Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Pomoc. Ligi Turnieje. Teamy. O co chodzi?
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Pomoc » Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Loreo
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 5
Skąd: Nowy Sącz

PostWysłany: 24 lutego 2010, 18:37    Temat postu: Pomoc. Ligi Turnieje. Teamy. O co chodzi? Odpowiedz z cytatem  

Elo gram w TrackManie już jakiś czas.. ale jestem zielony jeśli chodzi o ligi i turnieje. Chciałbym jakoś uczestniczyć w jakiejś lidze. Jeżeli mógłbyście mi wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi to byłbym bardzo wdzięczny. Dokładnie w TrackManie gram już 2,5 roku. Jestem około 100 tys w rankingu, ale wiem że ranking tu nie jest najważniejsze. proszę Was bardzo o pomoc. I jeżeli jest to ważne .. to mam TrackManie United.


Dzięki za przeczytanie tematu... Czekam na Odpowiedź.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jack Bauer
Moderator


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1146



PostWysłany: 24 lutego 2010, 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Tutaj na forum jest zakładka turnieje, w której możesz zobaczyć jakie turnieje są rozgrywane w Polsce. Możesz się zapisać także do ligi ESL (www.esl.eu), gdzie możesz grać solo, ale jeżeli masz zespół, to także drużynowo. Tam jednak wymagana bardzo dobra znajomość techów.
Wracając do turniejów na naszej scenie:
- Odbywa się Polish League, czyli mistrzostwa drużynowe (Tech)
- Indywidualne mistrzostwa Polski (Tech)
- odbyły się 2 Dualmixa, być może będzie 3. (minitech, lol, nadeo)
- Jest liga eF1 (F1 Very Happy)
- Sebik1992 organizuje często minieventy (co autor wymyśli Very Happy)
- Kiedyś były 3 edycje turnieju "Dla hardkorowców" na mapkach rpg. Nie wiem jak będzie on kontynuowany.
- Wiele innych turniejów, których w tej chwili wymienić nie jestem w stanie. Najlepiej zaglądać tutaj bądź na www.tmpolska.com. Wtedy będziesz na bieżąco.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
.1.marcin
Jeździ konno


Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 12


PostWysłany: 24 lutego 2010, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

http://tm.maniazones.com/ - pisałeś, że masz TMUF, więć daję link do forum, tam można znaleźć dużo informacji o turniejach i eventach. Jak masz problem z zalogowaniem się, to wejdź przez grę (access topic na maniazones na górze topicu w grze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Loreo
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 5
Skąd: Nowy Sącz

PostWysłany: 25 lutego 2010, 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Potrzebuje jakiegoś ziomka który by mi to wszsytko pokazał. Jak wiecie trudno zawsze samemu się wkręcić do gry więc jeżeli ktoś by mi mógł pomóc to bardzo proszę... moje gg 10839958 . Jestem dosyć dobry w tej grze chociarz nie mi tu oceniać Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ludwik
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 21 Paź 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 394

Skąd: Miłomłyn/Ostróda

PostWysłany: 25 lutego 2010, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Loreo napisał:
Potrzebuje jakiegoś ziomka który by mi to wszsytko pokazał. Jak wiecie trudno zawsze samemu się wkręcić do gry więc jeżeli ktoś by mi mógł pomóc to bardzo proszę... moje gg 10839958 . Jestem dosyć dobry w tej grze chociarz nie mi tu oceniać Razz


Ale co mamy cie za roczke prowadzic i tlumaczyc "to jest CP, a to jest link do strony tmpolska, a tu dla odmiany masz swojego Locala".

Wez nie rob z siebie ostatniej sieroty. Poprostu czytaj to co jest na takich stronach jak tmpl.info, tmpolska.com czy ostatnio powstale tmnf.pl. Sam się wszystkiego dowiesz. Sceny nie ogarniesz tak z dnia na dzień. Wiem to po sobie, bo tez nie wszystko dobrze wiedzialem od poczatku.

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] Diav3l
Emerytowany Admin


Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 1102
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 25 lutego 2010, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Loreo, po pierwsze staraj się pisać bez pogrubień i normalną czcionką. Pogrubienia na tym forum używamy gdy chcemy zaznaczyć ważny wyraz bądź zdanie. I mija to się z celem gdy pogrubiasz cały post, uwierz jak napiszesz normalnie ludzie też przeczytają.

Jak już ci trafnie Ludwik odpowiedział, nikt cię za rączkę prowadzić nie będzie. Musisz sam poszukać interesujących dla Ciebie informacji. To wszystko jest na tym forum, wystarczy odrobina chęci. Dziwnie mnie to, że grasz już kawał czasu, a przynajmniej tak uważasz i nic o ligach i turniejach nie wiesz.

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Loreo
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 5
Skąd: Nowy Sącz

PostWysłany: 25 lutego 2010, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie żebym coś do Was miał.. ale w moim poście napisałem jak ktoś by mógł. A co do pogrubień to sory, nie wiedziałem. Gram trochę czasu ale nie wchodziłem na żadne stronki o TrackManii, myślałem że gra się dla rankingu. Teraz wiem że tak nie jest. Poszukam na tych stronkach coś, ale z tego co wiem i zauważyłem na innych stronkach to są różne skróty mi i innym graczom nieznane. Więc dzięki za te linki... wiem że odrazu ligi nie podbije Razz ale możliwe że za jakiś czas... I dalej jeżeli ktoś by mógł to proszę o kontakt..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
|GT| kamyl
Doświadczony driver


Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 228


PostWysłany: 27 lutego 2010, 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Pojeździj na polskich sererach (polecam RoundManię, chociaż na innych też możesz, byle trasy nie były lol-trasami), pojeździj, pojeździj i jak będzie dobrze Ci szło to sam zostaniesz zauważony. Jak już parę razy będziesz wśród wielu osób na wysokim miejscu, to możesz zagadać jakoś; choćby zapytać się "o co chodzi z czymśtam, bo trochę zielony jestem w TM". Po jakimś czasie sukcesów na serwie możesz zasugerować, że chciałbyś do klanu (bo cośtam, bo np nigdy nie byłeś), może ktoś Cię przyjmie czy cuś. Możesz też na turniejach indywidualnych pograć, tam to jeszcze lepiej niż na serwerze.
_________________


// to tylko prowizorka, na wiecej nie mam czasu niestety - Yard

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
P4G Scooter Fox
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 25 Lip 2008
Posty: 339
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: 27 lutego 2010, 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jeśli chodzi o skróty turniejów...

TrackMania Nations Forever

Arrow PL1, PL2, PL3, PL4 i tak dalej, aż do PL8, czasem zbiorczo określane jako PLS, to cykl turniejów Polish League, najważniejszych polskich drużynowych rozgrywek w TrackManii Nations Forever. Polish League odbywa się mniej więcej trzy razy w ciągu dwóch lat i jest głównym wyznacznikiem siły polskich drużyn (a przynajmniej był jeszcze z rok temu, gdy nie startowaliśmy w tylu turniejach zagranicznych).
Arrow PITMC - Polish Individual TrackMania Cup - to z kolei najbardziej prestiżowe krajowe rozgrywki indywidualne, podobnie jak Polish League rozgrywane na trasach technicznych (techach). Rozegrane do tej pory dwukrotnie, bez ustalonego odstępu między kolejnymi edycjami.
Arrow NC (od NC1 do NC5) - Nations Cup, czyli Puchar Narodów. Jedyne rozgrywki dla krajowych reprezentacji. Ostatni NC miał miejsce na przełomie roku ubiegłego i obecnego. Strona domowa: ET (Electronic Tournaments). Istnieje też Nations Club na ClanBase, stronie znanej zdecydowanie bardziej graczom różnych strzelanek, ale to marna, niegodna uwagi podróbka, ignorowana przez większość reprezentacji.
Arrow STC (od STC1 do STC6) - Stadium Team Championship, najbardziej prestiżowe międzynarodowe rozgrywki drużynowe. Ostatnia edycja rozgrywana była równolegle do NC5; wystartowało w niej kilkanaście polskich drużyn. Strona domowa: ET.
Arrow ESWC - Electronic Sports World Cup - wielka międzynarodowa impreza, skupiająca wiele gier, której finał co roku rozgrywany jest w innym mieście. Raz albo dwa (nie pamiętam, szczerze mówiąc) rozgrywano na niej również turniej TrackManii i były to wtedy najważniejsze indywidualne rozgrywki TrackManii na świecie. W przeciwieństwie do większości wymienianych tu turniejów, krajowe eliminacje tegoż i światowy finał były grane "na żywo", a nie przez Internet.
Arrow WCG - World Cyber Games - impreza podobna do ESWC, zarówno formatem, jak i rangą. TrackMania pojawiła się na niej w poprzednim roku.
Arrow ESL Premiership (do tej pory rozegrane 4 sezony, 5. rozpocznie się wkrótce) - kolejne prestiżowe międzynarodowe rozgrywki drużynowe, te stawiają na format ligowy. Rangą ustępują nieco STC, ale z roku na rok przyciągają coraz więcej drużyn. Strona domowa: ESL (Electronic Sports League).
Arrow ESL Major Series - prestiżowy indywidualny turniej międzynarodowy (choć Polacy od czasu występu Boba na EMS3 nie traktują go zbyt poważnie). Krajowe eliminacje do szóstego sezonu rozpoczną się w marcu. Strona domowa: ESL.
Arrow TNA - rozwinięcia nie pamiętam Wink - kolejny międzynarodowy turniej drużynowy, druga edycja na początku ubiegłego roku przyciągnęła wiele dobrych drużyn.
Arrow STML - Slavic TrackMania League - drużynowy turniej dla zespołów z krajów słowiańskich, godny wspomnienia w sumie tylko dlatego, że w drugim sezonie, wciąż rozgrywanym, wystąpiły wszystkie lepsze polskie ekipy. Strona domowa: ESL.
Arrow GC - Giant Cup - trochę mi się o nim zapomniało Smile. To turniej indywidualny rozgrywany w dwóch wersjach: TMNF i TMUF i w obu wersjach cieszący się uznaniem ze strony graczy na świecie. Strona domowa: ET.

Wielu innych zagranicznych rozgrywek nie wymieniłem, bo 1) nie chce mi się i 2) jest ich za dużo. Większość z nich mija zresztą bez żadnej uwagi ze strony polskich graczy, choć są wyjątki, jak np. ModLap Championship (poszukaj na forum). Ponadto na trasach technicznych zdarzają się w Polsce co jakiś czas pojedyncze turnieje, jak choćby zapowiadany od niedawna Individual Dual Techs Cup (przepraszam, jeśli pomyliłem się w nazwie, ostatnio nie jestem do końca na bieżąco). Tak jak napisali poprzednicy, śledź choćby to forum w poszukiwaniu informacji.

Na trasach Nadeo rozgrywana jest
Arrow Nadeo League - liga zarówno drużynowa, jak i indywidualna. Strona domowa: link.

O Dualmiksie już ktoś przede mną pisał.

Trackmania United Forever

Skoro masz wersję United, warto wiedzieć też coś o polskiej scenie United. Po pierwsze nie ma w Polsce żadnej drużyny TMUF z prawdziwego zdarzenia, więc jeśli chcesz grać w którymś z trzech wielkich drużynowych turniejów United (o których później), musisz potrenować i dostać się do jakiejś zagranicznej ekipy.

Jeśli chodzi o polskie zawody, ograniczają się do króciutkich, jednodniowych rozgrywek, ogłaszanych zawsze na polskim ManiaZones. Wyjątek stanowi turniej indywidualny Polish Individual Tournament (PIT) i drużynowy Polish League United (PLU), ale o kolejnej edycji tego pierwszego nic nie słychać, a na drugi nie ma w ogóle co liczyć biorąc pod uwagę okrągłe zero poważnych polskich drużyn United.

Wspomniana wcześniej wielka trójka międzynarodowych turniejów drużynowych TMUF to:
Arrow UL - United League (od UL1 do UL6) - największy z tej trójki, obejmuje wszystkie siedem środowisk z nationsowym Stadium włącznie.
Arrow LE - League Europe (od LE1 (?) do LE11). Rozgrywany chyba od czasów pierwszej TrackManii, a przynajmniej tak mi się wydaje, to zupełnie nie moje czasy. Wink Obejmuje środowiska Rally, Snow i Desert (Speed)
Arrow SL - Sunrise League (od SL1 (?) do SL6). Zgaduję, że rozgrywany od czasów TrackManii Sunrise, obejmuje środowiska z tej właśnie wersji, czyli Coast, Bay i Island.
Wszystkie trzy turnieje mają swój dom na stronie Electronic Tournaments.

Mam nadzieję, że trochę pomogłem. Wink

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sebik
Gangsta Mapper


Dołączył: 17 Sie 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1
Posty: 772

Skąd: Śląskie/Leszczyny

PostWysłany: 27 lutego 2010, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Bardzo ładnie opisane Scooter. Co do PLU, to rzeczywiście było sporo walkowerów no i nie było sensu grać, co do PIT jeśli jakaś edycja będzie to na pewno w odległej przyszłości, bo teraz zbliża się liga CF1 (Coast Formula 1).
Co do klanów. Aktualnie na scenie polskiej jest wiele dobrych graczy (jak Dawid, Poziokat, Cayman, nieskromnie ja (xd) itd.), ale wszyscy są zagarnięci przez zagraniczne klany. Była próba fuzji elity w klan Polish Lamers (.pl), ale po PLU się klan rozpadł, najwyraźniej lepiej nam jest osobno Razz Istnieją także inne klany jak SIN, ale są to głównie teamy grające dla przyjemności, jedyny grający całkowicie polski klan w ligach to chyba .ing, który istnieje już od lipca przeszłego roku.

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Arken2009
Jeździ konno


Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 40


PostWysłany: 27 lutego 2010, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Sebik1992 napisał:
Co do PLU, to rzeczywiście było sporo walkowerów no i nie było sensu grać[...]
Hmmm? O ile mi wiadomo był jeden walkower na pięć kolejek. To chyba lepiej niż w trzeciej lidze PL8. Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
michal.
Jeździ konno


Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 15
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 27 lutego 2010, 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Arken2009 napisał:
Sebik1992 napisał:
Co do PLU, to rzeczywiście było sporo walkowerów no i nie było sensu grać[...]
Hmmm? O ile mi wiadomo był jeden walkower na pięć kolejek. To chyba lepiej niż w trzeciej lidze PL8. Razz


No nie przesadzajmy :F Tylko Reden zrezygnował, a reszta grała normalnie Very Happy

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Pomoc » Pomoc Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?