Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Telefony, fony, komórki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic » Menel Game
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 06 lutego 2010, 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

viewty lg był u mnie najgroznieszym przeciwnikiem vs nokia n82.
w koncu decydowal wlan i gps.

czytalem w ch** testow. lg diavelaka jest bardzo dobrym telefonem.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeWy_
Jeździ konno


Dołączył: 26 Cze 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 60

Skąd: ...ze sk8parku

PostWysłany: 06 lutego 2010, 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja. Ludzie nie bądźcie naiwni. MegaPixele to tylko rozdzielczość fotek. A wszystko zależy od obiektywu.

GPS w telefonach to i tak nie to samo, co prawdziwy GPS (jako urządzenie) np. TomTom albo Pentagram Nomad.

A brak WiFi to w w dzisiejszej "erze" to jest przydatna rzecz. Wydasz 60 zł i masz router np. do Neostrady, a gdziekolwiek jesteś w "normalnym mieście" (np. W-wa, Gdański itp.), to z WiFi masz internet za friko.

I dlatego tu polecam G1, bo internet się naprawdę dobrze przegląda (no wiadomo, że nie tak jak na PC albo laptopie), opcje "kopiuj", "wklej", selektywne zaznaczanie to w tym fonie normalna rzecz, a sygnał od WiFi całkiem nieźle "trzyma i nie puszcza" Wink

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Diav3l
Emerytowany Admin


Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 1102
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 06 lutego 2010, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

LeWy_ napisał:
Ja. Ludzie nie bądźcie naiwni. MegaPixele to tylko rozdzielczość fotek. A wszystko zależy od obiektywu.

Ale czy ktoś tu napisał, że im więcej MP tym lepszy aparat/zdjęcia? Cały czas staram się wyjaśnić, że w tym telefonie fotki wyjdą dobre tylko wtedy gdy się go dobrze ustawi. MP nic tu nie zmienia.

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
LeWy_
Jeździ konno


Dołączył: 26 Cze 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 60

Skąd: ...ze sk8parku

PostWysłany: 06 lutego 2010, 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

amerd napisał:

- aparat niby 5mpx ale jest slaby

Ten, tutaj, o! Ten spryciarz tak pisał! To on, jego zabijcie Happy

poza tym, amerd, jakiej żywotności baterii spodziewasz się po telefonie z takim wielkim wyświetlaczem (w porównaniu do zwykłych, klasycznych komórek) i takimi prądożernymi funkcjami? ;>

I dobrze prawisz Diav3l, wszystko zależy od znajomości użytkownika i tego w jaki sposób poustawia sobie telefon. Wiadomo, że jak ktoś cały czas będzie strzelał fotki na domyślnych ustawieniach, to zdjęcia nie będą dobre.
I tu się wyłania kolejna zaleta telefonów z Androidem: można sobie instalować aplikacje, zastępujące domyślną, zainstalowaną razem z systemem, które będą o wiele lepsze i będą miały różne usprawnienia (jak np. usprawniony AutoFocus itd.). A otwarty charakter system Android, sprawia (zaraz czy ja jestem sobą, czy chodźącą reklamą Google? Very Happy), że można np. "podpiąć" nową aplikację zastępującą aparat pod przycisk aparatu z boku telefonu Smile

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
°XX Jero
Admin


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 1077
Skąd: Łódź

PostWysłany: 06 lutego 2010, 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

LG KU990i to telefon dla kogoś kto chce mieć TELEFON a nie gadżet który ma w ch** dodatków które się nudzą po kilku tyg. używania albo się po prostu na dłuższą metę nie przydają a podbijają cenę telefonu. Wszystkie telefony które tutaj oferujecie, mają multum różnych dodatków (jedyny który się przydaje to wifi i ew. GPS) a dla kogoś kto chce mieć zwykły telefon (dzwonić wysyłać/odbierać smsy, od czasu do czasu pooglądać filmy i zrobić sobie zdjęcie) to inne bajery są nie potrzebne.
A akurat obiektyw w tym telefonie jest bardzo dobry i najlepiej osoby które w życiu nie miały z tym LG styczności i tylko przepisują opinie innych użytkowników zerżnięte z innych for, to najlepiej niech w ogóle nic nie piszą, bo nie mają pojęcia o czym w ogóle mówią.

Edit:
A obudowa... tu akurat żadnych minusów nie ma. Niby jest plastykowa ale ma np. tylną klapkę na baterię całkowicie metalową i nie wiem co trzeba robić z tym telefonem żeby ją rozwalić/zniszczyć/etc.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
LeWy_
Jeździ konno


Dołączył: 26 Cze 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 60

Skąd: ...ze sk8parku

PostWysłany: 06 lutego 2010, 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

CO TY GADASZ?
Wystarczy lekko zawalić kartę pamięci (no tak z 500 mb zająć miejsca), a wszystkie LG Cookie/Viewty/Samsung Corby/Avila (czyli telefony z półki "tanie pseudo-smartphony dotykowe" i już na załadowanie folderu z 50 zdjęciami trzeba czekać jak głupi! Wiem bo już wszystkie te "prawdziwe telefony" jak wynika z kontekstu powyższego postu testowałem.
Wynika to z tego, że telefony nie były zbytnio przygotowane (np. użyto zbyt "super interfejsów" i do pary słabego procesora), a moda na dotykowe super-telefony wciąż szalała, a producenci, nie chcąc osłabić swojej pozycji na rynku wypuszczali kolejne telefony, które się minimalnie różniły od poprzednich. I to by było na tyle chyba z mojej strony.
Poza tym Jero, jak chcesz mieć telefon, który nie jest przepełniony bajerami, to kup se Nokię 1600 ;]

PS
Jero napisał:
plastykowa

chyba plastikowa, wybacz, ale jak ktoś mówi "plastyk" to ja mam wrażenie, że albo urodził się w czasach "kiedy w kolejce do mięsnego się 2 dni czekało", albo ma na myśli chirurga plastycznego ew. malarza. Happy

_________________


Ostatnio zmieniony przez LeWy_ dnia 06 lutego 2010, 16:29, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
#p~S* h0lus
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Cze 2006
Ostrzeżeń: 1
Posty: 987

Skąd: Reykjavik

PostWysłany: 06 lutego 2010, 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jero napisał:
LG KU990i to telefon dla kogoś kto chce mieć TELEFON a nie gadżet który ma w ch** dodatków które się nudzą po kilku tyg. używania albo się po prostu na dłuższą metę nie przydają a podbijają cenę telefonu. Wszystkie telefony które tutaj oferujecie, mają multum różnych dodatków (jedyny który się przydaje to wifi i ew. GPS) a dla kogoś kto chce mieć zwykły telefon (dzwonić wysyłać/odbierać smsy, od czasu do czasu pooglądać filmy i zrobić sobie zdjęcie) to inne bajery są nie potrzebne.
A akurat obiektyw w tym telefonie jest bardzo dobry i najlepiej osoby które w życiu nie miały z tym LG styczności i tylko przepisują opinie innych użytkowników zerżnięte z innych for, to najlepiej niech w ogóle nic nie piszą, bo nie mają pojęcia o czym w ogóle mówią.

Edit:
A obudowa... tu akurat żadnych minusów nie ma. Niby jest plastykowa ale ma np. tylną klapkę na baterię całkowicie metalową i nie wiem co trzeba robić z tym telefonem żeby ją rozwalić/zniszczyć/etc.



To co teraz napisales to jest bezsensu totalnie : ] bo jeżeli chcesz miec TELEFON bez bajerow to kup nokie 6610 (czy jakos tak) bateria Ci styknie od kurwy i jeszcze trochę etc etc ;] a jeżeli chodzi o zdjecia to tez mozna wyrwac dużo taniej telefon który będzie pstrykal fotki , nie trzeba wywalac pieniedzy :]

_________________
[url=http://uk.playstation.com/psn/profile/h0lusek/]

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
LeWy_
Jeździ konno


Dołączył: 26 Cze 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 60

Skąd: ...ze sk8parku

PostWysłany: 06 lutego 2010, 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

I dokładnie o to mi chodzi Smile h0lus przyszedł i porządek zrobił Very Happy

chcesz mieć dobry aparat? kup sobie Nokię z "zielonym" wyświetlaczem i lustrzankę Sony Alfa + komplet obiektywów i słitaśny pokrowiec w kwiatki :>

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
°XX Jero
Admin


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 1077
Skąd: Łódź

PostWysłany: 06 lutego 2010, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

LeWy_ napisał:
CO TY GADASZ?
Wystarczy lekko zawalić kartę pamięci (no tak z 500 mb zająć miejsca), a wszystkie LG Cookie/Viewty/Samsung Corby/Avila (czyli telefony z półki "tanie pseudo-smartphony dotykowe" i już na załadowanie folderu z 50 zdjęciami trzeba czekać jak głupi!


Człowieku, czy Ty wiesz w ogóle co to jest smartphone?! Bo z tego tekstu to widzę że nie za bardzo -.- Co do mulenia się... Owszem, telefon się muli jak mu wsadzisz kartę 4 GB i większą gdzie samo oprogramowanie obsługuje karty do 2 GB, ale to co Ty napisałeś że wystarczy zająć 500 mb miejsce i się muli.... nie mam pojęcia skąd żeś to wytrzasnął...

LeWy_ napisał:

Poza tym Jero, jak chcesz mieć telefon, który nie jest przepełniony bajerami, to kup se Nokię 1600 ;]


Nie, bo ten telefon mi w zupełności wystarcza. NIE JEST przepełniony bajerami i ma dobry aparat na czym mi zależało. Użytkuje go wystarczająco długo żeby stwierdzić że to co tu piszecie to są pierdoły. Tyle ode mnie.

Edit:
Nie wywaliłem pieniędzy bo kosztował mnie raptem 59 zł. I nie jest bez sensu, bo nie chodzi mi o telefon który jest pozbawiony w zupełności bajerów, chodziło mi o takie które mają ich aż za dużo.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
LeWy_
Jeździ konno


Dołączył: 26 Cze 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 60

Skąd: ...ze sk8parku

PostWysłany: 06 lutego 2010, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Człowieku, który chce dopiąć swego, jak telefon ma dotykowy wyświetlacz to, nie jest to sam w sobie bajer? :> Zaprzeczasz sam w sobie.

Słuchaj to, jak masz zapełnioną kartę (np. czy masz 50 mb danych na niej czy 1 GB) jest istotne. A to wytrzasnąłem, że moi znajomi mają tego typu telefony i widziałem jak telefon się potrafi ciąć przy wejściu na Micro SD. I przełączenie pomiędzy zdjęciem (ta, przyciętym do odpowiedniej rozdzielczości) może w takim fonie trwać 3-4 sek. co człowieka doprowadza do szewskiej pasji, a tak nie powinno być w telefonie, który ma się codziennie przydać ;]

PS Chyba nie wiesz co to ironia. Telefony jak np. LG Cookie np. Orange reklamowało pod hasłem "smartphone" co jest niedorzeczne Smile Smartphone nie koniecznie musi być dotykowy. Smartphone-> dosłownie "bystry (zaawansowany czyli) telefon". Ot co ;] Chyba mam w sprawach GSM bardziej cięty język więc nie próbuj, trzymać swej "racji", skoro jej nie masz.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
°XX Jero
Admin


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 1077
Skąd: Łódź

PostWysłany: 06 lutego 2010, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ehhh... owszem, bajer, tak samo jak aparat w telefonie to bajer i karta SD/microSD/miniSD/itd. to też bajer, drugi aparat to też bajer i w ogóle cały telefon jest przepełniony bajerami. Chodziło mi po prostu o to że nie wszyscy lubią mieć telefon załadowany różnymi funkcjami których i tak w większości nie jest w stanie ogarnąć, mają ich po prostu za dużo. Każdy chce mieć telefon który mu najbardziej odpowiada. Ja chciałem mieć telefon który ma w miarę dobry aparat i to wszystko. Nic więcej, a to że akurat miał dotykowy wyświetlacz... no to cóż, taki był i już Smile
Dobra, nie ma się co kłócić. Jestem typem człowieka któremu jak się coś ubzdura to nie da rady się mnie przekonać. Ogólnie nie chce mi się już pisać nic na ten temat. Powiedzmy że macie racje a ja jak zwykle - nie.

PS: Z tworzywa sztucznego. Spotkałem się że niektórzy piszą plastikowa a niektórzy piszą plastykowa. Nic Ci do tego ;d
PS 2: I ogólnie to sry za naskakiwanie, ale po prostu jestem zdenerwowany tym, co akurat się dzieje w moim życiu prywatnym.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
LeWy_
Jeździ konno


Dołączył: 26 Cze 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 60

Skąd: ...ze sk8parku

PostWysłany: 06 lutego 2010, 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

OK, wybaczam Smile Najważniejsze, że skończyliśmy Wink Peace? Very Happy

Dobra nie ważne. Ostatnio na horyzoncie, przed moimi oczami ukazał się SE Satio, telefon również godny polecenia Smile

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 06 lutego 2010, 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

oba nokia n82 i diavelka telefon umieja robić filmy w rozdzielczosci 640 x 480. w ten sposob zrobilem wiele filmow na lanach.

racja, megapixele nic nie znacza. ale jednak przy filmach fajnie se przelaczyc kabel na TV.

przyklad nokia n82 640 x 480 @ 25 fps: http://www.teampoland.info/ralf.mp4

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Diav3l
Emerytowany Admin


Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 1102
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 06 lutego 2010, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jakub napisał:
oba nokia n82 i diavelka telefon umieja robić filmy w rozdzielczosci 640 x 480. w ten sposob zrobilem wiele filmow na lanach.

racja, megapixele nic nie znacza. ale jednak przy filmach fajnie se przelaczyc kabel na TV.

przyklad nokia n82 640 x 480 @ 25 fps: http://www.teampoland.info/ralf.mp4


Akurat tym filmem nie musiałeś się chwalić ;p


A więc, mój temat już się wyczerpał i proponuję ten temat zamienić na ogólny o telefonach Smile

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[CDD] mor_olo
RoKsTaR


Dołączył: 12 Mar 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1
Posty: 2200

Skąd: Wroclaw

PostWysłany: 06 lutego 2010, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Diav3l napisał:
A więc, mój temat już się wyczerpał i proponuję ten temat zamienić na ogólny o telefonach Smile


Po telefonie to już można rozpoznać człowieka. Telefon, buty, zegarek - jak fanty są w porządku, to później już jakoś pójdzie. W końcu telefon to nie jakieś skarpetki czy jakiś pasek od spodni.

tyle ode mnie ;P

_________________
*... i wszystko jasne.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 06 lutego 2010, 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Diav3l napisał:
Jakub napisał:
oba nokia n82 i diavelka telefon umieja robić filmy w rozdzielczosci 640 x 480. w ten sposob zrobilem wiele filmow na lanach.

racja, megapixele nic nie znacza. ale jednak przy filmach fajnie se przelaczyc kabel na TV.

przyklad nokia n82 640 x 480 @ 25 fps: http://www.teampoland.info/ralf.mp4


Akurat tym filmem nie musiałeś się chwalić ;p


A więc, mój temat już się wyczerpał i proponuję ten temat zamienić na ogólny o telefonach Smile


ok, rzeczywiście moje spodnie nie sa zbyt ciekawe, sorry za to,
tu nowy http://www.teampoland.info/park.mp4

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Diav3l
Emerytowany Admin


Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 1102
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 06 lutego 2010, 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Chętnie bym wrzucił coś od siebie, ale nie mam jeszcze kabelka ;/ Ale za to Jero może wrzucić jakiś filmik, np z Bilusem podczas Batory Tournament:)
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
*тсω* Jarecki
Pirat drogowy


Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 526


PostWysłany: 06 lutego 2010, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

W ogóle ludzie widze, zę macie jakieś dziwne akcje co do aparatu i krecenia filmików... Ale może taki wiek Razz
Z telefonami miałem bardzo, bardzo dużo do czynienia... No i na te wszystkie aparaty i kamery to można sobie nalać za przeproszeniem ciepły moczem, bo czy VGA czy 8mpx to i tak ciągle jest to g*wno w robieniu zdjęć i kręceniu filmików. Najgłupsza cyfrówka za 150zł robi bez porównania lepsze zdjęcia i kreci filmy wiec jak dla mnie to jest taki bezsens, że po prostu tego nie pojmuje... Zaraz mi ktoś wyskoczy, że po co nosić 2 przedmioty jak można jeden... Otóż lepiej 2 a w miare dobre i znające swoje przeznaczenie jak 1 i kompletnie do niczego...
Dalej ten dotykowy wyświetlacz to też jakieś dziwne zboczenie wchodzi bo jest to też kawałek shitu i to poważnego... Może bajeranckie, ładnie wygląda ale jest to póki co wolne w cholere i żre baterie... No i nie gadać mi tu, że jest szybkie, bo 95% telefonów z normalną klawiarurą rozkłada te wszystkie dotykowce pod wzgledem funkcjonalności i szybkosci działania.

Wiadome każdy ma inne potrzeby i inaczej myśli... Ja od telefonu żądam tego do czego jest stworzony. No i tutaj jeżeli patrzeć na ten aspekt wszystkie telefony jakie istnieją mogą possać Nokii 6310i Wink (miałem kiedyś i musze się znów w nią zaopatrzyć, ale to przy lepszym stanie finansów)

Też swego czasu miałem zajawkę na telefony ale mi przeszło bo nie widze w tym logicznego sensu... I od półtora roku mam jakiegoś w890i, bateria mi trzyma koło tyg, fajnie się smsy pisze, bardzo dobry głośnik do rozmówm, nie psuje się i przy tym bardzo niewielkich rozmiarów i bardzo cienki Wink mi wiecej nie potrzeba, a jak się zepsuje to kupie własnie starą a dobrą 6310i lub coś byle by było małe, bateria li-poli i nie sprawiało problemów w użytkowaniu Wink pzdr.

_________________



Bum tarararara za oknami noc
Czego chcesz dziewczyno ja wiem - Tarzana!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] brzerzanin
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 352
Skąd: Brzeg

PostWysłany: 06 lutego 2010, 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ja mam lg ku990 od ponad 1,5 roku (chyba bo nie pamietam kiedy dziada kupilem :p) i powiem ze spisuje się wyśmienicie, wytrzymuje wszystko, robilem z nim na budowie i parę razy w pizde dostal i ani jednej ryski nie ma piczka jedna, aparat jest ok jak się ustawi do otoczenia a nie na automacie leci. bateria trzyma jakieś 5-6 dni jak tylko dzwonie i pisze sesemesy. co do zamulania to mi tylko muli jak przegladam zdjecia ale lekko a mam karte 2gb i cala jest zajebana syfem ;p szczerze to pewnie pojade jeszcze z jakieś 2 lata na tym fonie^^


EDIT: a tak w ogole to siemka pizdeczki moje^^

_________________




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeWy_
Jeździ konno


Dołączył: 26 Cze 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 60

Skąd: ...ze sk8parku

PostWysłany: 06 lutego 2010, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jarecki napisał:
i nie gadać mi tu, że jest szybkie, bo 95% telefonów z normalną klawiarurą rozkłada te wszystkie dotykowce pod wzgledem funkcjonalności i szybkosci działania.

I tu właśnie polecam G1 ;]

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic » Menel Game Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?