Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Propozycje zmian w formatach turniejowych
Idź do strony Poprzedni  1, 2 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Turnieje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
P4G Scooter Fox
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 25 Lip 2008
Posty: 339
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: 22 stycznia 2010, 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

To, co napisał Creative, przypomina mi jeszcze sytuację z jesieni/zimy 2008, gdzie w drużynowej drabince ESL, jeśli tylko nie było dużej różnicy w umiejętnościach, wygrywali ci, którzy więcej tygodni jeździli swoją mapę niż przeciwnicy swoją. Szczególnie pamiętana na polskiej scenie jest trasa ESL-Hockolicious, wciąż widywana na serwerach. Wtedy każdy chwalił się swoim PB, jaki to on nie jest świetny, bo zrobił bardzo niskie 55, mniej niż sekundę od WR itd., mimo że na innych do rekordów świata zbliżał się co najwyżej na dwie sekundy. Nic dziwnego, jak się jeździło przez miesiąc dzień w dzień jedną trasę, to takie były efekty.
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
envy
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 04 Maj 2007
Ostrzeżeń: 4
Posty: 2646

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 22 stycznia 2010, 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ja popieram to tylko jeden mappack na 2 tyg. na przyklad zamiast na rok ;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 22 stycznia 2010, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Cytat:
Od całego tego tematu bije następującym podejściem:

Nie chce mi się grać w Trackmanię, ale pograłbym sobie w jakichś turniejach. Broń Boże trenował, nie ma mowy, ale jeden meczyk co niedzielę dam radę. Tylko co zrobić, żeby tak było? Wiem! Niech będzie jeden mappack na początku roku, posiedzę nad nim tydzień, a potem przez cały rok spokój, genialne!


taka to prawda.
pomysl ola wyrosl z tego, ze on jest leniwym graczem, w sumie w ogole nie gra, ale żyje ze swoich sukcesow z preszlosci.
nie chce go wcale za to krytykowac, ja np nigdy nie mialem sukcesow jak on.
mimo wszytko, caly pomysl polega na leniwstwie i nigdy w zyciu nie da się on zrealizowac, tymbardziej nie pod wzgledem "podbijemy polske ...potem... podbujemy swiat TMN".

pamietam porownywalna inyciatywe shadowa na tm-forum.
ten plan nie wyjdzie. kiedyś nie i teraz tez nie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Khasius
ESWC.pl 2k8 winner


Dołączył: 23 Mar 2006
Pochwał: 1
Posty: 555

Skąd: Piechowice

PostWysłany: 22 stycznia 2010, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ludzie o czym tu w ogole mozna gadac? Quake, CS czy nawet NSF polega na bezposredniej konfrontacji z przeciwnikiem i cale podejscie na nim się skupia. W TMN nie ma praktycznie walki z przeciwnikiem, jest jedynie walka z trasa.
Prosciej ujmujac, to co zaproponowal Olek, to to samo co strzelanie do bota, który ciagle lazi ta sama sciezka, w danej sec oddaje strzal i tyle. Gdzie tu zabawa? Gdzie jakiś skill?

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] SuNRisE
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 1771
Skąd: Poznań

PostWysłany: 22 stycznia 2010, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

mi się podoba opcja zmian mapki co 2 tygodnie co jużenvy wspomniał Smile jeżeli taka forma wam nie odpowiada to poprawcie mnie co by wam dokładnie podpasowało
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[CDD] mor_olo
RoKsTaR


Dołączył: 12 Mar 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1
Posty: 2200

Skąd: Wroclaw

PostWysłany: 22 stycznia 2010, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Tu nie chodzi o lenistwo jakub, a priorytety, jak mam jakiś cel do go realizuje do bólu (via ESWC gdzie trenowalem i po 6h dziennie ;P). Nie widzę jednak sensu by ta rywalizacja opierała się na "ciotowaniu" przy kompie, wolałbym żeby liczyła się psychika i talent.
_________________
*... i wszystko jasne.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
[POL] SuNRisE
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 1771
Skąd: Poznań

PostWysłany: 22 stycznia 2010, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Sluchajcie mozemy zrobić taki .... testowy turniej z tą opcją Smile że nie podam wam zadnych map dostaniecie je dopiero o danej godzinie kiedy zacznie się mecz, 4 okrązenia rozpoznawcze i jedziemy albo 6 ile wam będzie odpowiadalo i wtedy zobaczymy kto ma skilla Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[CDD] mor_olo
RoKsTaR


Dołączył: 12 Mar 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1
Posty: 2200

Skąd: Wroclaw

PostWysłany: 22 stycznia 2010, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja bym dał z 30min, bo tak to trochę przypadkowo będzie Wink
Taki trening, ale bez przesady Wink

Ja bym był za czymś takim Wink

edit: Ja się ciesze że jest dyskusja, bo o to mi chodzilo, zeby rozmawialo się o polepszaniu na poublicznym forum, a nie jakos w podgrupach Wink

_________________
*... i wszystko jasne.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 22 stycznia 2010, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

trzymajmy się do turniejow miedzynarodowych.
wszystko inne, to bzdora.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] SuNRisE
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 1771
Skąd: Poznań

PostWysłany: 22 stycznia 2010, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

no to może być 30 minut i możemy spróbować jeżeli nie zaakceptujecie i nie będzie ciekawie to odpada taki model turniejowy Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
*тсω* Fefan
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 354


PostWysłany: 22 stycznia 2010, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

mor_olo napisał:
Nie widzę jednak sensu by ta rywalizacja opierała się na "ciotowaniu" przy kompie, wolałbym żeby liczyła się psychika i talent.
Imo to by się nie liczyla psychika i talent, ale wytrwalosc. Bo watpie czy z przyjemnoscia gralbys parę miechow 1 trase.

A swoja droga, to wedlug mnie slowo "ciotowanie" mimo ze pisane w cudzyslowiu, nie jest slowym zbyt odpowiedniem, a mozna nawet powiedziec, ze obrazliwym. To jest po prostu trening. A ze jeden trenuje wiecej? Trudno... Nic z tym nie zrobisz. Tak jest w sporcie, tak tez jest i w esporcie.

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[CDD] nawias
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 282
Skąd: że znowu

PostWysłany: 22 stycznia 2010, 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

moim zdaniem najlepsze turnieje bylyby wtedy, gdyby nikt oprocz mapmakera, admina turnieju, nie znał wczesniej tras.

wyobrazcie sobie PL w takiej formie. najlepsza drużyna bylaby wtedy rzeczywiście ta, która ma najwiekszego skilla a nie ta która najdluzej trenowala dana trase.

druga kwestia pozostaje to ze mecze musialyby być grane na serwerze admina, i co oczywiste, nie daloby się ich grać jednoczesnie, wiec ciężko byloby zapobiec przeciekom, gdy jeden mecz zostalby już zagrany a inny grany bylby po jakims czasie. do konca się na tym nie znam ale przypuszczam ze nie da się wyeliminowac mozliwosci zapisania replaya wiec i calej trasy. no ale gdyby to jakos dalo się wyeliminowac to taka forma moim zdaniem bylaby najlepsza.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
P4G Kinguś
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 12 Gru 2007
Ostrzeżeń: 6
Posty: 2032



PostWysłany: 22 stycznia 2010, 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

szybkość przyswajania map nie równa się rzeczywistemu skillowi,możesz szybko zrobić średni czas tak jak ja na 1 pitmc,po 1 dniu miałem 14 loc ! a na koniec 4x.... bo wszyscy inni przyswoili wolniej,ale na wyższym poziomie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Botrex
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 454

Skąd: Włocławek

PostWysłany: 22 stycznia 2010, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Formuła Nadeo Ligi jest niejako punktem pośrednim pomiędzy zwolennikami obu opcji. Z 6 map co tydzień zmieniają się 2-3, nie trzeba bocić co tydzień, ale z drugiej strony wciąż wymaga to treningu.

P.S Jak już ESLowcy dadzą tego chrzanionego admina Holusowi, Baserowi i mnie, to poeksperymentujemy z trasami stałymi i zmiennymi. Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] ShaDDy
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Sie 2006
Pochwał: 69
Posty: 3570

Skąd: Tczew

PostWysłany: 22 stycznia 2010, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

tak jest Kinguniu - przykladem może być chociazby wczorajszy turniejek Sebika, normalnie z Nuggetem (przynajmniej na chwile obecna przy moim necie) nie mialbym szans, a ze mapki mi dosc szybko podchodza to go wyprzedzilem na Time Attack.

rzeczywiście, jeśli ktos ma wiecej czasu na trening i wygrywa dzięki temu to nie jest fair, ale jazda bez znajomosci mapki tez nie będzie odzwierciedlala "skilla"... skilla, czyli tak jak teraz Srolo mowi na tsie, to moim zdaniem proba psychiki, "wytrzymalosc" na rundach

pytanie tylko jak ustalic zasady, by to było najwazniejsze podczas meczow... dac wieksze limity, czy może mniejsze, zeby czesciej dochodzilo do momentow stresowych; dac wszystkie mapy zeby trenic je od razu, czy nie dawac wcale - musi być coś pomiedzy...

Ale mi się wydaje, ze mor_srolo wraca do gry i chce ustawic jak zwykle wszystko pod siebie! bez gwiazdki! I tak jest najlepszy bo treni wiecej niz Kamilos.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG MSN Messenger
[CDD] mor_olo
RoKsTaR


Dołączył: 12 Mar 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1
Posty: 2200

Skąd: Wroclaw

PostWysłany: 22 stycznia 2010, 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

damianhhh napisał:
Ale mi się wydaje, ze mor_srolo wraca do gry i chce ustawic jak zwykle wszystko pod siebie! bez gwiazdki! I tak jest najlepszy bo treni wiecej niz Kamilos.


Theory by jakub

_________________
*... i wszystko jasne.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Turnieje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?