Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
temat HI-FI, kto się jeszcze interesuje tym?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 30 Maj 2010, 19:18    Temat postu: temat HI-FI, kto się jeszcze interesuje tym? Odpowiedz z cytatem  

wiec ludzie, kto z was się interesuje HI-FI i sprzetem audio?

mam nadzieje, ze co nie co może zainteresowani będę mogli sobie tu pisać i wymieniac się zdaniami.

ja akurat wlasnie od nowa zacząłem się tym interesowac. moj ojciec w polsce pracowal w polskim radiu i telewizji i już zawsze jakos u nas w domu się tym interesowalismy.

teraz zauwazylem, ze moza bardzo tanio kupic super HI-FI uzywane i znow się na ten temat napalilem.

może zacznijmy z tym, ze pokazujemy, jaki mamy sprzet.
ja zaczne z fotkami.

mam chujowa kamere-komorke, ale może i tak coś widac.

jako next planuje kupno gramofonu. starego, uzywanego.

moje ulubione firmy to harman/kardon, marantz, denon, onyko. jak chodzi o glosniki, jakos canton i bose mi za bardzo nie przypadly, mialem już oba, ale jednak cenie sobie firme heco.

aha i mam jeszcze pytanie: mam dobra integrowana karte do dzwieku. czy oplaca się waszym zdaniem kupno karty dedykowanej, jak np creative czy coś podobnego?

aha, i tu nie chodzi o to pokazac, co się fajnego ma, ale o hobby audio i hi-fi. moj sprzet np kosztowal w sumie mniej niz 100 euro. trzeba tylko madrze szukac na ebayu np i da się kupic sprzet starszy za grosze, który kiedyś był warty kolo 1000 euro.




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KD OrdonekQ7
Moderator


Dołączył: 26 Paź 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 1323

Skąd: Śląskie ~ Szczejkowice

PostWysłany: 30 Maj 2010, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

jakub, wiesz już co to adapter a co gramofon?
_________________

Feed the fire, break your vision
Throw your fists up, come on with me!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 30 Maj 2010, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

OrdonekQ7 napisał:
jakub, wiesz już co to adapter a co gramofon?

kurde, to był blad jezykowy nie z moiej winy Smile
już opieprzylem ojca za to.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[CDD] mor_olo
RoKsTaR


Dołączył: 12 Mar 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1
Posty: 2200

Skąd: Wroclaw

PostWysłany: 30 Maj 2010, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Na gg mi zaspmaowales na TSie wszystkim już nudzisz to tu musisz pisać....

ehh......

Ja słucham na codzień muzyki na glosnikach komputerowych creative za 50zł, całkiem ładnie grają.
Jak chce sobie posluchać muzyki i delektować się niea bardziej odpalam monitory odsluchowe KRK RP5 G2.
Osobiście nie wiem czy jest sens bawić się w takie zestawy HIFI w dzisiejszych czasach digitalizacji. Porządna karta dzwiekowa, GLOSNIKI!! i to starcza jak na mp3, flac.

_________________
*... i wszystko jasne.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
ALTUS
Doświadczony driver


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 234


PostWysłany: 30 Maj 2010, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

No widzę Jakub że zainteresowania te same, nie tylko z break-dance ale i audiofilia jeszcze dochodzi :wink: Ja się cieszę póki co swoimi ALTUSami 100 rocznik 86'. Polska marka, która i dziś bije na głowę jakieś Sony czy inne Korporacje które wchodząc we wszechstronność sprzętową obniżyły nieco pułap jakości. A dałem za nie jakieś 60 zł + koszta wymiany głośników niskotonowych. W Gdańsku jest tylko jeden taki sklep. Zusammen wyszło mnie jakieś 310 zł. i uważam że zrobiłem niezły biznes bo nojki kosztują od 1500 wzwyż.

zdjęcia dam przy okazji bo coś mi sterowników od telefonu mi nie rozpoznaje pod win 7 i nie widzi ;/


Pozdr.


Mor_olo widzę że nie bawi cię to ale czasem miło jest się pochwalić się sprzętem, kiedy przychodzą znajomi a i czasem zrobić jakąś fajną domówkę z udziałem twojego sprzętu,

Gramofon hmmm.... Jakub a jakie masz vinyle?.... Ja się chwalić nie powinienem ale mam dzięki tacie oryginalny album Jean Michel Jarre/ Les Chants Magnetiques i parę płyt Modern Talking a jaką ty masz dyskografię? :wink:

_________________
W okresie buntu plułeś na wszelką apodyktykę rodzicieli, kiedy jednak wchodzisz w dorosły wiek, zaczynasz postrzegać te wszystkie bariery codzienności i kierujesz się rozsądkiem a w końcu stajesz się tym z czym tak namiętnie walczyłeś....

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 30 Maj 2010, 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja mam Live in China (2004 chyba) z dedykacją od samego Mistrza JMJ Very Happy
_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 30 Maj 2010, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

mam nawet vinyl.

stare madonna, the bangles.. i jeszcze hip hopowe.

modern taling tez kiedyś mailem, ale wyrzucilem Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
P4G tyta
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 20 Kwi 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 481

Skąd: Rybnik

PostWysłany: 30 Maj 2010, 22:18    Temat postu: Re: temat HI-FI, kto się jeszcze interesuje tym? Odpowiedz z cytatem  

Jakub napisał:
[...]
aha, i tu nie chodzi o to pokazac, co się fajnego ma, ale o hobby audio i hi-fi. moj sprzet np kosztowal w sumie mniej niz 100 euro. trzeba tylko madrze szukac na ebayu np i da się kupic sprzet starszy za grosze, który kiedyś był warty kolo 1000 euro.


Osobiście nie wiem czy jest sens bawić się w takie zestawy HIFI w dzisiejszych czasach digitalizacji. Porządna karta dzwiekowa, GLOSNIKI!! i to starcza jak na mp3, flac.

można miec sprzed za 100 i za 1000 euro, różnica w jakości dzwieku jest ogromna...miałem tani zestaw KD teraz kompletuje (powoli) trochę droższy i nie ma porównania co do starego...

ktoś wspomniał o ALTUSACH...dzwiek z nich mi się podobał Smile ( nie można porównać do SONY bo ta firma specjalizuje się ogólnie RTV...etc a tonsil tylko w kolumnach) ale sporo ludzi mówi że to tandeta z którą opinią się nie zgadzam, ale o gustach się nie dyskutuje ;]

ALTUS masz oryginalne głośniki tonsila?? w tej cenie :shock: ...wątpię Razz



Cytat:

Osobiście nie wiem czy jest sens bawić się w takie zestawy HIFI w dzisiejszych czasach digitalizacji. Porządna karta dzwiekowa, GLOSNIKI!! i to starcza jak na mp3, flac.

to samo można powiedzieć o kazdej innej dziedzinie, kto co lubi

fotki dam jak zmienię suba Razz

_________________
AUDIO Onkyo 307 + Onkyo 406 + Kef C7 + Kef C6 + Jbl ES 250 PW + stare surroundy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 30 Maj 2010, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

tonsile pasywne suby ida za 1 euro na ebayu.

jak z ta karta dzwiekowa, oplaca się na PCi kupic?

(Dodano Nie Maj 30, 2010 10:30 pm)
Cytat:
można miec sprzed za 100 i za 1000 euro

a najlepiej, jak kupisz sprzet za 100, który kiedyś kosztowal 1000 i był 1. w testach gazet jak np "audio" itp.

luk ebay.de, denony gramofony za okolo 30 euro Smile
moje hecoglosniki front 25 euro !!

dzwiek serio zajebisty, jakieś komputerowe logitech itp to jest nic w porównaniu z HI-FI.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 30 Maj 2010, 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

http://img209.imageshack.us/f/10zk9.jpg/
http://img254.imageshack.us/f/dscn4192ab1.jpg/


nie moje zdjęcia, ale sprzęt mam taki sam od dawien dawna. Nie obchodzi mnie, czy nowy, czy nie, dla mnie dźwięk jest wystarczający i nie zamierzam zmieniać go dopóki będzie działał. Altusy mam takie 4 postawione w pokoju, super jest Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 30 Maj 2010, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

iam napisał:
http://img209.imageshack.us/f/10zk9.jpg/
http://img254.imageshack.us/f/dscn4192ab1.jpg/



nie moje zdjęcia, ale sprzęt mam taki sam od dawien dawna. Nie obchodzi mnie, czy nowy, czy nie, dla mnie dźwięk jest wystarczający i nie zamierzam zmieniać go dopóki będzie działał. Altusy mam takie 4 postawione w pokoju, super jest Smile[/quote]

iam, czym starsze, tym lepsze.

jak to jest twoj sprzet na fotkach, to gratki!!


dawaj originalne fotki.

(Dodano Nie Maj 30, 2010 11:58 pm)
patrzta tu Smile




(Dodano Pon Maj 31, 2010 12:10 am)
to ozywiscie nie moje, ale FAJNE!!

(Dodano Pon Maj 31, 2010 1:29 am)
ja pamietam moja 1. CD.
po erze kaset, ojciec wydal kilka stowek na playera cd.

dal mi kieszonkowe na cd maxi i kupilme sobie.

cena 10,99 marek, pamietam dokładnie. a dzwiek na CD BOSKI!!!
to był rok 1990. ah, i run dmc mialem jako jedna z pierwszej plyt cd.

poza run dmc moje pierwhie CD to były: 2 live crew - me so horny, technotronic i aerosmith coś tam love in an elevator.

ja jeszczce pamietam jak bylem dzieciak i przyjechalismy do GER. był rok 83 cjyba. dostalem magnetofon na kasety i aygrywalem z radia Smile

audio rocks!

wtedy były hity duran duran . wild boys, black - wonderful life i madonna Smile

(Dodano Pon Maj 31, 2010 3:40 am)
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110537543975&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

chyba tu dam.
zna ktos denona?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ALTUS
Doświadczony driver


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 234


PostWysłany: 31 Maj 2010, 8:17    Temat postu: Re: temat HI-FI, kto się jeszcze interesuje tym? Odpowiedz z cytatem  

tyta` napisał:

ktoś wspomniał o ALTUSACH...dzwiek z nich mi się podobał Smile ( nie można porównać do SONY bo ta firma specjalizuje się ogólnie RTV...etc a tonsil tylko w kolumnach) ale sporo ludzi mówi że to tandeta z którą opinią się nie zgadzam, ale o gustach się nie dyskutuje ;]

ALTUS masz oryginalne głośniki tonsila?? w tej cenie :shock: ...wątpię Razz




Ale wątpisz w to że je odkupiłem za 60 zł czy w koszta kupna jednego głośnika niskotonowego 80W ~145 zł bo nie wiem teraz?
Odkupiłem je od jednego mojego starszego sąsiada bo chciał kupić sobie kino domowe a nie wiedział co ma z tym sprzętem zrobić, no to mu zaproponowałem że odkupie od niego a sam mi cenę rzuci. Chodziłem jak gwizdek kiedy je podłączyłem do starej Diory po tacie model 502
Jeszcze mam wzmacniacz DA 4140 na starcie 40 w na japońskich podzespołach. Audiofilia jest pewnie genetycznie uwarunkowana Laughing :wink: .

A jak chcesz to mogę dać ci namiar do tego sklepu, tylko nie wiem czy prowadzi wysyłkę bo to mały sklepik jest ale spytać się mogę


@iam to są Altusy, nie wiem czy dobrze widzę ale te na zdj, są znaczone jako altus 25, ja mam 100

_________________
W okresie buntu plułeś na wszelką apodyktykę rodzicieli, kiedy jednak wchodzisz w dorosły wiek, zaczynasz postrzegać te wszystkie bariery codzienności i kierujesz się rozsądkiem a w końcu stajesz się tym z czym tak namiętnie walczyłeś....

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
P4G tyta
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 20 Kwi 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 481

Skąd: Rybnik

PostWysłany: 31 Maj 2010, 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

chodzi mi o same głośniki niskotonowe Razz a nie o bude ;]

dzięki za sklep, ale znam taki jeden co tam kupuje Very Happy (dość tani bo ceno sobie sam narzucam...)

po 10'tym jadę na odsłuch suba, trzeba jakiegoś kupić do KD, raz żeby dobrze współpracował z kef c7

_________________
AUDIO Onkyo 307 + Onkyo 406 + Kef C7 + Kef C6 + Jbl ES 250 PW + stare surroundy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 31 Maj 2010, 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110537543975&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

jeszcze 3 godzinki Smile

wiecej niz 40 chyba nie dam.

zna może ktos te stare denony?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ALTUS
Doświadczony driver


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 234


PostWysłany: 31 Maj 2010, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie miałem okazji poznać, za to całkiem niedawno wyrzuciłem coś takiego to z lewej






------------


Powiedziałem że wrzucę to proszę Altus 100 hgs

Nisko tonowe GDN 25|80|1
Średnio tonowe GDN 12|4
Wysoko tonowe nie mam pojęcia, ich zużycie jes tak niskie
że praktycznie nie miałem okazji ich wymieniać. Na stałych kondensatorach MILFEX (czy jak one się nazywały)
mam do wymiany w jednej skrzyni średnio i nisko tonowy, bo gówniarzy swędziało ;/




_________________
W okresie buntu plułeś na wszelką apodyktykę rodzicieli, kiedy jednak wchodzisz w dorosły wiek, zaczynasz postrzegać te wszystkie bariery codzienności i kierujesz się rozsądkiem a w końcu stajesz się tym z czym tak namiętnie walczyłeś....

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 09 czerwca 2010, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

kurde pitman, rzeczywiście już trochę widac, ze sa uzywane Smile
poza tym trochę zdiwilo mnie, jak masz je ustawione, bo sa tak blisko siebie i jeden w drugiego gra.

mi się dzisiaj udalo strzelic canton fonum 401 za 20!!! euro.
klasyk, jeżeli chodzi o glosniki kompaktowe (wiec takie okolo 40cm wysokosci).
sa w super stanie (oryginalne zdiecie), widocznie starsze malzenstwo, ktore je sprzedawalo, nie wiedzialo o ich wartosci.


przyznaje, ze kupilem je tylko, by je znow sprzedac. już wstawilem na ebay i licze na okolo 100 euro.

mialem już kiedyś podlaczone podobne, ale wieksze, canton fonum 501, dzwiek jest calkiem nie zly, ale porownanie z heco pro 500, ktore mialem w tym samym czasie w domu i ładnie moglem porownywac jednak dla mojego gustu przegraly, wiec także je sprzedalem.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] szopek
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 28 Mar 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 5
Posty: 1552

Skąd: San Jose, California

PostWysłany: 09 czerwca 2010, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

znow się chwalisz szwabie ;f
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
FRED
Street shaman!


Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 815
Skąd: 51°02'N | 18°05'E

PostWysłany: 09 czerwca 2010, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wypasiony Radmor Ajem.... Mam identyczny na stanie. Razz
Hit imprez kręconych przez mojego ojca 30 lat temu, klasyk. ;P

_________________
„Jeśli gry komputerowe są jak narkotyk, to TrackMania jest najczystszą kokainą na rynku”

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 09 czerwca 2010, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

No człowieku... może stary, ale dźwięk pierwsza klasa, na tych wszystkich elektrykach nie załapiesz ;d
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 09 czerwca 2010, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

szopek napisał:
znow się chwalisz szwabie ;f

no oczywiście, ze się chwale. takie glosniki za taka niska cene drugi raz chyba się nie uda.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?