Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
potrzebuję pomocy.
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mały
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 379
Skąd: Czarna Białostocka

PostWysłany: 12 czerwca 2010, 13:13    Temat postu: potrzebuję pomocy. Odpowiedz z cytatem  

Witam,
Więc bez ogródek, piszę z nadzieją na pomoc scenowych informatyków, a wiem, że paru tu jest. Mam do napisania projekt program umożliwiający generowanie kluczy, szyfrowanie i deszyfrowanie plików przy pomocy RSA. Czas się zbliża, a ja nadal nie wiem co z tym zrobić Sad

Jakby znalazł się ktoś kto kiedyś coś takiego pisał (albo coś podobnego), byłbym naprawdę wdzięczny za udostępnienie kodu, a przynajmniej części zawierających arytmetykę wielkich liczb, odwrotność modularną czy testy pierwszości wielkich liczb i algorytm szybkiego potęgowania modulo Very Happy wiem, mało nie wymagam, ale taki jest projekt. Ewentualnie udostępniony kod nie będzie wyklorzystany w żadnych komercyjnych celach, ani w żadnych innych, tylko zaliczenie projektu Smile

Czekam na odpowiedź, i mam nadzieję, że znajdzie się ktoś będący w stanie pomóc Smile

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
=VND=
Doświadczony driver


Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 152
Skąd: ポーランド

PostWysłany: 12 czerwca 2010, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Zabrakło najważniejszego - w jakim języku?
"algorytm szybkiego potęgowania modulo" - tylko z tym się spotkałem.
Wygląda to tak:
Rozbijasz wykładnik na liczbę dwójkową, i wyliczasz kolejne potęgi modulo dla potęg dwójki. Następnie mnożysz tylko te wyniki które są jedynką (bit=1) dla wykładnika.
Przykład:
4^150 mod 6
150 = 10010110b (czyli ważne są bity - 1,2,4, i 7)

4^150 mod 6 = (4^(2^7) mod 6) * (4^(2^4) mod 6) * (4^(2^2) mod 6) * (4^(2^1) mod 6)

4^(2^7) mod 6 = 4
4^(2^4) mod 6 = 4
4^(2^2) mod 6 = 4
4^(2^1) mod 6 = 4

4^150 mod 6 = (4 * 4 * 4 * 4) mod 6 = 4
kiepski przykład wybrałem, wszędzie 4 wyszło Wink

Najszybszy sposób na wyszukanie liczb pierwszych - Sito Eratostenesa

Pisać całą implementacje obliczeń na dużych liczbach to wyważanie otwartych drzwi, niepotrzebna strata czasu. Jest cała masa gotowych bibliotek specjalnie do tego celu stworzonych GMP, BigNum, LiDIA, no i zdaje się Boost też ma taką bibliotekę. Jeśli jednak nie chcesz ich użyć to pozostają jeszcze stringi i tu już brak ograniczeń co do wielkości liczby, ale cały kod trzeba wklepać od zera.

Śmiesznie prosta implementacja RSA z użyciem biblioteki LiDIA jest TUTAJ
warto zajrzeć też TU

_________________
TrackInfo - edytor tras

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mały
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 379
Skąd: Czarna Białostocka

PostWysłany: 12 czerwca 2010, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

co do języka, to nieważne jaki, byle obiektowy, chociaż ja preferuję Java, c++ jakoś mi nie podchodzi ;p

z gotowych bibliotek niestety nie mogę korzystać, jednym z założeń tego projektu jest stworzenie wszystkiego od podstaw, co jak dla mnie jest debilizmem, no ale cóż, nie ja prowadzę te zajęcia.

dzięki wielkie za linki, tego akurat nie znalazłem Smile cóż, trzeba będzie pogrzebać w tej bibliotece LiDIA i "na podstawie analizy i dogłębnych wniosków, stworzyć swoją wersję" Razz jeszcze raz dzięki Smile

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?