Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Trackmaniacy a wybory prezydenckie
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy weźmiesz udział w wyborach prezydenckich?
Tak
70%
 70%  [ 47 ]
Nie
29%
 29%  [ 20 ]
Wszystkich Głosów : 67

Autor Wiadomość
Botrex
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 454

Skąd: Włocławek

PostWysłany: 22 Maj 2010, 23:32    Temat postu: Trackmaniacy a wybory prezydenckie Odpowiedz z cytatem  

Jako, że dość poważnie interesuję się polityką, chciałem wybadać jaki jest stosunek Was, drodzy Trackmaniacy, do wyborów.
Większość z was to osoby w wieku 18-20 parę lat, toteż bardzo ciekaw jestem jak to z tą frekwencją tej grupy wiekowej.

Ja mam 18tkę we wtorek, tak więc zdążę wyrobić sobie dowodzik żeby wziąć udział w wyborach.
Na wybory idę, ba, próbuję się wkręcić do komisji wyborczej, zawsze to stówka na wódeczkę jest albo paliwo do samochodziku ^^


Co do samych poglądów, głoszę mało popularne - popieram Korwin-Mikkego. Prawdziwy liberalizm, prawdziwy konserwatyzm. I coś w stylu "niech państwo się ode mnie odpieprzy, ja sobie dam radę i zarobię na siebie"

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
«RH» Lox
Moderator


Dołączył: 21 Sty 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 2600

Skąd: Skąd: Skąd: Skąd:

PostWysłany: 22 Maj 2010, 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

no bym poszedł, tylko na kogo tu głosować Rolling Eyes


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
*WDD* CreativePL
Doświadczony driver


Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 238
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 23 Maj 2010, 0:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Tylko i wyłącznie JKM.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Botrex
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 454

Skąd: Włocławek

PostWysłany: 23 Maj 2010, 0:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Mam nadzieję, że nie sugerujesz się jedynie legalizacją ;p.

Wbrew pozorom JKM myśli logicznie i życiowo.

ZUS do piachu.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*WDD* CreativePL
Doświadczony driver


Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 238
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 23 Maj 2010, 1:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie jasne że nie, działalność JKM śledzę już od paru lat, jestem zapisany nawet jako sympatyk WiPu Smile Też jestem za zniesieniem Zusu, z reszta jestem liberałem a tylko on w Polsce jest prawdziwym liberałem.


_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
*WDD* digger
V.I.P.


Dołączył: 26 Gru 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 360

Skąd: ta agresja?

PostWysłany: 23 Maj 2010, 2:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Sorry ale patrząc na te tabelki jakie prezentujesz jednak się wypowiem...
Creative lubię Cię ale akcja z "legalize marihuana" troszkę mnie przeraziła. Miękkie narkotyki to jednak narkotyki. A piwo to używka, jak kawa... Poza tym jest tradycyjnym napojem, starszym od herbaty (w Europie). Moim zdaniem w normalnym kraju narkotyki nie mają prawa być legalnymi.

Korwin-Mikke jest za legalizacją narkotyków (plus dostępem do broni co zwiastuje sytuacje jak w stanach, wystarczy trzeźwo na to spojrzeć i porównać z sąsiednią Kanadą...), poza tym podpadł mi wypowiadając się o Euro 2012 w Polsce.

Wiele jego opinii i poglądów jest interesujących i odważnych jednak myślę, że po prostu ma skłonność do przesady. Jest także "za" karą śmierci co dla mnie jest w XXI w. nienormalne...

Poza tym śmieszne jest dla mnie stwierdzenie dla jakiegoś pojęcia: "Średnio"...
To karę śmierci można wykonać "średnio"??
I to są poważni ludzie, kandydaci na prezydenta?!
Czy może robiący zestawienie jest niekompetentny?

No jak już to "średnio" poważni.
Albo się z czymś zgadzam, albo nie. Gdy mam inną opinię powinna być ona ukazana zamiast bezsensownego i nic nie wnoszącego tekstu "średnio"...

Poza tym głosować nie zamierzam, choć mam do tego prawo.

Po ostatnich dość intensywnych rozmowach z kumplem (dość trzeźwo patrzącym na to wszystko), dochodzę do wniosku, że to nie ma sensu...

Żaden kandydat nie spełnia moich oczekiwań, nie porusza ważnych dla nie tematów, a raczej mówi o tym, co w danej chwili jest głośne i modne...

JKM może i jest interesujący ale jednak to nie to czego moim zdaniem trzeba Polsce... Więc jaki jest sens w pójściu na wybory gdy żaden kandydat cię nie przekonuje do siebie? Żaden, dlatego zamiast iść na wybory poświęcę ten czas na coś bardziej lub też mniej pożytecznego.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[CDD] mor_olo
RoKsTaR


Dołączył: 12 Mar 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1
Posty: 2200

Skąd: Wroclaw

PostWysłany: 23 Maj 2010, 3:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jestem ogólnie za liberalizmem, zwłaszcza w kraju sponiewieranym przez komunizm.

Boję się tylko o to, że jak odważymy się na ten krok. Okaże się, że Polacy zbyt przyzwyczaili się do "usług państwa" i będzie jeszcze gorzej niż jest, poprzez brak dostosowania.

Zagłosuję raczej na J. Korwin-Mikkego, nie po to żeby wygrał, ale po to by dać sygnał reszcie mniej radykalnych polityków, że warto walczyć o elektorat "radykalnie" liberalny.

_________________
*... i wszystko jasne.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
eXiliado skt7
Pirat drogowy


Dołączył: 15 Sty 2009
Ostrzeżeń: 2
Posty: 920



PostWysłany: 23 Maj 2010, 5:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

mor_olo napisał:


Boję się tylko o to, że jak odważymy się na ten krok. Okaże się, że Polacy zbyt przyzwyczaili się do "usług państwa" i będzie jeszcze gorzej niż jest, poprzez brak dostosowania.


idd.
I to jest duży plus dla Jarusia(chodzi mi o starszych ludzi)chociaż sam nie mam najmniejszego zamiaru na niego głosować, to imho ma duże szanse.
Co do tego na kogo zagłosuję to jeszcze sam nie wiem.

_________________
Człowiek banda
Jak to mawiali starożytni Egipcjanie o grze na gitarze - "Dopiero kiedy szarpniesz strunę na pełnej kurwie, z full pierdolnięciem, poczujesz 100% Szatana"

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jerry
Jeździ konno


Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 11


PostWysłany: 23 Maj 2010, 7:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Very Happy A.Lepper , bo z nim lepsiejszy jest świat heheeheh Surprised
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
«RH» Egzegezy
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 06 Lip 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 333



PostWysłany: 23 Maj 2010, 9:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie chcę płacić ZUS-u i tyle, tylko JKM ma chęć stworzenia takiej ustawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Barthezz
Doświadczony driver


Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 107
Skąd: Włocławek

PostWysłany: 23 Maj 2010, 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wedlug mnie JKM pier***i tylko o tym o czym chcecie slyszec, a jak już zostanie wybrany to będzie mogli go jedynie w dupe calowac, bo obiecuje wszystko, byle tylko miec glosy ;f Smierdzi kielbasą ;/
_________________

TMPL.info - mapki by Barthezz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Jack Bauer
Moderator


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1146



PostWysłany: 23 Maj 2010, 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Barthezz napisał:
Wedlug mnie JKM pier***i tylko o tym o czym chcecie slyszec, a jak już zostanie wybrany to będzie mogli go jedynie w dupe calowac, bo obiecuje wszystko, byle tylko miec glosy ;f Smierdzi kielbasą ;/


On od 20 lat chyba ma takie poglądy. Nie ma tutaj, moim zdaniem kiełbasy przedwyborczej.

Jako jedyny kandydat dokłada do swojej kampanii wyborczej. Robi to od początku swojej drogi do prezydentury. Po raz 4 startuję na prezydenta. Tylko on ma własne poglądy, niezależnie od pory roku i dnia. Kaczor czy Komora - oni kręcą niezłą kiełbasą. Możesz mi nie wierzyć, ale przeczytaj sobie Jego blog. Ten człowiek naprawdę wie czego chce.

P.S nie jestem Jego fanem, w kilku kwestiach z nim się nie zgadzam, ale uważam, że to jest jedyny człowiek z własnymi poglądami w tych wyborach.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
*тсω* StaR
Star Małpa


Dołączył: 11 Sie 2007
Ostrzeżeń: 4
Posty: 325

Skąd: Poznań

PostWysłany: 23 Maj 2010, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

A ja nie będę głosował.. Mamy takie świetne prawo w Polsce że nie wolno mi głosować. Nie będę jechał 200okm do domu żeby oddać głos. Szczególnie, że nie ma na kogo głosować.

Komorowski - pusty avatar, który pomału pnie się w polityce. Wskakuje w niego inny polityk w zależności od potrzeby. No i ostatnio pocisnął, że poznaniacy są skąpi. Ale to i tak wg mnie najlepszy kandydat. Niech sobie PO rządzi, bo wcale nie idzie im źle.

Kaczyński - nie no sorry. Głosowanie na Jarka z sentymentu, by kończył dzieło brata jest największą głupotą jaką można zrobić. Zresztą on wystartował chyba tylko po to, żeby blokować PO, bo nie ma żadnej innej władzy - może tylko blokować. W dodatku jest głupszy od brata i pierdoli 3 po 3. Przypomnijcie sobie jego wypowiedzi gdy był premierem.

Korwin-Mikke - już widzę jak polecą na mnie baty. KM to jest oszołom pierwszej klasy! Oczywiście jego poglądy są hmmm, oryginalne. Zniesienie ZUS'u? Ja się Was pytam panowie, który z Was płaci ZUS? (nie wiem ile macie lat). Pełna prywatyzacja? Owszem, żeby rozpierdolić wszystko do czego Polska aktualnie doszła! A w skali światowej.. można uznać, że jesteśmy na końcu czołówki. Wg mnie ZUS musi być i to Państwo ma dbać o zdrowie człowieka. Wyobraźcie sobie sytuacje, że umieracie. Przyjeżdża karetka.. "Ma Pan przy sobie karte kredytową? -Nie. - Dowidzenia" Czad? Jedyny jego słuszny pomysł to obniżenie ceny paliwa, to da się zrobić, też nie w sposób, o którym on myśli - ale jest wykonalne. Powtórzę się - kiedyś dobry kandydat-teraz oszołom. Zainteresował Was bo diametralnie różnią się jego poglądy od innych, ale głosując lepiej przemyślcie sprawę. Zresztą KM głosuje już nty raz z rzędu i nigdy nie wygrał - puenta jest jedna. Jeśli wygra czas spierdalać z kraju.

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
eXiliado skt7
Pirat drogowy


Dołączył: 15 Sty 2009
Ostrzeżeń: 2
Posty: 920



PostWysłany: 23 Maj 2010, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

JKM jest niebezpieczny dla narodu Very Happy Nawet boję się wyobrazić sobie co się stanie z naszym narodem jak zostanie wybrany na prezydenta.
_________________
Człowiek banda
Jak to mawiali starożytni Egipcjanie o grze na gitarze - "Dopiero kiedy szarpniesz strunę na pełnej kurwie, z full pierdolnięciem, poczujesz 100% Szatana"

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ksdfan
Doświadczony driver


Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 229
Skąd: Grodzisk Wielkopolski

PostWysłany: 23 Maj 2010, 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Star 100% poparcia Smile
Aż boję się pomyśleć co by się stało, gdyby Korwin doszedł do władzy. Wszyscy mogliby nosić broń, a współczynnik zabójstw byłby taki jak w USA. Lepiej się zastanowić, czy aby ta cała wolność, którą oferuje JKM jest dobra. To w sumie tak jak z psami: jeżeli nie nauczysz psa, żeby srał na zewnątrz, to ci się wysra na kanapę, jeżeli dasz człowiekowi za dużo wolności, to mu zacznie odpierdalać Razz

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jack Bauer
Moderator


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1146



PostWysłany: 23 Maj 2010, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Zus się sypie w oczach. Jak dlugo państwo będzie dopłacać do tego interesu? Dlaczego mam go oddawać prawie połowę pensji, a potem na emeryturę dostawać grosze. Nie mam prawa decydować o tym co chcę zrobić z pieniędzmi, które zarobie? No fakt, może rzeczywiście służba zdrowia powinna zostać państwowa, ale potrzebna jest jej głęboka reforma, na która nikt nie ma pomysłu. Nie mozna dac zgody na posiadanie broni palnej każdemu, gdyż doprowadzi to do takich masakr jak w usa czy australii. Chciałbym tylko zaznaczyć, że na tym politycznym rynku nie ma polityków, którzy są wyraziści i charyzmatyczni. Jeżeli są tacy to mnie poprawcie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
P4G Scooter Fox
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 25 Lip 2008
Posty: 339
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: 23 Maj 2010, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Polityką przestałem się interesować na dobre już dawno i nie mam zielonego pojęcia np. kto jest obecnie ministrem czego w naszym kraju, więc zdaję sobie sprawę, że wypowiadając się na tematy polityczne stąpam po grząskim gruncie. Niemniej zawsze wydawało mi się, że ludzie wokół mnie mylą pojęcia - nie obchodzą ich wybory do parlamentu (poniekąd nie dziwię im się, na listach poza paroma wyjątkami zupełnie nieznane nazwiska), za to wydaje im się, że głosując w wyborach prezydenckich decydują o losie całego kraju. Nie tak dawno usłyszałem od kumpla kuriozalną opinię - "idę głosować na Kaczyńskiego, bo zobacz, co PO robi z krajem".

Dla mnie funkcja prezydenta jest w znacznym stopniu funkcją reprezentacyjną. Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale w normalnej sytuacji (a więc nie w obliczu żadnego kryzysu, wojny itd.) poza prawem weta prezydent nie ma wielkiego wpływu na państwo. Dlatego też nie mam zamiaru głosować na bezpłciowego Komorowskiego, niespecjalnie widzi mi się też Kaczyński i nie jestem przekonany, czy pójdę na drugą turę wyborów (bo, nie oszukujmy się, jeśli druga tura będzie, to właśnie między tymi kandydatami). Przyznaję, że skłaniam się nieco ku głosowaniu na Korwina-Mikke, choć na UPR w wyborach parlamentarnych nie zagłosowałbym prawie na pewno - tam to dopiero trafiają się oszołomy! Przed wyborami rozważę jednak jeszcze inne możliwości.

Nie wiem, czy mogę ufać tabelkom wrzuconym do tematu przez Creative'a, ale jeśli tak, to rozbraja mnie niezdecydowanie niektórych kandydatów w drugiej tabelce.

ksdfan napisał:
Aż boję się pomyśleć co by się stało, gdyby Korwin doszedł do władzy. Wszyscy mogliby nosić broń, a współczynnik zabójstw byłby taki jak w USA.


I znowu - poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale jak on by to przeforsował przez sejm? Nie wyobrażam sobie, by którakolwiek partia to poparła, a prezydent, o ile wiem, sejmu ominąć nie może.

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
«RH» Egzegezy
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 06 Lip 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 333



PostWysłany: 23 Maj 2010, 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Star - dowiedz się na czym miałaby polegać prywatyzacja szpitali.
Albo nie pisz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
*NS* AnteQ
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 271
Skąd: Zgierz/Łódź

PostWysłany: 23 Maj 2010, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja jeszcze nie muszę głosować, ale coś napiszę.
Wg. mnie żaden kandydat nie jest dobry. Większość pisze tutaj Korwin-Mikke. Ok, ma kilka fajnych pomysłów. Rzeczywiście mogłoby być ciekawie, ale brak państwowej służby zdrowia np. jest po prostu bez sensu. Ależ oczywiście, każdy jest bogaty i ma kasę, żeby zapłacić za wszystkie badania, za leczenie.
Jest on jako jedyny za tym, żeby studia nie były opłacane z podatków. Dlaczego? Czy nie chce, żebyśmy mieli wykształcony naród? Wiele osób mądrych pochodzi z biednych domów. I teraz nie mieliby szansy na poszerzenie wiedzy, rozwijanie pasji. Tutaj mnie zbluzgajcie, ale jestem za legalizacją narkotyków. Nie z powodów osobistych, bo nawet nie mam zamiaru próbować, ale niech sobie ćpają wszyscy po kolei. Wtedy poumierają i będzie mniej oszołomów na Ziemii. Smile

Nie poparłbym także J. Kaczyńskiego, gdyż ma on przestarzałe podlądy. Związki homo mi wiszą, ale np. brak in vitro? To małżeństwa niemogące mieć dzieci do końca życia mają żyć tylko we 2? Nie każdy chciałby mieć dziecko z bidula.
Najbardziej kontrowersyjna jest cenzura dla internetu. Czy ich pogięło?! Pewnie na TMPL wy wparowała policja i od razu wszystkie tematy do kontroli. Kto się źle wypowie o polityku, grzywna bądź więzienie. Kto zabłuźni to samo. Link do filmu zawierającego treści dla dorosłych ukrywane bądź kasowane. Już nic nie możnaby było robić.
No i oczywiście nabór obowiązkowy do wojska. Sorry, to ja już wolę zmienić kraj. Nie dlatego to zmieniono w ubiegłym bodajże roku, żeby teraz znów to wróciło.
Tak teraz to wszystko analizując, poszedłbym na wybory i zagłosował na jakiegoś Leppera czy Ziętka, którzy chyba mają najmniejsze szanse.

_________________
Trance to nie tylko muzyka. To styl życia... Słuchając go możesz skakać albo płakać, poczuć przypływ energii lub też wzruszenie i fale wspomnień. Jest jak ocean uczuć - kiedy raz się w nich zanurzysz - utoniesz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 23 Maj 2010, 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Niestety w tych wyborach nie ma dobrego kandydata. Jak wspomniał Scooter - prezydent pełni rolę reprezentatywną i ogromnej władzy niczym prezydent USA nie ma. Mimo tego powinna to być osoba inteligentna. Dlatego na 100% nie zagłosuję na pustaka Komorowskiego. Jak on zostanie prezydentem to nie wiem, co - utwierdzę się w przekonaniu, że Polacy to jednak ciemna masa, nie potrafiąca samodzielnie pomyśleć. Nam potrzebny jest prezydent z charakterem, taki drugi (nawet w połowie) Piłsudski a wśród kandydatów takiego niestety nie ma. Miałem nadzieję, że PiS nie wystawi Kaczyńskiego, bo po prostu ludzie będą głosować na Komorowskiego, by nie głosować na Kaczyńskiego. Ale stało się i wszystko wskazuje na to, że Komorowski wygra. PO forsuje wcześniejsze wybory za wszelką cenę, by prezydentem był ich kandydat. Nawet powódź dużo większa od tej w 1997 im nie przeszkodzi. Mieli ludzi w d*pie i teraz też wyszło jak bardzo mają. Nawet osoby z PO, które znają Komorowskiego deklarują, że nie będą na niego głosować, twierdząc że jak będzie zarządzał państwem tak jak sejmem to Polsce grozi zapaść.
JKM - odpada, bo jak napisał Digger narkotyk to narkotyk, a broń dostępna dla niemal każdego to duży błąd.
Zostaje Napieralski?
Jakkolwiek w pierwszej turze zagłosuję, w drugiej oddam głos na przeciwnika Komorowskiego.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?