czy to tło nie przysłoni nam tego na co widz powinienem zwrócić szczególną uwagę,należny pamiętać też o tym że obiektyw nie zawsze widzi tak jak przez wizjer cz LCD.Dlatego warto zostawić trochę przestrzeni na bokach kadru,przecież zawsze można to obciąć w miarę dokładnie w domowym zaciszu.Czyli krótko mówiąc by nasz obiekt czy też detal nie był przypadkiem obcięty i czy w miarę komponuje się z pozostałością.Ważną rzeczą jest prostowanie zdjęcia,ja mimo iż używam statywów zawsze coś podlega wyprostowaniu...wypoziomowaniu czy też wypionowaniu.Dziwnie na przykład skupić się na pięknym krajobrazie parku narodowego gdzie drzewa przewracają się na góry.....oczywiście fotografia kolarza który gna po złoto pod odpowiednim kątem może dodać dynamiki zdjęciu ale to są całkiem osobne przypadki i całkiem inny temat.Zatem zachęcam wszystkich by pstrykali z lekką ostrożnością a na pewno efekty będą piorunujące



...tu oczywiście kierowałem się prostowaniem poprzez tafle morza,kadr miał na celu ukazanie barw zachodzącego słońca ku przestrzeniom nieba.1/400 ISO100 f10 ogniskowa30mm.



czasem trzeba się nieźle wygimnastykować by zfocić kociaka w takiej pozycji no ale warto było tym bardziej że uszy pozostały w kadrze.1/640 ISO200 f5 ogniskowa80mm.



...tak zwany ciasny kadr(tu portretu).czyli mało charakterystyczny kaptur postanowiłem uciąć by dotrzeć jeszcze bliżej oczu modela.1/1600 ISO1600 f5 29mm.



Warto więc popracować nad ujęciem które mamy zamiar zapisać by było pełne i czytelne na na pewno odbiorca zawiesi chwile oko ze smakiem twórczości.

_________________
χιερο πεδια

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
The Truth
Doświadczony driver


Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 242


PostWysłany: 01 listopada 2009, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

@up świetne foty, szczególnie dwie pierwsze. Wiem jak cięzko jest uchwycić "ciekawy moment kota" ;D Mi osobiście udało się zrobić jedno zdjęcie kotu które uważam za ciekawe:

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Coof
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 01 Lut 2007
Posty: 2557


PostWysłany: 01 listopada 2009, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wrzucam mojego kota!!!! I nikt nie skoczy ;DD (nie, że mój w sensie tylko na moim zdjęciu). A nawet 4 fotki








A jak o zwierzakach to tu mój pieeees

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
«RH» Lox
Moderator


Dołączył: 21 Sty 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 2600

Skąd: Skąd: Skąd: Skąd:

PostWysłany: 01 listopada 2009, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

chcieli koty, to mają.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 01 listopada 2009, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

och Loxik... jakie to emo ;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Dadi*
Doświadczony driver


Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 100
Skąd: Ateny Grecja

PostWysłany: 02 listopada 2009, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  







...to typowo grecki kot

_________________
χιερο πεδια

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Następny
Strona 2 z 22

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?