Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
trasa by Misio
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Trasy, Skiny, Filmy, Mody » Trasy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
R.U.R.
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 4


PostWysłany: 20 lutego 2010, 19:05    Temat postu: trasa by Misio Odpowiedz z cytatem  

Witam wszystkich,

poniżej zamieszczam link do trasy zrobionej przez mojego 6-letniego syna. Proszę zatem o delikatność i konstruktywną krytykę.
To jego pierwsza publiczna próba choć tras już budował dziesiątki Wink i uparł się akurat na tę Wink Chwilowo nie zajmował się jeszcze otoczeniem, lecz tylko skonstruowaniem dość trudnej trasy.

Pozdrawiam i zachęcam do sprawdzenia linku:

_________________
R.U.R.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suV
Doświadczony driver


Dołączył: 30 Kwi 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 113



PostWysłany: 20 lutego 2010, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

pogratuluj synkowi Very Happy
dobra robota ;p

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*тсω* Szyna
Doświadczony driver


Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 133
Skąd: Tczew

PostWysłany: 20 lutego 2010, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

widze że rośnie nam drugi sebik Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Davox
Jeździ konno


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 73
Skąd: Kraków

PostWysłany: 20 lutego 2010, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Widac że twój synek ma talent. Tylko żeby go nie stracił i czekam na inne mapki twojego syna Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
R.U.R.
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 4


PostWysłany: 25 lutego 2010, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Dzięki za pełne zachęty słowa! Wkrótce coś znowu wrzucę. Michał bardzo się ucieszył z Waszych pochwał i dostał jeszcze więcej energii do konstruowania nowych tras Smile
_________________
R.U.R.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*тсω* Jarecki
Pirat drogowy


Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 526


PostWysłany: 25 lutego 2010, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jeżeli mogę coś doradzic, to spróbuj sciągnąc synowi parę tras z tmx'a ( w miare takich cywilizowanych) i aby się nimi w edytorze pobawił, tzn. zobaczył jak są skonstruowane oraz jak są połaczone klocki. Niech kasuje niektóre częsci i próbuje je odtworzyć Wink może to zbyt trudne na 6 latka, ale widać, że bardzo inteligentny młody jak na swój wiek, wiec czemu nie spróbować a może to być dla niego fajna zabawa Smile

Taki własnie edytor w trackmanii może posłużyć jako alternatywa klocków Lego i na pewno będzie rozwijać pomysłowość młodego Wink

_________________



Bum tarararara za oknami noc
Czego chcesz dziewczyno ja wiem - Tarzana!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ChelseaHubert
Jeździ konno


Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 49
Skąd: Poznań

PostWysłany: 27 lutego 2010, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Może być, tylko jedna uwaga: jeśli robi wyskoki z turbo to niech później sprawdzi czy da się to normalnie przejechać, a z tymi słupami to nawet się udało.
_________________
Jasiu czeka z mamą na samolot.
Jasiu:
- mamo siku.
Mama na to:
- nie, bo zaraz przyleci samolot.
Po jakimś czasie:
- Mamo leci!
- Gdzie?!
- Po nogawkach........

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
R.U.R.
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 4


PostWysłany: 27 lutego 2010, 23:37    Temat postu: Odpowiedzi i trasa nr 2 Odpowiedz z cytatem  

ChelseaHubert napisał:
Może być, tylko jedna uwaga: jeśli robi wyskoki z turbo to niech później sprawdzi czy da się to normalnie przejechać, a z tymi słupami to nawet się udało.


Sprawdzałem to zanim przesłałem tu tę trasę i da się. Zamysł był, by była to swego rodzaju zagadka do rozwiązania dla przejeżdżającego - należy tam hamować Smile Ale fakt, mocno wybija ten fragment z rytmu. Sugerowałem mu to ale się uparł, by zostawić to w tej formie. Jednak, by oddać mu sprawiedliwość, gdyby nie ten fragment, trasa byłaby nieco za łatwa.

Jarecki napisał:
Jeżeli mogę coś doradzic, to spróbuj sciągnąc synowi parę tras z tmx'a ( w miare takich cywilizowanych) i aby się nimi w edytorze pobawił, tzn. zobaczył jak są skonstruowane oraz jak są połaczone klocki. Niech kasuje niektóre częsci i próbuje je odtworzyć Wink może to zbyt trudne na 6 latka, ale widać, że bardzo inteligentny młody jak na swój wiek, wiec czemu nie spróbować a może to być dla niego fajna zabawa Smile


Już w większości ma opracowane które elementy, gdzie można kłaść, ale jeśli możesz mi poradzić jakim kluczem się kierować by takie właśnie "w miarę cywilizowane" trasy odnaleźć - byłbym wdzięczny Smile

Jarecki napisał:
Taki własnie edytor w trackmanii może posłużyć jako alternatywa klocków Lego i na pewno będzie rozwijać pomysłowość młodego Wink


No właśnie dla niego to jest główny atut TMNF - nie jazda, a budowanie. Ja, jako doświadczony w jeżdżeniu, staram się mu podpowiedzieć gdzieniegdzie, co sprawia problem i proponuję mu jak to poprawić.

A oto "czarna" trasa, gdzie bawił się elementami trasy żużlowej. Trasa dość wymagająca koncentracji i długa, ale wg mnie przyjemna do jazdy. Ma 3-4 fragmenty "puzzlowe", ale nie będę uprzedzał faktów. Zapraszam do sprawdzenia i proszę o komentarze:

_________________
R.U.R.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*WDD* digger
V.I.P.


Dołączył: 26 Gru 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 360

Skąd: ta agresja?

PostWysłany: 28 lutego 2010, 1:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jak dla mnie troszkę długa ale za to pomysłowa i jak pisałeś przyjemna do jazdy. Meta mnie zaskoczyła. Młody robi postępy i jestem ciekaw jego kolejnych tras Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Diav3l
Emerytowany Admin


Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 1102
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28 lutego 2010, 2:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jeśli mam być szczery to ta trasa to szajs. Nudna, pełna cutów co można zobaczyć na powtórce na tmxie, źle dobrane zakręty o płynności można zapomnieć, a ci co piszą, że jest przyjemna do jazdy to niech się stukną w główkę no chyba, że są masochistami. Ocena:1+/10. To moja opinia odnośnie tej tasy, ale jeżeli na prawdę robił ją sześciolatek to ocena by podskoczyła do 7/10.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Sebik
Gangsta Mapper


Dołączył: 17 Sie 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1
Posty: 772

Skąd: Śląskie/Leszczyny

PostWysłany: 28 lutego 2010, 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Patrzyłem sobie te dwie trasy Razz Całkiem ciekawe, jak na 6-latka, ale nie można ciągle patrzeć na trasy z taryfą ulgową.
Po ogólnym przejrzeniu polecam 2 dryfy, którymi twój syn mógłby pójść:
a) W celu upłynnienia tras, uczynieniu ich przyjemniejszymi dla jazdy polecam taki gatunek jak FullSpeed. Są to trasy wymagające po prostu jazdy cały czas na pełnym gazie. Jako przykłady mogę podać trasy GanjaRaidera. Są dość łatwe i myślę wzorcowe dla początkujących mapperów. Oczywiście istnieje cała masa fullspeedów, ale większość jest już dość trudna i często dochodzi do użycia tzw. tranisitionów, czyli płynnych przejść między nawierzchniami dzięki wykalkulowanym skokom.
b) Drugi gatunek to głównie główkowanie oraz kombinowanie jak przejechać coś w najkrótszym czasie. Mam to na myśli tzw. Lole. Często są to trasy czysto zręcznościowe, lecz czasami autorzy lubią raczyć graczy zagadkami lub wykorzystywać specyficzną fizykę jazdy TrackManii (choćby bug ze stojącym samochodem na przednich kołach).
c) Istnieje też imitacja gier przygodowych - mapy RPG. Jednak tutaj jak na 6 lat już celowanie trochę za wysoko. Jednak warto sobie obejrzeć trasy z tagiem [RPG].
d) Tras technicznych nie opisywałem, ponieważ wymagają wprawy w jeździe, a to narazie chłopak musi opanować, żeby budować płynne techniczne trasy.

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
R.U.R.
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 4


PostWysłany: 28 lutego 2010, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Diav3l napisał:
Jeśli mam być szczery to ta trasa to szajs. Nudna, pełna cutów co można zobaczyć na powtórce na tmxie, źle dobrane zakręty o płynności można zapomnieć, a ci co piszą, że jest przyjemna do jazdy to niech się stukną w główkę no chyba, że są masochistami. Ocena:1+/10. To moja opinia odnośnie tej tasy, ale jeżeli na prawdę robił ją sześciolatek to ocena by podskoczyła do 7/10.


Trasę naprawdę robił mój 6-letni syn, Michał. Dzięki za analizę - postaramy się poprawić pewne elementy, by uniemożliwić przejeżdżanie shortcutami. Wrzucę ponownie, gdy będzie gotowa. Jak pisałem wcześniej, Michał jeszcze nie bawi się w ozdabianie tras, co mogłoby zablokować właśnie te "cuty". Chłopak ma 30 min. dziennie na przysiedzenie przy TMNF, więc koncentruje się przede wszystkim na trasie. Ta trasa jest efektem 2 takich sesji.

Co do przyjemności - dla mnie jest przyjemna (ale jest to moje subiektywne zdanie), gdyż jest wyzwaniem. Ktoś kto woli płynność faktycznie może mieć z nią kłopot Smile

_________________
R.U.R.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dawid5791
Jeździ konno


Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 77
Skąd: Złotów

PostWysłany: 28 lutego 2010, 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Chciałem powiedzieć (napisać Smile ) że te trasy są bardzo podobne do moich starych RFD.
Cytat:
mysle, ze twoje mapy jakos nie wykorzystuja tego, co w TMN jest wlasnie zabawne: plynna jazda i uzywanie drifta.
natomiast na lole uwazam twoje mapy za jakos za mało "lolowe".


Cytat Jakuba http://www.tmpl.info/forum/viewtopic.php?t=8080. Ale ja tak samo bym je ocenił. Może trochę za bardzo się czepiam jak na 6-cio latka ale to może się przydać w przyszłości :wink: . Po tym komentarzu ja zacząłem robi inne trasy i lepsze. Smile Nie ma sensu roobić tras z dużą ilością skoków przyspieszaczy i zbędnych hamowań tylko płynne trasy ,bo przyjemniej się po takich jeździ

_________________

My Maps

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Trasy, Skiny, Filmy, Mody » Trasy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?